ابزارک وردپرس چیست؟

ابزارک وردپرس چیست؟ معرفی

فهرست مطالب

ابزارک وردپرس چیست؟ابزارک وردپرس - آیا می دانید نوار کناری و پاورقی وردپرس شما می تواند عملکرد سایت شما را افزایش دهد؟ به لطف ابزارک های وردپرس ، در واقع می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هر دو قسمت اضافه کنید. در این مقاله ، ما در مورد توانایی ویجت برای کمک به خوانندگان در صفحه شما یاد خواهیم گرفت. همچنین نگاهی خواهیم انداخت که چگونه می توانید ابزارک وردپرس را متناسب با نیازهای خود اضافه و سفارشی کنید.

ابزارک وردپرس چیست؟

ابزارک وردپرس بخشی از عنصر وردپرس شما هستند که یک عملکرد خاص را انجام می دهند. اضافه کردن محتوا و ساختار اضافی به نوار کناری یا پاورقی. به عنوان مثال ، ابزارک ها می توانند جدیدترین پست ها ، تقویم ، نوار جستجو و موارد دیگر را نمایش دهند. ابزارک ها به راحتی قابل استفاده هستند و برای تنظیم آنها نیازی به نوشتن کد HTML نیست . در واقع ، فقط باید ویجت را به ناحیه ای در صفحه خود بکشید و رها کنید - که بعضاً به عنوان مناطق ویجت نامیده می شود. محل قرارگیری این منطقه بسته به موضوع می تواند متفاوت باشد. بعضی اوقات فقط می توانید ابزارک ها را فقط در نوار کناری قرار دهید ، و زمان های دیگر فقط در پاورقی یا هر دو قرار می گیرند. یکی از نکات جالب در مورد ابزارک ها این است که به شما امکان می دهند به راحتی ویژگی های پیشرفته تری را در صفحه اضافه کنید. می توانید صفحات شبکه های اجتماعی خود را برای ارتباط بیشتر با خوانندگان خود پیوند دهید ، اگرچه باید افزونه دیگری را نصب کنید که دارای آن ابزارک ها به صورت دستی باشد. جای نگرانی نیست ، ما کمی در مورد آن بحث خواهیم کرد. در حال حاضر ، بیایید در مورد ابزارک هایی که وردپرس برای شما فراهم کرده صحبت کنیم.

ابزارک های پیش فرض وردپرس

به طور پیش فرض ، وردپرس چندین ابزارک به شما می دهد که می تواند برای صفحه وب شما ضروری باشد. آنها به شرح زیر است:
 1. بایگانی ، پست های ماهانه شما را نمایش می دهد.
 2. Audio ،به شما امکان می دهد پخش کننده صوتی را در صفحه خود جاسازی کنید.
 3. تقویم ، تقویم را نمایش می دهد.
 4. دسته ها، لیست یا منوی کشویی دسته های پست را نمایش می دهند.
 5. گالری ،گالری تصاویر را نمایش می دهد.
 6. تصویر ، یک تصویر را نمایش می دهد.
 7. Meta، پیوندهای ورود به سیستم ، RSS و WordPress.org را برای وب مستر نشان می دهد.
 8. ناوبری ،منو می افزاید: منو ناوبری در نوار کناری.
 9. صفحات ،لیستی از صفحات شما را ایجاد می کنند.
 10. آخرین نظر، جدیدترین نظرات را در صفحات شما نمایش می دهد.
 11. آخرین پست ،آخرین پست های شما را نمایش می دهد.
 12. RSS ،ورودی برای هر خوراک RSS یا Atom است.
 13. جستجو ،نوار جستجو برای سایت شما را نمایش می دهد.
 14. Tag ، برچسب های پست را نمایش می دهد.
 15. ویدیوها، هر ویدئویی را که از ارائه دهندگان اصلی ویدیو جاسازی شده است نمایش می دهند.

