رمز ورود وردپرس – روش های تغییر رمز

فهرست مطالب

رمز ورود وردپرس خود را می خواهید تغییر دهید؟ بعضی اوقات ممکن است رمز ورود خود را فراموش کنید یا به دلایل امنیتی باید آن را تغییر دهید.
در حالی که یک لینک رمز عبور گمشده در صفحه ورود وجود دارد که به شما امکان می دهد رمز عبور خود را مجدداً تنظیم کنید ، گاهی اوقات ایمیل تنظیم مجدد رمز عبور وردپرس هرگز به صندوق ورودی شما نمی رسد زیرا شرکت میزبان وردپرس شما آن را به درستی پیکربندی نکرده است. در سایر مواقع ، به دلایل امنیتی ممکن است بخواهید رمز ورود وردپرس را برای هر کاربر در وب سایت خود تغییر دهید. ما چهار روش مختلف برای تغییر رمز عبور وردپرس برای پوشش هر سناریوی ممکن به شما نشان خواهیم داد.

قبل از تغییر رمز ورود وردپرس

ما نمی توانیم به اندازه کافی تأکید کنیم که رمزهای عبور اولین خط دفاعی شما در برابر تلاش برای هک هستند. بسیاری از اوقات کاربران در نهایت از یک رمز عبور ضعیف استفاده می کنند زیرا به راحتی به خاطر سپرده می شود. لطفا این کار رو نکن می توانید از یکی از بسیاری از مدیران رمز عبور رایگان و ایمن استفاده کنید . گاهی اوقات ممکن است وسوسه انگیز باشد که گذرواژه های وردپرس خود را با اعضای تیم یا حتی توسعه دهندگان قرارداد به اشتراک بگذارید. شما هرگز نباید چنین کاری کنید. درعوض ، توصیه می کنیم یک حساب کاربری جدید با نقش کاربری مناسب ایجاد کنید ، بنابراین می توانید مجوزها را مدیریت کنید. به این ترتیب می توانید حساب آنها را بدون نیاز به تغییر رمز ورود اصلی خود ، به راحتی حذف کنید. بیایید نگاهی به روش های مختلف تغییر رمز عبور وردپرس خود بیاندازیم.

چگونه رمز عبور وردپرس خود را در 2 دقیقه تغییر دهیم

این ساده ترین راه برای تغییر رمز ورود وردپرس است. اولین کاری که باید انجام دهید ورود به وب سایت وردپرس خود است. این کار را می توانید با وارد کردن URL ورود به سیستم WordPress (به عنوان مثال https://example.com/login/) در مرورگر خود انجام دهید. پس از ورود به سیستم ، از فهرست وردپرس خود به قسمت Users »Your Profile بروید. صفحه نمایه شما در وردپرس در نمایه وردپرس ، باید به بخش مدیریت حساب بروید و در اینجا گزینه New Password را مشاهده خواهید کرد. بروید و بر روی "ایجاد رمز عبور" کلیک کنید تا یک رمز عبور جدید اضافه کنید. ایجاد رمز عبور در وردپرس وردپرس به طور خودکار یک رمز عبور قوی برای شما ایجاد می کند. گذرواژه خودکار در وردپرس می توانید با استفاده از این رمز عبور قدرتمند ادامه دهید یا آن را با یک رمز ورود جدید خود تغییر دهید. پس از آن ، روی دکمه "به روز رسانی نمایه" کلیک کنید تا گذرواژه جدید خود را ذخیره کنید. یک رمز عبور وردپرس قوی ایجاد کنید و آن را ذخیره کنید پس از اتمام ، اعلان Profile Profile را در بالا مشاهده خواهید کرد. وردپرس همچنین در صندوق ورودی ایمیل خود یک اعلان تغییر رمز عبور برای شما ارسال می کند. نمایه وردپرس با رمز ورود جدید به روز شد

چگونه رمزعبور وردپرس خود را هنگام قفل کردن مجدداً تنظیم کنیم

روش بالا به شما امکان می دهد هنگام دسترسی به داشبورد وردپرس ، رمز ورود خود را تغییر دهید. اما اگر رمز ورود خود را گم کنید و نتوانید وارد سیستم شوید چه می کنید؟ یک روش فوق العاده آسان برای بازیابی رمز فراموش شده خود در وردپرس وجود دارد. می توانید به سادگی به صفحه ورود وردپرس (https://example.com/wp-login.php) بروید و بر روی "رمز ورود خود را فراموش کردید" کلیک کنید. ارتباط دادن. بازیابی رمز فراموش شده در وردپرس پس از کلیک بر روی آن ، شما را به صفحه تنظیم مجدد رمز عبور می برد. برای تنظیم مجدد رمز ورود به حساب خود ، باید نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. صفحه بازیابی رمز عبور وردپرس پس از اتمام ، وردپرس پیوند تنظیم مجدد رمز عبور را به آدرس ایمیل مرتبط با حساب کاربری شما ارسال می کند.

نحوه تغییر رمز وردپرس از پایگاه داده

روش "رمز فراموش شده" در بالا برای مبتدیان مناسب است ، اما در صورت عدم دسترسی به آدرس ایمیل مرتبط با حساب یا اگر سایت وردپرس شما نتواند نامه الکترونیکی ارسال کند ، گاهی اوقات نمی توانید از این روش استفاده کنید . در صورت بروز چنین وضعیتی ، باید گذرواژه وردپرس خود را مستقیماً در پایگاه داده تنظیم کنید. ساده ترین راه برای انجام این کار استفاده از phpMyAdmin است. ابتدا باید به صفحه کنترل حساب میزبانی وردپرس خود وارد شوید . پس از آن ، در قسمت Databases بر روی گزینه phpMyAdmin کلیک کنید. phpMyAdmin در cPanel توجه: صفحه شما ممکن است متفاوت به نظر برسد زیرا هر ارائه دهنده میزبانی دارای صفحه کنترل مخصوص خود است. اگر در یافتن پیوند phpMyadmin مشکل دارید ، با پشتیبانی میزبانی خود تماس بگیرید. پس از راه اندازی برنامه phpMyAdmin ، لیستی از تمام پایگاه های داده خود را مشاهده خواهید کرد. شما باید پایگاه داده مرتبط با سایت وردپرس خود را انتخاب کنید. پایگاه داده وردپرس خود را انتخاب کنید پس از آن ، لیست جداول را در پایگاه داده وردپرس خود مشاهده خواهید کرد. شما باید در این لیست به دنبال جدول wp_users بگردید و روی پیوند "Browse" در کنار آن کلیک کنید. جدول کاربر را مرور کنید با این کار لیستی از همه کاربران سایت وردپرسی به شما نشان داده می شود. در این صفحه ، باید روی پیوند ویرایش در کنار حساب کاربری خود کلیک کنید. حساب کاربری را در phpMyAdmin ویرایش کنید PhpMyAdmin به شما یک فرم با تمام قسمتهای اطلاعات کاربر را نشان می دهد. باید مقدار را در قسمت user_pass حذف کرده و رمز ورود جدید خود را جایگزین کنید. در زیر ستون عملکرد ، MD5 را از فهرست کشویی انتخاب کرده و بر روی دکمه Go کلیک کنید. رمز عبور را تغییر دهید این همان چیزی است که شما رمز عبور وردپرس خود را با موفقیت تغییر داده اید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه رمز عبور خود را در وردپرس تغییر دهید. همچنین ممکن است بخواهید راهنمای گام به گام ما در مورد امنیت وردپرس را مشاهده کنید .