غیرفعال کردن نظرات در وردپرس

فهرست مطالب

غیرفعال کردن نظرات در وردپرس ، شما این توانایی را دارید که نظرات وردپرس مربوط به پست های خاص ، صفحات ، انواع پست های سفارشی را غیرفعال کنید یا حتی نظرات را از کل وب سایت خود حذف کنید.
اگرچه نظرات راهی عالی برای تعامل با بازدیدکنندگان سایت شما هستند ، اما برخی از دارندگان وب سایت نمی خواهند در سایت خود نظر بدهند . در این مقاله ، مرحله به مرحله نحوه غیرفعال کردن نظرات در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد.
 

چرا نظرات را در وردپرس غیر فعال کنید

بسیاری از دارندگان مشاغل کوچک از وردپرس برای ایجاد وب سایت خود استفاده می کنند . این وب سایت های تجاری غالباً بخش وبلاگ ندارند و بیشتر صفحات ایستا مانند خدمات ، درباره ما ، تماس و غیره دارند. در چنین مواردی ، اجازه دادن به نظرات اصلا منطقی نیست. در موارد دیگر ، وبلاگ نویسان ممکن است پست های خاصی مانند اطلاعیه هایی را منتشر کنند که نمی خواهند اجازه دهند نظرات به ترول ها داده شود. در این موارد ، می توانید نظرات مربوط به آن پست ها یا صفحات خاص را غیرفعال کنید. سناریوی دیگر این است که برخی از وبلاگ های تجاری برای جلوگیری از هرزنامه هرگونه نظر را غیرفعال می کنند. دلیل شما هرچه باشد ، مطمئناً می توانید نظرات را غیرفعال کنید و حتی قسمت نظرات را از سایت وردپرس خود حذف کنید. در اینجا یک مرور کلی از آنچه در این مقاله خواهید آموخت:
  • غیرفعال کردن نظرات درباره Future Posts
  • غیرفعال کردن نظرات در یک صفحه یا پست خاص
  • غیرفعال کردن نظرات در صفحات و پست ها به صورت انبوه
  • همه نظرات وردپرس را حذف کنید
  • غیرفعال کردن نظرات در مورد رسانه
  • با استفاده از یک افزونه نظرات وردپرس را در سراسر سایت غیرفعال کنید
  • "نظرات بسته شده" را در وردپرس حذف کنید
  • تکنیک های محافظت در برابر هرزنامه
در چند روش اول توضیح داده می شود که چگونه می توانید بدون استفاده از افزونه ، نظرات در صفحات ، پست ها یا رسانه را غیرفعال کنید. بعداً توضیح خواهیم داد که چگونه بخش نظرات را با کمک یک افزونه از سایت وردپرس خود حذف کنید. با این اوصاف ، بیایید نگاهی به روشهای مختلف غیرفعال کردن نظرات در وردپرس بیندازیم.

غیرفعال کردن نظرات درباره Future Posts

اگر به تازگی سایت وردپرس خود را راه اندازی کرده اید ، می توانید به راحتی نظرات در مورد پست های آینده خود را متوقف کنید. برای انجام این کار ، به بخش Settings » Discussion از نوار کناری سمت چپ پنل مدیریت WordPress خود بروید. در این صفحه ، باید گزینه ای را که می گوید "به افراد اجازه ارسال نظر درباره مقالات جدید را" بردارید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود. نظرات مربوط به پست های بعدی را غیرفعال کنید با این کار نظرات مربوط به همه پست های بعدی شما غیرفعال می شود. با این وجود ، اگر می خواهید نظرات مربوط به یک پست خاص را مجاز یا ممنوع کنید ، باز هم می توانید بدون تغییر این تنظیمات این کار را انجام دهید. ما در بخش بعدی به آن خواهیم پرداخت.

