وردپرس 5.7

امکانات وردپرس 5.7 – 21 ویژگی برتر و بهبود یافته قسمت اول

فهرست مطالب

امکانات وردپرس 5.7 - معرفی

امکانات وردپرس 5.7 حتی در پیشرفت به سمت هدف بلند پروازانه پروژه گوتنبرگ برای ویرایش کامل سایت (FSE) با ویرایشگر بلوک ، بهبودهای بیشتری در عملکرد ویرایشگر بلوک وردپرس و رابط کاربر ایجاد می کند. در این مقاله، موارد جدیدی در وردپرس 5.7 وجود دارد تا بتوانید از این نسخه وردپرس بیشترین بهره را ببرید. بیایید شروع کنیم.  

قبل از بروزرسانی : فراموش نکنید که از سایت خود نسخه پشتیبان تهیه کنید!

قبل از اجرای هرگونه به روزرسانی اصلی هسته وردپرس ، حتماً از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید. ما توصیه می کنیم قبل از ادامه به روزرسانی ، یک نسخه پشتیبان تهیه کنید که شامل پایگاه داده وردپرس ، پرونده های وردپرس ، تم ها ، پلاگین ها ، کتابخانه رسانه و غیره باشد.

20 امکانات وردپرس 5.7

این نسخه اصلی نسخه اصلی وردپرس شامل 68 ویژگی و پیشرفت و درخواست ویژگی ، 127 رفع اشکال و موارد دیگر است. علاوه بر این ، بسته های آزاد 5.7 هفت مورد از آخرین افزونه اصلی Gutenberg را به عملکرد اصلی عرضه می کنند. وردپرس 5.7 نمایانگر فاز 2 پروژه گوتنبرگ است. در سال 2021 ، وردپرس توسعه ویژگی های اصلی وردپرس را با هدف ویرایش کامل سایت (FSE) متمرکز خواهد کرد. طبق نقشه رسمی وردپرس ، FSE باید توسط وردپرس 5.8 در هسته باشد. وقتی تمام سایت های خود را ارتقا می دهید ، نکات مهم وردپرس 5.7 را بیابیم. نکته: آیا می دانید هر زمان که بخواهید می توانید صفحه "What's New" را برای نسخه وردپرسی که اجرا می کنید مشاهده کنید نه فقط پس از به روزرسانی؟ برای مشاهده همه ویژگی ها و موارد برجسته ، فقط به موارد زیر بروید: yourdomain.com/wp-admin/about.php

1. راهی آسان تر برای ارسال ایمیل / پیوندها برای بازنشانی رمز عبور

اگر مدیر هر سایت وردپرسی با چندین کاربر هستید ، به احتمال زیاد اگر یک کاربر رمز ورود خود را گم کرده یا فراموش کرده باشد ، یک ایمیل دیوانه وار دریافت کرده اید که درخواست بازنشانی رمز عبور را دارد. در امکانات وردپرس 5.7 ویژگی جدیدی را معرفی می کند که ارسال پیوند بازنشانی رمز عبور به کاربران را برای کاربران در سطح مدیر آسان می کند. پیوند سریع بازنشانی گذرواژه جدید از صفحه Users> All Users در داشبورد سرور وردپرس شما موجود است ، به جای اینکه برای تنظیم مجدد گذرواژه مجبور شوید مشخصات کاربر را ویرایش کنید ، یک میانبر مفید ارائه می دهد.   هنگامی که روی پیوند ارسال مجدد رمز عبور ارسال در زیر نام کاربر کلیک کنید ، وی یک ایمیل با پیوند برای تنظیم مجدد رمز ورود خود دریافت می کند. فقط توجه داشته باشید که این ویژگی به طور مستقیم رمز ورود کاربر را تغییر نمی دهد. بلکه پیوند تنظیم مجدد رمز عبور را از طریق ایمیل برای آنها ارسال می کند تا بتوانند رمز عبور خود را مجدداً تنظیم کنند.

نکته ای در وردپرس 5.7 :

ارسال پیوند بازنشانی گذرواژه ایمن تر از تغییر مستقیم گذرواژه برای کاربر است. به عنوان بهترین روش امنیت رمز عبور وردپرس ، گذرواژه ها هرگز نباید مستقیماً به اشتراک گذاشته شوند یا به آنها منتقل شوند. گزینه جدید بازنشانی رمز ورود نیز از صفحه نمایه هر کاربر در دسترس است. فقط روی دکمه Send Reset Link در قسمت مدیریت حساب کلیک کنید.  

