انتخاب و کپی متن در وردپرس و جلوگیری از آن

فهرست مطالب

انتخاب و کپی متن در وردپرس و جلوگیری از آن و چگونه می توانن از انتخاب متن و کپی یا جایگذاری در وردپرس جلوگیری کنند؟
بسیاری از ناشران که می خواهند مانع از سرقت مطالب مردم شوند ، ممکن است بخواهند این موارد را اعمال کنند. این اساساً کپی کردن متن از وب سایت شما را برای مردم کمی دشوارتر می کند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه از انتخاب و کپی متن در وردپرس جلوگیری کنید.

چرا جلوگیری از انتخاب و کپی متن در وردپرس و جایگذاری در سایت وردپرس خود؟

بسیاری از وبلاگ نویسان متوجه می شوند که محتوای آنها بدون اجازه به سرقت رفته و مورد استفاده قرار می گیرد. این می تواند از طریق تراش اتوماتیک محتوا رخ دهد . همچنین اگر شخصی به صورت دستی بخشی یا تمام مطالب شما را کپی کند ، این اتفاق می افتد. یکی از راه های دشوارتر کردن این مسئله جلوگیری از انتخاب و کپی متن در وردپرس شما توسط افراد است. شما می توانید این کار را با سختی بیشتری برای انتخاب متن در وب سایت خود انجام دهید. به یاد داشته باشید ، کاربران باهوش فنی هنوز هم می توانند کد منبع را مشاهده کنند یا از ابزار Inspect برای کپی کردن هر چیزی که می خواهند استفاده کنند. همچنین این تکنیک ها باعث متوقف شدن افرادی نمی شود که از ابزارهای وبلاگ نویسی خودکار برای گرفتن مطالب با استفاده از RSS استفاده می کنند. با توجه به این نکته ، بیایید نگاهی به چند روش برای جلوگیری از انتخاب و کپی متن در وردپرس بیندازیم.

روش شماره 1: جلوگیری از انتخاب متن با استفاده از CSS

این روش ساده تر است و شما فقط باید برخی از کدهای CSS سفارشی را به قالب وردپرس خود اضافه کنید. اگر قبلاً این کار را نکرده اید ، قبل از شروع به راهنمای ما در مورد افزودن CSS سفارشی به سایت خود نگاهی بیندازید . در ابتدا ، برای راه اندازی برنامه تنظیم کننده تم ، باید از صفحه نمایش >> سفارشی سازی در قسمت مدیریت وردپرس بازدید کنید . باز کردن برنامه تنظیم کننده تم برای افزودن CSS سفارشی در customizer theme ، باید از ستون سمت چپ روی برگه Custom CSS کلیک کنید. اکنون یک کادر برای افزودن CSS سفارشی به قالب وردپرس خود مشاهده خواهید کرد. به سادگی کد CSS زیر را در آن جعبه کپی و جایگذاری کنید.
* {
  -webkit-touch-callout: none; /* iOS Safari */
  -webkit-user-select: none; /* Safari */
  -khtml-user-select: none; /* Konqueror HTML */
  -moz-user-select: none; /* Old versions of Firefox */
  -ms-user-select: none; /* Internet Explorer/Edge */
   user-select: none; /* Non-prefixed version, currently supported by Chrome, Opera and Firefox */
}
منبع کد ) نحوه افزودن کد به این صورت است. افزودن کد CSS برای جلوگیری از انتخاب متن و کپی / چسباندن اکنون ، پیش بروید و سعی کنید برخی از متن های صفحه خود را در تنظیم کننده زنده انتخاب کنید. متوجه خواهید شد که نمی توانید آن را انتخاب کنید. فراموش نکنید که بر روی دکمه "انتشار" در بالای صفحه کلیک کنید تا تغییرات خود را برای همه فعال کنید.

روش شماره 2: جلوگیری از انتخاب متن با استفاده از یک پلاگین

برای این روش ، ما از یک افزونه وردپرس استفاده خواهیم کرد که انتخاب متن و کلیک راست را غیرفعال می کند. این امر همچنین از بارگیری و استفاده مجدد تصاویر محافظت می کند. ابتدا باید پلاگین WP Content Copy Protection را نصب و فعال کنید. با فعال شدن ، افزونه مستقیماً خارج از جعبه کار می کند. کاربران دیگر نمی توانند متن را از سایت شما کپی و جایگذاری کنند. آنها همچنین قادر به کلیک راست یا چاپ محتوای شما نخواهند بود. اگر می خواهید تنظیمات افزونه را تغییر دهید ، انجام آن آسان است. کافی است به صفحه Copy Protection در مدیر وردپرس خود بروید. در اینجا می توانید محافظت از انواع خاصی از محتوا را فعال یا غیرفعال کنید. تنظیمات افزونه WP Content Copy Protection & No Right Click مطمئن شوید که پس از انجام هرگونه تغییر بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید. همچنین اگر کسی بخواهد محتوای شما را چاپ کند ، می توانید پیامی را که ظاهر می شود تغییر دهید. پیام در پیش نمایش چاپ و در خود چاپ به این شکل نمایش داده می شود. پیام پیش فرضی که کاربران در صورت تلاش برای چاپ یک صفحه / پست محافظت شده مشاهده می کنند

آیا ایده خوبی برای جلوگیری از انتخاب متن در وردپرس است؟

در حالی که بسیاری از دارندگان وب سایت های جدید می خواهند مانع کپی / جایگذاری مطالب از سایت خود شوند ، اما این روش ها از سرقت محتوا جلوگیری نمی کنند. هر کاربر باهوش کمی در فناوری می تواند به راحتی منبع کد وب سایت شما را برای کپی کردن هر محتوایی که می خواهد باز کند. همچنین هرکسی که متن شما را کپی می کند یک سارق محتوا نخواهد بود. به عنوان مثال ، ممکن است برخی از افراد بخواهند عنوان را برای به اشتراک گذاشتن پست شما در شبکه های اجتماعی کپی کنند مجبور به انتخاب و کپی متن از مقاله شما شوند. به همین دلیل است که آن را نمی بهترین شیوه برای جلوگیری از انتخاب متن. ما به شما توصیه می کنیم فقط درصورتی که احساس می کنید برای سایت شما واقعاً لازم است جلوگیری کنید از انتخاب و کپی متن در وردپرس وب سایتتان از این روش استفاده کنید. در بیشتر موارد ، بهتر است به دنبال یک روش جایگزین برای جلوگیری از سرقت محتوا باشید. اگر سایتی بدون اجازه مجدداً محتوای شما را منتشر می کند ، پس می توانید بفهمید که چه کسی وب سایت را میزبانی می کند و اخطار حذف DMCA را ارسال کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه از انتخاب متن و کپی یا چسباندن در وردپرس جلوگیری کنید.