بک لینک چیست؟

بک لینک چیست؟ معرفی

فهرست مطالب

بک لینک چیست؟بک لینک به سادگی پیوندی از یک وب سایت به وب سایت دیگر است. موتورهای جستجو مانند Google از بک لینک به عنوان یک سیگنال رتبه بندی استفاده می کنند زیرا وقتی یک وب سایت به وب سایت دیگری پیوند می یابد ، به این معنی است که آنها اعتقاد دارند محتوا قابل توجه است. بک لینک با کیفیت بالا می تواند به افزایش رتبه بندی سایت و دید در نتایج موتور جستجو (SEO) کمک کند.

Backlink چگونه کار می کند؟

بک لینک ها نقش مهمی در الگوریتم موتور جستجو ، سئو و استراتژی کلی شما برای رشد وب سایت شما دارند . ساده ترین راه برای فکر کردن Backlink به عنوان مکالمه بین وب سایت ها است. به عنوان مثال ، جان یک وبلاگ نویس است ، و یک مقاله بسیار جالب در مورد یک رویداد ورزشی می نویسد. وبلاگ نویس دیگری ، سامانتا ، هنگام به اشتراک گذاشتن دیدگاه خود ، به مقاله پیوند می دهد. از آنجا که وی در مورد موضوع موردنظر در سایت معروف مجله آنلاین خود می نویسد ، این امر باعث ایجاد پیوندی برای پست جان می شود. از آنجا که این مجله آنلاین محبوب است ، بسیاری از سایت های دیگر به مقاله وی پیوند می خورند. این امر اقتدار مجله آنلاین را افزایش می دهد و مقاله جان نیز از یک سایت معتبر بک لینک لینک ارزشمندی دریافت می کند. در واقع این یک برد-برد است.

انواع بک لینک

بک لینک دو نوع اساسی دارد و یکی از آنها با ارزش تر از دیگری است. بیایید نگاهی سریع به هرکدام و نحوه تأثیر آنها بر سایت شما بیندازیم. انواع بک لینک یک برچسب Nofollow به موتورهای جستجو می گوید که از یک لینک چشم پوشی کنند. آنها هیچ ارزشی از یک سایت به سایت دیگر منتقل نمی کنند. بنابراین ، به طور معمول آنها در بهبود رتبه جستجو یا دید شما مفید نیستند. پیوندهای Dofollow نوعی بک لینک است که همه می خواهند. فقط بخاطر داشته باشید کسانی که از سایت های معتبر می آیند بیشترین ارزش را دارند. این نوع Backlink می تواند به بهبود رتبه بندی موتور جستجوگر شما کمک کند. با این حال ، لینک های dofollow وجود دارد که بد یا "سمی" در نظر گرفته می شوند. این پیوندها از سایتهای مشکوکی می آیند یا با شکستن شرایط خدمات موتور جستجو به دست می آیند. این ممکن است باعث شود گوگل سایت شما را جریمه یا حتی از فهرست بندی آن خارج کند . به یاد داشته باشید ، این مربوط به کمیت بک لینک نیست بلکه کیفیت آن تفاوت در رتبه بندی را ایجاد می کند.

چگونه بک لینک بگیریم؟

ایجاد لینک برای سایت شما به زمان و تلاش نیاز دارد. در اینجا 7 روش ساده برای ایجاد بک لینک با کیفیت برای وب سایت خود آورده شده است.
  • پیوندها را به نمایه های خود در شبکه های اجتماعی به سایت خود اضافه کنید.

  • جستجوی Google را برای پستی انجام دهید که قبلا دارای رتبه خوبی بوده و سپس آن را بهبود بخشیده و گسترش دهید.

  • پست های لیست ، پست های "چگونه" ، پست های "چرا" ، اینفوگرافیک ها یا پست هایی با فیلم های جاسازی شده ایجاد کنید. این قالب ها معمولاً نسبت به پست های استاندارد بک لینک بیشتری دارند.

  • آخرین ارسال های راهنما را بنویسید. این پست های بسیار طولانی شامل چندین هزار کلمه است و هر زاویه از موضوع را پوشش می دهد.

