فروش دیجیتال چگونه در فروش همکاری می کنند؟

فهرست مطالب

فروش دیجیتال متفاوت با سنتی است و دارای درک متفاوت و بالایی است ، برای هر سازمانی که می خواهد فروش خود را به حداکثر برساند.

بازاریابی دیجیتال

بیایید با بازاریابی دیجیتال شروع کنیم. به زبان ساده ، بازاریابی دیجیتال شامل برقراری ارتباط و تأثیرگذاری بر روی مشتریان بالقوه شما در فضای آنلاین است.

بازاریابی دیجیتال یک تلاش تعامل آنلاین است که از دارایی های مختلفی از جمله وب سایت ها ، فیلم ها ، تصاویر (اینفوگرافی ها یا عکس ها) ، محتوای نوشته شده (وبلاگ ها یا کتاب های الکترونیکی) و صفحات رسانه های اجتماعی برای ارتباط با مشتریان استفاده می کند.

همچنین شامل استراتژی های خاصی برای ایجاد مشارکت ، از جمله تبلیغات پرداخت به ازای هر کلیک ، جستجوی پرداخت شده ، بهینه سازی موتور جستجو و اجتماعی با حقوق است که به چند مورد اشاره می شود. بازاریابی دیجیتال یک عمل قدرتمند است که به مشاغل امکان می دهد در زمان مناسب در مقابل افراد مناسب قرار بگیرند و امکان انتخاب سازمان خود را برای این افراد بهبود ببخشند.

اگر در دنیایی کاملا آنلاین هستید ، تلاش های بازاریابی دیجیتال شما برای تبدیل فروش فوق العاده است. با این حال ، برای بسیاری از مشاغل ، تعامل آنلاین کافی نیست و اینجاست که فروش دیجیتال آغاز به کار می کند.

فروش دیجیتال

برخلاف بازاریابی دیجیتال که برای جلب مخاطب هدف تلاش می کند ، فروش دیجیتال برای تبدیل مخاطب شما به خریدار تلاش می کند. فروش دیجیتالی مسئول درآمدزایی است. تلاش فروش دیجیتال که به خوبی طراحی شده است از ابزارهای دیجیتال (سیستم های CRM ، سیستم عامل های مدیریت محتوا ، منابع تولید) ، سیستم عامل های اجتماعی و روش های مختلف ارتباطی برای برنده شدن در تجارت استفاده می کند.

تلاش های بازاریابی دیجیتال می تواند بر درآمد تأثیر بگذارد و اغلب هم تأثیر می گذارد ، اما فروش دیجیتال صرفاً بر فروش محصولات متمرکز است.

تلاش های فروش دیجیتال به دو عملکرد تعامل آینده تقسیم می شوند.

بخش اول از فعالیت ورودی خریداران بالقوه پشتیبانی می کند. اینها چشم اندازهایی هستند که از وب سایت شما بازدید می کنند ، به پیشنهادات پاسخ می دهند و با علاقه به سازمان شما تماس می گیرند. یک تلاش بازاریابی دیجیتال برای این منظور طراحی شده است – ارتباط با مخاطبان هدف.

به همین دلیل ، فروش و بازاریابی باید در توسعه استراتژی های پیام رسانی و فروش با هم کار کنند تا مطمئن شوند تلاش مشترک ایجاد یک تجربه یکپارچه است.

بخش دوم عملکرد فروش دیجیتال تلاش تیمی است. این همان چیزی است که تلاش فروش دیجیتال قوی را از یک میانگین متمایز می کند. در رویکرد فروش خارج ، تیم از منابع مختلفی برای تحقیق در مورد چشم اندازهای بالقوه ، ارتباط با لیدهای بالقوه و برنامه ریزی تعاملات استفاده می کند. اینها فعالیت هایی است که چشم اندازها را به مشتری تبدیل می کند.

فروشندگان دیجیتال از منابعی مانند موتورهای جستجو ، سیستم عامل های اجتماعی و تولیدکنندگان سرب برای جستجوی سرنخ استفاده می کنند. این گروه فعال فروشندگان کنار رایانه خود منتظر منتقل شدن سرنخ نیستند (اگرچه بسیاری از سازمان ها لیست هایی را برای تکمیل تلاش های فروش ارائه می دهند) ، آنها در جستجوی خود فعال هستند. فروشندگان دیجیتال همچنین در ارتباط با ایمیل و پیام کوتاه مختصر در مورد ارزش پیشنهادی خود مهارت دارند.

برخلاف فروشنده سنتی خارج ، فروشنده دیجیتال وقت کمتری برای ایجاد رابطه و جلب توجه یک چشم انداز دارد. با این حال ، هنگامی که فروشندگان دیجیتال از ابزار خود به درستی استفاده می کنند ، احتمال پیروزی در فروش آنها بیشتر است.

تحقیقات موسسه بازاریابی دیجیتال نشان داد که تعداد تکرارهای فروش با استفاده از شبکه های اجتماعی 3.6 برابر شانس بیشتری برای ملاقات با یک تصمیم گیرنده دارند. خریداران در حال انجام تحقیقات خود به صورت آنلاین در فضاهای اجتماعی و سیستم عامل های مختلف شبکه هستند که همین امر مهاجرت فروشندگان به همان مکان ها را بسیار مهم می کند. با توجه به این نکته ، بیایید در مورد نحوه عملی کردن استراتژی فروش دیجیتال بحث کنیم.

نحوه اجرای استراتژی فروش دیجیتال

برای شروع یک تلاش فروش دیجیتال ، اکنون می توانید سه مرحله انجام دهید:

1. تحقیق خود را آماده کنید.

