secure-connection

خطای اتصال ایمن در وردپرس

فهرست مطالب

خطای اتصال ایمن در وردپرس_آیا "Secure Connection" در وردپرس را مشاهده می کنید؟ این یک خطای رایج در وردپرس است و معمولاً هنگامی رخ می دهد که می خواهید یک افزونه یا طرح زمینه WordPress را از فهرست رسمی WordPress.org نصب یا به روز کنید. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چرا این خطا رخ داده و چگونه می توان به راحتی خطای اتصال ایمن (Secure Connection) را در وردپرس برطرف کرد.

secure connectionچه عواملی باعث ایجاد خطای اتصال ایمن در وردپرس نمی شود؟

وردپرس با یک سیستم داخلی برای مدیریت به روزرسانی ها همراه است این سیستم مرتباً به روزرسانی ها را بررسی می کند و اعلان ها را برای نصب به روزرسانی های افزونه ، طرح زمینه به شما نشان می دهد. با این حال ، برای بررسی به روزرسانی یا نصب آنها ، باید به وب سایت WordPress.org متصل شود. به دلیل پیکربندی اشتباه در سرور میزبانی وردپرس ، ممکن است وب سایت شما با وب سایت WordPress.org ارتباط برقرار نکند. این امر منجر به خطای اتصال ایمن می شود و پیغام خطایی مانند این را مشاهده خواهید کرد:

An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server’s configuration. If you continue to have problems, please try the support forums. (WordPress could not establish a secure connection to WordPress.org. Please contact your server administrator.) in /home/username/public_html/wp-admin/includes/update.php on line 122

خطای اتصال ایمن در وردپرس با این اوصاف ، بیایید ببینیم چگونه خطای اتصال ایمن در وردپرس را به راحتی برطرف می کنیم.

رفع خطای اتصال ایمن در وردپرس (Secure Connection)

چندین روش برای رفع خطای اتصال غیرمنتظره ایمن در وردپرس وجود دارد. با توجه به شرایط خود می توانید یکی از راه حل های زیر را امتحان کنید.

مسائل مربوط به میزبانی و سرور

اگر سرور میزبان اشتراکی شما مورد حمله DDoS قرار گرفته باشد ، احتمالاً اتصال به WordPress.org منقضی شده و باعث خطای اتصال ایمن (Secure Connection) می شود. در این صورت ، می توانید چند دقیقه صبر کنید و دوباره امتحان کنید. در صورت ادامه خطا ، باید با تیم پشتیبانی شرکت میزبان وب خود تماس بگیرید. مشکل اتصال سرور Cloud یا VPS اگر از یک میزبان cloud یا VPS استفاده می کنید ، ممکن است به دلیل برخی از مشکلات DNS ، سرور شما قادر به اتصال به WordPress.org نباشد. در این صورت ، می توانید سرور خود را مستقیماً به سمت سرورهای WordPress.org هدایت کنید. شما باید با استفاده از SSH به سرور خود متصل شوید. SSH مخفف Shell Safe است که یک پروتکل رمزگذاری شده است و به شما امکان می دهد با استفاده از ابزارهای خط فرمان به سرور خود متصل شوید. کاربران ویندوز می توانند از ابزاری به نام PuTTy استفاده کنند در حالی که کاربران Mac / Linux می توانند از برنامه ترمینال استفاده کنند. شما به اعتبار ورود به سیستم با دسترسی پوسته به حساب میزبانی خود نیاز خواهید داشت. می توانید این اطلاعات را از داشبورد cPanel حساب میزبانی خود دریافت کنید یا از ارائه دهنده سرور میزبان وب خود بخواهید. در ترمینال می توانید از این طریق به سرور خود متصل شوید:
ssh username@example.com
 
فراموش نکنید که نام کاربری را با نام کاربری خود و example.com با نام دامنه خود جایگزین کنید. پس از اتصال ، باید دستور زیر را اجرا کنید:
sudo nano /etc/hosts
  با این کار یک پرونده باز می شود و شما باید کد زیر را در پایین پرونده اضافه کنید:
66.155.40.202 api.wordpress.org
  اکنون می توانید تغییرات خود را ذخیره کرده و از ویرایشگر خارج شوید. به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا با این کار خطا برطرف شده است.

رفع خطای اتصال ایمن وردپرس در Localhost

اگر وردپرس را روی رایانه شخصی خود (localhost) اجرا می کنید ، پس ممکن است پسوند cURL را برای PHP فعال نکنید. این برنامه افزودنی برای دسترسی به WordPress.org برای به روزرسانی لازم است. شما باید فایل php.ini را در رایانه خود ویرایش کنید. این پرونده معمولاً در پوشه PHP پوشه Mamp ، Xampp یا WAMP شما قرار دارد. اگر از رایانه های Windows استفاده می کنید ، به دنبال خط زیر بروید:
;extension=php_curl.dll
  کاربران Mac و Linux باید به دنبال این خط باشند:
;extension=curl.so
  اکنون باید علامت ویرگول را قبل از متن حذف کنید تا پسوند را فعال کنید. فراموش نکنید که فایل php.ini خود را ذخیره کنید. سرانجام ، فراموش نکنید که سرور Apache را مجدداً راه اندازی کنید تا تغییرات تأثیرگذار باشد. پرت های باز در فایروال را بررسی کنید اگر پسوند cURL به درستی بر روی سرور محلی شما نصب شده باشد ، مرحله بعدی بررسی فایروال اتصال به اینترنت است. دیوار آتش رایانه شما ممکن است ارتباطات خروجی از سرور محلی به WordPress.org را مسدود کند. اگر در ویندوز هستید ، دکمه شروع را فشار دهید و Windows Firewall را جستجو کنید. کاربران Mac می توانند تنظیمات فایروال را در تنظیمات System Preferences » Security & Privac پیدا کنند. شما باید Apache را به برنامه های مجاز فایروال خود اضافه کنید و به هر دو اتصال ورودی و خروجی اجازه دهید. فایروال آپاچی برای اعمال تغییرات ، باید Apache را مجدداً راه اندازی کنید. امیدواریم این مقاله به شما در حل خطای اتصال ایمن وردپرس (Secure Connection)کمک کرده باشد. همچنین ممکن است بخواهید بانک مقالات وردپرس مشاهده کنید.