ارسال ایمیل سفارشی ووکامرس -آموزش

فهرست مطالب

در این مقاله ما می خواهیم روش های مختلف شخصی سازی الگوی ایمیل پیش فرض WooCommerce و نحوه ارسال ایمیل سفارشی ووکامرس برای مشتریان خود را بیاموزیم. ما می خواهیم نحوه ارسال ایمیل را بسته به معیارهای خاص ، مانند داده های مشتری یا محصولات سفارش داده شده ، ببینیم. ما همچنین قصد داریم بیاموزیم که چگونه می توانید ایمیل سفارشی را برای مشتریان WooCommerce خود ارسال کنیم. سفارشی سازی برای یک تجربه خوب کاربر کلیدی است ، بعید است الگوهای عمومی و پیش فرض محصولات با شخصیت تبلیغات تجاری و بازاریابی شما مطابقت داشته باشد. اما در واقع اجرای این سفارشی سازی ها بسته به سطح سفارشی سازی که می خواهید برای ایمیل های WooCommerce خود اعمال کنید ، دشوار است. به همین دلیل است که امروز ما روش های مختلفی را جمع آوری کرده و به شما در برخی از قطعه های کد کمک خواهیم کرد. ابتدا به بررسی گزینه های سفارشی سازی ایمیل که WooCommerce ارائه می دهد ، خواهیم پرداخت ، اما گام به جلو برداشته و چند کد PHP سفارشی برای سفارشی سازی الگوهای ایمیل WooCommerce ارائه می دهیم. ما شما را از طریق آنها راهنمایی خواهیم کرد و مزایا و محدودیت های هر روش را خواهیم دید. ارسال ایمیل های سفارشی ووکامرس

سفارشی سازی ایمیل WooCommerce از داشبورد

WooCommerce به شما امکان می دهد هر یک از قالب های ایمیل را که در اختیار دارید تغییر دهید و سفارشی سازی کنید. برای انجام این کار ، فقط باید فایل الگو را در طرح زمینه خود کپی کنید. شما می توانید به همه ایمیل هایی که در بخش WooCommerce> Settings> Email ارسال می شوند دسترسی داشته باشید: سفارشی سازی ایمیل WooCommerce از داشبورد به طور پیش فرض WooCommerce اعلان های ایمیل مختلفی را بر اساس تعامل آنها با فروشگاه آنلاین شما برای مشتریان ارسال می کند. برخی از رایج ترین الگوهای ایمیل پیش فرض WooCommerce عبارتند از:
 • سفارش جدید: هنگام ایجاد سفارش جدید توسط مشتری ، به مدیر فروشگاه ارسال می شود.
 • سفارش لغو شده: هنگامی که سفارش (های) لغو شده علامت گذاری شده اند به مدیر فروشگاه ارسال می شوند.
 • سفارش ناموفق: هنگامی که سفارش به عنوان Fail مشخص می شود به مدیر فروشگاه ارسال می شود.
 • سفارش در انتظار: ارسال پس از سفارش در حالت تعلیق.
 • سفارش پردازش: پس از پرداخت به مشتریان ارسال می شود.
 • سفارش تکمیل شده: با علامت گذاری سفارشات مشتری ، به مشتری ارسال می شود (معمولاً نشان می دهد که سفارشات ارسال شده است).
 • سفارش بازپرداخت شده: هنگامی که سفارشات آنها مسترد شده است ، به مشتریان ارسال می شود.
 • فاکتور مشتری: به مشتریانی ارسال می شود که حاوی اطلاعات سفارش و پیوندهای پرداخت هستند.
 • یادداشت مشتری: با اضافه شدن یادداشت مشتری در داشبورد ، به مدیر فروشگاه ارسال می شود. بازنشانی گذرواژه: هنگامی که مشتری درخواست بازنشانی گذرواژه خود را به مشتری ارسال می کند.
 • حساب جدید: هنگام ایجاد حساب مشتری به مشتری ارسال می شود (از طریق تسویه حساب یا صفحه ثبت نام حساب).
اگر می خواهید متن ایمیل را ویرایش کنید ، می توانید روی دکمه تنظیمات / مدیریت در سمت راست الگوی ایمیل کلیک کنید. می توانید عنوان ، عنوان ، محتوا و نوع ایمیل را سفارشی کنید. علاوه بر این در ایمیل ها ، می توانید ایمیل های سفارشی WooCommerce را نیز اضافه کنید. WooCommerce به طور پیش فرض برخی از گزینه های اصلی سفارشی سازی را ارائه می دهد. در بخش WooCommerce -> تنظیمات -> ایمیل -> گزینه های ایمیل ، می توانید برخی از شکل های اصلی الگوهای ایمیل را تغییر دهید. از آنجا می توانید مواردی مانند تصویر سرصفحه ، رنگ متن متن ، رنگ پس زمینه بدنه ، رنگ پس زمینه ، متن پاورقی و غیره را تغییر دهید. توجه داشته باشید که این تنظیمات کلی هستند و تغییر این گزینه ها همه الگوهای ایمیل شما را به یکباره به روز می کند.

