قالب وردپرس را چگونه انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

قالب وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنیم . چگونه و بر چه معیاری؟! هزاران گزینه رایگان و پولی وجود دارد. هر موضوع بهتر از موضوع دیگر به نظر می رسد. در این مقاله ، ما 9 موردی را که باید در نظر بگیرید به اشتراک خواهیم گذاشت ، بنابراین می توانید بهترین قالب وردپرس را برای سایت خود انتخاب کنید. انتخاب تم مناسب برای سایت وردپرس شما

چرا باید در انتخاب تم وردپرس دقت کنید؟

وردپرس برای ایجاد انواع وب سایت ها استفاده می شود . به همین دلیل هر موضوع بازار متفاوتی را جلب می کند. قالب وردپرس شما باید مکمل محتوای وب سایت شما باشد. به عنوان مثال ، اگر در حال راه اندازی یک وبلاگ در مورد سیاست یا مسائل اجتماعی هستید ، پس می خواهید موضوعی را بخوانید که خوانایی آن را بهبود بخشد . خوانایی بسیاری از تم های وردپرس با گزینه های شخصی سازی متنوعی روبرو هستند. اگر به درستی کدگذاری نشود ، این گزینه ها تغییر موضوع یا استفاده از سایر افزونه های وردپرس را برای شما دشوار می کند. شما در آن زمینه قفل خواهید شد یا باید به یک برنامه نویس برای کمک به شما در تغییر هزینه بپردازید. از طرف دیگر ، برخی از تم های وردپرس که واقعا عالی به نظر می رسند ، می توانند وب سایت شما را بسیار کند کنند. هیچ کس وب سایت های کند را دوست ندارد ، به ویژه گوگل که ترجیح می دهد وب سایت های سریعتر را بالاتر رتبه بندی کنند. موضوع شما چهره سایت وردپرسی شماست و نقش مهمی در نحوه درک کاربران و همچنین موتورهای جستجو دارد. احتمالاً این جمله را شنیده اید که "همه چیزهایی که درخشان هستند طلا نیست" . با گفتن این موارد ، بیایید نگاهی به مراحلی که می توانید بردارید تا مطمئن شوید بهترین موضوع را برای سایت وردپرس خود انتخاب کرده اید.

1. برای سادگی تلاش کنید

سادگی بهترین قانون در طراحی است بسیاری از تم های وردپرس دارای رنگ های زیادی ، طرح بندی پیچیده ، انیمیشن های پر زرق و برق و غیره هستند. گاهی اوقات ممکن است به آن چیزها احتیاج داشته باشید ، اما در اکثر موارد واقعاً نیازی به همه این موارد ندارید.
سادگی غایت پیچیدگی است. ~ لئوناردو داوینچی
به دنبال موضوعی باشید که دارای طرح طراحی باشد و به شما در پشتیبانی از هدف خود کمک کند. این باید خوب به نظر برسد اما بدون به خطر انداختن قابلیت استفاده و سادگی. اطمینان حاصل کنید که سبک ارائه موضوع بیش از حد پیچیده نیست. هدف از طراحی وب کمک به کاربران در یافتن اطلاعات مورد نیاز و کمک به صاحبان سایت در دستیابی همزمان به اهدافشان است. اگر موضوعی عالی به نظر می رسد اما به شما در کسب و کار یا مشترکان جدید کمک نمی کند ، موضوع خوبی نیست. همچنین وقتی کاربران واقعاً نمی توانند راه خود را در وب سایت شما پیدا کنند موضوع خوبی نیست.

2. پاسخگو دیگر اختیاری نیست

یک قالب وردپرس پاسخگو انتخاب کنید مضامین پاسخگو طرح خود را در اندازه ها و دستگاه های مختلف صفحه تنظیم می کنند. تعداد قابل توجهی از ترافیک وب از تلفن همراه و سایر دستگاه های دستی ایجاد می شود. بسته به موضوعات وب سایت شما ، این تعداد حتی می تواند بیش از 50٪ از بازدید شما باشد. Google در نتایج جستجوی تلفن همراه خود وب سایت های دوستانه تلفن همراه را نشان می دهد. صرف نظر از موضوعات و مشخصات جمعیتی سایت شما ، همه وب سایت ها باید پاسخگو باشند و کاملاً برای موبایل آماده باشند. بیشتر تم های وردپرس به طور پیش فرض پاسخگو هستند. اما هنوز فروشندگانی هستند که طرح هایی با عرض ثابت می فروشند که به هیچ وجه مناسب موبایل نیستند. اطمینان حاصل کنید که موضوعی که برای وب سایت خود انتخاب می کنید دوستانه برای موبایل باشد. در حال آزمایش تم برای آمادگی موبایل ساده ترین راه برای تست پاسخگو بودن یا نبودن موضوع ، تغییر اندازه صفحه مرورگر است. با تغییر اندازه صفحه مرورگر ، متوجه خواهید شد که طرح زمینه خود را با عرض صفحه تنظیم می کند. برای آزمایش دقیق تر ، می توانید URL صفحه آزمایشی طرح زمینه را کپی کرده و در صفحه تست Mobile Friendly Google قرار دهید . در حال آزمایش یک موضوع پاسخگو در برابر Google Friendly Test لطفاً توجه داشته باشید که این آزمون هشدارهایی را نشان می دهد ، صرف نظر از اینکه مضمون مناسبی داشته باشد. هر پرچم قرمز مانند متن بسیار کوچک ، محتوای گسترده تر از صفحه و غیره را جستجو کنید.

