seo

سئو وردپرس _ نکات طلایی اولیه

فهرست مطالب

سئو وردپرس _ اگر محتوای شما بهینه نشده باشد ، موتورهای جستجو نمی دانند که چگونه آن را رتبه بندی کنند.

وقتی افراد موضوعاتی را که درباره آنها می نویسید جستجو می کنند ، وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود و تمام این بازدیدها را از دست خواهید داد. واقعاً برای همه صاحبان مشاغل بسیار مهم است که موتور جستجوی وب سایت خود را دوستانه جلوه دهند ، به طوری که آنها بتوانند میزان بازدید خود را به حداکثر برسانند.

تنظیمات قابلیت مشاهده سایت خود را بررسی کنید

وردپرس یک گزینه داخلی برای مخفی کردن وب سایت شما از موتورهای جستجو دارد. هدف از این گزینه این است که قبل از آماده شدن برای عمومی شدن به وب سایت خود فرصت دهید تا در وب سایت خود کار کنید. با این حال ، گاهی اوقات این گزینه می تواند به طور تصادفی بررسی شود و وب سایت شما را در دسترس موتورهای جستجو قرار نمی دهد. اگر وب سایت شما در نتایج جستجو ظاهر نمی شود ، اولین کاری که باید انجام دهید این است که مطمئن شوید این گزینه انتخاب نشده است. به سادگی وارد قسمت مدیریت سایت وردپرس خود شوید و از Settings » Reading بازدید کنید . تنظیمات قابلیت مشاهده موتور جستجو در وردپرس شما باید به بخش "Search Engine Visibility" بروید و مطمئن شوید که کادر کنار "Discourage search engines from indexing this site" علامت آن برداشته نشده است. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه "Save Changes" کلیک کنید. URL های دوستانه SEO حاوی کلماتی هستند که به وضوح محتوای صفحه را توضیح می دهند ، و توسط انسان و موتورهای جستجو آسان خوانده می شود. چند نمونه از URL های سئو در وردپرس SEO عبارتند از:

https://www.wpbeginner.com/how-to-install-wordpress/ https://www.wpbeginner.com/common-wordpress-errors-and-how-to-fix-them/

توجه داشته باشید که این URL ها قابل خواندن هستند و کاربر فقط با مشاهده متن URL می تواند آنچه را در صفحه مشاهده خواهد کرد حدس بزند. بنابراین یک URL دوستانه بدون سئو در وردپرس به چه صورت است؟

https://www.wpbeginner.com/?p=10467 http://example.com/archives/123

توجه داشته باشید که این URL ها از اعداد غیر مرتبط با محتوا استفاده می کنند و کاربر با مشاهده URL نمی تواند آنچه را در صفحه پیدا می کند حدس بزند. استفاده از ساختار پیوند ثابت سئو  مناسب ، شانس شما را برای دستیابی به موقعیت های بهتر در نتایج جستجو بهبود می بخشد. در اینجا چگونگی بررسی و به روزرسانی ساختار لینک ثابت سایت وردپرس خود آورده شده است. شما باید به صفحه Settings » Permalinks . گزینه name post را انتخاب کرده و سپس بر روی دکمه "Save Changes" کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود. SEO URL ساختار URL مناسب در وردپرس توجه: اگر وب سایت شما بیش از 6 ماه است که فعال است ، لطفا ساختار پیوند ثابت خود را تغییر ندهید ، مگر اینکه از گزینه اعداد استفاده کنید. اگر از Day و Name یا Month and Name استفاده می کنید ، استفاده از آن را ادامه دهید. با تغییر ساختار پیوند همیشگی خود در یک سایت مستقر ، تمام تعداد اشتراک رسانه های اجتماعی خود را از دست خواهید داد  و خطر از دست دادن رتبه موجود سایت خود را تهدید می کند. اگر باید ساختار پیوند ثابت خود را تغییر دهید ، یک متخصص حرفه ای سئو در وردپرس استخدام کنید تا بتواند هدایت های مناسب را راه اندازی کند. همچنان تعداد اشتراکات اجتماعی خود را در صفحات از دست خواهید داد.

انتخاب بهترین افزونه SEO WordPress

Choosing the best WordPress SEO plugin

AIOSEO پلاگین اصلی WordPress SEO است که در بیش از 2 میلیون وب سایت استفاده می شود. در این آموزش ما از AIOSEO برای تصاویر صفحه و نمونه استفاده خواهیم کرد.

