Wordpress

نصب وردپرس روی سی پنل -آموزش

فهرست مطالب

نصب وردپرس

قبل از شروع مراحل نصب وردپرس ، باید این پنج کار ساده را انجام دهید. این مراحل به سرعت بخشیدن به مراحل نصب کمک می کند و از آماده بودن کامل برای شما اطمینان حاصل می کند.

1 دسترسی به وب سرور

قبل از نصب وردپرس باید مطمئن شوید که به وب سرور دسترسی دارید. وب سرور نرم افزاری است که مخصوص میزبانی یا "سرویس دهی" وب سایت ها است. سرورهای وب صفحات وب شما را ذخیره ، پردازش و تحویل می دهند به کسانی که سایت شما را به صورت آنلاین جستجو می کنند. اگر از ارائه دهنده میزبانی استفاده می کنید ، باید قبل از نصب وردپرس مطمئن شوید که این سرویس سه مورد WordPress را برآورده می کند. این الزامات عبارتند از:
  • نسخه PHP 7.2 یا بالاتر.
  • MySQL نسخه 5.6 یا بالاتر یا MariaDB نسخه 10.0 یا بالاتر.
  • پشتیبانی از HTTPS

2. ویرایشگر متن

همچنین باید مطمئن شوید که یک ویرایشگر متن مانند Notepad دارید . ویرایشگرهای متن به شما امکان باز کردن ، مشاهده و ویرایش فایلهای متنی ساده را بدون هیچ گونه قالب بندی می دهند. به این ترتیب می توانید فایل های وردپرس خود را ویرایش کنید. اگر از یک پردازشگر کلمه مانند Microsoft Word استفاده می کنید که دارای قالب بندی خاص خود است ، به طور بالقوه می توانید به پرونده ها و کد خود آسیب برسانید.

3. یک FTP بدست آورید

FTP یا پروتکل انتقال فایل روشی است که در آن فایلهای وردپرس خود را در سرور خود بارگذاری ، بارگیری و مدیریت می کنید. اگر یک ارائه دهنده میزبانی انتخاب می کنید ، باید از این امر مراقبت کنید.

4- یک مرورگر وب انتخاب کنید

برای بارگیری و نصب وردپرس می توانید هر مرورگر وب (به عنوان مثال Safari ، Chrome ، Firefox) را انتخاب کنید.

5. آخرین نسخه وردپرس را بارگیری کنید

همیشه می توانید با مراجعه به وب سایت و بارگیری آخرین به روزرسانی وردپرس ، از آخرین نسخه وردپرس برخوردار باشید . حال ، بیایید گزینه های نصب وردپرس شما را مرور کنیم.

نحوه نصب وردپرس

وردپرس نصب را ساده نگه می دارد ، مهم نیست که کدام روش را انتخاب کنید ، این فرآیند فقط باید پنج دقیقه طول بکشد. ما در مورد چهار گزینه نصب وردپرس در زیر و اینکه برای چه افرادی بیشتر مفید هستند بحث خواهیم کرد. ما ساده ترین گزینه را پیدا می کنیم ، پیدا کردن یک ارائه دهنده میزبانی که نصب خودکار وردپرس را ارائه دهد. اما ، واقعاً ، این به خود شما بستگی دارد.

1. با نصب خودکار وردپرس یک ارائه دهنده میزبان را انتخاب کنید

تعدادی از ارائه دهندگان میزبانی وب وجود دارند که نصب خودکار وردپرس را ارائه می دهند ، مانند Bluehost ، WP Engine یا Dreamhost ، و این آسانترین روش نصب است. اگر در وردپرس تازه وارد هستید یا سابقه توسعه وب ندارید ، این گزینه عالی است. اگر مطمئن نیستید که ارائه دهنده شما نصب خودکار وردپرس را ارائه می دهد یا نه ، وب سایت آنها را بررسی کنید ، این اطلاعات معمولاً در صفحه پشتیبانی آنها ذکر شده است.

