مسدود کردن آدرس IP در وردپرس

فهرست مطالب

مسدود کردن آدرس IP در وردپرس ، یک راه حل برای جلوگیری از حملات هرزنامه و هک به وب سایت شما استفاده می شود. در این مقاله ، ما نحوه مسدود کردن آدرس های IP در وردپرس را به شما نشان خواهیم داد و همچنین به شما نشان خواهیم داد که کدام آدرس های IP باید مسدود شوند.
 

آدرس IP چیست؟

اگر اینترنت دنیای فیزیکی بود ، آدرسهای IP را به عنوان شماره های کشور ، خیابان و خانه در نظر بگیرید. آنها اساساً 4 مجموعه عدد از 0-255 هستند که با نقطه از هم جدا شده اند و به این شکل هستند : 172.16.254.1 هر رایانه متصل به اینترنت دارای یک آدرس IP است که توسط ارائه دهنده خدمات اینترنت خود به آنها اختصاص داده شده است. همه بازدید کنندگان از وب سایت شما دارای یک آدرس IP هستند که در پرونده های دسترسی دسترسی وب سایت شما ذخیره می شود. این بدان معنی است که تمام وب سایت هایی که بازدید می کنید آدرس IP شما را نیز ذخیره می کنند. با استفاده از سرویس VPN می توانید این اطلاعات را پنهان کنید . با این کار می توانید آدرس IP و سایر اطلاعات شخصی خود را پنهان کنید.

چرا و وقتی باید آدرس های IP را مسدود کنید؟

مسدود کردن آدرس IP برای دسترسی به وب سایت شما روشی موثر برای مقابله با بازدیدکنندگان ناخواسته ، نظرات هرزنامه ، نامه های ناخواسته ایمیل ، تلاش برای هک کردن و حملات DDOS است. رایج ترین نشانه این که وب سایت شما مورد حمله DDOS قرار گرفته این است که وب سایت شما غالباً غیرقابل دسترسی می شود یا بارگیری صفحات شما برای همیشه شروع می شود. حملات دیگر واضح تر هستند ، مانند زمانی که شما شروع به دریافت نظرات هرزنامه یا تعداد زیادی نامه الکترونیکی هرزنامه از فرم تماس خود می کنید.

یافتن آدرس های IP که می خواهید در وردپرس مسدود کنید

وردپرس آدرس های IP را برای کاربرانی که در وب سایت شما نظر می گذارند ذخیره می کند. با مراجعه به صفحه نظرات در قسمت مدیریت وردپرس می توانید آدرس IP آنها را مشاهده کنید. آدرس های IP ذخیره شده در نظرات وردپرس اگر وب سایت شما تحت حمله DDOS قرار دارد ، بهترین راه برای یافتن آدرس های IP بررسی چک کردن گزارش دسترسی سرور است. برای دیدن آن گزارش ها ، باید وارد داشبورد cPanel حساب میزبانی وردپرس خود شوید. در مرحله بعد ، قسمت 'logs' را پیدا کرده و بر روی نماد 'Raw Access Logs' کلیک کنید. گزارش های دسترسی خام با این کار به صفحه log log ها می روید که برای بارگیری پرونده log log ها باید روی نام دامنه خود کلیک کنید. پرونده ورود به سیستم را بارگیری کنید پرونده ورود به سیستم شما در داخل یک پرونده بایگانی .gz خواهد بود. پیش بروید و پرونده را با کلیک بر روی آن استخراج کنید. اگر رایانه شما برنامه ای برای رسیدگی به پرونده های بایگانی .gz ندارد ، باید یکی از آنها را نصب کنید. Winzip یا 7-zip دو گزینه محبوب در بین کاربران ویندوز است. در داخل بایگانی ، پرونده ورود به سیستم خود را مشاهده می کنید که می توانید آن را در یک ویرایشگر متن ساده مانند Notepad یا TextEdit باز کنید. پرونده دسترسی دسترسی حاوی داده های خام کلیه درخواست های ارسال شده به وب سایت شما است. هر خط با آدرس IP درخواست کننده آغاز می شود. آدرسهای IP در پرونده ورود به سیستم شما باید مطمئن شوید که در نهایت مانع دسترسی خود ، کاربران قانونی یا موتورهای جستجو به وب سایت خود نمی شوید. یک آدرس IP مشکوک را کپی کرده و از ابزارهای جستجوی IP آنلاین برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن استفاده کنید. شما باید با دقت به گزارش های دسترسی خود برای تعداد مشکوک درخواست های غیرمعمول زیاد از یک آدرس IP خاص نگاه کنید. نکته: راهی برای اتوماتیک کردن این روش وجود دارد که ما در پایین این مقاله به اشتراک می گذاریم. هنگامی که آن آدرس های IP را پیدا کردید ، باید آنها را در یک فایل متنی جداگانه کپی و پیست کنید.