WWW در مقابل غیر WWW

اگر تازه شروع به کار با وب سایت خود کرده اید ، پس باید انتخاب کنید که آیا می خواهید از www (http://www.example.com) یا غیر www (http://example.com) در URL سایت خود استفاده کنید. موتورهای جستجو این دو وب سایت متفاوت را در نظر می گیرند ، بنابراین این بدان معنی است که شما باید یکی را انتخاب کنید و به آن پایبند باشید. می توانید با مراجعه به صفحه Settings » General ، موارد دلخواه خود را تنظیم کنید . URL دلخواه خود را در دو قسمت "WordPress Address" و "Site Address" اضافه کنید. غیر www یا www در URL های وردپرس  

نقشه های XML Sitemap را در وردپرس اضافه کنید

نقشه سایت XML را در وردپرس اضافه کنید نقشه سایت XML یک فایل های فرمت شده ویژه که لیست هر صفحه در وب سایت خود است. این امر باعث می شود موتورهای جستجو به راحتی بتوانند تمام مطالب شما را پیدا کنند. اگرچه افزودن نقشه سایت XML باعث افزایش رتبه بندی جستجو در سایت شما نمی شود ، اما به موتورهای جستجو کمک می کند تا صفحات را به سرعت پیدا کنند و رتبه بندی آنها را شروع کنند. اگر از پلاگین AIOSEO استفاده می کنید ، به طور خودکار یک نقشه سایت XML برای شما ایجاد می کند. برای یافتن نقشه سایت خود ، فقط به این URL بروید (فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید):
http://example.com/sitemap_index.xml
کنسول جستجوی Google

سایت خود را به کنسول جستجوی Google اضافه کنید

کنسول جستجوی گوگل (Google Search Console ) که با نام Webmaster Tools نیز شناخته می شود. مجموعه ای از ابزارهای ارائه شده توسط گوگل است که به دارندگان وب سایت می تواند نگاهی به نحوه مشاهده محتوای آنها توسط موتور جستجو داشته باشد. این گزارش ها و داده ها را برای کمک به شما در درک چگونگی نمایش صفحات شما در نتایج جستجو فراهم می کند. همچنین می توانید عبارات واقعی جستجوی افراد را برای یافتن وب سایت شما ، نحوه نمایش هر صفحه در نتایج جستجو و تعداد دفعات کلیک روی صفحات خود مشاهده کنید. همه این اطلاعات به شما کمک می کند تا درک کنید چه چیزی در سایت شما کار می کند و چه چیزی مفید نیست. سپس می توانید استراتژی محتوای خود را بر این اساس برنامه ریزی کنید. کنسول جستجوی Google همچنین هنگام بروز مشکلی در وب سایت شما به شما هشدار می دهد. مانند زمانی که خزنده های جستجو قادر به دسترسی به آن نیستند ، محتوای تکراری پیدا نمی کنند یا منابع محدودی را پیدا می کنند. هنگامی که وب سایت خود را به Google Search Console اضافه کردید ، از فهرست سمت چپ بر روی Sitemap کلیک کنید و سپس قسمت آخر URL نقشه سایت را جایگذاری کنید. افزودن نقشه سایت در Google Search Console برای ذخیره تغییرات روی دکمه ارسال کلیک کنید. کنسول جستجوی Google اکنون نقشه سایت شما را بررسی کرده و از آن برای بهبود خزیدن وب سایت شما استفاده می کند. هنگامی که نقشه سایت خود را با موفقیت اضافه کردید ، به صورت معلق به نظر می رسد. برای جستجوی وب سایت شما مدتی به Google نیاز دارد. بعد از چند ساعت ، شما می توانید برخی از آمارهای مربوط به نقشه سایت خود را مشاهده کنید. این تعداد پیوندهایی را که در نقشه سایت شما پیدا کرده است ، تعداد زیادی از آنها ایندکس شده ، نسبت تصاویر و صفحات وب و غیره را به شما نشان می دهد. ما توصیه می کنیم برای جمع آوری بینش حداقل به صورت ماهانه Search Console خود را بررسی کنید و از پیشرفت سئو وب سایت خود دیدن کنید.