غیرفعال کردن نظرات در یک صفحه یا پست خاص

به طور پیش فرض ، نظرات در تمام صفحات شما خاموش است. با این حال ، وردپرس به شما این امکان را می دهد تا نظرات را در صفحه ها و پست های جداگانه فعال یا غیرفعال کنید. به سادگی به صفحه ها  » همه صفحات بروید از نوار کناری سمت چپ. در صفحه بعدی ، روی عنوان صفحه ای که می خواهید نظرات را فعال یا غیرفعال کنید ، قرار دهید و روی پیوند ویرایش کلیک کنید . گزینه ویرایش صفحه وردپرس در گوشه بالا سمت راست صفحه ، نماد 3 نقطه عمودی را مشاهده خواهید کرد. برای باز کردن منوی کشویی باید روی آن کلیک کنید و سپس روی گزینه ها کلیک کنید . با این کار یک پنجره بازشو باز می شود و شما باید مطمئن شوید که جعبه بحث در اینجا فعال است. گزینه های سند صفحه به محض بستن این جعبه حالت ، جعبه متاد Discussion را در سمت راست ویرایشگر خود مشاهده خواهید کرد. اگر آن را مشاهده نکردید ، لطفاً مطمئن شوید که برای مشاهده آن روی برگه Document کلیک کنید. بحث در جعبه متا اکنون می توانید برای غیرفعال کردن نظرات در این صفحه ، کادر Allow Comments را بردارید و برای ذخیره تغییرات بر روی Update کلیک کنید . از طرف دیگر ، اگر می خواهید به صورت انتخابی نظرات را فعال کنید ، فقط می توانید کادر را علامت بزنید تا آن را برای صفحات خاص فعال کنید. برای خاموش کردن نظرات روی پست های منفرد یا سایر انواع پست های سفارشی ، می توانید همین روند را دنبال کنید .

غیرفعال کردن نظرات در صفحات و پست ها به صورت انبوه

آیا می خواهید بدون اینکه این کار را به صورت جداگانه انجام دهید ، نظرات مربوط به همه پست ها و صفحات منتشر شده خود را غیرفعال کنید؟ این کار را می توانید بدون استفاده از افزونه انجام دهید. اول از همه ، برای دیدن همه مقالات خود به بخش « ارسال ها » همه پست ها بروید. بعد ، همه پست ها را انتخاب کنید ، از کادر کشویی Bulk Actions ویرایش را انتخاب کنید و روی Apply کلیک کنید . به صورت انبوه پست ها را ویرایش کنید اکنون می توانید اقدامات عمده ای از جمله تغییر نام نویسنده و خاموش کردن نظرات برای همه پست های انتخاب شده را انجام دهید. از کادر کشویی نظرات مجاز نبودن را انتخاب کرده و بر روی به روزرسانی کلیک کنید . با این کار نظرات مربوط به همه پست های انتخابی شما غیرفعال می شود. غیرفعال کردن نظرات درباره پست ها به صورت انبوه برای خاموش کردن نظرات در صفحات خود می توانید همین روند را دنبال کنید.

همه نظرات وردپرس را حذف کنید

در حالی که روش های فوق نظرات مربوط به پست ها و صفحات شما را غیرفعال می کند ، اما نظرات موجود را از سایت وردپرس شما پاک نخواهد کرد برای حذف همه نظرات از سایت خود ، روی نظرات از نوار کناری سمت چپ پنل مدیریت خود کلیک کنید. تمام نظرات وردپرس را حذف کنید بعد همه نظرات را انتخاب کنید ، از جعبه کشویی Bulk Actions گزینه Move to Trash را انتخاب کرده و بر روی Apply کلیک کنید . با این کار همه نظرات موجود در سایت شما پاک می شود. اگر وب سایت شما نظرات زیادی دارد ، باید این مرحله را چندین بار تکرار کنید.

