error 503

خطای 503 Service Unavailable در وردپرس

فهرست مطالب

خطای 503 Service Unavailable در وردپرس را مشاهده می کنید؟ مشکل خطای 503 این است که هیچ سرنخی در مورد علت ایجاد آن نمی دهد که باعث می شود برای مبتدیان بسیار ناامید کننده باشد. در این مقاله ، ما به شما نحوه رفع خطای غیرقابل دسترس سرویس 503 در وردپرس را نشان خواهیم داد.

error 503

چه عواملی باعث خطای 503 Service Unavailable در وردپرس می شود؟

همه شرکت های میزبانی وردپرس منابع مشخصی را برای هر حساب میزبانی ارائه می دهند. برای وب سایت های دارای هاست مشترک ، این محدودیت نمی تواند استفاده زیاد از منابع سرور را کنترل کند. خطای 503 Service Unavailable هنگامی رخ می دهد که وب سرور شما نتواند پاسخ مناسبی از یک اسکریپت PHP دریافت کند. این اسکریپت PHP می تواند یک پلاگین وردپرس ، یک تم یا یک قطعه کد سفارشی نادرست باشد. اگر خطای 503 Service Unavailable به دلیل استفاده زیاد ، اشکال در سرور یا حمله DDoS ایجاد شده باشد ، در عرض چند دقیقه به طور خودکار از بین می رود. با این حال ، اگر علت آن کد نادرست در وب سایت شما باشد ، ادامه خواهد یافت مگر اینکه کدی را که ایجاد کرده است پیدا کنید و غیرفعال کنید. با این اوصاف ، بیایید نگاهی به چگونگی رفع خطای 503 Service Unavailable در وردپرس بیندازیم.

رفع خطای 503 سرویس موجود در وردپرس

همانطور که در بالا ذکر کردیم این خطا زمانی ایجاد می شود که وب سرور شما قادر به دریافت پاسخ مناسب از یک اسکریپت PHP در پس زمینه نباشد. برای رفع آن ، همه اسکریپتهای غیرضروری PHP را یکی یکی غیرفعال می کنیم تا زمانی که خطا برطرف شود. بیایید شروع کنیم.

همه افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

تمام افزونه های وردپرس شما اسکریپت های PHP هستند ، بنابراین ابتدا باید تمام افزونه های وردپرس خود را غیرفعال کنید . از آنجا که به دلیل خطای 503 نمی توانید به داشبورد وردپرس خود وارد شوید ، باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا File Manager در cPanel به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، به / wp-content / folder بروید و نام پوشه plugins را به plugins-old تغییر دهید. تغییر نام پوشه افزونه ها بعد ، شما باید یک پوشه جدید ایجاد کنید و نام آن را به پلاگین ها اضافه کنید. اکنون باید به سایت وردپرس خود مراجعه کنید تا ببینید آیا با این کار خطا برطرف شده است. اگر چنین شد ، این بدان معناست که یک افزونه نصب شده در وب سایت شما باعث ایجاد خطا شده است. مراحل بالا تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کرده است. برای اینکه بفهمید کدام افزونه باعث بروز این مشکل شده است ، باید به Client یا FTP Manager خود در cPanel مراجعه کنید. بعد ، باید به / wp-content / folder بروید و پوشه پلاگین های خالی را حذف کنید. پوشه پلاگین های خالی را حذف کنید پس از آن باید نام پوشه قدیمی پلاگین ها را به پلاگین تغییر دهید. با این کار تمام افزونه های نصب شده قبلی شما در دسترس وردپرس قرار می گیرد. اما این افزونه ها غیرفعال خواهند ماند. شما باید از قسمت مدیریت وردپرس بازدید کنید و سپس به صفحه افزونه ها بروید. می توانید افزونه های خود را یکی یکی فعال کرده و پس از فعال سازی هر افزونه به صفحات مختلف وب سایت خود سر بزنید. این کار را ادامه دهید تا زمانی که پلاگین خطای 503 را پیدا کنید. اگر با این مرحله مشکل خطای 503 برطرف شد ، نیازی نیست که بقیه دستورالعمل های این صفحه را دنبال کنید. در غیر این صورت ، می توانید به مرحله بعدی بروید.

به یک قالب پیش فرض وردپرس بروید

اگر با غیرفعال سازی افزونه ها مشکل خطای 503 حل نشد ، مرحله بعدی انتقال به یک تم پیش فرض وردپرس است. با این کار تم وردپرس فعلی شما غیرفعال می شود. ابتدا باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا File Manager در cPanel به سایت وردپرس خود متصل شوید. پس از اتصال ، به پوشه / wp-content / themes / بروید. قالب وردپرس فعلی خود را بارگیری کنید تم وردپرس فعلی خود را پیدا کرده و آن را به عنوان پشتیبان در رایانه بارگیری کنید. پس از بارگیری موضوع خود ، می توانید پیش بروید و آن را از وب سایت خود حذف کنید حال ، اگر قبلاً یک تم پیش فرض مانند Twenty Seventeen یا Twenty Sixteen نصب کرده اید ، به طور خودکار فعال می شود. اگر این کار را نکنید ، می توانید پیش بروید و یک تم پیش فرض را روی وب سایت خود نصب کنید. وب سایت خود را کاملاً بررسی کنید تا مطمئن شوید خطای 503 Service Unavailable برطرف شده است.

عیب یابی

اگر هر دو روش نتوانستند خطا را حل کنند ، می توانید مراحل زیر را انجام دهید:
  • با شرکت میزبان وردپرس خود تماس بگیرید زیرا ممکن است آنها بتوانند آنچه را که باعث بروز این مسئله شده است مشخص کنند.
  • به عنوان آخرین چاره ، می توانید وردپرس را با یک نسخه جدید دوباره نصب کنید.
امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه خطای 503 را در وردپرس برطرف کنید.