2. یک سایت را با یک کلیک از HTTP به HTTPS ارتقا دهید

یک نکته مهم درد در مهاجرت یک سایت وردپرس از HTTP به HTTPS این مشکل دردسر است که به صورت دستی باید URL های HTTP رمزگذاری شده را برای جلوگیری از هشدارهای محتوای مخلوط (مانند URL های تصویر) ، تنظیم کنید. خوشبختانه در امکانات وردپرس 5.7 تغییر یک سایت از HTTP به HTTPS را با یک کلیک انجام داده است. وردپرس اکنون با ایجاد سوئیچ URL های پایگاه داده را به طور خودکار به روز می کند! ویژگی جدید وردپرس HTTPS برای شناسایی و انتقال از صفحه Tools> Site Health موجود است. اگر وردپرس تشخیص داد که HTTPS قبلاً برای وب سایت شما پشتیبانی شده است ، اما آدرس سایت شما به طور پیش فرض از HTTPS استفاده نمی کند ، برای استفاده از دکمه HTTP کافیست روی به روزرسانی سایت خود کلیک کنید.   با این کار همه URL های سایت شما به HTTPS تغییر می یابد. علاوه بر این ، محتوای سایت به URL های جدید HTTPS منتقل می شود.

3. بلوک ها را مستقیماً از صفحه Inserter بکشید و رها کنید

به عنوان یک پیشرفت دیگر در رابط کاربری ویرایشگر بلوک ، اکنون می توانید بلوک ها را مستقیماً از پانل درج کننده به نقطه ای که می خواهید در پست یا ویرایشگر صفحه خود بکشید و رها کنید. پیش از این ، شما باید بر روی بلوکی که می خواهید آن را به ویرایشگر اضافه کنید کلیک کنید. این امر برای قرار دادن بلوک ها دقیقاً در مکانی که می خواهید در محتوای خود ایجاد کنید ، یک نسخه عالی است.

4. نماد سفارشی و رنگ پس زمینه + اندازه برای بلوک نمادهای اجتماعی

در امکانات وردپرس 5.7 روشی مفید برای شخصی سازی رنگ آیکون های اجتماعی شما با استفاده از بلوک آیکون های اجتماعی ارائه می دهد. از منوی تنظیمات بلوک ، گزینه جدیدی برای Icon Color و Icon Background background مشاهده خواهید کرد.   همچنین می توانید اندازه نمادهای اجتماعی خود را با استفاده از گزینه جدید در نوار ابزار بلوک به کوچک ، عادی ، بزرگ یا بزرگ سفارشی کنید.  

5. پشتیبانی از اندازه قلم برای Block Block

به لیست بزرگی نیاز دارید؟ یا یک ریز؟ اکنون می توانید اندازه قلم لیست خود را مستقیماً از تنظیمات بلوک شخصی سازی کنید. پشتیبانی از اندازه قلم برای Block Block

6. دکمه عرض بلوک درصد

اکنون می توانید عرض ها را برای بلوک دکمه به صورت درصد تعیین کنید. این گزینه جدید از پنل تنظیمات بلوک در تنظیمات عرض در دسترس است. دکمه عرض بلوک درصد در وردپرس 5.7 این ویژگی به ویژه اگر از دکمه های دوتایی برای CTA خود استفاده می کنید بسیار مفید است.

7. تراز بندی قد کامل جدید برای بلوک پوشش

در امکانات وردپرس 5.7 کنترل جدیدی را برای تصاویر تمام قد ارائه می دهد. بلوک پوشش بهترین اجرای این ویژگی را نشان می دهد: برای پر کردن کل پنجره می توانید از تراز بندی تصویر تمام عرض ، همراه با تمام قد استفاده کنید. در اینجا نگاهی گذرا به نحوه استفاده از ترازبندی تمام قد برای بلوک پوششی می اندازیم.  

8. پشتیبانی از اندازه قلم در Code Block

گزینه جدید تایپوگرافی اکنون در بلوک کد موجود است ، بنابراین می توانید اندازه قلم سفارشی را برای کد خود اضافه کنید. اگر از بلوک کد برای به اشتراک گذاشتن قطعه کد در وبلاگ خود استفاده می کنید و می خواهید اندازه متن نمایش داده شده در بلوک کد را کم یا زیاد کنید ، این بسیار مفید است. پشتیبانی از اندازه قلم در Code Block وردپرس 5.7

9. تغییرات چیدمان عمودی جدید برای دکمه ها

اگر قالب وردپرس شما از API جدید Block Variation استفاده می کند ، ممکن است گزینه جدیدی برای تغییر بلوک های دکمه خود را با یک طرح عمودی علاوه بر افقی پیش فرض مشاهده کنید.  

10. پیشرفت برای بلوک های قابل استفاده مجدد

یکی از ویژگی های مفید ویرایشگر بلوک بلوک های قابل استفاده مجدد است. بلوک های قابل استفاده مجدد به شما امکان می دهد هر بلوک وردپرسی را که مرتباً استفاده می کنید به سرعت ذخیره کنید. سپس ، می توانید بلافاصله از بلوک های ذخیره شده در صفحات و پست های دیگر در سراسر سایت وردپرس خود استفاده مجدد کنید.   در مطلب بعدی ویژگی های دیگری از امکانات وردپرس 5.7 را بررسی خواهیم نمود. بانک مقالات وردپرس