غیرفعال کردن نظرات در مورد رسانه

اگر به دنبال غیرفعال کردن نظرات در صفحات رسانه هستید ، برای انجام این کار دو راه وجود دارد. با دنبال کردن روش هایی که در بالا بحث کردیم می توانید به صورت دستی نظرات مربوط به پرونده های پیوست جداگانه رسانه را غیرفعال کنید ، اما این واقعا وقت گیر است. ساده ترین راه برای غیرفعال کردن انبوه نظرات در مورد تمام پیوستهای رسانه ، استفاده از قطعه کد است. به سادگی کد زیر را در فایل functions.php قالب خود یا یک  پلاگین خاص سایت وارد کنید .
function filter_media_comment_status( $open, $post_id ) {
    $post = get_post( $post_id );
    if( $post->post_type == 'attachment' ) {
        return false;
    }
    return $open;
}
add_filter( 'comments_open', 'filter_media_comment_status', 10 , 2 );
در صورتی که با راه حل فوق راحت نیستید ، می توانید قسمت بعدی را بررسی کنید که در آن نحوه استفاده از یک افزونه برای غیرفعال کردن نظرات در مورد پیوست های رسانه به شما نشان داده می شود.

نظرات وردپرس را به روش آسان با استفاده از یک افزونه غیرفعال کنید

اگر نمی خواهید نظرات را به صورت دستی غیرفعال کنید ، می توانید با استفاده از افزونه Disable Comments این کار را فقط با یک کلیک انجام دهید. این امکان را برای شما فراهم می کند تا نظرات را در همه جای سایت وردپرس خود کاملاً غیرفعال کنید. همچنین می توانید آنها را در انواع خاص پست مانند پست ها ، صفحات ، رسانه ها و موارد دیگر غیرفعال کنید . همچنین فرم نظر را حذف کرده و نمایش نظرات موجود را متوقف می کند. پلاگین نظرات را غیرفعال کنید اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Disable Comments است. برای راهنمایی دقیق می توانید راهنمای گام به گام ما را در مورد نحوه نصب افزونه وردپرس دنبال کنید . پس از فعال کردن افزونه ، به قسمت Settings » غیرفعال کردن نظرات از نوار کناری سمت چپ پنل مدیریت خود بروید. با انتخاب گزینه اول می توانید نظرات سایت وردپرس خود را غیرفعال کنید. این افزونه همچنین موارد منوی نظرات را از منطقه مدیر وردپرس شما حذف می کند. تنظیمات افزونه نظرات را غیرفعال کنید با استفاده از گزینه دوم می توانید نظرات مربوط به پست ها ، صفحات یا رسانه خود را غیرفعال کنید. اگر می خواهید نظرات را فقط از پیوست های رسانه حذف کنید ، می توانید دکمه رادیویی "در انواع پست خاص" را انتخاب کنید و سپس کادر تأیید رسانه را علامت بزنید. اگر فقط می خواهید در صفحات وردپرس نظرات خود را خاموش کنید ، می توانید همین کار را انجام دهید. استفاده از افزونه ساده ترین راه برای غیرفعال کردن نظرات وردپرس است. پس از اتمام کار ، به سادگی بر روی ذخیره تغییرات کلیک کنید تا مراحل انجام شود.

