از سایت وردپرس خود پشتیبان تهیه کنید

حذف دائمی سایت وردپرس از اینترنت

فهرست مطالب

حذف دائمی سایت وردپرس از اینترنت را چگونه انجام دهیم؟ حذف ساده نصب وردپرس باعث حذف کامل آن از اینترنت نمی شود. در این مقاله ، ما به شما نحوه حذف دائمی سایت وردپرس از اینترنت را نشان خواهیم داد.
نحوه حذف دائمی سایت وردپرس از اینترنت

چه موقع و چرا یک سایت وردپرس را به طور دائمی از اینترنت حذف کنید

بعضی اوقات ممکن است لازم باشد یک سایت وردپرس را کاملاً از اینترنت حذف کنید. شما می توانید به سادگی فایل های وردپرس را از سرور خود حذف کنید ، و دیگر در دسترس نخواهد بود. با این حال ، سایت شما ممکن است همچنان در نتایج جستجو ، عکس های پنهان شده و Wayback Machine ظاهر شود. حذف دائمی سایت از اینترنت کاملاً دشوار است. هزاران وب سایت وجود دارد که محتوای سایت های دیگر را جمع می کنند ، عکس های صفحه را منتشر می کنند ، آمار و مقایسه ارائه می دهند. با مراحل برجسته شده در این مقاله ، می توانید پیدا کردن وب سایت حذف شده و محتوای آن را دشوار کنید.

حذف دائمی سایت وردپرس از اینترنت

در اینجا مراحلی وجود دارد که می توانید برای حذف صحیح سایت وردپرس و یافتن آن دشوار کنید.

مرحله 1: از سایت وردپرس خود پشتیبان تهیه کنید

اولین کاری که باید برای حذف دائمی سایت انجام دهید ایجاد پشتیبان کامل از سایت وردپرس خود است . حتی اگر می خواهید سایت خود را به طور کامل حذف کنید ، هنوز هم باید یک نسخه پشتیبان تهیه کنید. در صورتی که در آینده نظر خود را تغییر دهید یا بخواهید به بخشی از محتوایی که قبلاً حذف کرده اید دسترسی پیدا کنید ، به درد شما می خورد.

مرحله 2: پرونده های وردپرس خود را حذف کنید

اکنون باید پرونده های وردپرس ذخیره شده در سرور خود را حذف کنید. با حذف این فایل ها ، نرم افزار وردپرس و همچنین مضامین ، افزونه ها ، تصاویر و سایر پرونده های رسانه ای شما پاک می شوند. با مراجعه به داشبورد cpanel می توانید این کار را انجام دهید . پس از ورود ، نماد File Manager را پیدا کنید. File Manager یک رابط تحت وب برای مدیریت پرونده های ذخیره شده در سرور شما فراهم می کند. شما باید به پوشه ریشه بروید و تمام پرونده های ذخیره شده در آنجا را حذف کنید. همچنین می توانید فایل های وردپرس خود را با استفاده از سرویس گیرنده FTP حذف کنید .

مرحله 3: موتورهای جستجو را با استفاده از Robots.txt مسدود کنید

اکنون که وب سایت خود را حذف کرده اید ، وقت آن رسیده است که موتورهای جستجو از وب سایت شما جلوگیری کنند. ما از فایل robots.txt استفاده خواهیم کرد تا به موتورهای جستجو بگوییم که نمی خواهیم صفحات ما خزنده شوند. به یاد داشته باشید ، آن پرونده robots.txt فقط یک دستورالعمل است. توسط اکثر موتورهای جستجو مورد احترام است ، اما برخی از خزنده های کمتر شناخته شده ممکن است کاملاً آن را نادیده بگیرند. نگران نباشید ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه با این افراد نیز کنار بیایید. ابتدا باید یک فایل robots.txt جدید با استفاده از مدیر فایل در cPanel یا FTP ایجاد کنید. پس از ایجاد پرونده ، باید آن را ویرایش کرده و خطوط زیر را اضافه کنید:
User-agent: * Disallow: /
این دو خط به کلیه عوامل کاربری (خزنده هایی مانند Googlebot) دسترسی به کلیه URL ها را با نام دامنه شما اجازه نمی دهد.

مرحله 4: حذف محتوا از موتورهای جستجو

حتی اگر محتوای شما دیگر وجود ندارد ، موتورهای جستجو ممکن است مدتی آن را نشان دهند. موتورهای جستجو می فهمند که وب سایت ها به دلیل نقص فنی ممکن است خراب شوند. به همین دلیل است که آنها مدتی ادامه می دهند و امیدوارند که وب سایت شما دوباره برگردد. شما باید صریحاً به موتورهای جستجو بگویید که محتوای شما دیگر در دسترس نیست و برای همیشه حذف می شود. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از فایل .htaccess است. شما باید یک پرونده جدید در دایرکتوری ریشه وب سایت خود ایجاد کنید و نام آن را .htaccess بگذارید. بعد ، باید فایل .htaccess را ویرایش کرده و این کد را در داخل آن اضافه کنید:
RewriteEngine On RewriteCond %{REQUEST_URI} !^/robots.txt RewriteCond %{HTTP_HOST} ^www\.example\.com$ [NC] RewriteRule ^(.*)$ - [L,G]
فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید. این کد همه درخواست ها را به وب سایت شما هدایت می کند و خطای 410 را نشان می دهد. با این وجود به خزنده ها امکان دسترسی به پرونده robots.txt شما را می دهد. خطای 410 در یک وب سایت با وجود انجام تمام مراحل ، این روند هنوز هم ممکن است گاهی انجام شود. با ارسال درخواست حذف حافظه پنهان می توانید سرعت آن را بیشتر کنید .

حذف عکسهای وب سایت از Wayback Machine

Wayback Machine Archive.org بزرگترین بایگانی وب سایت های جهان است. نسخه های حافظه پنهان شده میلیاردها صفحه وب را خزنده و ذخیره می کند. هر کسی می تواند به Wayback Machine مراجعه کرده و به دنبال عکس های ذخیره شده از هر وب سایتی باشد. ماشین Wayback بهترین راه برای حذف دائمی سایت خود از Wayback Machine این است که با Archive.org تماس بگیرید و از آنها بخواهید تصاویر فوری از مطالب شما را حذف کنند. حذف وب سایت خود از Wayback Machine با ارسال نامه الکترونیکی به Archive.org ، اطمینان می دهد که تصاویر فوری گذشته شما هرگز دوباره درج نمی شوند. حتی هنگامی که ثبت دامنه شما منقضی شده و به یک مالک جدید منتقل شده باشد ، Archive.org دیگر بایگانی را برای آن دامنه فعال نمی کند. این همه ، امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه یک سایت وردپرس را به طور دائمی از اینترنت حذف کنید.