منو مدیر وردپرس نمایش داده نمیشود

منو مدیر وردپرس نمایش داده نمیشود – آموزش برطرف کردن آن

فهرست مطالب

منو مدیر وردپرس منو مدیر وردپرس یکی از مفیدترین ابزاری است که وردپرس برای کاربران وارد شده خود دارد. این یک روش سریعتر برای ایجاد صفحات و پست های جدید ، دسترسی به بخش های مختلف در داشبورد ، و همچنین دسترسی مستقیم به گزینه های پلاگین و تم از جلو وب سایت است. این باعث می شود که منو مدیر وردپرس به ابزاری محبوب تبدیل شود که روزانه توسط هر کاربر وارد شده وردپرس استفاده می شود.
با توجه به همه اینها ، اگر ناگهان قادر به استفاده از این میانبرهای منو مدیر وردپرس نباشید ، ناخوشایند می شوید و مجبور می شوید فقط با استفاده از داشبورد وردپرس پیمایش کنید. این می تواند زمانی اتفاق بیفتد که منو مدیر وردپرس از بین برود. گاهی اوقات ، منو مدیر وردپرس می تواند به طور کامل ناپدید شود و  گاهی اوقات ، یک میله سفید به جای منو مدیر در همان نقطه وجود دارد.
نوار مدیر موجود نیست
نوار سرپرست موجود در صفحه وجود ندارد
صرف نظر از نحوه نمایش این خطا در انتهای شما ، ما مراحل عیب یابی را که باید در هنگام از دست رفتن منو مدیر وردپرس خود انجام دهید توضیح خواهیم داد. ما با استفاده از راه حل های مختلف ، طیف وسیعی از دلایل بالقوه را پوشش خواهیم داد.

چگونه عدم نمایش منو مدیر وردپرس را برطرف کنیم

از آنجا که منو مدیر فقط برای کاربران وارد شده قابل نمایش است ، مهم است که قبل از انجام مراحل عیب یابی ذکر شده در زیر ، مطمئن شوید که وارد سیستم شده اید . با رفتن به URL ورود به سیستم می توانید این کار را انجام دهید . این نشانی معمولاً با افزودن /wp-admin در انتهای URL وب سایت شما ایجاد می شود. اگر وارد سیستم شوید ، به داشبورد وردپرس وب سایت خود هدایت می شوید ، درغیر اینصورت صفحه ورود به سیستم وردپرس را مشاهده خواهید کرد.
ورود به سیستم WP
پس از تأیید ورود به سیستم ، یکی از صفحات خود را در قسمت جلو باز کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان وجود دارد یا خیر.  اگر منو مدیر وردپرس شما هنوز موجود نیست ، باید مراحل عیب یابی شرح داده شده در زیر را ادامه دهید.
مراحلی که ما پوشش می دهیم به دلایل مختلفی برای این مسئله می پردازد ، از متداول ترین آنها گرفته تا موقعیت های بسیار خاص و خاص. از آنجا که برخی از روشهای مورد بررسی ما شامل ویرایش فایلهای الگو است ، شما باید از وب سایت خود بک آپ بگیرید.در هر صورت، پس از انجام این کار ، می توانیم شروع کنیم.

فعال کردن گزینه Show Toolbar

رایج ترین دلیل از دست رفتن منو مدیر وردپرس این است که شما به طور تصادفی یا غیر آن گزینه Show Toolbar را غیرفعال کرده اید . بنابراین ، اولین قدم این است که بررسی کنید آیا این گزینه فعال است یا خیر و در غیر اینصورت آن را روشن کنید ، به این امید که این مسئله مشکل را حل کند.
برای بررسی وضعیت گزینه Show Toolbar ، به بخش کاربران> شناسنامه بروید . اگر نقش کاربر شما غیر اداری است ، فقط باید به شناسنامه بروید ، زیرا به داده های سایر کاربران دسترسی نخواهید داشت. بعد، قرار دادن منو ابزار گزینه در بخش تنظیمات شخصی در نزدیکی بالای صفحه نمایش. سپس ، مطمئن شوید که کادر تأیید کنار گزینه Show Toolbar هنگام مشاهده سایت علامت گذاری شده باشد. اگر این نیست ، آن را بررسی کنید و دکمه بروزرسانی شناسنامه را در پایین فشار دهید .
نمایش نوار ابزار
پس از انجام این کار ، وارد سیستم شوید و یکی از صفحات خود را باز کنید تا ببینید آیا منو مدیر وردپرس در قسمت جلو وجود دارد یا خیر .

