تجزیه و تحلیل کاربران وردپرس , 11 افزونه مفید

فهرست مطالب

تجزیه و تحلیل کاربران وردپرس ، یک ابزار آمار وب سایت است که به شما امکان می دهد تعداد بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند ، از کجا آمده اند و کارهایی که در سایت شما انجام می دهند را یاد بگیرید.
بسیاری از مبتدیان هنگام راه اندازی یک وب سایت یا وبلاگ جدید به بهترین حدس خود اعتماد می کنند. وقتی می توانید با استفاده از این راه حل های تجزیه و تحلیل ، داده ها را جمع آوری کرده و آگاهانه تصمیم بگیرید تا بتوانید تجارت خود را توسعه دهید ، مجبور به این کار نیستید.
در این مقاله ، ما بهترین راه حل های تجزیه و تحلیل را برای کاربران وردپرس انتخاب کرده ایم. نگاهی خواهیم انداخت به هر یک از آنها و موافقان و مخالفان آنها.

چرا به تجزیه و تحلیل سایت وردپرس خود نیاز دارید؟

تجزیه و تحلیل وب سایت به شما کمک می کند اطلاعات دقیق در مورد بازدید کنندگان و آمار وب سایت وب سایت خود را کسب کنید. در اینجا فقط چند نکته وجود دارد که می توانید از تجزیه و تحلیل وب سایت خود یاد بگیرید:
  • تعداد بازدیدکنندگانی که به وب سایت شما می آیند.
  • کدام منابع برای شما ترافیک ارسال می کنند. به عنوان مثال ، موتورهای جستجو ، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات یا پیوندهای ارجاع.
  • محبوب ترین صفحات کدامند
  • کاری که کاربران هنگام حضور در وب سایت شما انجام می دهند.
یک راه حل خوب برای تجزیه و تحلیل وردپرس ، همه این داده ها را در یک گزارش آسان قابل درک ارائه می دهد. این شما را قادر به تصمیم گیری آگاهانه در مورد وب سایت خود، که در نهایت به شما کمک میکند ترافیک بیشتری دریافت کنید ، مشتریان و فروش. گفته شد ، بیایید نگاهی به بهترین راه حل های تجزیه و تحلیل وردپرس و آمار وب سایت بیندازیم.

1. MonsterInsights

MonsterInsights MonsterInsights بهترین راه حل تحلیلی برای سایت وردپرس شماست. به شما امکان می دهد Google Analytics را به راحتی در وردپرس نصب کنید و گزارش های مفیدی را در داشبورد WordPress به شما نشان می دهد. این یک داشبورد آمار وب سایت را در منطقه مدیر WordPress شما اضافه می کند که منابع برتر ترافیک شما را نشان می دهد. MonsterInsights همچنین مقالات ، صفحات و سایر موارد با رتبه بندی برتر را به نمایش می گذارد ، بنابراین می توانید رفتار کاربر را بهتر درک کرده و با اطمینان کسب و کار خود را رشد دهید. همچنین با ردیابی تجارت الکترونیکی همراه است که ردیابی کاربران WooCommerce در Google Analytics را بسیار آسان می کند . همچنین می توانید از این داده ها برای کاهش رها شدن سبد خرید در وب سایت خود استفاده کنید.

2. ExactMetrics

ExactMetrics ExactMetrics (داشبورد Google Analytics قبلاً برای WP) یکی از برترین پلاگین های Google Analytics برای وردپرس است. درک بسیاری از مبتدیان گزارش های Google Analytics کمی سخت است. ExactMetrics درک آنها را آسان می کند و گزارش های زیبایی را درست در منطقه مدیر وردپرس شما نشان می دهد. این شامل گزارش های جمعیتی ، ردیابی پیوند پیشرفته ، ردیابی پیوند وابسته ، گزارش در زمان واقعی و موارد دیگر است.

3. Google Analytics

تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل Google Analytics محبوب ترین راه حل تجزیه و تحلیل موجود است. این برنامه رایگان است و به راحتی با استفاده از افزونه های ذکر شده در وردپرس قابل نصب است. با این وجود می توانید با افزودن کد در سایت خود ، آن را مستقیماً نصب کنید. برای نصب آن در چندین وب سایت و مشاهده همه گزارشات خود در یک داشبورد ، می توانید از یک حساب استفاده کنید. این نه تنها تعداد بازدیدکنندگان را به شما نشان می دهد ، بلکه با گزارش های پیشرفته می توانید پیوندها را ردیابی کنید ، آزمایش A / B را انجام دهید ، تعامل کاربر را ردیابی کنید ، اطلاعات بصورت واقعی بازدید از ترافیک و آمار وب سایت را بدست آورید.

4. Heap

heap Heap ابزاری قدرتمند برای تجزیه و تحلیل وب سایت است که به شما امکان می دهد بدون هر کد ، داده را برای هر کلیک ، ضربه ، تغییر ، کش رفتن و مشاهده صفحه ضبط کنید. همراه با داده های رفتاری پیشرفته است که به شما امکان می دهد ترافیک وب سایت خود را عمیقا تجزیه و تحلیل کنید. Heap ساخته شده برای افرادی که عاشق داده ها ، تجزیه و تحلیل ها و آمار هستند ، تولید گزارش ها ، بازدیدها و پیگیری های سفارشی را امکان پذیر می کند. برای وب سایت های تجارت الکترونیکی ، Heap ویژگی های پیشرفته ، بهینه سازی نرخ تبدیل ، گزارش سریع تر و ردیابی کاربر را نه تنها کسب بلکه ارزش طولانی مدت ارائه می دهد.

