حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنیم

فهرست مطالب

حالت تاریک به وب سایت شما به طور خودکار طراحی شما را با ترجیح مرورگر کاربران تطبیق می دهد. حتی می توانید یک ضامن تغییر حالت تاریک نیز به سایت خود اضافه کنید. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی Dark Mode را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید.

حالت تاریک چیست و چرا باید آن را به وب سایت خود اضافه کنیم؟

از حالت تاریک در دستگاه های تلفن همراه و رایانه ها برای کاهش میزان نور سفید صفحه استفاده می شود. برخی از دستگاه ها دارای حالت شب هستند که در واقع از رنگ های گرمتر به جای آن استفاده می شود. Dark Mode با افزودن رنگهای تیره در پس زمینه از روش دیگری استفاده می کند. اگر آیفون یا دستگاه Android دارید ، شاید بتوانید به سادگی و با استفاده از ضامن به حالت تاریک بروید. در رایانه خود ، می توانید وب سایت ها را در Dark Mode با استفاده از برنامه افزودنی Chrome مانند Night Eye مشاهده کنید. وب سایت های معروف مانند YouTube نیز طرح رنگ تیره را ارائه می دهند. با این کار کاربران می توانند با تجربه راحت تری از تماشای فیلم ، اواخر شب فیلم ببینند. مشاهده YouTube با WP Dark Mode جدا از افزودن حالت تاریک به نمای وب سایت ، حتی می توانید Dark Mode را به مدیر وردپرس خود نیز اضافه کنید. اگر عصرها یا شب ها در سایت خود کار کنید ، این می تواند مفید باشد. ابتدا می خواهیم نگاهی به اضافه کردن حالت تاریک به وب سایت وردپرس شما بیاندازیم . سپس ، ما اضافه کردن Dark Mode به داشبورد مدیر وردپرس شما را پوشش خواهیم داد.

افزودن حالت تاریک به وب سایت وردپرس شما

ابتدا باید پلاگین WP Dark Mode را نصب و فعال کنید. برای جزئیات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید . پس از فعال شدن ، به صفحه تنظیمات » WP Dark Mode در مدیر وردپرس خود بروید و بر روی تب General Settings کلیک کنید. باید به طور خودکار به آنجا هدایت شوید. در اینجا ، تنظیم "Enable OS aware Dark Mode" برای شما روشن شده است. این بدان معناست که بازدیدکنندگان به طور خودکار نسخه حالت تاریک سایت شما را هنگام تنظیم دستگاه خود روی Dark Mode مشاهده می کنند. تنظیم "Show Floating Switch" نیز روشن شده است. این بدان معناست که کاربران می توانند هر زمان که دید خود را در سایت به حالت تاریک تغییر دهند ، حتی اگر گزینه Dark Mode را در دستگاه خود فعال نکرده باشند. صفحه تنظیمات عمومی برای افزونه WP Dark Mode فقط به وب سایت خود مراجعه کنید ، و سوئیچ را در گوشه پایین سمت راست مشاهده خواهید کرد. برای تغییر فوری سایت خود به حالت تاریک روی دستگاه ، روی آن کلیک کنید: WP Dark Mode گزینه های سفارشی سازی بیشتری در صفحه تنظیمات » WP Dark Mode وجود دارد . با این حال ، این موارد با افزونه رایگان کاملا محدود شده است. به عنوان مثال ، برای تغییر سبک سوئیچ شناور فقط باید روی برگه تنظیمات صفحه نمایش کلیک کنید: WP Dark Mode همچنین می توانید رنگهای حالت تیره را با استفاده از برگه تنظیمات سبک تنظیم کنید: WP Dark Mode مطمئن شوید که پس از انجام هرگونه تغییر بر روی دکمه ذخیره تنظیمات کلیک کنید. توجه: با نسخه رایگان حالت تاریک WP ، شما فقط 2 سبک سوئیچ شناور اول و 2 ایستگاه از پیش تنظیم رنگ اول را برای انتخاب دریافت می کنید. نسخه حرفه ای WP Dark Mode گزینه های طراحی بیشتری را ارائه می دهد ، به علاوه امکان روشن کردن حالت تاریک در زمان های خاص و گزینه افزودن کد CSS سفارشی.

اضافه کردن حالت تاریک به مدیر وردپرس شما

وردپرس دارای طرح های رنگی مدیر است ، اما هیچ یک از طرح های رنگی پیش فرض باعث کاهش نور سفید از صفحه شما نمی شوند. خوشبختانه ، این افزونه آن مسئله را نیز حل می کند. بیایید نگاهی بیندازیم که چگونه می توان به راحتی حالت تاریک را به منطقه مدیر وردپرس خود اضافه کرد تا در ساعتهای آخر کاربر لذت بیشتری داشته باشید. به سادگی به صفحه Settings »WP Dark Mode بروید و روی تب General Settings کلیک کنید. سپس ، کلید "Enable Backend Darkmode" را به موقعیت روشن تغییر دهید. فراموش نکنید که بر روی دکمه ذخیره تنظیمات در پایین صفحه کلیک کنید: WP Dark Mode اکنون یک سوئیچ جدید در نوار بالای منطقه سرپرست خود مشاهده خواهید کرد: WP Dark Mode کافی است روی این کلید کلیک کنید تا فوراً قسمت مدیر خود را به Dark تغییر دهید. نکته: اگر سایت شما چندین کاربر وردپرس دارد ، هر شخص می تواند حالت تاریک را مطابق میل خود روشن و خاموش کند. از آنجا که 'Dark Mode' یک طرح رنگ مدیر نیست ، می توانید به راحتی از آن در کنار یک طرح رنگ مدیر موجود در وردپرس استفاده کنید. برای تنظیم این مورد ، کافیست به قسمت Users »Profile بروید و روی گزینه ای در Admin Color Scheme کلیک کنید. توجه داشته باشید که برای دیدن گزینه های طرح رنگ مدیر باید این حالت را خاموش کنید: WP Dark Mode هنگام نوشتن پست در ویرایشگر بلوک وردپرس ، می توانید حالت تاریک را نیز تغییر دهید. روی نماد رنگ کوچک در بالا سمت راست کلیک کنید ، سپس حالت مورد نظر برای استفاده را انتخاب کنید: WP Dark Mode اکنون ، شما می توانید شبانه بدون اینکه چشم خود را خسته کنید ، به راحتی در وب سایت خود بنویسید و کار کنید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید که چگونه حالت تاریک را به وب سایت وردپرس خود اضافه کنید.