Error 403 Forbidden

خطای 403 در وردپرس

فهرست مطالب

خطای 403 در وردپرس_این یکی ازبدترین خطاهایی است که یک مبتدی وردپرس می تواند با آن روبرو شود. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای Forbidden 403 در وردپرس را برطرف کنید. رفع خطای 403 ممنوع در وردپرس

Forbidden 403 - Access Denied Error in WordPress  چیست؟

(دسترسی به خطای انکار شده در وردپرس) وردپرس هنگام بروز خطا در وب سایت شما ، کدها و پیام ها را نشان می دهد. لیست رایج ترین خطاهای وردپرس و نحوه رفع آنها را مشاهده کنید . 403 کد وضعیت ممنوع که در یک سایت وردپرسی نشان داده شده است 403 کد خطای ممنوع نشان داده می شود که مجوزهای سرور شما اجازه دسترسی به یک صفحه خاص را نمی دهد. به همین دلیل است که خطا معمولاً با متن همراه است:

403 Forbidden – You don’t have permission to access ‘/’ on this server.

Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

سناریوهای مختلفی وجود دارد که می توانید این خطا را مشاهده کنید. مثلا:
  • 403 ممنوع - دسترسی به صفحه ورود wp-admin یا وردپرس ممنوع است .
  • 403 ممنوع - هنگام نصب وردپرس .
  • 403 خطای ممنوع هنگام بازدید از هر صفحه در سایت وردپرس شما.
  • همچنین ممکن است که شما فقط به جای وضعیت کامل 403 ممنوع ، "Access Denied" را ببینید.
  • همچنین ممکن است مشاهده کنید "دسترسی به yourdomain.com رد شد. شما اجازه مشاهده این صفحه را ندارید. '
اکنون که از انواع مختلف خطاهای 403 مطلع شدید ، بیایید در مورد علت ایجاد این خطا صحبت کنیم.

چه عواملی باعث ایجاد خطای ممنوع 403 در وردپرس می شود؟

مهمترین دلیل خطای 403 Forbidden در وردپرس به دلیل تنظیمات ضعیف افزونه های امنیتی نیست. بسیاری از افزونه های امنیتی وردپرس می توانند آدرس IP (یا طیف وسیعی از آدرس های IP) را مسدود کنند ، در صورتی که آنها مخرب باشند به همین دلیل است که ما از Sucuri برای بهبود امنیت همه سایت های وردپرسی خود استفاده می کنیم. دلیل احتمالی دیگر می تواند یک پرونده خراب .htaccess یا مجوزهای فایل نادرست در سرور شما باشد. شرکت میزبان وردپرس شما می تواند گاهی اوقات به طور تصادفی در تنظیمات سرور خود تغییراتی ایجاد کند. این ممکن است منجر به خطای 403 ممنوع در سایت شما شود. با گفتن این موارد ، بیایید نگاهی به نحوه حل خطای 403 ممنوع در وردپرس بیندازیم.

رفع خطای 403 ممنوع در وردپرس

قبل از انجام هر کاری ، توصیه می کنیم از وب سایت خود نسخه پشتیبان کامل وردپرس تهیه کنید. اگر قبلاً از افزونه پشتیبان گیری خودکار وردپرس استفاده می کردید ، قبل از حرکت به جلو مطمئن شوید که به جدیدترین نسخه پشتیبان دسترسی دارید.

1. رفع 403 خطای ممنوع ناشی از پلاگین وردپرس

اولین کاری که باید انجام دهید غیرفعال کردن موقت تمام افزونه های وردپرس است. این شامل هر افزونه امنیتی است که ممکن است روی سایت خود نصب کرده باشید. اگر با این کار مشکل شما برطرف شد ، این بدان معناست که یکی از افزونه های وب سایت شما باعث ایجاد این خطا شده است. می توانید با فعال کردن همه افزونه های خود به طور همزمان ، همه پلاگین های خود را تشخیص دهید تا زمانی که قادر به تولید مجدد خطای ممنوع 403 باشید.