بهینه سازی پست های وبلاگ شما برای سئو

اغلب مبتدیان این اشتباه را دارند که فکر می کنند نصب و فعال سازی افزونه SEO WordPress تنها چیزی است که لازم است. سئو فرآیندی مداوم است که اگر می خواهید حداکثر نتایج را ببینید باید با آن همراه باشید. تمام افزونه های برتر جستجوگرها به شما امکان می دهند عنوان ، توضیحات و کلمات کلیدی متمرکز را به هر پست وبلاگ و صفحه اضافه کنید. همچنین به شما پیش نمایش آنچه کاربران هنگام مشاهده وب سایت شما مشاهده می کنند را نشان می دهد. توصیه می کنیم عنوان و توضیحات خود را برای دریافت حداکثر کلیک بهینه کنید. هنگام نوشتن پست وبلاگ خود ، به سادگی به قسمت SEO بروید و از آن نهایت استفاده را ببرید. تنظیمات ارسال وبلاگ AIOSEO  

انجام تحقیقات کلمات کلیدی برای وب سایت خود

بسیاری از مبتدیان بهترین حدس خود را می زنند تا بفهمند افراد به دنبال چه موضوعاتی هستند و چه چیزهایی را باید به وبلاگ و وب سایت خود اضافه کنند. وقتی می توانید از داده های واقعی برای پیدا کردن آنچه افراد به دنبال آن هستند استفاده کنید نیازی به این کار ندارید. تحقیق کلمات کلیدی یک روش تحقیقاتی است که توسط سازندگان محتوا و کارشناسان سئو استفاده می شود. این به شما کمک می کند کلماتی را که کاربران برای یافتن محتوا ، محصولات و خدمات در صنعت شما وارد می کنند ، در موتورهای جستجو کشف کنید. سپس می توانید از این کلمات و عبارات در وب سایت خود استفاده کنید تا بازدید بیشتری از جستجو داشته باشید. تعداد زیادی ابزار تحقیق برای کلمات کلیدی (رایگان و پولی) وجود دارد که می توانید استفاده کنید. ما توصیه می کنیم از SEMRush استفاده کنید ، این به شما کمک می کند کلمات کلیدی را کشف کنید و حتی کلمات کلیدی را که رقبای شما در آن رتبه بندی می کنند پیدا کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای مبتدیان در مورد چگونگی تحقیق درباره کلمات کلیدی برای وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید.

بهترین روش های جستجوگر WordPress

اگر اصول SEO WordPress را دنبال کنید و از بهترین افزونه SEO WordPress استفاده کنید ، در حال حاضر از اکثر وب سایت ها پیشی خواهید گرفت. با این حال اگر می خواهید حتی نتایج بهتری داشته باشید ، باید بهترین روش های جستجوگر WordPress را در زیر دنبال کنید. این موارد خیلی فنی نیستند و بیشتر حتی نیازی به لمس هیچ کدی ندارند. اما اگر آنها را دنبال کنید تفاوت زیادی ایجاد می کنند.

استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها در وردپرس

وردپرس به شما امکان می دهد پست های وبلاگ خود را به دسته ها و برچسب ها مرتب کنید . این امر باعث می شود شما بتوانید محتوای خود را براساس موضوعات مدیریت کنید و کاربران بتوانند محتوای مورد نظر خود را پیدا کنند. دسته ها و برچسب ها همچنین به موتورهای جستجو کمک می کنند تا ساختار وب سایت و محتوای شما را درک کنند. اغلب مبتدیان در مورد چگونگی بهترین استفاده از دسته ها و برچسب ها گیج می شوند. پس از توضیح این موضوع برای هزاران خواننده ، در اینجا نحوه برخورد ما با دسته ها و برچسب ها آورده شده است. دسته ها برای گروه بندی گسترده پست های شما در نظر گرفته شده اند. اگر وبلاگ شما یک کتاب بود ، دسته ها جدول مطالب خواهند بود. WordPress-Categories-and-Tags در یک وبلاگ شخصی می توانید دسته هایی مانند موسیقی ، غذا ، مسافرت و غیره داشته باشید دسته ها سلسله مراتبی هستند ،بنابراین می توانید دسته های کودک را به آنها اضافه کنید. از طرف دیگر ، برچسب ها کلمات کلیدی خاص تری هستند که محتوای یک پست شخصی را توصیف می کنند. به عنوان مثال ، یک پست وبلاگ تحت عنوان مواد غذایی می تواند دارای برچسب هایی مانند سالاد ، صبحانه ، پنکیک و غیره باشد. این موارد را به عنوان بخش نمایه های یک کتاب درسی در نظر بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این موضوع ، به راهنمای ما در مورد دسته بندی ها در برابر برچسب ها و بهترین روش های جستجوگرها برای مرتب سازی محتوای خود مراجعه کنید . با استفاده صحیح از دسته ها و برچسب ها ، مرور وب سایت خود را برای کاربران خود آسان می کنید. از آنجا که این کار برای کاربران آسان است ، همچنین مرور وب سایت شما را برای موتورهای جستجو آسان می کند.  

