upload WordPress

بارگذاری تصویر در وردپرس – مشکل و رفع آن

فهرست مطالب

بارگذاری تصویر در وردپرس ، احتمالا شما هم به این مشکل در کار بر خورده اید.
برای بیشتر مبتدیان ، خطاهای بارگذاری تصویر در وردپرس می توانند کاملا گیج کننده باشند زیرا بدون اینکه شما کار متفاوتی انجام دهید ، ظاهر می شوند.
عدم بارگذاری تصاویر در وردپرس یکی از مشکلات رایج در مبحث وردپرس است ، خوشبختانه حل مشکل آن کاملاً آسان است و خودتان می توانید این کار را انجام دهید. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکل بارگذاری تصویر در وردپرس را به راحتی برطرف کنید. ما همچنین توضیح خواهیم داد که علت این مسئله چیست و چگونه می توانید از آن جلوگیری کنید.
upload WordPress

علت بارگذاری تصویر در وردپرس چیست؟

مسئله بارگذاری تصویر در وردپرس معمولاً به دلیل مجوزهای پرونده نادرست است. پرونده های وردپرس شما در سرور میزبانی وب شما ذخیره می شوند و برای کار به مجوزهای پرونده و فهرست خاصی نیاز دارند . مجوزهای اشتباه پرونده مانع از خواندن یا بارگذاری فایل وردپرس در سرور میزبان می شود. هنگام بارگذاری فایل تصویر ممکن است خطای زیر را داشته باشید:

Unable to create directory wp-content/uploads/2019/04. Is its parent directory writable by the server?

 رفع مشکل بارگذاری تصویر در وردپرس نشانه دیگر این مسئله این است که ممکن است تصاویر شما از کتابخانه رسانه ناپدید شوند. کتابخانه تصاویر وردپرس   سایت من قبلا خوب کار می کرد؟ چه کسی مجوزهای پرونده را تغییر داده است؟ این ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد. با پیکربندی نادرست در سرور میزبان اشتراکی شما ، گاهی اوقات می توانید این مجوزها را تغییر دهید بدون اینکه کاری انجام دهید. به عنوان مثال ، ارائه دهنده میزبانی وب شما آپدیتی را انجام داد که به طور غیر منتظره ای مجوزهای پرونده را تغییر داد. اگر همه موارد دیگر در وب سایت شما خوب کار می کند ، پس می توانید به راحتی مجوزهای صحیح پرونده را برای حل مشکل بارگذاری تصویر اعمال کنید. گفته شد ، بیایید نگاهی به نحوه تنظیم صحیح مجوزهای پرونده برای رفع مشکلات بارگذاری تصویر در وردپرس بیاندازیم.

رفع مشکل بارگذاری تصویر در وردپرس

برای تغییر مجوزهای پرونده باید از سرویس گیرنده FTP استفاده کنید. ابتدا از طریق FTP به وب سایت خود متصل شوید و سپس به /wp-content/پوشه بروید . در داخل ، uploadsپوشه را پیدا خواهید کرد ، جایی که وردپرس تمام بارگذاری های رسانه ای شما از جمله تصاویر را در آن ذخیره می کند. اکنون بر روی فهرست بارگذاری ها کلیک راست کرده و سپس File Permissions را انتخاب کنید . File Permissions این کادر محاوره ای مجوزهای پرونده را نشان می دهد. ابتدا باید مجوزهای پرونده را برای فهرست بارگذاریها و همه زیرشاخه های داخل آن روی 744 تنظیم کنید . بارگذاریها روی 744 برای انجام این کار ، 744 را در کادر مقدار عددی وارد کنید و سپس کادر کنار گزینه Recurse into subdirectories را علامت بزنید. اکنون بر روی دکمه رادیویی Apply chmod to directories only کلیک کنید. برای اعمال این تغییرات بر روی دکمه تأیید کلیک کنید. سرویس گیرنده FTP شما اکنون شروع به اعمال مجوزهای پرونده برای فهرست ها می کند. توجه: اگر به نظر نمی رسد تنظیم مجوزهای دایرکتوری روی 744 مشکل شما را حل کند ، 755 را امتحان کنید . در مرحله بعدی ، باید مجوزهای پرونده را برای همه پرونده های موجود در پوشه بارگذاری تنظیم کنید. برای انجام این کار ، روی فهرست بارگذاری راست کلیک کرده و مجوزهای پرونده را انتخاب کنید. در کادر محاوره ای مجوزهای پرونده ، مقدار عددی را به 644 تغییر دهید . کادر کنار Recurse into subdirectories را علامت بزنید . در آخر ، باید روی دکمه رادیویی Apply to files only کلیک کنید. برای اعمال این تغییرات بر روی دکمه تأیید کلیک کنید. بارگذاری تصویر در وردپرس سرویس گیرنده FTP اکنون مجوزهای مربوط به همه پرونده های داخل پوشه بارگذاری را تغییر می دهد. پس از اتمام کار ، می توانید به قسمت مدیریت وردپرس خود برگردید و دوباره تصاویر را بارگذاری کنید. توجه: اگر نمی دانید چگونه از سرویس گیرنده FTP استفاده کنید ، می توانید از مدیر پرونده ارائه شده توسط شرکت میزبان وردپرس خود نیز استفاده کنید . از آنجا که تصاویر از هر میزبان متفاوت است ، برای یافتن دستورالعمل ها باید با پشتیبانی آنها صحبت کنید. امیدواریم این مقاله در رفع مشکل بارگذاری تصویر در وردپرس به شما کمک کرده باشد.