تغییر تم های وردپرس – چک لیست : 15 کار قبل از تغییر

فهرست مطالب

تغییر تم های وردپرس و قبل از آن اگر از وردپرس استفاده کرده اید ، احتمالاً حداقل یک بار در زندگی خود تم را تغییر داده اید. زیبایی وردپرس این است که تغییر موضوعات را برای کاربران بسیار آسان می کند . در واقع چند کلیک با شما فاصله دارد تا تغییر تم های وردپرس. اما تغییر تم های وردپرس بیش از کلیک ساده روی فعال کردن است. ما لیستی از کارهایی را که باید قبل از تغییر تم های وردپرس انجام دهید ، در اختیار شما قرار می دهیم . این مراحل برای اطمینان از اینکه روند کار به نرمی پیش می رود بسیار مهم است ، در غیر این صورت می توانید عناصری را که قصد از دست دادن آنها را نداشتید از دست دهید.

1. یادداشت ها را در مورد موضوع فعلی خود یادداشت کنید

درباره تم وردپرس فعلی خود یادداشت کنید بسیاری از کاربران وردپرس برای یافتن راه حل برای مشکلات خود در وب گشت و گذار می کنند. اغلب آنها راه حل هایی را به صورت قطعه هایی پیدا می کنند که به صورت دستی در طرح زمینه خود اضافه می کنند مانند توابع.php یا پرونده دیگری. از آنجا که این تغییرات یک بار انجام شده است ، مردم تمایل دارند آنها را به خاطر بسپارند. پرونده های تم خود را مرور کرده و تمام کدهای اضافی را که اضافه کرده اید یادداشت کنید. همچنین می خواهید زمان بارگیری طرح زمینه فعلی خود را بررسی کنید زیرا از این طریق می توانید این دو را با یکدیگر مقایسه کنید. برای آزمایش صفحات مختلف به سایتی مانند Pingdom Tools بروید یا از YSlow استفاده کنید (بله صفحات مختلف ، نه فقط صفحه اصلی).

2. در مورد ستون های فرعی احتیاط کنید

در مورد ستون های فرعی احتیاط کنید شما باید مطمئن شوید که موضوع جدید شما برای ابزارک آماده است. استفاده از ابزارک های نوار کناری بسیار آسان است بنابراین بسیاری از کاربران از آن برای شخصی سازی آن استفاده می کنند. متوجه می شویم که نوارهای کناری سفارشی ترین قسمت سایت های وردپرس توسط کاربر هستند. مردم تغییرات زیادی مانند افزودن متن های سفارشی ، تصاویر ، پیوندها ، تبلیغات و سایر ابزارک ها را ایجاد می کنند. اگر از طرح زمینه مجهز به ابزارک استفاده می کنید و به موضوعی روی می آورید که آماده ساز نیست ، در این صورت همه این موارد را از دست خواهید داد. اگر از قالب وردپرس با قابلیت ویجت استفاده می کنید ، این مسئله ای نیست. همچنین هر آنچه را که در پرونده sidebar.php از طرح زمینه قدیمی خود تغییر دهید ، رونویسی خواهد شد. بنابراین مطمئن شوید که آن کدها را در نوار کناری موضوع جدید اضافه کرده اید.

3. ردیابی را از دست ندهید

تجزیه و تحلیل لیوان چای بیشتر وبلاگ نویسان از نوعی تجزیه و تحلیل استفاده می کنند چه Google Analytics باشد و چه یکی از سرویس های دیگر. بسیاری از ما برای افزودن کدهای رهگیری از پلاگین استفاده نمی کنیم. برخی از ما پرونده footer.php را باز کرده و کدها را اصلاح می کنیم. برخی از مضامین ما برای قرار دادن کد adsense نقطه ای دارند. پرونده شما از هر کدام که باشد ، می خواهید مطمئن شوید که کد رهگیری خود را در طرح زمینه جدید خود کپی و پیست می کنید. این یکی از مواردی است که معمولاً توسط کاربران نادیده گرفته می شود. از آنجا که بسیار ساده است ، بیشتر ما آن را فراموش می کنیم.