3. سازگاری مرورگر

تست سازگاری مرورگر کاربران شما از مرورگرهای مختلف استفاده خواهند کرد. طرح زمینه شما ممکن است در مرورگری که استفاده می کنید عالی به نظر برسد ، اما ممکن است در مرورگرهای دیگر چیزی شکسته باشد. بیشتر توسعه دهندگان قالب وردپرس با استفاده از ابزارهای پیچیده آزمایش سازگاری مرورگر ، مضامین خود را دقیقاً آزمایش می کنند. آنها ممکن است به وضوح این مورد را در وب سایت خود ذکر کنند. اما اگر این کار انجام نشود ، بنابراین همیشه می توانید چند تست اساسی برای بررسی موضوع در مرورگرهای مختلف مانند Google Chrome ، Firefox ، Internet Explorer ، Safari و غیره انجام دهید. فراموش نکنید که روی مرورگرهای مختلف در تلفن همراه نیز تست می کنید.

4. پلاگین های پشتیبانی شده

پلاگین های پشتیبانی شده قدرت واقعی وردپرس با افزونه های وردپرس همراه است. این افزونه ها امکان انجام هر کاری با سایت وردپرس خود را برای شما فراهم می کنند. در حالی که افزونه های وردپرس زیادی وجود دارد ، برخی از افزونه های لازم وردپرس برای هر وب سایت هستند. مانند فرم های جاذبه ، Yoast SEO ، W3 Total Cache و غیره اطمینان حاصل کنید که قالب وردپرس شما از تمام افزونه های محبوب پشتیبانی می کند. اگر مطمئن نیستید ، از توسعه دهنده طرح زمینه در مورد آن سوال کنید.

5. ترجمه + آماده چند زبانه

تم های چند زبانه و ترجمه آماده وردپرس تعداد زیادی از سایت های وردپرس به زبان انگلیسی نیستند. شما ممکن است در حال ایجاد وب سایت به زبانی غیر از انگلیسی باشید. شاید شما در آینده قصد ایجاد یک سایت وردپرس چند زبانه را داشته باشید. اطمینان حاصل کنید که قالب وردپرس شما آماده ترجمه است و از پلاگین های چند زبانه وردپرس پشتیبانی می کند.

6. سازندگان صفحه

سازندگان صفحه را برای تم های وردپرس بکشید و رها کنید سازندگان صفحه افزونه های وردپرس هستند که به شما امکان می دهند با استفاده از رابط کاربری کشیدن و رها کردن صفحه آرایی ایجاد کنید. بسیاری از تم های برتر وردپرس با سازندگان صفحه از قبل نصب شده ارائه می شوند. برخی از این صفحه سازها فقط توسط توسعه دهندگان قالب استفاده می شوند. استفاده از چنین صفحه ساز برای ایجاد صفحات فرود می تواند کدهای ناخواسته زیادی تولید کند. اگر هرگز موضوع را تغییر دهید ، آن صفحات نیاز به تمیز کردن زیادی دارند. شما باید تم هایی را انتخاب کنید که با یکی از پرکاربردترین افزونه های صفحه ساز ارسال می شوند . همچنین می توانید این صفحه سازها را جداگانه خریداری کنید تا با مضامین دیگر نیز استفاده کنید.

7. گزینه های پشتیبانی برای مواردی که به کمک نیاز دارید

پشتیبانی از قالب وردپرس شما یک نقطه ضعف استفاده از قالب رایگان وردپرس این است که هیچ پشتیبانی تضمینی وجود ندارد. در حالی که برخی از توسعه دهندگان از تم های رایگان خود پشتیبانی عالی ارائه می دهند ، بسیاری از تم های رایگان گزینه پشتیبانی ندارند. اگر موضوع وردپرس خود را بهم ریخته اید ، باید مجبور شوید آن را خودتان رقم بزنید. همچنین می توانید برای حل کوچکترین مشکلات به یک توسعه دهنده شخص ثالث پرداخت کنید. اطمینان حاصل کنید که یک تم وردپرس را انتخاب کرده اید که دارای اسناد و پشتیبانی مناسب باشد. بیشتر تم های برتر وردپرس مستندات دقیق را با 1 سال پشتیبانی مبتنی بر ایمیل ارائه می دهند.

