database connection errorr

خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده (Error Establishing a Database Connection)

فهرست مطالب

"خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده" Error Establishing a Database Connection را در وب سایت وردپرس خود مشاهده می کنید؟ این یک خطا وب سایت وردپرس شما را از دسترس کاربران خارج می کند. این خطا زمانی رخ می دهد که وردپرس قادر به برقراری ارتباط با پایگاه داده نیست. موارد مختلفی می توانند بر اتصال پایگاه داده وردپرس شما تأثیر بگذارند که عیب یابی برای مبتدیان را کمی دشوار می کند. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی خطای ایجاد اتصال پایگاه داده (Error Establishing a Database Connection) در وردپرس را برطرف کنید.

چه عواملی باعث ایجاد خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس می شود؟

مسئله "خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده" می تواند به دلیل اطلاعات نادرست پایگاه داده در تنظیمات وردپرس ، پایگاه داده خراب یا سرور پایگاه داده غیرمجاز باشد. خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس پایگاه داده نرم افزار که آن را آسان برای ذخیره، سازماندهی، و بازیابی داده ها را به نرم افزار های دیگر است. به عنوان یک سیستم مدیریت محتوا ، وردپرس از یک پایگاه داده برای ذخیره تمام محتوای شما و سایر داده های وب سایت استفاده می کند. سپس هر بار که کسی از وب سایت شما بازدید می کند به پایگاه داده متصل می شود. وردپرس برای اتصال به پایگاه داده به اطلاعات زیر نیاز دارد:
  • نام پایگاه داده
  • نام کاربری پایگاه داده
  • گذرواژه پایگاه داده
  • سرور پایگاه داده
این اطلاعات در پرونده پیکربندی وردپرس شما به نام wp-config.php ذخیره می شود . اگر هر یک از این موارد نادرست باشد ، وردپرس نمی تواند به سرور پایگاه داده شما متصل شود و خطای "خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده" را مشاهده خواهید کرد. در صورت خراب شدن سرور پایگاه داده یا خراب بودن پرونده های پایگاه داده ، این خطا نیز می تواند ظاهر شود. بیایید نگاهی به چگونگی رفع خطا در ایجاد مشکل اتصال پایگاه داده در وردپرس با عیب یابی گام به گام بیندازیم.

1. اطلاعات کاربری پایگاه داده وردپرس خود را بررسی کنید

رایج ترین دلیل خطای اتصال پایگاه داده در وردپرس ، اطلاعات نادرست پایگاه داده است. اگر اخیراً سایت وردپرس خود را به یک میزبان جدید منتقل کرده اید ، احتمالاً دلیل این مهم می تواند باشد. اطلاعات کاربری پایگاه داده وردپرس شما در پرونده wp-config.php ذخیره شده است. این فایل پیکربندی وردپرس است که شامل تنظیمات مهم وردپرس از جمله اطلاعات پایگاه داده است. اگر قبلاً پرونده wp-config.php را ویرایش نکرده اید ، نگاهی به راهنمای ما در مورد نحوه ویرایش پرونده wp-config.php در وردپرس بیندازید . شما به دنبال خطوط زیر در پرونده wp-config.php هستید.
// ** MySQL settings - You can get this info from your web host ** //
/** The name of the database for WordPress */
define( 'DB_NAME', 'database_name_here' );
/** MySQL database username */
define( 'DB_USER', 'username_here' );
/** MySQL database password */
define( 'DB_PASSWORD', 'password_here' );
/** MySQL hostname */
define( 'DB_HOST', 'localhost' );
 
شما باید مطمئن شوید که اطلاعات مربوط به نام پایگاه داده ، نام کاربری ، رمز عبور و میزبان پایگاه داده صحیح است. می توانید این اطلاعات را از داشبورد حساب میزبانی وردپرس خود تأیید کنید. به سادگی وارد سی پنل خود شوید و روی پایگاه داده MySQL در بخش پایگاه داده کلیک کنید. پایگاه داده با این کار می توانید به صفحه مدیریت پایگاه داده در dashboad میزبانی خود بروید. از اینجا می توانید به نام پایگاه داده و نام کاربری خود پی ببرید. نام پایگاه داده و نام کاربری در زیر آن کاربران پایگاه داده و پیوندهای تغییر رمز ورود کاربر را پیدا خواهید کرد. تغییر رمز ورود کاربر پایگاه داده هنگامی که نام پایگاه داده ، نام کاربری و رمز عبور خود را تأیید کردید ، می توانید در صورت نیاز این اطلاعات را در پرونده wp-config.php خود تغییر دهید. پس از آن ، دوباره به وب سایت خود مراجعه کنید تا ببینید آیا خطای اتصال پایگاه داده از بین رفته است یا خیر. اگر هنوز می توانید خطا را ببینید ، این بدان معنی است که چیز دیگری اشتباه است. برای مراحل بیشتر عیب یابی به مطالعه ادامه دهید.

2. اطلاعات میزبان پایگاه داده خود را بررسی کنید

اگر اطمینان دارید که نام پایگاه داده ، نام کاربری و اطلاعات رمز عبور شما صحیح است ، ممکن است بخواهید مطمئن شوید که از اطلاعات میزبان پایگاه داده صحیح استفاده می کنید. بیشتر شرکت های میزبان وردپرس از localhost به عنوان میزبان پایگاه داده شما استفاده می کنند. با این حال برخی از شرکت های مدیریت شده میزبان وردپرس از سرورهای جداگانه ای برای میزبانی پایگاه های داده استفاده می کنند. در این صورت ، اطلاعات میزبان پایگاه داده شما localhost نخواهد بود. برای تأیید اطلاعات میزبان پایگاه داده خود ، باید با شرکت میزبان وردپرس خود تماس بگیرید.

