internal server error

خطای سرور داخلی 500 – نحوه رفع در وردپرس

فهرست مطالب

خطای سرور داخلی 500 در وردپرس مشاهده می کنید؟ خطای داخلی سرور یکی از رایج ترین خطاهای وردپرس است. از آنجا که خطا هیچ اطلاعات دیگری نمی دهد ، بسیاری از مبتدیان آن را بسیار ناامید کننده می دانند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای داخلی سرور را در وردپرس برطرف کنید. internal server error 500

چه عواملی باعث بروز خطای داخلی سرور در وردپرس می شوند؟

خطای سرور داخلی مختص وردپرس نیست. این اتفاق می تواند با هر وب سایتی که روی وب سرور اجرا می شود ، رخ دهد. به دلیل ماهیت کلی این خطا ، چیزی به سازنده نمی گوید. پرسیدن نحوه رفع خطای داخلی سرور مانند این است که از دکتر خود بخواهید چگونه درد را رفع کند بدون اینکه به او بگویید درد کجاست. خطای 500 سرور خطای سرور داخلی در وردپرس اغلب توسط توابع افزونه یا طرح زمینه ایجاد می شود. سایر علل احتمالی خطای داخلی سرور در وردپرس که می دانیم عبارتند از: فایل . htaccess خراب و محدودیت حافظه PHP. ما همچنین خطای سرور داخلی را شنیده ایم که فقط هنگامی نشان می دهد که می خواهید به قسمت مدیر دسترسی پیدا کنید در حالی که بقیه سایت خوب کار می کند. حال بیایید نگاهی به چگونگی عیب یابی خطای سرور داخلی در وردپرس بیندازیم.

در حال بررسی پرونده خراب شده htaccess

اولین کاری که باید هنگام عیب یابی خطای سرور داخلی در وردپرس انجام دهید بررسی فایل خراب شده htaccess است. با تغییر نام اصلی خود می توانید این کار را انجام دهید. فایل htaccess به چیزی مانند .htaccess_old. برای تغییر نام پرونده .htaccess ، باید با استفاده از برنامه FTP یا File Manager در داشبورد cPanel حساب میزبانی خود به سایت خود وارد شوید . پس از اتصال ، پرونده htaccess در همان دایرکتوری قرار می گیرد که پوشه هایی مانند wp-content ، wp-admin و wp-includes را مشاهده خواهید کرد. ویرایش فایل htaccess در وردپرس پس از تغییر نام پرونده .htaccess ، سعی کنید به سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا این مسئله مشکلی را برطرف کرده است. اگر چنین شد ، پس خودتان را محک بزنید زیرا خطای داخلی سرور را برطرف کرده اید. قبل از اینکه به کارهای دیگر بپردازید ، مطمئن شوید که به صفحه تنظیمات »پیوندهای ثابت در قسمت مدیریت وردپرس رفته و بدون ایجاد تغییر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. با این کار یک فایل htaccess جدید با قوانین مناسب بازنویسی برای شما ایجاد می کند تا اطمینان حاصل شود که صفحات پست شما خطای 404 را برنمی گردانند . اگر بررسی راه حل پرونده خراب شده htaccess برای شما مفید نبود ، لازم است خواندن این مقاله را ادامه دهید.