2. وردپرس را روی رایانه خود نصب کنید

می توانید وردپرس را مستقیماً روی رایانه خود نصب کنید. این روش غیر معمول است زیرا ، اگرچه شما یک وب سایت کاملاً فعال دارید ، وردپرس فقط به صورت محلی در دسترس خواهد بود. این روش معمولاً فقط درصورتی مفید است که شما فقط می خواهید با CMS به تنهایی بازی کنید و وب سایتی نمی خواهید که دیگران بتوانند به آن دسترسی داشته باشند. دانلود وردپرس فارسی دانلود وردپرس انگلیسی

3. از cPanel و Auto-Installers استفاده کنید

اگر کمی بیشتر به یک تجربه عملی نیاز دارید ، نصب وردپرس از طریق cPanel گزینه خوبی است. این امر بیشتر در مورد توسعه دهندگان وب یا افرادی که به نوعی پیش زمینه فنی دارند و می خواهند روند نصب را متناسب کنند ، معمول است. cPanel داشبوردی است که بسیاری از ارائه دهندگان خدمات میزبانی خدمات هنگام ورود به سیستم به شما امکان دسترسی می دهند. هنگامی که با اعتبار ارائه شده توسط میزبان خود به پنل خود وارد می شوید ، باید بخشی از cPanel خود را با عنوان "نصب خودکار" مشاهده کنید. <<اگر سی پنل شما با تصویر مغایرت دارد از قسمت wizard برای نصب آسان وردپرس استفاده کنید>> تمام cPanel ها چیزی شبیه به این هستند:
cpanel-داشبورد
  در بخش نصب خودکار در cPanel ، روی نماد وردپرس کلیک کنید.
WordPress-cpanel
باید به صفحه ای هدایت شوید که می توانید روی "اکنون نصب شود" کلیک کنید. پس از کلیک بر روی آن دکمه ، از شما خواسته می شود نام دامنه ای را که می خواهید وردپرس در آن نصب شود وارد کنید. مهم نیست که از cPanel یا نصب کننده خودکار استفاده می کنید ، این صفحه باید مشابه باشد.
وردپرس-راه اندازی نرم افزار
در بخش "پروتکل" ، پیش فرض "http" است. ما توصیه می کنیم این کار را رعایت کنید مگر اینکه گواهی SSL نصب کرده باشید. در این صورت ، باید از "https" استفاده کنید. همچنین اگر می خواهید "فهرست" را وارد کنید از شما سال می شود. در بیشتر موارد ، برای اطمینان از نصب وردپرس در دامنه اصلی خود ، می خواهید این قسمت را خالی بگذارید. اگر قسمت را خالی بگذارید ، URL شما به این شکل خواهد بود: www.mysite.com . اگر یک پوشه وارد کنید ، URL شما به این شکل خواهد بود: www.mysite.com/blog ، یعنی وردپرس فقط در بخشی از سایت شما نصب می شود. همچنین می توانید نام وب سایت خود (بخوانید: نام تجاری ) و توضیحات (بخوانید: هدف وب سایت خود ) را در بخش "تنظیمات سایت" وارد کنید. اگر می خواهید بعداً این موارد را تغییر دهید ، همیشه می توانید وارد شده و آنها را به روز کنید.
تنظیمات سایت وردپرس
آخرین کاری که باید انجام دهید این است که اطلاعات صفحه مدیر خود را تکمیل کنید. نام کاربری ، گذرواژه ، آدرس ایمیل و هر مورد دیگری را که لازم است وارد کنید. ممکن است چند سوال دیگر برای نصب وجود داشته باشد که براساس نصب کننده خودکار انتخاب کرده اید. سپس ، روی "نصب" کلیک کنید. افزودن یک کاربر جدید در وردپرس اکنون می توانید در وردپرس به آدرس www.mysite.com/wp-admin به باطن سایت خود دسترسی داشته باشید . در اینجا نیز می توانید جزئیات مدیر خود را در صورت نیاز ویرایش کنید.