پیوند داخلی را به یک عادت تبدیل کنید

افزودن پیوندهای داخلی در وردپرس موتورهای جستجو به هر صفحه در وب سایت شما امتیاز می دهند (مرجع صفحه). دستورالعمل این نمره مخفی نگه داشته می شود تا افراد نتوانند نتایج را بازی کنند. با این حال ، رایج ترین نشانه های اقتدار پیوندها هستند. به همین دلیل مهم است که شما از سایر پست ها و صفحات وبلاگ خود به مطالب خود پیوند دهید. شما باید این امر را عادت خود قرار دهید تا در صورت امکان پست های خود را بهم پیوند دهید. اگر چندین نویسنده دارید ، یک لیست بررسی پست وبلاگ قبل از انتشار ایجاد کنید که از آنها می خواهد حداقل 3 پست وبلاگ دیگر را به هم پیوند دهند. به شما کمک می کند بازدید از صفحه خود را افزایش دهید. زمانی را که کاربران در سایت شما می گذرانند افزایش می دهد و در نهایت باعث بهبود نمره جستجوگرها در پست ها و صفحات وبلاگ شما می شود.  

نظرات وردپرس را بهینه کنید

نظرات وردپرس را بهینه کنید نظرات می تواند نشانه ای قوی از تعامل کاربر در وب سایت شما باشد. کاربران درگیر به معنای پیوند بیشتر به سایت شما ، بازدید بیشتر و بهبود سئو هستند. با این حال ، باید مطمئن شوید که نظرات شما واقعی هستند و هرزنامه نیستند. هرزنامه نویسان نظرات خود را با پیوندهای نامناسب ارائه می دهند که می تواند بر روی رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارد و حتی از بین برود. به همین دلیل است که ما به همه توصیه می کنیم از Akismet استفاده کنند. این یکی از دو افزونه ای است که با نصب هر سایت وردپرس از قبل نصب می شود و به شما کمک می کند تا با هرزنامه نظر مقابله کنید. اگر Akismet به تنهایی قادر به مدیریت هرزنامه نظر نیست ، پس این نکات و ابزارها را برای مبارزه با هرزنامه نظر در وردپرس مشاهده کنید . اگر پست های وبلاگ شما نظرات واقعی و بدون هرزنامه را به خود جلب می کند ، باید به خاطر ساخت چنین وب سایتی جذاب ، شانه خود را بزنید! با این حال ، بسیاری از نظرات در مورد یک پست می تواند باعث کندتر بارگیری آن شود که بر رتبه بندی موتور جستجوی شما نیز تأثیر می گذارد.

NoFollow پیوندهای خارجی در وردپرس

همانطور که در بالا ذکر شد ، پیوندها به موتورهای جستجو کمک می کنند تا تصمیم بگیرند که کدام صفحات مهم هستند. وقتی به یک وب سایت لینک می دهید ، مقداری از امتیاز سئو سایت خود را به آن پیوند می دهید. این نمره SEO "آب میوه لینک" نامیده می شود. برای رتبه بندی خوب جستجو ، باید اطمینان حاصل کنید که بیش از آنچه که بخشیدید ، آب پیوند را از وب سایت های دیگر دریافت می کنید. افزودن ویژگی "nofollow" به پیوندهای خارجی (پیوند به وب سایت هایی که متعلق به شما نیست) به موتورهای جستجو دستور می دهد که این پیوندها را دنبال نکنند. این به شما کمک می کند آب پیوند را ذخیره کنید. یک لینک خارجی معمولی در HTML به این شکل است:
<a href="http://example.com">Example Website</a>
یک پیوند خارجی با ویژگی nofollow به این شکل است:
<a href="http://example.com"
rel="nofollow"
>Example Website</a>
به طور پیش فرض ، وردپرس گزینه ای برای ایجاد nofollow پیوندها ندارد. با این حال ، اگر از پلاگین AIOSEO استفاده می کنید ، این کار را برای شما آسان می کند. هنگام اضافه کردن پیوند ، به سادگی روی گزینه Add "nofollow" to link کلیک کنید. گزینه ویژگی nofollow که توسط All-in-One SEO اضافه شده است