سفارشی کردن الگوهای ایمیل WooCommerce با کد

یک روش موثر و قدرتمندتر ، اصلاح الگوی ایمیل واقعی WooCommerce است. چندین روش مختلف برای تغییر الگوی ایمیل وجود دارد و شما می توانید این کار را بدون نیاز به تغییر چیزی در خود پلاگین انجام دهید. در ووکامرس از نوع ایمیل بسیار دارای یک پرونده الگوی است (به عنوان مثال ، woocommerce / templates / email / مشتری-در-نگه-order.php). علاوه بر این الگوهای مشترکی وجود دارد که همه انواع ایمیل می توانند به آنها دسترسی داشته و از آنها استفاده کنند. آنها در woocommerce / templates / email / email-styles.php قرار دارند. اگر بر روی هر یک از ایمیل ها در بخش WooCommerce> Settings> Email کلیک کنید ، باید ببینید که برای سفارشی سازی کدام پرونده باید کپی کنید. به عنوان مثال ، اگر روی "سفارش در انتظار" کلیک کنیم ، این اولین ایمیلی است که مشتری دریافت می کند ، این را می بینید: سفارشی کردن الگوهای ایمیل WooCommerce با کد برای کپی خودکار پرونده در پوشه طرح زمینه خود ، می توانید بر روی دکمه "کپی پرونده در موضوع" کلیک کنید. از آنجا می توانید برای ویرایش الگوی ایمیل خود از همان صفحه استفاده کنید (فقط "مشاهده پرونده الگو" را کلیک کنید). با این کار می توانید محتوای آن فایل را سریع عوض کنید. در صورت تمایل به شخصی سازی پیام ها ، می توانید از کمی کد PHP نیز استفاده کنید.

نحوه شخصی سازی الگوی ایمیل WooCommerce

وقتی نوبت به WooCommerce می رسد هوک های زیادی وجود دارد که می توانید برای شخصی سازی از آنها استفاده کنید. هوک ها روشی است که وردپرس برای ایجاد کد خارجی بدون تغییر در پرونده اصلی استفاده می کند. اما سفارشی سازی ایمیل ها بخشی چند مرحله ای است. به این دلیل که هر قسمت از ایمیل با هوک متفاوت بهتر اصلاح می شود. بنابراین ، در این مثال ما قصد داریم موضوع ایمیل و مطالب را به طور جداگانه تغییر دهیم. همچنین می توانید هشدارهای ایمیل خود را بر اساس هوک های خاص اضافه کنید. اکثر اقدامات اصلی ایمیل دارای یک هوک است که می توانید از آن برای سفارشی سازی استفاده کنید. در اینجا چند نمونه آورده شده است:
 • برای هر یک از سفارشات یک موضوع خاص وجود دارد - بنابراین می توانید موضوع ایمیل را برای سفارشات لغو ، تکمیل شده ، در حالت تعلیق و پردازش سفارشی کنید. هوک های ووکامرس راهی برای افزودن محتوای اضافی به طرح ایمیل های شما هستند ، فقط بخاطر داشته باشید که هوک ها به شما امکان می دهد محتوا اضافه کنید اما متن موجود را اصلاح نکنید.
 • در محتوای ایمیل شما هوک های مختلفی وجود دارد که می توانید استفاده کنید - قلاب هایی برای جدول سفارش ، جزئیات مشتری ، مقدار اقلام ، پاورقی ایمیل و سایر موارد وجود دارد که می توانید برای افزودن محتوای جدید در ایمیل خود استفاده کنید.
 • برای هر اقدام کاربر یک هوک وجود دارد - بنابراین می توانید ایمیل های ارسال شده با تنظیم مجدد رمز عبور ، هنگام ایجاد یک حساب جدید و غیره را سفارشی کنید. بیایید چند نمونه از نحوه استفاده از این هوک ها را ببینیم.

