فشرده سازی GZIP در وردپرس

فهرست مطالب

فشرده سازی GZIP را در وردپرس فعال کنیم؟ GZIP با فشرده سازی داده ها و تحویل آن به مرورگرهای کاربر ، سرعت وب سایت شما را سریعتر می کند.
یک وب سایت سریعتر تجربه کاربر را بهبود می بخشد و فروش و تبدیل بیشتری را برای تجارت شما به ارمغان می آورد. در این مقاله ، ما دقیقاً به شما نشان خواهیم داد که چگونه GZIP را به راحتی در وردپرس فعال کنید.

فشرده سازی GZIP چیست؟

فشرده سازی GZIP فناوری است که فایل های داده را قبل از ارسال به مرورگرهای کاربران فشرده می کند. این باعث کاهش زمان بارگیری فایل می شود که وب سایت شما را سریعتر می کند. پس از رسیدن داده های فشرده ، تمام مرورگرهای مدرن به طور خودکار فایل های فشرده شده را از حالت فشرده خارج کرده و آنها را نمایش می دهند.  GZIP تغییری در نحوه عملکرد وب سایت شما ایجاد نمی کند. این فقط باعث بارگذاری سریعتر وب سایت شما می شود. GZIP توسط همه مرورگرهای وب محبوب ، نرم افزار سرور و بهترین شرکت های میزبان وردپرس پشتیبانی می شود . فشرده سازی GZIP چگونه کار می کند؟ فشرده سازی Gzip از الگوریتم های فشرده سازی استفاده می کند که روی فایل های وب سایت مانند HTML ، CSS ، JavaScript و غیره کار می کنند. هنگامی که کاربر صفحه ای را از وب سایت شما درخواست می کند ، الگوریتم خروجی را به صورت فشرده به عقب می فرستد. بسته به اندازه داده ، فشرده سازی می تواند اندازه پرونده را تا 70٪ کاهش دهد. به همین دلیل است که اکثر ابزارهای تست سرعت وب سایت مانند Google Pagespeed Insights اکیدا فشرده سازی Gzip را توصیه می کنند. اگر Gzip در وب سایت شما فعال نباشد ، این ابزارها نیز هشدار نشان می دهند. بینش Pagespeed توجه: به صورت پیش فرض ، فشرده سازی Gzip تصاویر یا فیلم ها را فشرده نمی کند. برای این منظور شما باید تصاویر وب را در سایت وردپرس خود بهینه کنید.

چرا باید فشرده سازی GZIP را در وردپرس فعال کنید؟

بارگیری داده خام ساده بیشتر طول می کشد که بر سرعت بارگذاری صفحه شما تأثیر می گذارد. اگر چندین کاربر همزمان وارد شوند ، وب سایت وردپرس شما را بیشتر کند می کند . استفاده از فشرده سازی GZIP به شما امکان می دهد داده ها را به طور موثر انتقال دهید ، زمان بارگذاری صفحه را افزایش دهید و از بار میزبانی وب خود بکاهید. این یک گام اساسی در بهبود سرعت و عملکرد وب سایت شما است . حال ممکن است فکر کنید GZIP بسیار فنی و پیچیده به نظر می رسد. با این وجود افزونه های وردپرس زیادی وجود دارد که افزودن فشرده سازی GZIP به وب سایت وردپرس را بسیار آسان می کند. در برخی موارد ، حتی ممکن است GZIP را قبلاً توسط شرکت میزبان وردپرس خود فعال کرده باشید. برای آزمایش اینکه آیا GZIP در سایت شما فعال است ، کافی است به این تستر GZIP بروید و URL سایت خود را وارد کنید. اگر GZIP روی سایت شما کار می کند ، پیام "GZIP فعال است" را مشاهده خواهید کرد. GZIP اگر می خواهید GZIP را خودتان اضافه کنید ، می توانید از هر یک از روش های زیر برای این کار استفاده کنید:
  • فعال کردن GZIP با WP Rocket (توصیه می شود)
  • فعال کردن GZIP با WP Super Cache
  • فعال کردن GZIP با W3 Total Cache

فعال کردن GZIP با WPRocket

WP Rocket بهترین افزونه caching برای وردپرس است . استفاده از آن فوق العاده آسان است و تمام ویژگی های اساسی بهینه سازی سرعت را از جعبه ، از جمله فشرده سازی GZIP ، روشن می کند. ابتدا باید افزونه WP Rocket را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن ، کلید مجوز شما باید به طور خودکار برای شما فعال شود. با رفتن به تنظیمات » صفحه WP Rocket در مدیر وردپرس می توانید این مورد را بررسی کنید. باید پیامی را ببینید که به شما اطلاع می دهد WP Rocket فعال و کار می کند. GZIP WP Rocket در صورت استفاده از سرور Apache به طور خودکار GZIP را برای شما امکان پذیر می کند . بیشتر ارائه دهندگان میزبانی وب وردپرس از Apache برای سرورهای خود استفاده می کنند. نیازی به انجام مراحل اضافی نیست.

فعال کردن GZIP با WP Super Cache

WP Super Cache یک افزونه رایگان ذخیره وردپرس است. همچنین یک روش عالی برای فعال کردن فشرده سازی GZIP در سایت وردپرس شماست. ابتدا باید افزونه WP Super Cache را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن ، به تنظیمات »صفحه WP Super Cache » قسمت پیشرفته در داشبورد وردپرس خود بروید. سپس ، به سادگی کادر Compress pages so they’re served more quickly to visitors "فشرده سازی صفحات را علامت بزنید تا سریعتر در اختیار بازدید کنندگان قرار بگیرند". GZIP سپس باید صفحه را به پایین اسکرول کنید و روی دکمه "وضعیت به روزرسانی" کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید. WP Super Cache اکنون فشرده سازی gZip را در وب سایت وردپرس شما فعال می کند.

فعال کردن GZIP با W3 Total Cache

W3 Total Cache یکی دیگر از افزونه های بزرگ ذخیره وردپرس است. این کاملاً مبتدی پسند نیست مانند WP Rocket ، اما یک نسخه رایگان نیز در آن وجود دارد. در صورت افزایش هزینه های ایجاد سایت وردپرس ، این گزینه خوب است . ابتدا باید پلاگین W3 Total Cache را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی ، فشرده سازی GZIP به طور خودکار در وب سایت شما فعال می شود. می توانید با رفتن به صفحه عملکرد »تنظیمات عمومی در داشبورد وردپرس ، این مورد را بررسی یا تغییر دهید . به پایین این صفحه بروید و به مرورگر حافظه پنهان بروید و مطمئن شوید که یک چک در جعبه فعال وجود دارد: GZIP فراموش نکنید که اگر تغییری ایجاد کردید روی دکمه "ذخیره همه تغییرات" کلیک کنید.

بررسی اینکه GZIP در وب سایت شما فعال است

پس از فعال کردن GZIP ، ممکن است متوجه شوید که صفحات وب سایت شما کمی سریعتر بارگیری می شوند. با این وجود ، اگر می خواهید GZIP در حال اجرا باشد ، می توانید به سادگی از یک ابزار جستجوگر GZIP استفاده کنید . GZIP امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا یاد بگیرید چگونه فشرده سازی GZIP را در وردپرس فعال کنید.