"نظرات بسته می شوند" را در وردپرس حذف کنید

اگر قالب وردپرس شما به درستی وضعیت نظر را بررسی نمی کند ، ممکن است همچنان فرم نظر ، نظرات موجود را نشان دهد یا حتی پیام "نظرات بسته شده اند" را نشان دهد. می توانید از توسعه دهنده طرح زمینه خود بخواهید این مشکل را برطرف کند زیرا این یک رویه استاندارد سازگار نیست. همچنین می توانید با دنبال کردن دستورالعمل های زیر ، خودتان آن را برطرف کنید. ابتدا با استفاده از FTP Client  یا File Manager در صفحه cpanel وردپرس به سایت وردپرس خود متصل شوید  . اکنون به پوشه تم فعلی خود بروید که در پوشه / wp-content / themes / قرار دارد. در پوشه طرح زمینه خود ، باید فایل comments.php را پیدا کنید ، روی آن پرونده کلیک راست کرده و نام آن را به comments_old.php تغییر دهید. تغییر نام فایل php نظرات در مرحله بعدی ، باید در پنل سمت راست سرویس گیرنده FTP خود راست کلیک کرده و گزینه Create new file را انتخاب کنید. و سپس، نام فایل جدید خود را به عنوان comments.php و با کلیک بر روی OK را فشار دهید. یک فایل نظر جدید ایجاد کنید این ترفند به سادگی یک الگوی نظر خالی را برای قالب وردپرس شما ارائه می دهد ، بنابراین هیچ نظر یا پیام مرتبط با نظر نشان داده نمی شود. اگر قالب وردپرس شما دارای فایل comments.php نیست ، پس باید از توسعه دهنده تم خود بپرسید کدام پرونده را باید ویرایش کنید.

تکنیک های محافظت در برابر هرزنامه

اگر قصد دارید نظرات وردپرس را فقط به خاطر محافظت از سایت خود در برابر اسپمرها و ایجاد لینک ها غیرفعال کنید ، ما ترجیح می دهیم از برخی از تکنیک های زیر برای مبارزه با هرزنامه استفاده کنید. Akismet پلاگین وردپرس Akismet Akismet یکی از بهترین افزونه ها برای برخورد با نظرات هرزنامه است. و بهترین قسمت این است که توسط تیم پشت وردپرس ساخته شده است. این افزونه هر یک از نظرات سایت شما را بررسی می کند و هرزنامه بودن آن را تأیید می کند. پایان دادن به نظرات آیا می دانید بعد از مدت زمان مشخصی می توانید نظرات خود را ببندید؟ نظرات را بعد از یک دوره خاص ببندید به بخش تنظیمات » گفتگو بروید و فیلدی را که می گوید" بستن خودکار نظرات درباره مقاله های بالای 14 روز "بررسی کنید. با این کار فرم نظرات بعد از 14 روز به طور خودکار بسته می شود. همچنین می توانید براساس نیاز خود تعداد روزها را تغییر دهید. معمولاً اسپمرها پست های قدیمی را هدف قرار می دهند ، بنابراین چندین کاربر این تنظیم را به 180 روز تغییر می دهند که به طور قابل توجهی هرزنامه را کاهش می دهد. نظر دهید Captcha اگرچه افزودن captcha به فرم نظرات کاربر پسند نیست ، اما همچنان به شما کمک می کند تا از سایت خود در برابر اسپمر محافظت کنید. برای افزودن reCaptcha Google دقیقاً قبل از دکمه ارسال فرم نظر خود ، می توانید از  افزونه Advanced noCaptcha و Invisible Captcha استفاده کنید. قسمت فرم URL وب سایت را حذف کنید روش دیگر برای مقابله با سازندگان لینک و هرزنامه نویسان حذف قسمت URL وب سایت از فرم نظر است. در اینجا مثالی از وب سایت WPForms آورده شده است : قسمت URL وب سایت را از فرم نظر حذف کنید و می توانید برای این منظور از افزونه Comment Link remove and Comments Tool استفاده کنید. این امکان را به شما می دهد تا قسمت URL وب سایت را بدون لمس یک خط کد ، از فرم نظر خود حذف کنید. این عالی نیست؟ مسدود کردن IP های بد همچنین می توانید آدرس های IP نامناسب را از دسترسی به سایت وردپرس خود جلوگیری کنید. این به شما کمک می کند تا از اسپمرها و حملات هکری جلوگیری کنید. به هر حال ، امیدواریم که این راهنمای دقیق به شما کمک کرده باشد تا درک کنید چگونه می توانید بستن نظرات وردپرس و یا بدون استفاده از یک افزونه کاملاً غیرفعال کنید.