8. دوستی SEO

موضوع خود را برای دوستی SEO جستجو کنید قالب وردپرس شما نقش مهمی در سئو دوستی سایت شما دارد. یک موضوع خوب و زیبا همچنان می تواند HTML با کد ضعیف ایجاد کند ، این می تواند بر عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر بگذارد. تجزیه و تحلیل کد منبع یک موضوع برای مبتدیان ممکن است دشوار باشد. به همین دلیل بسیاری از توسعه دهندگان قالب وردپرس برتر به شما اطلاع می دهند که صفحات آنها برای سئو بهینه شده است. همچنین می توانید با بررسی آن توسط سرویس W3C Markup Validation ، نگاهی بیندازید که آیا صفحه HTML5 مناسب ایجاد می کند یا خیر. با این حال ، توجه داشته باشید که ابزار W3C هشدارهای زیادی را ایجاد می کند که جای نگرانی نیست.

9. رتبه بندی و بررسی

رتبه بندی و بررسی موضوع WordPress را بررسی کنید یکی دیگر از شاخص های خوب کیفیت قالب وردپرس ، رتبه بندی و بررسی است که توسط کاربران آنها ارائه شده است. اگر موضوع در بازار شخص ثالث فروخته شود ، در این صورت نظرات مشتریان را مشاهده خواهید کرد. برای تم های رایگان وردپرس ، بخش رتبه بندی را دقیقاً زیر دکمه بارگیری مشاهده خواهید کرد. این تعداد بررسی ها و ستاره های ارائه شده توسط کاربران را نشان می دهد. اگر روی 5 ستاره کلیک کنید ، همه بررسی هایی که به موضوع 5 ستاره داده اند را نشان می دهد. بررسی و رتبه بندی موضوع توسط سایر کاربران را بخوانید تقریباً تمام تم های وردپرس می توانند چند بررسی بد داشته باشند. اما اگر تعداد بررسی های نامناسب غیر معمول است ، باید آنها را با دقت بخوانید.

نحوه نصب تم در وردپرس

نصب قالب وردپرس واقعاً ساده است. ابتدا باید فایل zip موضوع را در رایانه خود بارگیری کنید. پس از آن وارد قسمت مدیریت WordPress خود شوید و به صفحه Appearance »Themes بروید . صفحه تم ها در قسمت مدیریت وردپرس در بالای صفحه موضوعات ، باید روی پیوند Add New کلیک کنید. با این کار به صفحه تم جدید اضافه می شوید. می توانید از این صفحه برای جستجوی مضامین رایگان برای نصب استفاده کنید. اما از آنجا که ما موضوع را قبلاً بارگیری کرده ایم ، باید فقط روی پیوند بارگذاری موضوع در بالا کلیک کنید. یک طرح زمینه بارگذاری کنید اکنون کادر بارگذاری تم را مشاهده خواهید کرد. برای انتخاب فایل زیپ تم که قبلاً در رایانه بارگیری کرده اید ، بر روی دکمه Choose File کلیک کنید و سپس بر روی دکمه Install now کلیک کنید پرونده zip طرح زمینه را بارگذاری و نصب کنید وردپرس اکنون موضوع را از رایانه شما در وب سایت شما بارگذاری می کند و آن را برای شما نصب می کند. پس از پایان کار ، یک پیام موفقیت همراه با پیوندهایی برای پیش نمایش یا فعال سازی موضوع مشاهده خواهید کرد. نصب طرح زمینه موفقیت آمیز است اگر نمی خواهید بلافاصله از یک موضوع استفاده کنید ، پس می توانید بر روی دکمه پیش نمایش زنده کلیک کنید تا موضوع را بدون فعال کردن آزمایش کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برای استفاده از یک موضوع باید در وب سایت خود فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای مبتدیان در مورد نحوه نصب قالب وردپرس مراجعه کنید .

چگونه می توان مضامین وردپرس را با خیال راحت تغییر داد

برای سایت های جدید وردپرس ، شما فقط می توانید موضوع مناسب را انتخاب کنید و آن را در سایت خود نصب کنید. با این حال ، اگر سایت وردپرسی مستقر دارید ، باید از تم خود صحیح تغییر دهید تا از تأثیر بر عملکرد سایت و سئو سایت جلوگیری شود. ابتدا باید بفهمید که هنگام تغییر مضامین تم ، چه اتفاقی برای یک سایت وردپرس می افتد. برخی از تنظیمات در سایت وردپرسی شما از بین می روند و به طور خودکار برای موضوع جدید شما اعمال نمی شوند. شما باید این موارد را بفهمید ، و اینکه چگونه می توانید آنها را بر روی موضوع جدید خود قرار دهید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا تم مناسب برای سایت وردپرس خود را انتخاب کنید. همچنین ممکن است بخواهید لیست ما با افزونه های وردپرس برای وب سایت های تجاری را ببینید.