سفارشی کردن موضوع ایمیل

اولین و آسانترین جنبه شخصی سازی در ایمیل شما موضوع است. موضوعات را می توان با قلابهایی تغییر داد:
 • woocommerce_email_subject_customer_completed_order
 • woocommerce_email_subject_customer_invoice
 • woocommerce_email_subject_customer_invoice_paid
 • woocommerce_email_subject_customer_refunded_order
این هوک ها دارای 2 آرگومان هستند ، موضوع پیام و هدف سفارش. موضوع یک رشته ساده است ، همان چیزی است که قرار است برای مشتری شما ارسال شود. هدف سفارش ، سفارش فعلی است که این ایمیل را تولید می کند. بگذارید بگوییم شما می خواهید چند کلمه خوب به همراه نام وی به مشتری خود در این موضوع اضافه کنید می توانید این کار را با گرفتن اطلاعات مشتری از طریق شی order انجام دهید. فقط این کد را به توابع.php خود اضافه کنید (در یک تم یا موضوع کودک) و اجازه دهید ببینیم که چه جادویی اتفاق می افتد:
/**************
CUSTOM EMAIL SUBJECT
****************/
//telling WooCommerce to run our custom function on the email subject
add_filter('woocommerce_email_subject_customer_completed_order',
'uiwc_change_email_subject', 1, 2);
function uiwc_change_email_subject( $subject, $order ) {
//getting the blogname scaping special chars for email
$blogname = wp_specialchars_decode(get_option('blogname'), ENT_QUOTES);
// getting the customer email with a fallback to the email address
$name = $order->get_billing_first_name()." ".$order->get_billing_last_name();
// creating our new subject line
$subject = sprintf( '[%s] Order # %s - You are a star, %s',
$blogname, $order->get_id(), $name );
// sending our custom subject back to WooCommerce
  return $subject;
}
این کد از چندین جزء تشکیل شده است: یک عملکرد فیلتر سفارشی ایجاد کنید که برای سفارشات تکمیل شده به موضوع اعمال شود نام سایت را بارگذاری کنید ، بنابراین می توانیم از آن در موضوع استفاده کنیم ایمیل های سفارشی را در قالب ایجاد کنید: با افزودن سایر اطلاعات مشتری یا اطلاعات سفارش می توانید این کد را ادویه کنید. حتی می توانید چندین تعریف تصادفی را اضافه کنید (در اینجا ما فقط می گوییم "شما یک ستاره هستید").

سفارشی کردن محتوای ایمیل براساس ارزش سفارش

در مثال بعدی که قصد داریم نشان دهیم شما می توانید متن سفارشی را به ایمیل سفارش جدید خود اضافه کنید. از آنجا که کل داده های سفارش در اختیار شماست ، می توانید پس از خرید ، ایمیل سفارشی را برای مشتریان WooCommerce خود بر اساس داده های سفارش آنها ارسال کنید. در اینجا ما از مقدار کل سفارش به عنوان یک شرط سفارشی سازی استفاده خواهیم کرد. علاوه بر این ، از هر یک از داده های سفارش می توان استفاده کرد. وقتی مشتری بیش از 100 هزار تومان برای این سفارش خرج کرده است ، قطعه کد زیر یک پیشنهاد برتر در الگوی ایمیل سفارش woocommerce اضافه می کند. این می تواند هر ارزشی باشد و می تواند هر پیامی باشد که می خواهید به ایمیل سفارشی WooCommerce خود اضافه کنید. اگر این مقدار در یک محدوده خاص باشد اگر از مقدار مشخصی بزرگتر باشد یا کمتر از مقدار خرید باشد ، می توانید از آن استفاده کنید.
/**************
INVITATION TO PREMIUM SERVICES
****************/
//hook our function to the new order email
add_action('woocommerce_email_order_details', 'uiwc_email_order_details', 1, 4);
function uiwc_email_order_details($order, $admin, $plain, $email) {
  
