خطای Bad Gateway 502 در وردپرس

فهرست مطالب

خطای Bad Gateway 502 در وردپرس ، این خطا کاملا آزار دهنده است زیرا Bad Gateway می تواند توسط بسیاری از موارد مختلف ایجاد شود.
این بدان معنی است که عیب یابی خطای Bad Gateway 502 ممکن است مدتی طول بکشد.
در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای Bad Gateway 502 را در وردپرس برطرف کنید.

خطای Bad Gateway 502 چیست؟

هنگامی که سرور میزبان وردپرس شما برای صفحه درخواست شده نامعتبر باشد خطای Bad Gateway 502 ایجاد می شود. خطای Bad Gateway 502 یکی از خطاهای رایج وردپرس است که ممکن است در سایت خود با آن روبرو شوید. به دلایل مختلفی ممکن است ایجاد شود و بسته به سرور شما پیام خطا نیز ممکن است کمی متفاوت باشد. 502 دروازه بد در مرورگر هنگام بازدید از وب سایتی ، مرورگر شما درخواستی را به سرور میزبان ارسال می کند. سپس سرور میزبان صفحه را پیدا کرده و آن را با کد وضعیت به مرورگر شما می فرستد. به طور معمول ، این کد وضعیت را نمی بینید اما در صورت بروز خطا ، کد وضعیت با یک پیام خطا نمایش داده می شود. نمونه هایی از این قبیل خطاها شامل Error 404 ، خطای 503 ، 403 خطای ممنوع و موارد دیگر است. رایج ترین دلیل Bad Gateway 502 زمانی است که درخواست شما برای پاسخگویی به سرور طولانی شود. این تأخیر می تواند یک اشکال موقتی باشد که در اثر ترافیک زیاد ایجاد می شود. همچنین می تواند یک اشکال باشد که به دلیل تم یا افزونه وردپرس با کدگذاری نامناسب ایجاد شده است. نکته آخر اینکه ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست سرور نیز رخ دهد. با این اوصاف ، بیایید نگاهی به چگونگی رفع Bad Gateway 502 در وردپرس بیندازیم.

رفع خطای 502 Bad Gateway

خطای Bad Gateway 502 معمولاً زمانی ایجاد می شود که سرور شما قادر به یافتن علت پاسخ نامعتبر نباشد. این بدان معناست که تا زمانی که مشکل را پیدا نکنیم مراحل مختلف عیب یابی را امتحان خواهیم کرد. آماده ، بیایید شروع کنیم

مرحله 1: وب سایت خود را دوباره بارگیری کنید

گاهی اوقات به دلیل افزایش بازدید یا کم بودن منابع سرور ، ممکن است پاسخ سرور شما بیشتر باشد. در این صورت ، ممکن است در عرض چند دقیقه مشکل به طور خودکار از بین برود. سعی کنید صفحه وب را که مشاهده می کنید دوباره بارگیری کنید تا ببینید آیا این دلیل بوده است. اگر این مسئله مشکل شما را برطرف کرد ، دیگر نیازی به مطالعه بیشتر ندارید. با این حال ، اگر خطای 502 را مکررا مشاهده می کنید ، باید به خواندن ادامه دهید زیرا ممکن است مورد دیگری وجود داشته باشد که نیاز به رفع آن دارد.

مرحله 2: پاک کردن حافظه پنهان مرورگر

مرورگر شما ممکن است صفحه خطا را از حافظه پنهان به شما نشان دهد. حتی پس از رفع مشکل ، خطای 502 را مشاهده خواهید کرد زیرا مرورگر وب سایت شما را از حافظه نهان بارگیری می کند. برای رفع این مشکل ، کاربران با سیستم عامل ویندوز / لینوکس می توانند دکمه های Ctrl + F5 و کاربران سیستم عامل Mac می توانند دکمه های CMD + Shift + R را روی صفحه کلید خود فشار دهند تا صفحه تازه شود. همچنین می توانید حافظه پنهان را به صورت دستی از تنظیمات مرورگر خود حذف کنید. پاک کردن حافظه پنهان مرورگر پس از پاک کردن حافظه پنهان وردپرس ، دوباره وب سایت را بارگیری کنید. اگر مشکلی به دلیل حافظه نهانگاه مرورگر وجود دارد ، می توانید از یک مرورگر دیگر برای عیب یابی استفاده کنید. اگر خطای 502 را در همه مرورگرها مشاهده کردید ، به خواندن ادامه دهید.

مرحله 3: CDN یا فایروال را غیرفعال کنید

اگر از سرویس CDN یا فایروال وب سایت در وب سایت خود استفاده می کنید ، ممکن است سرورهای آنها در حال فعالیت باشند. برای بررسی این مورد ، باید CDN را به طور موقت غیرفعال کنید. پس از غیرفعال شدن ، لایه اضافی که بین مرورگر شما و سرور میزبان ایجاد شده است را حذف می کند. وب سایت شما اکنون به طور کامل از سرور شما بارگیری می شود و اگر این مشکل توسط سرویس CDN / فایروال ایجاد شده باشد ، اکنون برطرف می شود. سپس می توانید برای پشتیبانی با ارائه دهنده خدمات CDN خود تماس بگیرید. پس از حل مسئله ، می توانید پیش بروید و CDN را دوباره فعال کنید.

مرحله 4: تم ها و پلاگین های وردپرس را به روز کنید

اگر خطا همچنان وجود دارد ، مرحله بعدی بررسی موضوع یا پلاگین های شما است. ابتدا باید تمام افزونه های وردپرس را از طریق FTP غیرفعال کنید . پس از آن ، به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا خطای 502 برطرف شده است یا خیر. اگر اینگونه باشد ، یکی از افزونه های شما باعث ایجاد این مشکل شده است. اکنون باید همه افزونه ها را یکی یکی فعال کنید تا زمانی که بتوانید خطا را دوباره تولید کنید. این به شما کمک می کند افزونه مسئول خطا باشد. می توانید یک پلاگین جایگزین پیدا کنید یا برای پشتیبانی با نویسنده پلاگین تماس بگیرید. اگر با غیرفعال سازی افزونه ها مشکل شما حل نشد ، پس می خواهید قالب وردپرس خود را بررسی کنید. شما باید تم وردپرس را از طریق phpMyAdmin تغییر دهید . پس از تغییر طرح زمینه خود به قالب پیش فرض وردپرس ، از وب سایت خود دیدن کنید که آیا کار می کند یا خیر. اگر هنوز خطا را مشاهده می کنید ، به خواندن ادامه دهید.

مرحله 5: سرور میزبان را بررسی کنید

اگر تمام مراحل عیب یابی ناموفق بود ، احتمالاً مشکلی در سرور میزبان شما وجود دارد. شما باید با تیم پشتیبانی ارائه دهنده میزبانی خود تماس بگیرید و موضوع را به آنها اطلاع دهید. همچنین می توانید تمام مراحل عیب یابی را که برداشته اید ذکر کنید. تمام شرکتهای خوب میزبان وردپرس در صورت ایجاد اشتباه در پیکربندی سرور ، قادر خواهند بود به سرعت این مشکل را برطرف کنند. همین. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه خطای Bad Gateway 502 را در وردپرس برطرف کنید.