تصویر شاخص در وردپرس

تصویر شاخص در وردپرس , آموزش افزودن

فهرست مطالب

تصویر شاخص در وردپرس تصویر شاخص در وردپرس که به عنوان ریز عکسها نیز شناخته می شوند از ویژگیهای شناخته شده وردپرس هستند که توسط اکثر قالب ها پشتیبانی می شود. آنها تصویر اصلی برای پست های وبلاگ شما هستند و اغلب در کنار عنوان در صفحه اصلی و رسانه های اجتماعی شما ظاهر می شوند. تمام تم های محبوب وردپرس با پشتیبانی داخلی برای تصاویر شاخص ارائه می شوند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه تصاویر شاخص را به راحتی اضافه کنید یا تصاویر کوچک را در وردپرس اضافه کنید.

راهنمای مبتدیان برای تصویر شاخص در وردپرس

تصاویر یک ویژگی قالب وردپرس است. تقریباً تمام تم های وردپرس با پشتیبانی داخلی از تصاویر شاخص ارائه می شوند و آنها را به زیبایی در مناطق مختلف وب سایت وردپرس شما نمایش می دهند.

تصویر شاخص در وردپرس

ما به عنوان انسان ، عناصر بصری را جذاب تر از متن ساده می دانیم. تصاویر ویژه به شما کمک می کند صفحات وبلاگ شما جذاب تر به نظر برسند. آنها همچنین به شما در ایجاد تعامل کاربر و افزایش بازدید از صفحه کمک می کنند. موتورهای جستجو و وب سایت های رسانه های اجتماعی نیز ممکن است از این تصاویر استفاده کرده و آنها را در نتایج جستجو و خبرخوان رسانه های اجتماعی نمایش دهند. تصاویر بیشتر ویژه برای پست های وبلاگ استفاده می شود ، اما شما همچنین می توانید تصاویر شاخص را برای صفحات و انواع پست های سفارشی تنظیم کنید.

توجه: تصاویر ویژه همان تصویر روی جلد نیستند. تفاوت بین تصویر جلد و تصویر شاخص را در وردپرس مشاهده کنید.

گفته شد ، بیایید نگاهی به چگونگی اضافه کردن تصاویر شاخص در وردپرس بیاندازیم.

افزودن تصویر شاخص وردپرس

برای اضافه کردن یک تصویر شاخص در یک پست وردپرس ، به سادگی یک پست وبلاگ جدید را ویرایش یا ایجاد کنید. در ویرایشگر محتوا ، برگه تصویر شاخص را در ستون سمت راست پیدا خواهید کرد. تصویر بند انگشتی وردپرس شما باید بر روی قسمت "تنظیم تصویر شاخص" کلیک کنید ، و این به شما نمایش می دهد پنجره بارگذاری رسانه وردپرس. از اینجا می توانید یک تصویر را از رایانه خود بارگذاری کنید یا از یک تصویر موجود از کتابخانه رسانه خود استفاده کنید. پس از انتخاب تصویر ، به سادگی بر روی دکمه Set Featured Image کلیک کنید. Setting a featured image وردپرس اکنون پیش نمایش تصویر شاخص را در ستون سمت راست نشان می دهد. با این حال ، بسته به موضوع وردپرس شما ، تصویر شاخص واقعی متفاوت به نظر می رسد. اکنون می توانید پست خود را ذخیره یا منتشر کرده و پیش نمایش آن را ببینید تا ببینید که چگونه تصویر شاخص در وب سایت زنده شما ظاهر می شود. بسته به تنظیماتی که توسط توسعه دهنده تم شما تعریف شده است ، تصویر شاخص شما به طور خودکار با پست های شما ظاهر می شود.

چگونه تصاویر شاخص را پیدا و به طور موثر استفاده کنیم؟

حال ، سوال بزرگ بعدی که بیشتر مبتدیان با آن روبرو می شوند این است که کجا می توان تصاویر را برای استفاده به عنوان تصاویر شاخص پیدا کرد؟ شما فقط نمی توانید از جستجوی تصویر Google استفاده کنید و از هر تصویری از اینترنت استفاده کنید. این تصاویر توسط قوانین کپی رایت محافظت می شوند و استفاده از آنها بدون مجوز مناسب می تواند موجب مشکلات حقوقی شود. خوشبختانه منابع مختلفی در دسترس است که می توانید برای یافتن تصاویر رایگان برای پست های وبلاگ خود استفاده کنید.

