غیرفعال کردن افزونه ها از سی پنل

فهرست مطالب

غیرفعال کردن افزونه ها از سی پنل_در هنگام عیب یابی وردپرس ، اغلب به شما توصیه می شود که همه افزونه ها را غیرفعال کرده و سپس آنها را یکی یکی فعال کنید.
اما اگر نتوانید برای غیرفعال سازی افزونه ها به قسمت مدیریت وردپرس دسترسی پیدا کنید ، چه می کنید؟
در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که در صورت عدم دسترسی به قسمت wp-admin ، به راحتی می توانید غیرفعال کردن افزونه ها را در پیش بگیرید.
آصولاً دو روش معمول برای غیرفعال کردن افزونه ها بدون دسترسی به قسمت مدیریت وجود دارد. ما هر دوی آنها را به شما نشان خواهیم داد و سپس می توانید یکی را انتخاب کنید که غیرفعال کردن افزونه ها به نظر راحت تر برسد.

روش 1. با استفاده از FTP تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید

در این روش شما  برای غیرفعال کردن افزونه ها ، باید یا از FTP client یا گزینه File Manager در صفحه کنترل میزتبانی وردپرس خود استفاده کنید . ابتدا باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا File Manager در cPanel به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، باید به پوشه / wp-content / بروید. تغییر نام پوشه افزونه ها در داخل پوشه wp-content ، پوشه ای به نام پلاگین را مشاهده خواهید کرد. این جایی است که وردپرس تمام افزونه های نصب شده در وب سایت شما را ذخیره می کند. باید روی پوشه plugins کلیک راست کرده و Rename را انتخاب کنید. در مرحله بعد ، نام پوشه پلاگین ها را به هر آنچه دوست دارید تغییر دهید. در مثال ما ، آن را "plugins.deactivate" می نامیم. پوشه پلاگین تغییر نام داد تا همه افزونه ها غیرفعال شود با انجام این کار ، غیرفعال کردن افزونه ها صورت می گیرد. اساساً ، وردپرس به دنبال پوشه ای به نام پلاگین برای بارگذاری پرونده های پلاگین است. هنگامی که پوشه را پیدا نمی کند ، به طور خودکار افزونه های فعال در پایگاه داده را غیرفعال می کند. معمولاً این روش زمانی استفاده می شود که در منطقه مدیر خود قفل نشده باشید . گر این مسئله با افزونه های شما بود ، باید بتوانید به قسمت مدیریت وردپرس خود وارد شوید. اگر به صفحه Plugins در قسمت سرپرست وردپرس مراجعه کنید ، اعلان هایی را برای تمام افزونه هایی که اکنون غیرفعال شده اند مشاهده خواهید کرد. افزونه های وردپرس غیرفعال شدند همچنین متوجه خواهید شد که همه افزونه های شما اکنون ناپدید شده اند. نگران نباشید که همه آنها ایمن هستند و به راحتی می توانید آنها را بازیابی کنید. کافی است به سرویس گیرنده FTP خود برگردید و به پوشه / wp-content / بروید. از اینجا ، باید نام پوشه "plugins.deactivate" را به پلاگین ها تغییر دهید. اکنون می توانید به صفحه افزونه ها در قسمت مدیریت وردپرس برگردید و هر بار یک افزونه را فعال کنید تا سایت شما دوباره خراب شود. در آن زمان ، شما دقیقاً می دانید که کدام پلاگین باعث بروز این مسئله شده است. سپس می توانید آن پلاگین را با استفاده از FTP از سایت خود حذف کنید یا از نویسنده پلاگین درخواست پشتیبانی کنید.

روش 2. با استفاده از phpMyAdmin همه افزونه ها را غیرفعال کنید

از نظر ما روش FTP قطعاً آسان تر است ، با این حال می توانید با استفاده از phpMyAdmin تمام افزونه های وردپرس را غیرفعال کنید . مهم: قبل از هر کاری ، لطفاً مطمئن شوید که از یک پایگاه داده کامل پشتیبان تهیه کرده اید . اگر مشکلی پیش بیاید این کار مفید خواهد بود. بعد ، باید به داشبورد میزبانی وب خود وارد شوید. در این مثال ، ما داشبورد cPanel را به شما نشان می دهیم. **داشبورد حساب میزبانی شما ممکن است متفاوت باشد.** باید روی نماد phpMyAdmin در بخش "DATABASE" کلیک کنید. phpMyAdmin در cPanel با این کار phpMyAdmin در یک پنجره مرورگر جدید راه اندازی می شود. اگر پایگاه داده وردپرس از قبل انتخاب نشده باشد ، باید پایگاه داده خود را انتخاب کنید. پس از آن ، می توانید جداول پایگاه داده وردپرس را مشاهده کنید. جداول پایگاه داده وردپرس همانطور که مشاهده می کنید تمام جداول موجود در پایگاه داده دارای wp_پیشوند قبل از نام جدول هستند. شما باید روی جدول wp_options کلیک کنید. در داخل جدول wp_options ، ردیف هایی از گزینه های مختلف مشاهده خواهید کرد. شما باید گزینه 'active_plugins' را پیدا کنید و سپس روی پیوند "Edit" کنار آن کلیک کنید. ویرایش گزینه پلاگین های فعال در صفحه بعدی ، باید قسمت option_value را به a:0:{} و سپس روی دکمه Go کلیک کنید تا تغییرات شما ذخیره شود. تنظیم مجدد افزونه های فعال شما با استفاده از phpMyAdmin  توانستید غیرفعال کردن افزونه ها صورت بگیرد. اگر افزونه ای بود که مانع دسترسی شما به قسمت مدیریت وردپرس می شود ، اکنون باید بتوانید وارد شوید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا تمام غیرفعال کردن افزونه ها در وردپرس را از سی پنل غیرفعال کنید.