4. RSS خوب در حال کار هستید؟

بسیاری از ما از FeedBurner برای  RSS وردپرس خود استفاده می کنیم. یکی از قسمتهای ادغام FeedBurner در وردپرس ، نشان دادن فیدهای پیش فرض شما به FeedBurner است از این طریق می توانید تجزیه و تحلیل هایی را برای مشترکان فید خود داشته باشید. بسیاری از موضوعات مانند Genesis ، Standard Theme و موارد دیگربه شما امکان می دهد FeedBurner را از صفحه تنظیمات آنها ادغام کنید. شما باید مطمئن شوید که خوراک را به FeedBurner هدایت می کنید در غیر این صورت دو خبر RSS برای وبلاگ شما وجود دارد. وردپرس اصلی و FeedBurner که اطلاعات را از RSS Feed RSS شما می گیرد. به جز ، تعداد مشترکینی که داشتید تعداد شما را از دست می دهید زیرا آنها با استفاده از feed / url که دیگر به FeedBurner اشاره نمی کند مشترک شده اند. باز هم ، این به معنای از دست دادن آنها نیست ، فقط به این معنی است که نمی توانید آنها را در تعداد FeedBurner مشاهده کنید.

5. بک آپ فایل ها !!

پشتیبان تهیه کنید شما هرگز با ایجاد یک نسخه پشتیبان چیزی برای از دست دادن ندارید. به عنوان یک اقدام احتیاطی ، باید از تمام پرونده های تم ، پلاگین ها و پایگاه داده خود پشتیبان تهیه کنید. اگرچه اتفاقی نباید بیفتد ، اما هرگز نمی توانید بیش از حد ایمن باشید. شما می توانید از BackupBuddy برای ایجاد پشتیبان کامل در سایت استفاده کنید.

6. حالت تعمیر و نگهداری

حالت تعمیر و نگهداری وردپرس شما احتمالاً نمی خواهید کاربران شما هنگام سوئیچ کاری ببینند زیرا در نهایت سایتی خراب یا موارد دیگر مشاهده می کنند. بهتر است حالت تعمیر و نگهداری را به مدت 15 - 20 دقیقه روشن کنید که ممکن است طول بکشد تا مطمئن شوید همه چیز به درستی کار می کند. پس از تنظیم حالت تعمیر و نگهداری ، خوب است که پیش بروید و موضوع جدید را فعال کنید.

7. آزمایش همه قابلیت ها و پلاگین ها

هنگامی که طرح زمینه جدید فعال شد ، باید اطمینان حاصل کنید که تمام قابلیت ها را حفظ کرده و پلاگین ها همچنان کار می کنند. به یاد داشته باشید که لیست یادداشت های خوبی را که در مرحله 1 ایجاد کرده اید ، اینجا است که می تواند مفید واقع شود. برگردید و همه عملکردهایی را که می خواهید از طرح زمینه قدیمی به تم جدید بیاورید اضافه کنید ، اگر قبلاً این کار را نکرده اید. تمام ویژگی ها را امتحان کنید ، از جمله در روند اظهار نظر ، صفحات پست تنها ، جستجو ، صفحه 404 ، صفحه بایگانی ، صفحه تماس و غیره ، اما محدود به آنها نیستید. اطمینان حاصل کنید که همه ابزارک های شما هنوز در حال کار هستند. در جلوی افزونه ، فقط می خواهید مطمئن شوید که قالب بندی همچنان یکسان است. بسیاری از افزونه ها از سبک های موجود شما برای نمایش خروجی خود استفاده می کنند. بنابراین احتمالاً می خواهید مطمئن شوید که با تم جدید همچنان خوب به نظر می رسند.

8. سازگاری مرورگر متقابل

مرورگر سایت خود را در تمام مرورگرهایی که به آنها دسترسی دارید آزمایش کنید. مرورگرها تمایل دارند چیزها را متفاوت ارائه دهند. مخصوصاً Internet Explorer ، شما می خواهید مطمئن شوید که طراحی شما در مرورگرهای اصلی خوب به نظر می رسد. برخی از تم های زیبا به مرورگرهای مختلف تمایل دارند که شکسته شوند. بنابراین اگر بسیاری از مخاطبان شما از اینترنت اکسپلورر استفاده می کنند ، پس می خواهید مطمئن شوید که هنوز برای آنها قابل دسترسی است.

9. آن موارد شخص ثالث را زیبا جلوه دهید

اگر از Google Adsense یا یک شرکت تبلیغاتی دیگر استفاده می کنید که به شما امکان می دهد آنها را قالب بندی کنید ، بهترین شرط شما این است که آنها را شخصی سازی کنید. به عنوان مثال ، سایت قبلی شما نارنجی بود ، بنابراین پیوندهای نارنجی برای Google Adsense داشتید. اگر آبی است ، احتمالاً می خواهید آن را در نظر بگیرید. برای ویجت توییتر ، فیس بوک مانند دکمه ها و غیره نیز موارد مشابهی را با طرح رنگ جدید خود تنظیم کنید. اگر شما از یک نور به یک طرح تیره یا برعکس می روید ، پس باید این تغییرات را ایجاد کنید.