3. تعمیر پایگاه داده وردپرس

برای مثال اگر در wp-admin با خطای متفاوتی روبرو هستید. چیزی مانند "One or more database tables are unavailable. The database may need to be repaired” »، سپس باید پایگاه داده خود را تعمیر کنید. می توانید این کار را با اضافه کردن خط زیر در پرونده wp-config.php انجام دهید. مطمئن شوید که آن را دقیقاً قبل از اضافه کردن "این همه ، ویرایش را متوقف کنید! line wp-config.php.
1
define('WP_ALLOW_REPAIR', true);

 :پس از انجام این کار ، با مراجعه به این صفحه می توانید تنظیمات را مشاهده کنید

http://www.yoursite.com/wp-admin/maint/repair.php تعمیر پایگاه داده وردپرس توجه: کاربر برای دسترسی به صفحه تعمیر پایگاه داده نیازی به ورود به سیستم ندارد پس از اتمام تعمیر و بهینه سازی پایگاه داده ، مطمئن شوید که این کد را از wp-config.php خود حذف کنید.

4- بررسی کنید که آیا سرور پایگاه داده شما پایین است

اگر به نظر می رسد همه چیز درست است و وردپرس هنوز نمی تواند به پایگاه داده متصل شود ، ممکن است سرور پایگاه داده شما (سرور MySQL) خراب باشد. این ممکن است به دلیل ترافیک زیاد در یک سرور رخ دهد. اساساً ، سرور میزبان شما فقط نمی تواند بار را تحمل کند (به خصوص هنگامی که از هاست مشترک استفاده می کنید ). سایت شما بسیار کند خواهد شد و حتی ممکن است برای برخی از کاربران خطا را ایجاد کند. بنابراین بهترین کاری که باید انجام دهید این است که با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تلفنی تماس بگیرید یا چت زنده داشته باشید و از آنها سوال کنید آیا سرور MySQL شما پاسخگو است یا خیر. اگر وب سایت های دیگری روی همان سرور در حال اجرا هستند ، می توانید این سایت ها را بررسی کنید تا سرور SQL شما خراب باشد. اگر سایت دیگری در همان حساب میزبانی ندارید ، به سادگی به داشبورد میزبانی خود بروید و سعی کنید به phpMyAdmin دسترسی پیدا کرده و پایگاه داده را متصل کنید. اگر می توانید متصل شوید ، باید بررسی کنیم که آیا کاربر پایگاه داده شما اجازه کافی دارد. یک فایل جدید به نام testconnection.php ایجاد کنید و کد زیر را در آن جایگذاری کنید:
1
2
3
4
5
6
7
8
<?php
$link = mysqli_connect('localhost', 'username', 'password');
if (!$link) {
die('Could not connect: ' . mysqli_error());
}
echo 'Connected successfully';
mysqli_close($link);
?>
مطمئن شوید که نام کاربری و رمز ورود را جایگزین کرده اید. اکنون می توانید این پرونده را در وب سایت خود بارگذاری کرده و از طریق مرورگر وب به آن دسترسی پیدا کنید. اگر اسکریپت با موفقیت متصل شود ، این بدان معناست که کاربر شما از اجازه کافی برخوردار است و مسئله دیگری وجود دارد که اشتباه است. برای اطمینان از صحت همه موارد موجود در پرونده wp-config خود ، دوباره اسکن کنید.

راه حل های دیگری که برای کاربران مفید واقع شده است

اگر نکات عیب یابی فوق ذکر شده نتوانستند خطای اتصال پایگاه داده را در وب سایت خود برطرف کنند ، ممکن است این مراحل اضافی را امتحان کنید. گزارش شده توسط کاربران ما ، این مراحل به برخی از کاربران کمک کرده است تا خطای اتصال پایگاه داده را در وب سایت های خود برطرف کنند. 1. URL سایت وردپرس را به روز کنید URL سایت وردپرس را با استفاده از phpMyAdmin به روز کنید. به سادگی از داشبورد حساب میزبانی خود(cpanel) به phpMyAdmin دسترسی پیدا کرده و پایگاه داده وردپرس خود را انتخاب کنید. اجرای SQL در phpMyAdmin پس از آن بر روی منوی SQL در بالا کلیک کنید و پرس و جو MySQL زیر را وارد کنید.
1
UPDATE wp_options SET option_value='YOUR_SITE_URL' WHERE option_name='siteurl'
فراموش نکنید که آدرس سایت خود را ارائه دهید و wp_options را به نام جدول خود تغییر دهید زیرا ممکن است پیشوند جدول وردپرس را تغییر داده باشید . 2. راه اندازی مجدد وب سرور کاربران در سرورهای اختصاصی ، سرور محلی و سرورهای خصوصی مجازی (VPS) می توانند سرورهای خود را مجدداً راه اندازی کنند. با این کار وب و سرور پایگاه داده شما مجدداً راه اندازی می شود که ممکن است برخی از اشکالات موقت باعث خطا را برطرف کند. 3. کمک بخواهید اگر همه موارد دیگر به شکست منجر شد ، ممکن است لازم باشد با شرکت میزبان وب خود تماس بگیرید. همه شرکت های خوب میزبانی وردپرس به شما کمک می کنند تا مشکل را عیب یابی کنید ، شما را در مسیر درست قرار دهید یا حتی آن را برای خود برطرف کنید. امیدواریم این مقاله در رفع خطای ایجاد اتصال پایگاه داده در وردپرس به شما کمک کرده باشد.