4. به صورت دستی با FTP نصب کنید

بین تعداد ارائه دهندگان میزبانی وب که وردپرس را به طور خودکار برای شما نصب می کنند و همچنین نصب کننده های خودکار موجود در cPanel شما ، واقعاً نیازی به نصب دستی نرم افزار با FTP نیست. با این حال ، اگر این مسیر نصب را انتخاب کنید ، می توانید مراحل زیر را دنبال کنید. ابتدا به یک برنامه FTP مانند SmartFTP یا FileZilla نیاز خواهید داشت (همانطور که در پنج وظیفه ای که قبل از شروع نصب باید انجام دهید). بعد ، به وب سایت وردپرس بروید و آخرین نسخه CMS را بارگیری کنید .
دانلود-وردپرس
  سپس فایل وردپرس را از حالت فشرده خارج کرده و در فهرست عمومی خود بارگذاری کنید ، که باید به شکل زیر باشد: public_html .
دایرکتوری wordpress-public
به cPanel خود بروید و دکمه "MySQL Databases" را پیدا کنید. همه cPanel ها باید ظاهری مشابه داشته باشند ، اگرچه ممکن است دکمه MySQL شما در مکانی کمی متفاوت قرار داشته باشد.
پایگاه داده mysql
دنباله ای را که از شما می خواهد نام پایگاه داده خود را وارد کنید دنبال کنید. هنگامی که این کار را انجام دادید ، روی "ایجاد پایگاه داده" کلیک کنید.
mysql-database-wordpress
  اکنون که پایگاه داده ایجاد شده است ، از شما خواسته می شود که یک "کاربر" برای حساب MySQL خود ایجاد کنید. نام کاربری و رمز عبور خود را تکمیل کرده و روی "ایجاد کاربر" کلیک کنید.
mysql-users
  با افزودن اطلاعات کاربر و همچنین نام پایگاه داده ای که به آن کاربر اضافه می کنید ، به آن دسترسی دهید.
mysql-add-user-to-database
  در صفحه زیر ، در مورد امتیازاتی که می خواهید به آن کاربر ارائه دهید از شما سوال می شود ، مطمئن شوید همه آنها بررسی شده اند.
mysql-user-privileges
  در حال حاضر انتقال FTP شما باید کامل شود و وقت آن است که برای تکمیل نصب به دامنه خود مراجعه کنید. اگر انتقال موفقیت آمیز باشد ، وردپرس هنگام بازدید از دامنه خود از شما می خواهد زبان خود را انتخاب کنید. زبان مورد نظر خود را انتخاب کنید و "ادامه" را کلیک کنید.
WordPress-select-language
  سپس از شما خواسته می شود که "نام" ، "نام کاربری" ، "رمز عبور" ، "میزبان پایگاه داده" و "پیشوند جدول" پایگاه داده خود را وارد کنید. پس از تکمیل این قسمت ها ، روی "ارسال" کلیک کنید.
نام پایگاه داده وردپرس
  روی دکمه ای که روی "نصب را اجرا کنید" کلیک کنید. از شما خواسته می شود تا اطلاعات سرپرست خود را به وردپرس ارائه دهید. این شامل "عنوان سایت" ، "نام کاربری" ، "رمز عبور" و "ایمیل" شما است که قبلا ایجاد کرده اید.
install-wordpress
  در آخر ، روی "نصب وردپرس" کلیک کنید. اکنون باید بتوانید با نام کاربری و رمز عبور خود وارد وردپرس شوید. تبریک می گویم شما وردپرس را به صورت دستی نصب کرده اید. برای رفع خطاهای پیش رو در ادامه کار با وردپرس ،من بخش " بانک مقالات وردپرس " را به شما پیشنهاد می کنم.