10. به کاربران خود اطلاع دهید

اعلامیه وب حالت تعمیر و نگهداری را خاموش کرده و یک پست سریع وبلاگ بنویسید تا به کاربران اطلاع دهد. توجه داشته باشید ، شما فقط 15 تا 20 دقیقه صرف بررسی چیزها کرده اید. به هیچ وجه نمی توانید همه اشکالات را بگیرید. با اطلاع رسانی به کاربران خود ، می توانید انتظار داشته باشید گزارشات اشکال را دریافت کنید. از طریق توییتر ، فیس بوک و غیره از مخاطبان خود بخواهید ببینند آیا سایت در مرورگر آنها خوب است یا خیر. اگر آنها بله بگویند ، خبر خوب آن است. اگر آنها نه گفتند ، از آنها بخواهید لطفاً از این مسئله اسکرین شات بگیرند. می توانید نگاهی به موضوع بیندازید و سعی کنید آن را برطرف کنید. اگر نمی توانید آن را برطرف کنید ، لطفاً از توسعه دهنده طرح زمینه بخواهید آن را برطرف کند. توجه: مگر اینکه هزینه موضوع را پرداخت کرده باشید ، این توسعه دهندگان ملزم به رفع این مشکلات به صورت رایگان نیستند. افراد همه نوع مرورگر ، وضوح صفحه و غیره دارند ، بنابراین جلب نظر آنها مهم است. فراموش نکنید که خوانندگان RSS خود را به بازدید از سایت نیز یادآوری کنید ، بنابراین آنها می توانند موارد خوب را مشاهده کنند.

11. پلاگین های هرس

اکنون تم ها با بسیاری از ویژگی ها از قبل بارگیری می شوند. به عنوان مثال ، اگر از Genesis یا موضوع دیگری استفاده می کنید که دارای BreadCrumbs است ، می توانید از افزونه Breadcrumb خود خلاص شوید. مفهوم ساده است. از شر چیزهایی که نیازی به آنها ندارید خلاص شوید. چیزی که باید مطمئن شوید اغلب افزونه ها می توانند کار را بهتر انجام دهند. به عنوان مثال بسیاری از مضامین با بسیاری از ویژگی های SEO ارائه می شوند. ما ترجیح می دهیم از یک افزونه بسیار قدرتمندتر مانند SEO WordPress توسط Yoast استفاده کنیم . انتخاب های خود را هوشمندانه انجام دهید.

12. هنگام تعویض ، مراحل کودک را انجام دهید

چک لیست تغییر تم شما در اینجا با یک موضوع جدید کار می کنید ، بنابراین بهترین کار این است که تغییرات را با دقت انجام دهید. عناصر کوچکتر را تغییر دهید تا مطمئن شوید که در همه مرورگرها به درستی رفتار می کند. پس از آنکه به اندازه کافی راحت بودید ، می توانید تغییرات اساسی ایجاد کنید.قبل از اینکه تغییرات بزرگی ایجاد کنید ، یادگیری ساختار و معناشناسی موضوع جدید بسیار مهم است. با این کار می توانید بلافاصله مشکل را تشخیص دهید.

13. زمان بارگیری تست

اعداد زمان بارگذاری را که روی طرح زمینه قدیمی خود داشتید (از مورد 1 این چک لیست) بردارید و این دو را با هم مقایسه کنید.با چک کردن در Slideshare ، ببینید چه کاری می توانید برای بهبود زمان بارگیری انجام دهید .

14. نظارت بر نرخ گزاف

پس از تعویض مضامین ، می خواهید مطمئن شوید که نرخ پرش را کنترل می کنید. برخی از مضامین در هنگام جستجوی خوانندگان در سایت شما ، فقط دوستانه تر از بقیه هستند. اگر نرخ جستجوی شما نسبت به موضوع قبلی افزایش یافته است ، پس احتمالاً باید روی آن کار کنید. ویجت های مربوط به پست ها ، ویجت های پست های محبوب را اضافه کنید ، یا به سادگی یک دعوت به عمل برای خوانندگان جدید داشته باشید.

15. به خوانندگان خود گوش فرا دهید و آنها را بهبود ببخشید

پیشنهادات وقتی طرحی جدید ظاهر می شود ، کاربران همیشه پیشنهادهایی دارند. آنها یا ویژگی خاصی را دوست دارند ، یا از ویژگی خاصی متنفرند. با استفاده از نظرسنجی ها یا نظرسنجی های فیس بوک با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. ببینید که آنها دوست دارند چه چیزهایی را بهبود ببخشند و سپس روی انجام آن کار کنید. امیدوارم مقاله تغییر تم های وردپرس مورد استفاده شما قرار بگیرد و به راحتی بتوانید تغییر تم های وردپرس را با استراتژی مشخص و با برنامه انجام دهید.