سرعت و امنیت برای سئو وردپرس

حتی اگر تمام نکات SEO و بهترین روش های بالا در وردپرس را دنبال کنید، اگر سایت شما کند است و یا توسط یک هکر از بین می رود ، رتبه بندی موتور جستجوگر شما مورد توجه قرار خواهد گرفت. در اینجا نحوه جلوگیری از از دست رفتن بازدید سایت توسط موتور جستجو به دلیل عملکرد پایین یا امنیت کم وجود دارد. سرعت و عملکرد سایت وردپرس خود را بهینه کنید

سرعت و عملکرد سایت خود را بهینه کنید

تحقیقات نشان می دهد که در عصر اینترنت ، متوسط ​​طول توجه انسان نسبت به ماهی قرمز کمتر است. کارشناسان قابلیت استفاده از وب معتقدند که کاربران در طی چند ثانیه از بازدید از یک وب سایت تصمیم می گیرند که آیا می خواهند بمانند یا آنجا را ترک کنند. این بدان معناست که شما به عنوان یک مالک وب سایت ، تنها چند ثانیه فرصت دارید تا محتوای خود را ارائه دهید و کاربران را درگیر خود کنید. شما نمی خواهید این وقت گرانبها را تلف کنید و بازدید کننده خود را منتظر بارگذاری وب سایت خود کنید. موتورهای جستجوگر مانند گوگل در حال حاضر رتبه وب سایت های بالاتر از وب سایت های کم بارگذاری بالاتر است.

بهینه سازی تصاویر در وردپرس برای سئو

تصاویر جذاب تر از متن هستند اما بارگیری آنها نیز زمان بیشتری می برد. اگر در اندازه و کیفیت تصویر دقت نکنید ، آنها می توانند سرعت وب سایت شما را کم کنند. شما باید اطمینان حاصل کنید که از تصاویر بهینه شده برای بارگیری سریعتر استفاده می کنید. راهنمای ما را در مورد چگونگی سرعت بخشیدن به وردپرس با بهینه سازی تصاویر برای وب مشاهده کنید . ترفند دیگری که می توانید برای بهینه سازی تصاویر خود برای موتورهای جستجو استفاده کنید ، استفاده از عنوان توصیفی و برچسب های alt است. این برچسب ها به موتورهای جستجو کمک می کند تا درک کنند تصویر شما چیست. آنها همچنین به کاربران دارای نقص بینایی کمک می کنند زیرا خوانندگان صفحه نمایش می توانند متن alt را برای آنها بخوانند. وردپرس به شما امکان می دهد هنگام بارگذاری تصویر به راحتی برچسب عنوان و alt را اضافه کنید. افزودن متن و عنوان alt به تصاویر در وردپرس اگر عکاس هستید یا تصاویر زیادی به سایت وردپرس خود اضافه می کنید ، پس باید از یک افزونه گالری استفاده کنید. توصیه می کنیم از گالری Envira استفاده کنید . در تست های سرعت ، سریعترین افزونه گالری وردپرس را پیدا کردیم. همچنین کاملاً پاسخگو و سازگار با سئو سایت است.

شروع به استفاده از SSL / HTTPS کنید

سایتی با امنیت SSL و HTTPS SSL (Secure Sockets Layer) یک فناوری است که ارتباط بین مرورگر کاربر و سروری را که به آن متصل می شوند رمزگذاری می کند. این یک لایه امنیتی اضافی به سایت وردپرس شما اضافه می کند. وب سایت های امن شده با SSL با علامت قفل در نوار آدرس مرورگر نشان داده می شوند. این باعث اعتبار بیشتر وب سایت شما می شود و اگر فروشگاه اینترنتی با وردپرس راه اندازی کرده و اطلاعات حساس پرداخت را پردازش می کنید ، لازم است . همه شرکت های برتر میزبانی وردپرس گواهینامه SSL رایگان را با Let's Encrypt ارائه می دهند.