افزایش حافظه PHP

اگر محدودیت حافظه PHP خود را تمام کنید ، ممکن است خطای داخلی سرور رخ دهد. برای رفع این مشکل از آموزش ما در مورد چگونگی افزایش حد حافظه PHP در وردپرس استفاده کنید. اگر فقط هنگام ورود به سرپرست وردپرس یا بارگذاری تصویری در wp-admin خود خطای سرور داخلی را مشاهده می کنید ، باید مراحل زیر را دنبال کنید:
  1. یک فایل متنی خالی به نام php.ini ایجاد کنید
  2. این کد را در آنجا جای گذاری کنید: حافظه = 64 مگابایت
  3. پرونده را ذخیره کنید
  4. با استفاده از FTP آن را در پوشه / wp-admin / خود بارگذاری کنید
چندین کاربر گفته اند که انجام موارد فوق مشکل جانبی مدیر را برای آنها برطرف کرده است. اگر افزایش حافظه مشکلی را برای شما حل کرده است ، پس شما فقط مشکل را به طور موقت برطرف کرده اید. شما هنوز هم باید علت خسته کننده حافظه خود را پیدا کنید. این می تواند یک پلاگین با کد ضعیف یا حتی یک عملکرد تم باشد. ما اکیداً توصیه می کنیم که از شرکت میزبانی وب وردپرس خود بخواهید که گزارش های سرور را جستجو کند تا به شما کمک کند تا تشخیص دقیق را پیدا کنید. اگر با افزایش حد حافظه PHP مشکلی برای شما حل نشد ، شما در حال عیب یابی بیشتر هستید.

همه افزونه ها را غیرفعال کنید

اگر هیچ یک از راه حل های فوق به درد خطای سرور داخلی شما نمی خورد ، به احتمال زیاد این خطا توسط یک افزونه خاص ایجاد شده است. همچنین ممکن است ترکیبی از افزونه ها باشد که با یکدیگر خوب بازی نمی کنند. متأسفانه هیچ راهی آسان برای کشف این مسئله وجود ندارد. شما باید تمام افزونه های وردپرس را یک باره غیرفعال کنید. دستورالعملهای مربوط به نحوه غیرفعال کردن تمام افزونه های وردپرس بدون WP-Admin را در راهنمای ما دنبال کنید . غیرفعال کردن افزونه های وردپرس اگر غیرفعال کردن تمام افزونه ها خطای سرور را برطرف کرد ، می دانید که این یکی از افزونه ها است که باعث بروز خطا شده است. نگران نباشید ، به قسمت مدیریت وردپرس بروید و روی "پلاگین ها" کلیک کنید. اکنون باید همزمان یک پلاگین را فعال کنید تا افزونه ای را که باعث بروز این مشکل شده است پیدا کنید. از شر آن پلاگین خلاص شوید و خطا را به نویسنده پلاگین گزارش دهید.

بارگذاری مجدد پرونده های اصلی

اگر گزینه پلاگین خطای سرور داخلی را برطرف نکرد ، پس ارزش آن است که دوباره پوشه wp-admin و wp-includes را از یک نصب جدید وردپرس بارگذاری کنید. با این کار هیچ یک از اطلاعات شما حذف نخواهد شد ، اما در صورت خراب شدن هر پرونده ای ممکن است مشکل را برطرف کند. ابتدا باید به وب سایت WordPress.org مراجعه کرده و بر روی دکمه بارگیری کلیک کنید. سایت وردپرس با این کار فایل zip وردپرس روی رایانه شما نصب می شود. شما باید فایل zip را استخراج کنید و داخل آن یک پوشه wordpress پیدا خواهید کرد. بعد باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به وب سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال به پوشه اصلی وب سایت خود بروید. این پوشه است که پوشه های wp-admin، wp-شامل، wp-content درون آن قرار دارد. در ستون سمت چپ پوشه وردپرس را در رایانه باز کنید. اکنون باید پوشه های wp-includes و wp-admin را انتخاب کرده و سپس کلیک راست کرده و "بارگذاری" را انتخاب کنید. بارگذاری پرونده های وردپرس سرویس گیرنده FTP شما اکنون آن پوشه را به سرور شما منتقل می کند. از شما سال می شود که آیا می خواهید پرونده ها را بازنویسی کنید. "بازنویسی" را انتخاب کرده و سپس "همیشه از این عملکرد استفاده شود" را انتخاب کنید. بازنویسی پرونده های وردپرس سرویس گیرنده FTP شما اکنون نسخه های جدیدتر را جایگزین پرونده های قدیمی WordPress خود می کند. اگر پرونده های وردپرس شما خراب شده باشد ، این مرحله خطای داخلی سرور را برطرف می کند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا خطای داخلی سرور را در وردپرس برطرف کنید.