2. رفع 403 خطای ممنوع ناشی از خراب شدن پرونده .htaccess

اغلب خطای 403 در وردپرس به دلیل خراب بودن فایل .htaccess در سایت وردپرس شما ایجاد می شود. تعمیر این پرونده کاملاً آسان است. ابتدا باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا مدیر فایل در cPanel به وب سایت خود متصل شوید . بعد ، فایل .htaccess را در پوشه اصلی سایت وردپرس خود قرار دهید. اگر نمی توانید فایل htaccess را در پوشه وردپرس خود پیدا کنید ، به این راهنما مراجعه کنید . شما باید فایل .htaccess را در رایانه خود بارگیری کنید تا از آن پشتیبان تازه بگیرید. پس از آن ، باید پرونده را از سرور خود حذف کنید. فایل .htaccess را از سایت وردپرس خود حذف کنید دسترسی به وب سایت خود را امتحان کنید. اگر خطای 403 در وردپرس برطرف شود ، این بدان معناست که پرونده .htaccess شما خراب است. با ورود به منطقه مدیر وردپرس خود و رفتن به صفحه Settings » Permalinks می توانید یک پرونده جدید .htaccess ایجاد کنید . بازسازی فایل .htaccess در وردپرس به سادگی بر روی دکمه Save Changes در پایین صفحه کلیک کنید و وردپرس یک فایل .htaccess جدید ایجاد می کند.

3. رفع 403 خطای ممنوع ناشی از مجوزهای پرونده در وردپرس

همه پرونده های ذخیره شده در وب سایت شما دارای مجوز پرونده هستند. این مجوزهای پرونده افراد را کنترل می کند که می توانند به پرونده ها و پوشه های وب سایت شما دسترسی پیدا کنند. مجوزهای پرونده نادرست می توانند باعث خطای 403 در وردپرس شوند. این باعث می شود وب سرور شما فکر کند که شما اجازه دسترسی به آن پرونده ها را ندارید. اگر دو راه حل فوق خطای 403 در سایت شما را برطرف نکند ، مجوزهای پرونده نادرست می توانند دلیل اصلی آن باشند. می توانید از ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود بخواهید وب سایت شما را از نظر مجوزهای صحیح پرونده بررسی کند. برخی از میزبانان بسیار پشتیبانی می کنند ، آنها بدشان نمی آید و احتمالاً این مشکل را برای شما برطرف می کنند. تغییر مجوزهای پرونده خود می تواند عواقب جدی داشته باشد. اگر خودتان اطمینان ندارید که این کار را انجام دهید ، از یک دوست خود کمک بخواهید یا یک متخصص را استخدام کنید. با این حال ، اگر می خواهید این کار را خودتان انجام دهید ، در اینجا نحوه بررسی مجوزهای پرونده خود آورده شده است. به سادگی با استفاده از سرویس گیرنده FTP به سایت وردپرس خود متصل شوید. به پوشه اصلی بروید که شامل تمام پرونده های وردپرس شماست. در حال بررسی مجوزهای پرونده برای انتخاب پوشه کلیک کنید ، کلیک راست کرده و سپس File Permissions را از فهرست انتخاب کنید. سرویس گیرنده FTP شما جعبه محاوره ای مجوزهای پرونده را مانند این به شما نشان می دهد: تغییر مجوزهای پرونده با استفاده از FTP تمام پوشه های سایت وردپرسی شما باید دارای مجوز پرونده 744 یا 755 باشند. کلیه پرونده های موجود در سایت وردپرسی شما باید دارای مجوز پرونده 644 یا 640 باشند. می توانید اجازه پرونده را در پوشه ریشه روی 744 یا 755 قرار دهید. کادر کنار "Recurse into subdirectories" را علامت بزنید و سپس گزینه "apply to directories only" را علامت بزنید . روی دکمه تأیید کلیک کنید. سرویس گیرنده FTP شما اکنون شروع به تنظیم مجوزها برای همه زیر شاخه های موجود در آن پوشه می کند. پس از اتمام کار ، باید فرایند را برای همه پرونده ها تکرار کنید. این بار شما از اجازه پرونده 644 یا 640 استفاده خواهید کرد و فراموش نکنید که "Recurse into subdirectories" و "apply to files onlyا" را انتخاب کنید. روی دکمه تأیید کلیک کنید و سرویس گیرنده FTP شما شروع به تنظیم مجوزهای پرونده برای همه پرونده های انتخاب شده می کند. اکنون به وب سایت خود دسترسی پیدا کنید و Forbidden 403 باید اکنون برطرف شود. امیدواریم این مقاله به شما در رفع خطای Forbidden 403 در وردپرس کمک کرده باشد.