نحوه افزودن ویجت در وردپرس

اکنون که می دانید وردپرس دارای ابزارک های اساسی اما کاملاً قدرتمند است ، می توانید با استفاده از روش زیر یکی از آنها را به صفحه خود اضافه کنید:
 1. وارد داشبورد وردپرس خود شوید.
 2. به بخش Appearance بروید و ابزارک ها را کلیک کنید ابزارک-وردپرس
 3. همانطور که می بینید ، چندین ابزارک در سمت چپ و مناطق ویجت در سمت راست وجود دارد.
 4. ابزارک ها را به قسمت تعیین شده بکشید و رها کنید. در اینجا ، از ویدئو ، تقویم ، دسته ها و یک ابزارک استفاده می کنم. برای برخی از ابزارک ها ، مانند ویدیو ، باید پیوند ویدیویی را که می خواهید به صورت دستی تعبیه کنید بارگذاری یا وارد کنید. در مورد من ، من از یک ویدیو از کانال YouTube خود استفاده می کنم. ابزارک وردپرس 2
 5. و اگر آن را دارید ، اکنون بیایید ببینیم که چگونه در وب سایت ظاهر می شود. ابزارک در وردپرس
متناوباً ، می توانید ابزارک ها را از طریق Customize در زمان واقعی اضافه کنید - قادر به مشاهده پیش نمایش نحوه ایجاد سایت در هنگام ایجاد تغییرات هستید. هنگام ورود به سیستم به عنوان مدیر وب سایت ، می توانید از قسمت Appearance در wp-admin یا از دکمه Customize در وب سایت خود دسترسی پیدا کنید. ابزارک در برگهیکی از خوبی های مدیریت ویجت وردپرس این است که می توانید موقتاً آنها را غیرفعال کنید. اگر فکر می کنید ویجت برای مدتی مورد نیاز نیست اما می خواهید تنظیمات آن را برای استفاده در آینده حفظ کنید ، می توانید آن را به پنل ابزارک های غیر فعال در wp-admin بکشید. همچنین یک پنل نوار کناری غیرفعال وجود دارد که در صورت نیاز به تغییر طرح زمینه با یک ویجت دیگر ، باید از ابزارک های استفاده نشده استفاده کند. سپس می توانید ابزارک ها را با کشیدن و رها کردن به منطقه ویجت موضوع جدید خود فعال کنید. بسیار مفید ، درست است؟

افزودن ابزارک های جدید

وردپرس به شما امکان می دهد ابزارک های جدید را اضافه کنید اگر احساس کنید که موارد پیش فرض کافی نیستند. به عنوان مثال ، افزودن ابزارک های شبکه های اجتماعی برای ایجاد تعامل بیشتر با خوانندگان. برای انجام این کار ، شما باید یک پلاگین خاص نصب کنید که ابزارک ها / آیکون های شبکه های اجتماعی را برای شما فراهم کند. در این حالت از پلاگین Simple Social Icon استفاده خواهیم کرد . از داشبورد مدیریت وردپرس خود به منوی Plugins بروید و روی Add New کلیک کنید . از نوار جستجو ، Simple Social Icon را تایپ کنید ، سپس آن را نصب و فعال کنید. ابزارک فضای مجازیاکنون ویجت Simple Social Icon را اضافه کرده و پیوندهای شبکه های اجتماعی خود را اضافه کنید. این افزونه می تواند وب سایت شما را به بسیاری از کانال های معروف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک ، توییتر ، یوتیوب ، LinkedIn و بسیاری دیگر مرتبط کند. این چگونه به نظر می رسد شبکه های اجتماعی در پاورقی سایت نمایش داده می شود

نتیجه

بیایید آن را جمع بندی کنیم. ما در مورد ابزارک های وردپرس و چگونگی استفاده از آنها برای افزودن قابلیت های اضافی به صفحه و نوار کناری وب سایت شما یاد گرفته ایم. ما همچنین می دانیم که نباید ابزارک ها را دست کم بگیریم. ممکن است آنها یک عنصر ساده از سایت شما باشند ، اما می توانند باعث افزایش جذابیت خوانندگان شوند. به معنای واقعی کلمه صدها ابزارک برای استفاده در دسترس است. هرچند باید هنگام تنظیم آن مراقب باشید. به هر حال ، این فقط یک عنصر اضافی است. هنگام قرار دادن ابزارک بر روی وب سایت خود ، باید جنبه هایی مانند تجربه کاربر ، زیبایی وب سایت و مزایای کلی ویجت را در نظر بگیرید. فقط به این دلیل که می توانید هر ویجت را اضافه نکنید!