  • ارسال پست های مهمان در وبلاگ ها و وب سایت های دیگر

  • با تأثیرگذاران در صنعت یا صنعت خود تماس بگیرید و در مورد مقاله ای در سایت خود به آنها بگویید که ممکن است بخواهند به آن پیوند دهند.

  • با اینفلوئنسرها در صنعت خود مصاحبه کنید و برای آنها پیوند ارسال کنید ، بدون شک آنها دوباره به سایت شما لینک می شوند.

شما همچنین می توانید شروع به انجام تحقیقات رقابتی در زمینه بک لینک کنید. برای انجام این کار ، باید بک لینک های رقبای خود را ببینید که رتبه خوبی دارند. یک ابزار بک لینک مانند SEMrush می تواند به شما در یافتن این پیوندها کمک کند ، بنابراین می توانید هدف قرار دادن آن دامنه ها را به عنوان بخشی از استراتژی پیوند سازی خود شروع کنید. لینک سازی برای سئو

چگونه می توانم Backlink  خود را بررسی کنم؟

ابزارهای مختلفی برای نظارت بر پیوند وجود دارد که به شما امکان می دهد لینک های وب سایت خود از جمله Google Search Console ، SEMRush ، Ahrefs و غیره را بررسی کنید. مراقبت از بک لینک ها بسیار مهم است. دستورالعمل های Google Webmaster از شما می خواهد که از دارندگان وب سایت های سمی بخواهید پیوندهای خود را از سایت شما حذف کنند. اگر این کار را نکنید ، Google می تواند وب سایت شما را جریمه کند و رتبه صفحه شما در نتایج جستجو کاهش می یابد. بنابراین ، مهم است که بدانید چگونه به این 3 سوال پاسخ دهید:
  • از کجا می توانم همه بک لینک های خود را پیدا کنم؟

  • چگونه می توانم سمی بودن آنها را بفهمم؟

  • چگونه می توانم با دارندگان سایت سمی بک لینک تماس بگیرم؟

خوشبختانه پاسخ با ابزار مناسب آسان است. شما می توانید از Google Search Console برای رشد سایت و دیدن پیوندهای پشتیبان خود استفاده کنید ، اما ممکن است زمان زیادی طول بکشد و محدود به کارهایی است که می تواند انجام دهد. با این وجود ابزارهای سریعتر و بهتری در دسترس هستند. به عنوان مثال ، با استفاده از SEMrush ، می توانید به سرعت به هر سه سوال مهم و خیلی بیشتر پاسخ دهید. SEMrush دارای دو زمینه اصلی است که به طور خاص با بک لینک ها سروکار دارند. اولین قسمت Backlink Analytics است که به شما اجازه می دهد تا رقبای خود را مطالعه کنید ، و دوم قسمت Backlink Audit است. بیایید نگاهی سریع به بخش حسابرسی Backlink بیندازیم زیرا به شما امکان می دهد همه لینک های بازگشت به سایت خود را پیدا کنید. حسابرسی بک لینک در مرحله بعد ، ابزار ممیزی Backlink SEMrush هر بک لینک را بررسی می کند و موارد سمی را مرتب می کند. به این ترتیب می توانید بک لینک های مسموم را پیدا کرده و از آنها رد کنید قبل از اینکه Google وب سایت شما را مجازات کند. نشانگرهای بک لینک و یکی از بهترین موارد در مورد SEMrush این است که به شما امکان می دهد صاحب وب سایت سمی را از صفحه کاربر برای ایمیل ارسال کنید. با ابزاری مانند SEMrush می توانید تحقیقات مربوط به کلیدواژه ها را انجام دهید ، بک لینک های رقبا را ببینید و موارد خود را در یک مکان مناسب مدیریت کنید. پیگیری پروفایل بک لینک ، چیزهای زیادی در مورد ارزش سایت شما به شما می گوید و قسمت مهمی از استراتژی سئو سایت شماست. ما امیدواریم که این راهنما به شما کمک کرده باشد بک لینک چیست و چگونه می توانید از آنها برای رشد وب سایت خود استفاده کنید.