ویژگی وردپرس 5.7 – 21 ویژگی برتر و بهبود یافته قسمت دوم

فهرست مطالب

ویژگی وردپرس 5.7 - ما در مقاله امکانات وردپرس 5.7 – 21 ویژگی برتر و بهبود یافته قسمت اول توضح دادیم که امکانات وردپرس 5.7 به چه صورت تغییر کرده است. در این مقاله میخواهیم قسمت های دیگه از ویژگی وردپرس 5.7 را با هم ببینیم.

11. Spacer Block اکنون نیمه شفاف است

با توجه به اینکه پیشرفت دیگری در رابط کاربری ویرایشگر بلوک وجود دارد ، بلوک spacer اکنون به جای اینکه دارای پس زمینه خاکستری (مات) باشد ، یک پس زمینه نیمه شفاف دارد. این کار باعث می شود که یک بلوک فاصله دار از هر لایه پشت آن (مانند بلوک پوششی یا بلوک تصویر) راحت تر باشد. Spacer Block

12. در Block Toolbar + Preferences Redesign به Labels Text بروید

اگر ترجیح می دهید برچسب های متنی را به جای آیکون ها در نوار ابزار بلوک مشاهده کنید ، اکنون می توانید برای دیدن برچسب های متنی ، تنظیمات برچسب های دکمه نمایش را روشن کنید. این تنظیم جدید را می توانید در بخش Preferences> Appearance پیدا کنید. پس از فعال کردن این تنظیم ، هنگام استفاده از نوار ابزار بلوک ، متن را برای گزینه های منو به جای نمادها مشاهده خواهید کرد.   همراه با افزودن این گزینه ، متوجه خواهید شد که منوی تنظیمات کاملاً کاربر پسندتر طراحی شده است. پیش از این ، این تنظیمات در یک لیست واحد گنجانده شده بود.  

13. بهبودهایی برای ویرایش کامل سایت + پشتیبانی داخلی

قسمتهای زیادی در پشت صحنه وردپرس 5.7 در حال انجام است تا راه را برای ویرایش کامل سایت (FSE نیز نامیده می شود) حتی اگر هنوز آن را نمی بینید یا از آن استفاده نمی کنید. همانطور که در نقشه راه رسمی وردپرس ذکر شد ، تیم اصلی وردپرس بر ادغام ویرایش کامل سایت (مرحله 2) در وردپرس متمرکز است که هدف آن ویرایش بلوک به کل سایت ، نه فقط پست ها و صفحات است. بهبودهایی برای ویرایش کامل سایت سرانجام ، وردپرس 5.7 بخشی حیاتی از فاز 2 گوتنبرگ است و هدف آن این است که کاربر بتواند هر قسمت از سایت خود را از جمله قسمتهایی که فقط از طریق ویرایشگر کد یا سایر رابط های ارائه شده توسط تم ها یا پلاگین ها قابل دسترسی بود ، ویرایش کند. هدف از پروژه ویرایش کامل سایت استفاده از قدرت مدل بلوک Gutenberg در یک تجربه ویرایش فراتر از محتوای پست یا صفحه است. به عبارت دیگر ، ایده این است که کل سایت قابل تنظیم است. این حالت ویرایش ساختار سایت را درک می کند و روش هایی را برای اصلاح عناصر جهانی مانند سرصفحه ها و پاورقی ها ارائه می دهد. در حال حاضر ، برای به دست آوردن تجربه ویرایش کامل سایت ، شما باید یک موضوع مبتنی بر بلوک را اجرا کنید که از ویژگی های موجود برای FSE استفاده می کند. بهترین موضوع برای انجام این کار بیست و بیست و یک است ، زیرا توسط تیم هسته وردپرس ساخته شده و نگهداری می شود تا تمام موارد ممکن را با FSE و ویرایشگر بلوک به نمایش بگذارد. در حال آشنایی با امکانات وردپرس 5.7 هستیم. آیا می خواهید در پروژه FSE وردپرس کنترل بهتری داشته باشید؟ برای به روزرسانی صفحه ویژگی های فعال وردپرس را بررسی کنید.

پیشرفت برای توسعه دهندگان

وردپرس 5.7 دارای بسیاری از به روزرسانی های مبتنی بر توسعه دهنده است. در اینجا چند ویژگی و پیشرفت قابل توجه در این به روز رسانی وجود دارد.