موارد برتر مورد علاقه ما عبارتند از:

  • Shutterstock - آنها چند تصویر رایگان دارند ، اما ارزش واقعی آنها از برنامه های پرداخت شده آنها است که به شما امکان دسترسی به تعداد زیادی عکس ، تصویر ، نقاشی ، فیلم و سایر موارد با کیفیت را می دهد.
  • Unsplash - یک منبع آنلاین محبوب برای انتشار تصاویر با وضوح بالا که می توانید در وب سایت و سایر پروژه های خود استفاده کنید.
  • Negative Space - مجموعه ای کاملاً سازمان یافته از تصاویر بدون حق چاپ.
  • New Old Stock  - مجموعه ای از عکسهای قدیمی از بایگانی های عمومی.
Unsplash is a popular free image resource for bloggers

توجه: همه این منابع تصاویر با وضوح بالا ارائه می دهند ، به این معنی که از نظر اندازه و ابعاد بزرگ هستند. قبل از استفاده از تصاویر به عنوان تصاویر شاخص ، باید وب را بهینه کنید.

تصاویر ویژه توسط قالب وردپرس شما اداره می شوند. برای تغییر نحوه نمایش تصاویر شاخص توسط طرح زمینه ، به برخی از مهارت های اساسی برنامه نویسی CSS یا WordPress نیاز دارید. اگر با کد نویسی راحت هستید ، برای نکات بیشتر به مطالعه ادامه دهید.

راهنمای توسعه دهندگان قالب برای تصویر ویژه و تصویر بند انگشتی پست وردپرس

تصویر شاخص یک ویژگی محبوب است که تقریباً توسط تمام مضامین وردپرس پشتیبانی می شود. در موقعیت های نادر ، ممکن است با موضوعی روبرو شوید که از تصاویر شاخص پشتیبانی نمی کند ، یا ممکن است نحوه اداره تصاویر با ویژگی را دوست نداشته باشید. در این صورت ، می توانید پشتیبانی از تصویر ویژه را به طرح زمینه خود اضافه کنید یا نحوه نمایش آن را تغییر دهید. اگر راحت هستید که فایل های قالب وردپرس را ویرایش می کنید و راه خود را در مورد کمی CSS سفارشی می دانید ، پس می توانید این کار را خودتان انجام دهید. اگر طرح زمینه شما از تصاویر شاخص پشتیبانی نمی کند ، گزینه افزودن تصویر شاخص در ویرایشگر محتوا را نمی بینید.

برای اضافه کردن پشتیبانی از تصویر شاخص در یک قالب وردپرس ، باید این خط کد را در پرونده functions.php طرح زمینه خود اضافه کنید:

add_theme_support( 'post-thumbnails' );

این کد پشتیبانی از تصاویر ویژه پست ها و صفحات را فعال می کند. اکنون می توانید به پست ها یا ویرایشگر بلوک صفحه بروید ، گزینه فعال شده تصویر را مشاهده خواهید کرد.

با این حال ، هنگامی که یک تصویر شاخص را تنظیم می کنید ، به طور خودکار در قالب وردپرس شما نمایش داده نمی شود.

برای نمایش تصاویر شاخص در طرح زمینه خود ، باید الگوهای خود را ویرایش کنید و این خط کد را در جایی که می خواهید تصویر شاخص نمایش داده شود اضافه کنید:

<?php the_post_thumbnail(); ?>

پرونده هایی که کد بالا را اضافه می کنید

در بر اساس موضوع شما متفاوت خواهد بود. شما می خواهید کد را در داخل حلقه ارسال خود اضافه کنید.

مرتبط: به صفحه ترفندهای قالب سلسله مراتبی وردپرس مراجعه کنید تا درک بهتری از نحوه کار مضامین داشته باشید.