مسدود کردن آدرس های IP در وردپرس

اگر می خواهید جلوی ارسال نظر درباره سایت خود را با استفاده از آدرس IP مشخص ، متوقف کنید ، می توانید این کار را در قسمت مدیریت وردپرس انجام دهید. به بخش تنظیمات » صفحه گفت و گو بروید و به پایین به جعبه متن" بلک لیست یا کلیدهای دیدگاه پذیرفته نشده "بروید. آدرسهای IP را در نظرات وردپرس در لیست سیاه قرار دهید آدرس های IP را که می خواهید مسدود کنید کپی و پیست کنید و سپس بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. اکنون وردپرس از ارسال نظر در وب سایت شما برای کاربران دارای این آدرس های IP جلوگیری می کند. این کاربران همچنان می توانند از وب سایت شما بازدید کنند ، اما وقتی می خواهند نظر خود را ارسال کنند پیغام خطایی را مشاهده می کنند.

مسدود کردن آدرس IP با استفاده از cPanel

این روش دسترسی یا مشاهده یک آدرس IP به وب سایت شما را به طور کامل مسدود می کند. هنگامی که می خواهید سایت وردپرس خود را در برابر حملات هک و حملات DDOS محافظت کنید ، باید از این روش استفاده کنید. ابتدا باید به داشبورد cPanel حساب میزبانی خود وارد شوید. اکنون به بخش امنیتی بروید و روی نماد 'IP Address Deny Manager' کلیک کنید. IP Address Deny Manager ابزار در cPanel این شما را به سمت ابزار IP Address Deny Manager هدایت می کند. در اینجا می توانید آدرس های IP موردنظر را برای مسدود کردن اضافه کنید. می توانید یک آدرس IP یا یک محدوده IP اضافه کنید و سپس بر روی دکمه add کلیک کنید. مسدود کردن آدرس های IP در cPanel در صورت نیاز به رفع انسداد آدرس های IP ، می توانید دوباره به همان صفحه بازگردید.

وقتی مسدود کردن آدرس IP کار نمی کند - آن را خودکار کنید!

مسدود کردن آدرس IP در صورتی مثر است که فقط برخی از تلاشهای اصلی هک کردن ، کاربران خاص یا کاربران از مناطق یا کشورهای خاص را مسدود کرده باشید. با این حال ، بسیاری از تلاش ها و حملات هک با استفاده از طیف وسیعی از آدرس های IP تصادفی از سراسر جهان انجام می شود. برای شما غیرممکن است که با آن آدرسهای IP تصادفی همراه باشید. این زمانی است که شما به Firewall Web Application (WAF) نیاز دارید. برای وب سایت WPBeginner ، ما از Sucuri استفاده می کنیم . این یک سرویس امنیتی وب سایت است که از وب سایت شما در برابر چنین حملاتی با استفاده از فایروال برنامه وب سایت محافظت می کند. اساساً ، تمام بازدیدهای وب سایت شما از طریق سرورهای آنها انجام می شود و در آنجا فعالیت مشکوکی بررسی می شود. این به طور خودکار آدرس های IP مشکوک را به طور کلی از دسترسی به وب سایت شما جلوگیری می کند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه می توانید به راحتی مسدود کردن آدرس IP در وردپرس را فرا بگیرید.