14. پالت رنگ جدید وردپرس مدیر داشبورد

در تلاش برای پاکسازی CSS مدیر وردپرس ، یک پالت رنگ ساده و استاندارد WP-Admin در وردپرس 5.7 معرفی شده است.   استاندارد سازی روی این مجموعه از رنگ ها به مشارکت کنندگان کمک می کند تا تصمیمات مداوم و قابل قبولی در طراحی بگیرند. تم ها و توسعه دهندگان پلاگین برای سازگاری بهتر بین محصولات و هسته وردپرس توصیه می شود از این پالت رنگ جدید استفاده کنند. نویسندگان افزونه هایی که از کلاسهای اصلی CSS موجود استفاده می کنند باید با پالت رنگ جدید تنظیم شوند ، زیرا هر کلاس اصلی به همین ترتیب به روز شد.

15. قلم جدید سیستم برای ویرایشگر بلوک (+ گوتنبرگ)

علاوه بر این ، ویرایشگر بلوک فونت جدیدی دریافت کرد. قبلاً از قلم Google (Noto Serif) استفاده کرده بود ، اما اکنون به طور پیش فرض از قلم های سیستم استفاده می کند.

این تغییر به چند دلیل یک برد محسوب می شود:

  • مشکلات مربوط به عملکرد مربوط به بارگذاری قلم های Google است
  • مسائل مربوط به حریم خصوصی مرتبط با Google Fonts
  • زیبایی مدرن تر با فونت sans-serif که با سایر داشبورد مدیریت وردپرس مطابقت دارد.
 

16. Lazy-loading iframes

اکنون ، به طور پیش فرض ، وردپرس هنگامی که عرض و ارتفاع مشخص شود ، ویژگی بارگذاری = "Laze" را به برچسب های iframe اضافه می کند.

17. API جدید روبات ها

وردپرس 5.7 با معرفی یک API رباتهای مبتنی بر فیلتر ، کنترل مرکزی برچسب متا ربات ها را فراهم می کند. متا تگ robots به شما امکان می دهد از یک روش اختصاصی و اختصاصی برای کنترل نحوه نمایه سازی یک صفحه جداگانه و ارائه آن به کاربران در نتایج موتور جستجو استفاده کنید. این متا تگ معمولاً در بخش <head> یک صفحه مشخص قرار می گیرد. Robi API جدید به شما امکان می دهد دستورالعمل های فیلتر را در متا تگ robots قرار دهید ، و API به طور پیش فرض شامل دستورالعمل max-image-preview: large است. این بدان معناست که موتورهای جستجو می توانند پیش نمایش های تصویر بزرگتری را نشان دهند ، که می تواند بازدید شما را افزایش دهد (مگر اینکه سایت غیر علنی بودن سایت مشخص شده باشد).

18. جی کوئری به روزرسانی و پاکسازی مداوم

به روزرسانی های jQuery در وردپرس در سه نسخه 5.5 ، 5.6 و 5.7 انجام شده است. راهنمای ارتقاore هسته jQuery جزئیات مربوط به اینکه چه ویژگی هایی منسوخ شده و حذف می شوند و همچنین نحوه به روزرسانی کد خود را ارائه می دهد. توجه: وردپرس 5.5 به دلیل به روزرسانی jQuery وب سایت ها را خراب کرد. در اینجا اطلاعات بیشتری در مورد وب سایت های شکستن وردپرس 5.5 و نحوه اصلاح وجود دارد. در وردپرس 5.7 ، اکثر قریب به اتفاق هشدارهای موجود در کنسول که از هسته وردپرس تولید شده بودند ، رفع شده اند.

19. تغییرات REST API

چندین تغییر قابل توجه در REST API در این نسخه گنجانده شده است. جزئیات مربوط به تغییرات نقطه پایانی ، اعتبار سنجی پارامترها و رمزهای عبور برنامه را از تیموتی جیکوبز خود بررسی کنید.

20. پیشرفت های Import/Export

در وردپرس 5.7 ، ویژگی های Import/Export معرفی شده اند که بر ویژگی Import/Export داخلی وردپرس تأثیر می گذارند:
  • فیلتر خاص ویژه صادرات برای عنوان پست
  • امکان افزودن تاریخ آخرین ویرایش هر پست در پرونده های صادراتی
  • عملکرد بهتر برای واردات موارد منو

21. محتوای فیلتر یک بلوک تنها

در وردپرس 5.7 ، یک فیلتر پویای جدید ، render_block _ {$ this-> name} معرفی شده است که اجازه می دهد یک تابع فقط در بلوک های نوع خاصی قلاب شود. این میزان کدی را که قبلاً برای هدف قرار دادن ارائه انواع بلوک خاص مورد نیاز بود ، کاهش می دهد. فیلتر جدید ، {$ this-> name} نشان دهنده نام یا حلزون حرکت بلوک هنگام ثبت آن است. به عنوان مثال ، بلوک پاراگراف ، ثبت شده با نام هسته / پاراگراف را می توان با استفاده از render_block_core / paragraf کرد.

نحوه بروزرسانی امکانات وردپرس 5.7