  // checking if order value is what we want
  $total = $order->get_total();
  // checking if order order status is what we want
  $status = $order->get_status();
  
  // if total is greater than our threshold let's check the order status
  if ( $total >= 100) {
    
    // checking if it's the email status we want (order complete) we show the message
    if ( $status == "completed" ) {
      //using WordPress' function for localization
      echo __( '<strong>Premium offer:</strong> Your order puts you in our VIP list.
        You can <a href="#">sign up for it here</a>.', 'uiwc' );
    }
  }
  
}
این کد با آنچه قبلاً انجام دادیم تفاوت چندانی دارد. اکنون به جای اصلاح محتوا ، محتوای اضافی اضافه می کنیم. بنابراین در این حالت به جای فیلتر از قلاب add_actions استفاده خواهیم کرد. همچنین ، در این حالت ما برای محتوای هر نوع نامه الکترونیکی که برای مشتری ارسال می کنیم قلاب نداریم ، اما هنوز هم می توانیم بفهمیم کدام یک را دریافت کرده ایم.

در اینجا قسمتهای اصلی آن قطعه آورده شده است:

 • عملکردی را قلاب کنید که در قسمت جزئیات سفارش ایمیل اجرا شود.
 • مبلغ و وضعیت کل سفارش را بدست آورید.
 • در صورت تکمیل سفارش و مبلغ کل آن 100 هزارتومان یا بیشتر ، یک پیشنهاد برتر اضافه کنید.

سفارشی سازی محتوای ایمیل بر اساس محصولات خریداری شده

علاوه بر این ، ما می توانیم سایر جزئیات سفارش ، مانند محصولات خریداری شده را بررسی کنیم و برای هر محصول ایمیل سفارشی ایجاد کنیم. شما می توانید بر اساس تعداد محصولات خریداری شده ، دسته بندی محصولات ، تغییرات و موارد دیگر ، ایمیل سفارشی را سفارشی کرده و ارسال کنید. در مثال ما بررسی خواهیم کرد که آیا سفارش یکی از محصولات VIP را دارد یا خیر ، در صورت وجود ، الگوی ایمیل سفارش را تغییر می دهیم تا کاربر را به عضویت گروه ویژه خود دعوت کنیم.
/**************
DIFFERENT MESSAGES FOR DIFFERENT PRODUCTS
****************/
//hook our function to the new order email
add_action('woocommerce_email_order_details', 'uiwc_email_order_details_products', 1, 4);
function uiwc_email_order_details_products($order, $admin, $plain, $email) {
  $status = $order->get_status();
  
  // checking if it's the order status we want
  if ( $status == "completed" ) {
    // the IDs of our VIP products
    $prod_arr = array( 21, 37, 85 );  
    
    // getting the order products
    $items = $order->get_items();
    
    // starting the bought products variable
    $bought = false;
    
    // let's loop through each of them
    foreach ( $items as $item ) {      
      // checking if the ordered product is a VIP product
      if ( in_array( $item['product_id'], $prod_arr ) ) {
        $bought = true;
      }
    }
    
