منوی ناوبری در وردپرس , نحوه افزودن

فهرست مطالب

منوی ناوبری در وردپرس یا منوهایی با گزینه های کشویی و موارد دیگر همگی در وردپرس ، دارای رابط منوی کشیدن و رها کردن است که می توانید از آن برای ایجاداستفاده کنید.

در این راهنمای گام به گام ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه می توانید به راحتی یک منوی پیمایش در وردپرس اضافه کنید.

منوی چیست؟

منوی ناوبری در وردپرس لیستی از پیوندها است که به مناطق مهم یک وب سایت اشاره دارد. آنها معمولاً به صورت یک نوار افقی از پیوندها در بالای هر صفحه در یک وب سایت ارائه می شوند. وردپرس افزودن منوها و زیر منوها را واقعاً آسان می کند. شما می توانید پیوندها را به مهمترین صفحات ، دسته ها یا موضوعات ، پست های وبلاگ و حتی پیوندهای سفارشی مانند نمایه رسانه های اجتماعی خود اضافه کنید. موقعیت دقیق منو به موضوع وردپرس شما بستگی دارد . بیشتر تم ها گزینه های مختلفی دارند ، بنابراین می توانید منوهای مختلفی ایجاد کنید که در مکان های مختلف نمایش داده شوند. به عنوان مثال ، بیشتر تم های وردپرس دارای یک منوی اصلی هستند که در بالا نشان داده می شود. برخی از مضامین ممکن است شامل یک منوی ثانویه ، یک منوی فوتر ، یا یک منوی پیمایش تلفن همراه نیز باشد.

ایجاد اولین منوی پیمایش سفارشی

برای ایجاد یک منوی ناوبری در وردپرس ، باید از صفحه Appearance »Menus در داشبورد مدیریت وردپرس خود بازدید کنید. ایجاد یک منو در وردپرس ابتدا باید یک نام برای منوی خود مانند Top Navigation Menu  یا "فهرست جدید" ایجاد کنید و سپس روی دکمه "ایجاد" کلیک کنید. این قسمت منو را گسترش می دهد و به صورت زیر خواهد بود: یک منوی تازه ایجاد شده در وردپرس در مرحله بعدی ، می توانید صفحاتی را که می خواهید به فهرست اضافه کنید انتخاب کنید. یا می توانید به طور خودکار تمام صفحات جدید سطح بالا را اضافه کنید ، یا می توانید صفحات خاصی را از ستون سمت چپ انتخاب کنید. ابتدا روی برگه "مشاهده همه" کلیک کنید تا تمام صفحات سایت خود را ببینید. بعد از آن روی کادر کنار هر یک از صفحاتی که می خواهید به فهرست خود اضافه کنید کلیک کنید و سپس روی دکمه "افزودن به منو" کلیک کنید. افزودن موارد به منوی پیمایش پس از اضافه شدن صفحات ، می توانید با کشیدن و رها کردن آنها را به اطراف خود منتقل کنید. کشیدن و انداختن موردی برای انتقال آن در فهرست توجه: همه منوها موارد خود را در یک لیست عمودی (بالا به پایین) در ویرایشگر منو ذکر کرده اند. وقتی منو را به صورت زنده در سایت خود قرار می دهید ، بسته به مکانی که انتخاب می کنید به صورت عمودی یا افقی (چپ به راست) نمایش داده می شود. اکثر مضامین چندین مکان مختلف دارند که می توانید منوها را در آنها قرار دهید. در این مثال ، ما از تم پیش فرض 2020 استفاده می کنیم که دارای 5 مکان مختلف است. پس از افزودن صفحات به منو ، مکانی را که می خواهید منو در آن نمایش داده شود انتخاب کنید و بر روی دکمه "ذخیره منو" کلیک کنید. انتخاب محل نمایش برای منوی خود نکته: اگر مطمئن نیستید که هر مکان کجاست ، منوی ناوبری را در مکان های مختلف ذخیره کنید ، سپس به سایت خود مراجعه کنید تا ظاهر آن را ببینید. احتمالاً نمی خواهید از همه مکان ها استفاده کنید ، اما ممکن است بخواهید از بیش از یک مکان استفاده کنید. در اینجا منوی نهایی ما در سایت آمده است: منوی پیمایش زنده به پایان رسید

ایجاد منوهای کشویی در وردپرس

منوهای کشویی ، که بعضی اوقات منوهای تو در تو نیز نامیده می شوند ، منوهای ناوبری با موارد منوی والدین و کودک هستند. وقتی مکان نما را روی مورد اصلی قرار دهید ، همه موارد کودک در زیر آن در زیر فهرست ظاهر می شوند. برای ایجاد زیر منو ، موردی را در زیر مورد اصلی بکشید و سپس کمی به سمت راست بکشید. ما این کار را با 3 مورد زیر در فهرست "خدمات" در فهرست خود انجام داده ایم: موارد منو را به عنوان افراد فرعی اضافه کنید زیر منوی ناوبری وردپرس زیر در سایت موجود است: یک زیر منوی کشویی در پیمایش سایت حتی می توانید چندین لایه کشویی را اضافه کنید ، بنابراین زیر منوی شما می تواند یک منوی فرعی داشته باشد. در نهایت ممکن است کمی بهم ریخته نگاه شود و بسیاری از مضامین از منوهای کشویی چند لایه پشتیبانی نمی کنند. در این مثال می بینید که 'Logo Design' (کالای اصلی "خدمات") دارای دو مورد فرزند برای خود است. یک منوی کشویی تو در تو

