اضافه کردن ادمین در وردپرس

نحوه اضافه کردن ادمین در وردپرس با استفاده از FTP

فهرست مطالب

نحوه اضافه کردن ادمین در وردپرس به دلایل مختلف، ممکن است دسترسی به مدیریت وردپرس خود را قفل کنید. ممکن است نام کاربری و رمز عبور سایت خود را فراموش کنید یا ممکن است هک شده باشید و حساب کاربری مدیریت فعلی حذف شده باشد. شما می خواهید تغییراتی در سایت خود ایجاد کنید و تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که هیچ کاری نکنید.

در این آموزش یاد می گیرید که چگونه می توانید با استفاده از اپلیکیشن FTP  ، اضافه کردن ادمین در وردپرس را انجام دهید

پیش نیازها

  • نام دامنه
  • برنامه FTP (filezilla، cyberduck)
  • اعتبارنامه ورود به FTP
  • ویرایشگر متن (نوت پد)
مرحله 1: با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. برای اضافه کردن ادمین در وردپرس  در برنامه های FileZilla، Cyberduck. برای اتصال از طریق برنامه FTP Client به نام میزبان، نام کاربری و رمز عبور خود را نیاز دارید. شما می توانید از سی پنل هاست خود به این اطلاعات دسترسی داشته باشید. نحوه اضافه کردن یک کاربر ادمین در وردپرس با استفاده از FTP مرحله 2: هنگامی که از طریق سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شدید، باید وارد فهرست راهنمای public_html خود شوید . پوشه wp_content را پیدا خواهید کرد. در داخل پوشه به داخل Themes بروید و روی پوشه تم فعلی خود کلیک کنید. داخل پوشه فایل functions.php را پیدا خواهید کرد. این فایل را دانلود کرده و با استفاده از ویرایشگر متن مانند notepad یا sublime آن را باز کنید. نحوه اضافه کردن یک کاربر ادمین در وردپرس با استفاده از FTP مرحله 3: کد زیر را به فایل functions.php اضافه کنید و فایل را ذخیره کنید.
functionwpb_admin_account(){
$user = 'Username';
$pass = 'Password';
$email = mail@example.com';
if ( !username_exists( $user ) && !email_exists( $email ) ) {
$user_id = wp_create_user( $user, $pass, $email );
$user = new WP_User( $user_id );
$user->set_role( 'administrator' );
} }
add_action('init','wpb_admin_account');
در اینجا، شما باید نام کاربری، رمز عبور و آدرس ایمیل خود را جایگزین کنید. مرحله 4: پس از ذخیره تغییرات، فایل functions.php را با استفاده از FTP در سایت وردپرس خود آپلود کرده و فایل فعلی خود را جایگزین کنید. اکنون می توانید با استفاده از نام کاربری و رمز عبور تازه ایجاد شده وارد پنل مدیریت وردپرس خود شوید.

نتیجه

با انجام مراحل بالا، به راحتی می توانیم یک کاربر مدیریت جدید برای سایت وردپرس خود با استفاده از سرویس گیرنده FTP ایجاد کنیم. هنگامی که با نام کاربری و رمز عبور جدید وارد می شویم، می توانیم کدی را که در فایل functions.php اضافه کرده ایم حذف کنیم. برای دسترسی بیشتر به بانک مقالات وردپرس از سایت سر بزنید.