کد بالا عملکرد اصلی است که شما برای اضافه کردن پشتیبانی از تصویر شاخص و نمایش تصاویر شاخص در طرح زمینه خود نیاز دارید. برای تنظیم اندازه تصویر برای تصاویر شاخص ای که بارگذاری می کنید ، باید این خط کد را به فایل functions.php خود اضافه کنید.
set_post_thumbnail_size( 50, 50);
  پارامترهای  set_post_thumbnail_size به این ترتیب هستند: عرض ، ارتفاع. همچنین می توانید اندازه های اضافی تصویر را برای استفاده با عملکرد () post_thumbnail تنظیم کنید. مثلا:
// Image size for single posts
add_image_size( 'single-post-thumbnail', 590, 180 );
در این مثال ما اندازه تصویر جدیدی به نام single-post-thumbnail با 590 پیکسل با ارتفاع و 180 پیکسل اضافه کرده ایم. برای استفاده از این اندازه تصویر در طرح زمینه خود ، هنوز باید آن را به پرونده قالب مناسب اضافه کنیم. برای جزئیات بیشتر راهنمای ما را در مورد اضافه کردن اندازه تصویر اضافی در وردپرس بررسی کنید. اگر قبلاً تصاویر شاخص را بارگذاری کرده اید ، اما هنوز هم در اندازه دیگری نمایان هستند ، پس باید پست های کوچک و اندازه تصویر را برای پست های قدیمی دوباره ایجاد کنید. در زیر مثالی از عملکرد تصویر شاخص با اندازه تصویر خاص آورده شده است.
<?php the_post_thumbnail( 'single-post-thumbnail' ); ?>
این نسخه شکسته عملکرد کامل است. کارهای زیادی وجود دارد که می توانید با تصاویر شاخص انجام دهید.

سوالات متداول درباره تصاویر ویژه در وردپرس

به عنوان یک مبتدی ، هنگام استفاده از تصاویر شاخص در وبلاگ خود ، ممکن است با سوالات یا مسائلی روبرو شوید. در زیر فقط برخی از سوالات متداول در مورد تصاویر شاخص آورده شده است.

1. چرا تصویر شاخص دو بار در پست های من ظاهر می شود؟

گاهی اوقات مبتدی یک تصویر ویژه اضافه می کند و سپس همان تصویر را در قسمت محتوای ویرایشگر پست اضافه می کند. تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که تصویر را از قسمت محتوا حذف کنید و فقط از متاباکس تصویر ویژه برای افزودن تصویر شاخص استفاده کنید.

2. تفاوت تصویر جلد با تصویر شاخص چیست؟

تصاویر روی جلد در محتوای پست ها یا صفحات شما استفاده می شود. آنها به طور معمول برای جدا کردن بخشهای مختلف یک صفحه یا پست طولانی استفاده می شوند. تصویر شاخص ، تصویر نماینده یک مقاله است. این مطالب قبل یا در کنار آن وجود دارد اما در داخل مقاله اصلی نیست.

3. چگونه تصاویر شاخص را در کنار پستهای اخیر وبلاگ نمایش دهیم؟

ویرایشگر بلوک وردپرس با یک بلوک "آخرین ارسال ها" همراه است که به شما امکان می دهد پست های اخیر را با تصاویر کوچک پست نمایش دهید. همچنین می توانید با استفاده از پلاگین Recent Posts Widget Extended پست های اخیر را با تصاویر کوچک در ابزارک های نوار کناری نمایش دهید.

4. چگونه به نویسندگان یادآوری کنیم که تصویر شاخص را در وردپرس اضافه کنند؟

تصاویر شاخص به طور شاخص در صفحه اصلی ، صفحه وبلاگ و سایر صفحات بایگانی شما نمایش داده می شوند. اگر شما یا نویسنده دیگری در وبلاگ خود فراموش کرده اید که یکی را تنظیم کنید و پست را منتشر کنید ، پس از آن بدون تصویر شاخص ظاهر می شود. این بد و متناقض به نظر می رسد ، که برای تجربه کاربر خوب نیست. می توانید افزونه Require Featured Image را نصب و فعال کنید که وقتی کسی سعی در انتشار پستی بدون تصویر شاخص دارد ، اعلانی را نشان می دهد. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد نحوه افزودن تصاویر شاخص یا ارسال تصاویر کوچک در وردپرس را بیاموزید. برای دیدن دیگر آموزش های وردپرس به بانک مقالات وردپرس مراجعه فرمایید.