فروشندگان دیجیتال اهمیت تحقیق را درک می کنند. تحقیقات کامل می تواند شامل یک بازار کسب و کار یا یک صنعت ، شرکت های خاص و افراد مهم در داخل یک سازمان باشد. همانطور که در تحقیقات خود فرو می روید ، استفاده از گروه های صنعتی ، نشریات و سازمان دهندگان رویدادها را که می توانند بینشی ارزشمند از وضعیت فعلی یک کسب و کار ارائه دهند ، در نظر بگیرید.

به عنوان مثال ، من سالها در صنعت مبلمان منزل گذراندم. در آن زمان ، من مبلمان امروز ، گروه مدیران صنعت تشک را در LinkedIn (بله ، وجود دارد) و مرکز بازار جهانی خارج از لاس وگاس را دنبال کردم. این نهادها مقادیر عظیمی از مواد را در صنعت ، سازمانهای مربوطه و مردم به گردش در آوردند. یک تلاش تحقیقاتی که از فناوری و منابع متعدد اطلاعات استفاده می کند ، یک مزیت بارز برای یک فروشنده امروزی فراهم می کند.

2. حضور رسانه های اجتماعی خود را حفظ کنید.

فروشندگان امروز باید در شبکه های اجتماعی حضور داشته باشند . بسترهای اجتماعی مربوط به صنعت شما بستگی دارد. با این حال ، به عنوان یک قاعده سرانگشتی ، LinkedIn و Facebook هر دو امکان دسترسی به مجموعه وسیعی از چشم اندازهای بالقوه را فراهم می کنند. توییتر و اینستاگرام بستگی به مدل کسب و کار و فرصت ایده آل شما نیز بسترهای خوبی برای عضویت در آن هستند.

یک تلاش اجتماعی با انتخاب سیستم عامل های خود و ایجاد یک نام تجاری شخصی آغاز می شود. تفاوت کلیدی بین سیستم عامل های اجتماعی برای فروش و سیستم عامل های اجتماعی ، به طور کلی ، قصد حضور شماست. فروشندگان اجتماعی متوجه می شوند که مشخصات ، فعالیت و ارتباط آنها برای اهداف حرفه ای است.

فروشندگان مدرن می توانند از طریق شبکه های اجتماعی افراد مناسب را در شرکت های مناسب پیدا کنند و مهمتر اینکه خریداران می توانند شما را پیدا کنند.

3. ابزار مناسب را انتخاب کنید.

انتخاب ابزارهای مناسب فناوری برای پشتیبانی از فروش دیجیتال ضروری است. در جستجوی ابزارهای دیجیتال ، به راحتی می توانید از حجم اطلاعات موجود و تعداد زیاد گزینه ها غرق شوید.

برای ساده نگه داشتن همه چیز ، با یک منبع تولید کننده شروع کنید. من به دلیل سادگی از طرفداران LinkedIn Sales Navigator هستم . این ابزار به ایجاد و پرورش روابط مشتری در یک شبکه کمک می کند. هنگامی که یک سیستم عامل تولید سرب شروع به کار کرد ، سیستم عامل های اجتماعی مورد استفاده خود را انتخاب و اولویت بندی کنید.

اگر شما یک فروشنده B2B هستید ، LinkedIn یک امر ضروری است ، با این حال ، فیس بوک ، توییتر و اینستاگرام همچنین می توانند ارزش را فراهم کنند. سوال مهمی که باید بپرسید این است که “چشم اندازهای من وقت خود را کجا می گذرانند؟”

اخیراً ، در حالی که با یک تهیه کننده عمده محصولات دندانپزشکی در تماس بودند ، رئیس فروش آنها اشاره کرد که تیم فروش آنها در ابتدا از LinkedIn به عنوان یک منبع جستجوگر با موفقیت محدود استفاده کردند. با گذشت زمان آنها دریافتند بسیاری از دندانپزشکان (مشتریان اصلی آنها) وقت خود را در فیس بوک صرف ساختن مشاغل خود و تعامل با بیماران می کردند. هنگامی که تیم این تولیدکنندگان به فیس بوک منتقل شدند ، نرخ تبدیل آنها به طور قابل توجهی افزایش یافت.

مشتری خود را بشناسید ، سیستم عامل را پیدا کنید.

در آخر ، داشتن یک ابزار مدیریت ارتباط با مشتری (CRM) کمک می کند . بسیاری از شرکتها دارای سیستمهای موجود برای شرکت و خریدارانشان هستند. فروش دیجیتال به روش پیچیده تری در مدیریت روابط نیاز دارد و فناوری می تواند به کارآیی بیشتر آن کمک کند.

بازاریابی دیجیتال و فروش دیجیتال هر دو عملکرد اساسی هر شرکتی است که امروز می خواهد در جهان رقابت کند. درک تفاوت بین این دو برای ایجاد یک رویکرد جامع برای درآمدزایی بسیار مهم است.

تحول دیجیتالی فرصت های بیشتری را برای فروش و بازاریابی ایجاد کرده است تا بتوانند با هم همکاری کنند و یک تجربه یکپارچه از مشتری را ایجاد کنند که فروش بیشتری را در پی دارد. وقتی این دو عملکرد در زمینه پیام رسانی ، توسعه محتوا و روند تعامل با مشتری همکاری می کنند ، اتفاقات بزرگی می تواند رخ دهد.

با این حال ، نیازی به طراحی و فعال سازی استراتژی فروش دیجیتال را از دست ندهید. این فروش دیجیتالی است که باعث می شود خط شما پر از مشتریان احتمالی شود و درآمد جدیدی کسب کند.