wordpress

تم وردپرس را تغییر دهیم چه اتفاقی می افتد؟

فهرست مطالب

تم وردپرس را تغییر دهیم
تم وردپرس خود را تغییر دهید چه اتفاقی می افتد؟
با وجود بسیاری از تم های زیبا وردپرس ، تغییر موضوعی بهتر می تواند وسوسه انگیز باشد.
اگرچه تغییر حالت وردپرس عمدتا ایمن است ، اما موارد کمی وجود دارد که باید آنها را بخاطر بسپارید.
در این مقاله ، ما به این سوال پاسخ خواهیم داد:
"چه اتفاقی می افتد هنگامی که قالب وردپرس خود را تغییر می دهید" و مواردی که باید انجام دهید تا مطمئن شوید سایت شما پس از تغییر کارایی شما درست است.

قبل از اینکه مضامین وردپرس را تغییر دهید

بسیار مهم است که هنگام ایجاد تغییر عمده مانند تغییر مضامین ، نصب افزونه ها یا وارد کردن / صادرات داده ها ، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. قبل از فعال کردن طرح زمینه جدید وردپرس ، باید پیش نمایش آن را ببینید تا ببینید چگونه بر سایت شما تأثیر می گذارد. وردپرس به شما امکان نصب و پیش نمایش تم ها را بدون فعال سازی آنها می دهد. به سادگی یک موضوع را نصب کنید و بر روی دکمه Live Preview در زیر آن موضوع کلیک کنید. پیش نمایش زنده قالب وردپرس قبل از فعال سازی هنگام پیش نمایش تم خود ، باید مواردی را که موضوع جدید روی آنها تأثیر می گذارد یادداشت کنید. صفحه اصلی ، تک پست ها ، صفحات منفرد و بایگانی سایت خود را مرور کنید. ببینید که چگونه موضوع جدید به طور متفاوتی از پس کارها برمی آید. پیش نمایش زنده یک تم وردپرس بدون فعال کردن آن اکنون باید تصمیم بگیرید که آیا می توانید موضوع جدید را به راحتی برای حفظ ویژگی های سایت قدیمی خود که می خواهید حفظ کنید تنظیم کنید. برای راهنمایی های دقیق تر ، راهنمای ما را در مورد چگونگی تغییر مناسب قالب وردپرس خود بررسی کنید . با گفتن این موارد ، بیایید نگاهی بیندازیم چه اتفاقی می افتد هنگامی که به یک تم جدید وردپرس می روید.

منوها به احتمال زیاد در تم جدید ناپدید می شوند

وردپرس همراه با یک سیستم منوی ناوبری داخلی است. هر قالب وردپرس مکان تم را که در آن منوها نمایش داده می شود ، مشخص می کند. به همین دلیل است که وقتی تم وردپرس خود را تغییر می دهید ، مکان های جدیدی برای منو وجود خواهد داشت. منویی که قبلاً به یک مکان تم اختصاص داده اید باید دوباره تعیین شود. به سادگی به Appearance » Menus بعد ، منویی را که می خواهید استفاده کنید انتخاب کنید و سپس مکان تم را که می خواهید منو در آن نمایش داده شود ، بررسی کنید. تنظیم منوهای پیمایش در طرح زمینه جدید برای راهنمایی دقیق به راهنمای ما در مورد نحوه افزودن منوی پیمایش سفارشی در وردپرس مراجعه کنید.

تنظیمات ویجت تغییر خواهد کرد

ابزارک ها به شما امکان می دهند عناصر مختلف را به راحتی در ستون های فرعی قالب وردپرس خود قرار دهید. وقتی قالب وردپرس خود را تغییر می دهید ، مشابه منوها ، نوارهای کناری آن ستون های فرعی جایگزین می شوند. با این کار ویجت های فعال شما به طور خودکار غیرفعال می شوند. توجه داشته باشید که برخی از تم ها به طور خودکار ابزارک های پیش فرض وردپرس را نشان می دهند. اما هر گونه ابزارک با تنظیمات شخصی در زیر ابزارک غیر فعال قرار می گیرد. هنوز می توانید از آن ابزارک ها استفاده کرده و دوباره به ستون های کناری خود اضافه کنید. ابزارکهای غیرفعال را می توانید به راحتی به طرح زمینه جدیدتان اضافه کنید به راهنمای ما در مورد نحوه واردات / صادرات تنظیمات ویجت در وردپرس مراجعه کنید . همچنین لیست مفیدترین ابزارک های وردپرس برای سایت خود را بررسی کنید.