    if ( $bought ) {      
      //using WP's function for localization
      echo __( '<strong>Premium offer:</strong> Your ordered products puts you in our VIP list.
        You can <a href="#">sign up for it here</a>.', 'uiwc' );
    }
  }  
}
آنچه این قطعه انجام می دهد در اینجا است:
 • $prod_arr = array( 21, 37, 85 ); یک آرایه ایجاد می کند که حاوی شناسه محصولات VIP ما است. در اینجا می توانید شناسه محصولات خود ما را تنظیم کنید که می خواهید آنها را بررسی کنید
 • برای اینکه ببینید آیا یکی از محصولات VIP است ، از طریق هر محصول حلقه بزنید. اگر چنین است ، فقط با چاپ پیام سفارشی ، پیشنهاد ویژه ما را به ایمیل اضافه کنید.
همچنین امکان سفارشی سازی ایمیل های مشتری WooCommerce با معیارهای مختلف وجود دارد. می توانید نکات سایر مقالات را دنبال کنید ، مانند راهنمایی که برای افزودن فیلدهای کاربر سفارشی به فرم ثبت نام در اختیار ما قرار داده است. سپس می توانید این شرایط را در عملکردها یا الگوی ایمیل خود اضافه کنید. در این حالت همچنین می توانید از داده هایی مانند شهر مشتریان ، عنوان شغلی ، کد پستی و سایر موارد استفاده کنید. در واقع ، استفاده از قلاب های WooCommerce یک راه عالی برای شخصی سازی ایمیل های مشتری شما است. اما محدودیت این روش این است که شما فقط می توانید وقایعی را که اتفاق می افتد شخصی سازی کنید. نمی توانید به مشتری خود ایمیل ارسال کنید. برای این منظور ما به روش دیگری نیاز خواهیم داشت - ما از Users Insights در ترکیب با MailChimp یا ابزاری مشابه برای ارسال ایمیل های انبوه استفاده خواهیم کرد. ابتدا باید کاربران خود را انتخاب و صادر کنیم. در این مرحله مطمئن شوید که زمینه هایی که می خواهید در ایمیل های سفارشی WooCommerce خود استفاده کنید قابل مشاهده هستند. به عنوان مثال ، ما از نام مشتری ، ایمیل و عنوان شغلی وی استفاده خواهیم کرد. همچنین ما فقط مشتریانی را که کالای خاصی را خریداری کرده اند فیلتر خواهیم کرد و پیشنهاد ویژه ای برای آنها ارسال خواهیم کرد. ارسال انبوه ایمیل برای همه مشتریانی که کالایی را خریداری کرده اند سپس با کلیک روی دکمه صادرات ، این انتخاب را صادر خواهیم کرد: سفارشی سازی محتوای ایمیل بر اساس محصولات خریداری شده با استفاده از ویژگی Segment ها می توانید این فیلتر را برای استفاده بعدی ذخیره کنید. فقط روی دکمه segment ها کلیک کنید و هر زمان که خواستید می توانید از این انتخاب استفاده کنید.

سفارشی سازی محتوای ایمیل بر اساس محصولات خریداری شده

اکنون فقط باید فایل CSV را به MailChimp وارد کنید. مطمئن شوید که زمینه های سفارشی مورد نظر خود را در آنجا ایجاد کرده اید تا بتوانید هنگام وارد کردن ، آنها را نقشه برداری کنید. این کار را می توان در لیست ها> انتخاب یک لیست> تنظیمات> فهرست زمینه ها انجام داد. سفارشی سازی محتوای ایمیل بر اساس محصولات خریداری شده سپس می توانید واردات خود را در قسمت Add مخاطبین> وارد کردن مشترکین> پرونده CSV اجرا کنید. برای جزئیات بیشتر در مورد نحوه وارد کردن داده های کاربر صادر شده خود ، می توانید به مقالات واردات کاربر MailChimp و Campaign Monitor ما نیز مراجعه کنید.

نتیجه

امروز ما به دنبال روش های مختلف ایجاد و ارسال ایمیل های سفارشی برای مشتریان WooCommerce شما هستیم. ما رویکردهای مختلفی را مشاهده کردیم ، از جمله اصلاح الگوهای پیش فرض WooCommerce و استفاده از اقدامات ایمیل سفارشی. همچنین ما همچنین یاد گرفتیم که چگونه می توان بر اساس محصولی که خریداری کرده اند ایمیل سفارشی برای مشتریان WooCommerce ارسال کرد. امیدواریم مفید واقع شده باشید و دفعه بعد دوباره می بینیم! بانک مقالات وردپرس