5. آمار WP

افزونه WP Statistics WP Statistics یک افزونه تجزیه و تحلیل وردپرس برای سایت شما است. این آمار ردیابی را با نمودارهای ساده در منطقه مدیر وردپرس شما نمایش می دهد. این پلاگین به ردیابی هدایت موتورهای جستجو مانند Google ، Bing ، Yahoo ، Yandex و غیره کمک می کند. برای نمایش این آمار در داشبورد وردپرس می توانید نقش های کاربر را مدیریت کنید . WP Statistics به شما امکان می دهد داده ها را با توجه به نسخه های مرورگر ، کشور بازدید کننده ، کلمات کلیدی جستجو ، IP ها ، صفحات و موارد دیگر فیلتر کنید. همچنین می تواند گزارش ها را به صورت خودکار برای همه آمار از طریق ایمیل ارسال کند. نکته منفی این است که همه داده ها را در سایت وردپرس شما ذخیره می کند. بعد از مدتی ، این ممکن است اندازه پشتیبان گیری از وردپرس را افزایش دهد.

6. Crazy Egg

تخم مرغ دیوانه Crazy Egg به شما نشان می دهد بازدید کنندگان شما در حال کلیک بر روی سایت شما هستند. به این فناوری نقشه برداری گرما گفته می شود و به شما امکان می دهد نحوه تعامل کاربران با وب سایت خود را تجسم کنید. به غیر از نقشه برداری حرارتی ، این به شما نشان می دهد که کاربران تا چه اندازه در صفحات شما پیمایش می کنند ، بنابراین می توانید محتوای وب سایت خود را تجزیه و تحلیل کنید. ابزار Confetti آنها به شما امکان می دهد تا کلیک ها را به بخش مراجعه ، منابع ، عبارات جستجو و غیره تقسیم کنید. این یک ابزار تست A / B برای انتخاب رنگ ، قلم و تصویر مناسب بر اساس آمار کاربر ارائه می دهد. این به شما کمک می کند داده های محوری را برای طراحی و صفحات فرود وب سایت خود ایجاد کنید .

7. Mixpanel

میکس پانل Mixpanel به شما کمک می کند ردیابی رویداد در زمان واقعی را برای فعالیت های خود اضافه کنید. این برنامه برای وب سایت ها و همچنین برنامه های تلفن همراه در دسترس است. همراه با هدف گیری سطح کاربر قدرتمند است و به شما کمک می کند با ارسال اعلان های فشاری و ایمیل به کاربران خود ، حفظ کاربر را ایجاد کنید. همچنین به شما امکان می دهد برای ردیابی مشتریان و افزایش تبدیل ها ، قیف ایجاد کنید . قیمت گذاری براساس اقداماتی است که افراد در سایت / برنامه شما انجام می دهند ، بنابراین این می تواند بالاتر از انتظار شما باشد.

8. Matomo

ماتومو Matomo (پیویک سابق) یک راه حل تجزیه و تحلیل منبع باز رایگان برای وب سایت های شما است. این همچنین دارای یک نسخه برتر میزبان ابر است. Matomo بینش کاربر محور ، محافظت از داده ها ، گزارش های تجزیه و تحلیل سفارشی و گسترده و موارد دیگر را ارائه می دهد. می توانید از آن در سطح سازمانی استفاده کنید. تیم پشتیبانی Matomo فعالانه به شما در پیکربندی بستر تجزیه و تحلیل سایت کمک می کند. این یک برنامه تلفن همراه دارد که می تواند آمار وب سایت را در تلفن شما نمایش دهد.

9. Woopra

راه حل تجزیه و تحلیل وب Woopra برای وردپرس Woopra یکی دیگر از راه حل های تجزیه و تحلیل وب است که آمار بی درنگ را ارائه می دهد و کاربران را تا سطح فردی ردیابی می کند. این تمرکز بر روند مشتری ، حفظ ، تقسیم بندی و موارد دیگر است. شما می توانید قیف ایجاد کرده و آنچه را که کاربران شما را از اقدام در سایت شما باز می دارد ، نظارت کنید. Woopra دارای یک افزونه وردپرس است که ادغام را آسان می کند.

10. StatCounter

StatCounter افزونه StatCounter به شما امکان می دهد سایت وردپرس خود را به سرویس StatCounter متصل کنید. این یک سرویس مقابله با آمار وب سایت مبتنی بر ابر است که یک سرویس آماری وب سایت اساسی را ارائه می دهد. می توانید گزارشات مربوط به منابع ترافیک ، مکان بازدیدکنندگان ، مرورگرها و موارد دیگر را به راحتی دنبال کنید. استفاده از آن آسان است اما فاقد ویژگی های پیشرفته ای است که از سایر راه حل های تحلیلی دریافت می کنید. به عنوان مثال ، ردیابی تجارت الکترونیکی ، پیگیری پیوند وابسته ، پیگیری اهداف و رویدادها و موارد دیگر.

11. Jetpack

Jetpack Jetpack توسط WordPress.com آمار اساسی را در داشبورد وردپرس شما نمایش می دهد. برای پیگیری بازدیدکنندگان خود می توانید از این افزونه در هر سایت وردپرس خود میزبان استفاده کنید. استفاده از آن رایگان است و گزینه خوبی برای وبلاگ های کوچک ، ارائه گزارش های ساده و آسان برای درک ترافیک است. برای اتصال وب سایت خود به سرورهای WordPress.com و اجرای Jetpack در سایت خود به یک حساب WordPress.com رایگان نیاز خواهید داشت. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند بهترین راه حل های تجزیه و تحلیل را برای وردپرس پیدا کنید.