تنظیمات تم ناپدید می شوند

هر قالب WordPress با گزینه های مختلف سفارشی سازی ارائه می شود. در واقع ، برخی از تم های وردپرس وجود دارد که با گزینه های سفارشی سازی کنترل شده توسط پانل گزینه های تم خود ، همراه است. این تنظیمات ممکن است شامل آرم ، نماد دلخواه ، سرصفحه ، تصویر پس زمینه و غیره سایت شما باشد. وقتی به طرح زمینه جدید وردپرس بروید همه این تنظیمات ناپدید می شوند. اگر لیستی از تغییرات ایجاد کنید ، احتمالاً می توانید آن موارد را در طرح زمینه جدید خود تنظیم کنید. با این حال ، ممکن است که موضوع جدید شما از تمام ویژگی هایی که طرح زمینه قبلی شما داشته است برخوردار نباشد یا اینکه دارای ویژگی های بیشتری نسبت به موضوع قبلی شما باشد. در بیشتر موارد ، این تنظیمات بر عملکرد سایت شما در موتورهای جستجو تأثیر نمی گذارد. تأثیر از دست دادن آن تنظیمات آنچنان قابل توجه نخواهد بود. با این حال ، برخی از مضامین تنظیمات SEO را در پانل گزینه های تم خود قرار می دهند. در این صورت ، شما باید تنظیمات SEO را با SEO data transporter منتقل کنید .

انواع پست خاص موضوع و طبقه بندی از بین می رود

برخی از تم های وردپرس (نه موارد موجود در فهرست راهنمای رسمی وردپرس) ، از عملکرد مورد نظر خود عبور کرده و به دامنه افزونه می پرند. این بدان معنی است که این تم ها عملکردی را ارائه می دهند که به ظاهر سایت شما ارتباط ندارد. عملکردهایی مانند ایجاد انواع پست های سفارشی ، طبقه بندی های سفارشی که می توانند برای نمایش محتوایی مانند نمونه کارها ، توصیفات و غیره استفاده شوند. وقتی قالب وردپرس خود را تغییر می دهید ، این انواع پست سفارشی و طبقه بندی غیرقابل دسترسی می شوند. آنها هنوز در پایگاه داده وردپرس شما ذخیره می شوند ، اما برای نمایش آنها در موضوع جدید ، باید سفارشی سازی بیشتری انجام دهید.

لغزنده های خاص تم ناپدید می شوند

بسیاری از مضامین وردپرس روشی آسان برای افزودن اسلایدر در بخشهای مختلف وب سایت شما ارائه می دهند. با تغییر مضمون ، این اسلایدرها ناپدید می شوند. به همین دلیل است که ما به کاربران خود توصیه می کنیم از یک پلاگین قابل اعتماد برای افزودن اسلایدر به سایت وردپرس خود استفاده کنند. به مقایسه ما نگاهی بیندازید تا بهترین پلاگین کشویی وردپرس را پیدا کنید .

کد کوتاه ویژه تم از بین می رود

کد کوتاه روش ساده تری را برای ایجاد عملکرد در پست ها و ابزارک های وردپرس فراهم می کند. بسیاری از تم های وردپرس با مجموعه گسترده ای از کد کوتاه برای افزودن دکمه ها ، گالری ها ، اسلایدرها ، طرح بندی ستون و غیره ارائه می شوند. وقتی مضامین را عوض می کنید ، همه کدهای کوتاه مخصوص موضوع غیرفعال می شوند. این نتیجه می رسد که کد کوتاه شما به عنوان متن در داخل پست های شما ظاهر می شود. متأسفانه هیچ راهی ساده برای کلیک کردن روی یک دکمه و وارد کردن کد کوتاه از تم قدیمی خود به قالب جدید WordPress وجود ندارد. با این حال ، می توانید کد کوتاه استفاده نشده را از پست های وردپرس پیدا و حذف کنید .

مواردی که تحت تأثیر تغییر سوژه قرار نمی گیرند

پست ها و صفحات وردپرس شما تحت تأثیر سوئیچ تم قرار نمی گیرند. با این حال ، بسته به اینکه موضوعات قدیمی شما پست ها ، تصاویر ، پیوست ها و صفحات را نشان می دهند ، ممکن است در موضوع جدید شما کمی متفاوت باشند. همه بارگذاریهای رسانه شما تحت تأثیر سوئیچ موضوع قرار نمی گیرند. با این حال ، بسیاری از تم های وردپرس برای تصاویر برجسته و تصاویر کوچک دارای اندازه تصویر خاص خود هستند. ممکن است لازم باشد بعد از تغییر موضوع ، اندازه های تصویر را دوباره ایجاد کنید . تنظیمات پیش فرض وردپرس که در زیر منوی Settings قرار دارند نیز تحت تأثیر نخواهند ماند. ما امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که هنگام تغییر پوسته وردپرس چه اتفاقی می افتد و شما برای انتقال آماده تر هستید.