افزودن دسته ها به منوهای وردپرس

با کلیک روی برگه دسته ها در سمت چپ صفحه منوها ، می توانید دسته ها را به راحتی به فهرست خود اضافه کنید. همچنین ممکن است لازم باشد که برای مشاهده همه دسته های خود بر روی برگه "View All" کلیک کنید. به سادگی دسته هایی را که می خواهید به فهرست اضافه کنید انتخاب کنید و سپس روی دکمه "اAdd to Menu" کلیک کنید. افزودن دسته به فهرست شما دسته ها به عنوان موارد منظم منو در پایین منو شما ظاهر می شوند. می توانید آنها را به حالت کشیده و رها کنید. ما می خواهیم همه این دسته ها را در زیر منوی Blog قرار دهیم. قرار دادن دسته ها در زیر فهرست "Blog"

افزودن پیوندهای سفارشی به منوهای پیمایش وردپرس

جدا از دسته ها و صفحات ، وردپرس افزودن پیوندهای سفارشی به منو را بسیار آسان می کند. می توانید از آن برای پیوند دادن به نمایه های رسانه های اجتماعی خود ، فروشگاه آنلاین خود و  یا سایر وب سایت هایی که متعلق به شماست استفاده کنید. شما باید از برگه Custom Links "پیوندهای سفارشی" در صفحه منو استفاده کنید. به سادگی پیوند را به همراه متنی که می خواهید در منوی خود استفاده کنید اضافه کنید. افزودن پیوند سفارشی به Twitter به فهرست حتی می توانید خلاقیت ایجاد کرده و نمادهای شبکه های اجتماعی را در فهرست خود اضافه کنید . منوی شبکه های اجتماعی

ویرایش یا حذف یک مورد منو در منوهای پیمایش وردپرس

وقتی صفحات یا دسته ها را به فهرست پیمایش سفارشی خود اضافه می کنید ، وردپرس از عنوان صفحه یا نام دسته به عنوان متن پیوند استفاده می کند. در صورت تمایل می توانید این مورد را تغییر دهید. با کلیک بر روی پیکان رو به پایین در کنار آن ، هر مورد از منو قابل ویرایش است. در حال گسترش مورد منو برای ویرایش نام آن می توانید نام مورد منو را در اینجا تغییر دهید. اینجا همچنین جایی است که می توانید روی Remove "حذف" کلیک کنید تا پیوند را از منوی خود جدا کنید. اگر با رابط کشیدن و رها کردن دست و پنجه نرم می کنید ، می توانید با کلیک روی پیوند مناسب Move "انتقال" ، مورد منو را به اطراف منتقل کنید.

افزودن منوهای وردپرس در نوارهای کناری و پاورقی ها

لازم نیست فقط به مکان های نمایشگر موضوع خود بچسبید. می توانید منوهای پیمایش را در هر منطقه ای که از ابزارک استفاده می کند ، اضافه کنید ، مانند نوار کناری یا پاورقی. نگران نباشید ، به ابزارک های Appearance » Widgets بروید و منوی پیمایش ‘Navigation Menu’ را به نوار کناری خود اضافه کنید. در مرحله بعد ، عنوانی برای ویجت اضافه کنید و از لیست کشویی "Select Menu" منوی صحیح را انتخاب کنید. افزودن یک منو به عنوان ویجت نوار کناری در اینجا مثالی از منوی پاورقی وردپرس ساخته شده است. مثال منوی پاورقی وردپرس - سید بلخی چگونه می توانم پیوند صفحه اصلی را به فهرست WordPress اضافه کنم؟ برای افزودن صفحه اصلی خود به منوی پیمایش ، باید روی برگه "مشاهده همه" در زیر Pages کلیک کنید. از آنجا ، باید صفحه اصلی خود را ببینید. صفحه اصلی را به منوی پیمایش وردپرس اضافه کنید کادر کنار «صفحه اصلی» را علامت بزنید و روی «افزودن به منو» کلیک کنید. فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید. چگونه می توان چندین منوی ناوبری را در وردپرس اضافه کرد؟ در وردپرس می توانید به تعداد دلخواه منو ایجاد کنید. برای قرار دادن یک منو در وب سایت خود ، باید آن را به یکی از مکانهای منوی طرح زمینه خود یا به یک منطقه ابزارک اضافه کنید همانطور که در بالا نشان دادیم. برای افزودن چندین منوی ناوبری به سایت وردپرس خود ، ابتدا منوها را با توجه به آموزش ما در بالا ایجاد کنید. برای قرار دادن آنها در سایت خود ، روی برگه "مدیریت مکانها" کلیک کنید. مکانهای منو را در وردپرس مدیریت کنید از اینجا می توانید انتخاب کنید که کدام منو را می خواهید در مکان های منو موجود در طرح زمینه خود نمایش دهید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه می توانید یک منوی ناوبری در وردپرس اضافه کنید.