پاک کردن حافظه پنهان و کوکی ها

در اکثر موارد ، با فعال کردن گزینه Show Toolbar همانطور که در مرحله قبل توضیح داده شد ، مشکل منو مدیر وردپرس گمشده حل خواهد شد . با این حال ، اگر چنین نیست ، نگران نباشید. این مسئله ممکن است حل شده باشد اما شما به دلیل مشکلات ذخیره سازی از آن مطلع نبودید. م ا به شما توصیه می کنیم حافظه پنهان و کوکی های خود را پاک کنید تا بررسی کنید که آیا این مورد در مورد شما نیز وجود دارد یا خیر.
علاوه بر این ، ما پیشنهاد می کنیم حافظه پنهان و کوکی ها را پس از هر یک از روش های دیگر عیب یابی که در این مقاله ذکر شده ، پاک کنید.  این به شما کمک می کند تا به درستی کارایی روشهایی را که امتحان می کنید آزمایش کنید ، زیرا جدیدترین و به روزترین نسخه صفحه خود را مشاهده خواهید کرد.
برای پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و کوکی ها در Chrome ، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید. سپس ، بر روی گزینه History بروید و بر روی گزینه History دوم که در زیر منو ظاهر می شود کلیک کنید . با این کار صفحه History در مرورگر Chrome باز می شود. همچنین می توانید با وارد کردن chrome: // history / در منو آدرس ، به صورت دستی به این صفحه دسترسی پیدا کنید.
تاریخچه Chrome
بعد، را انتخاب کنید پاک کردن اطلاعات مرور گزینه از منوی سمت چپ.
گزینه داده مرور را پاک کنید
با این کار پنجره پنجره پاک کردن مرورگر باز می شود. پنجره بازشو دارای دو برگه Basic و Advanced است که به طور پیش فرض Basic باز است. محدوده زمانی و نوع داده ای را که می خواهید حذف کنید انتخاب کنید و روی دکمه پاک کردن داده در زیر کلیک کنید تا داده های مرور شما پاک شود. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را در مورد حذف داده ها کنترل کنید ، به برگه Advanced بروید و قبل از پاک کردن اطلاعات خود ، تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید.
قبل از پاک کردن اطلاعات خود ، تنظیمات مورد نظر خود را انجام دهید
پس از آن ، صفحات خود را بررسی کنید تا ببینید آیا منو مدیر برگشته است یا خیر.  اگر اینگونه نبود ، سعی کنید سایر فرم های حافظه پنهان وب سایت شما ، مانند پلاگین و حافظه پنهان سرور را پاک کنید .
اگر از یک افزونه caching استفاده می کنید ، احتمالاً یک گزینه یا مجموعه ای جداگانه برای پاکسازی حافظه پنهان خواهید داشت. به عنوان مثال ، با پلاگین W3 Total Cache ، این گزینه در منو مدیریت قرار دارد. در مواردی از این دست ، باید وارد داشبورد مدیریت وردپرس شوید و از آنجا به گزینه های پلاگین دسترسی پیدا کنید. برای افزونه W3 Total Cache ، روی گزینه Performance بروید ، سپس از زیر منو گزینه Purge All Caches را انتخاب کنید .
گزینه Purge All Caches
پس از آن ، نمای یکی از صفحات خود را بررسی کنید تا ببینید آیا منو مدیر دوباره ظاهر شده است یا خیر.
سرانجام ، اگر بعد از پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و افزونه ، منو مدیر هنوز وجود ندارد ، باید سعی کنید حافظه پنهان سرور را نیز حذف کنید (به شرطی که در سرور شما فعال باشد). برای انجام این کار ، باید با ارائه دهنده خدمات میزبانی خود تماس بگیرید و از آنها بخواهید که هرگونه ذخیره سازی سرور را پاک کنند . هنگامی که آنها این کار را انجام دادند ، باید وضعیت منو مدیر وردپرس را با استفاده از جلو یکی از صفحات خود بررسی کنید .

غیرفعال کردن افزونه ها

جدا از دو دلیل ذکر شده در بالا ، یکی دیگر از دلایل متداول مفقود شدن منو مدیر وردپرس پلاگین معیوب است. این می تواند به دلیل خطا در پرونده های پلاگین یا قطعه ای از کد باشد که منو مدیر را پنهان می کند. بنابراین ، پیشنهاد عیب یابی زیر شامل غیرفعال کردن همه پلاگین های شما یکی در یک زمان است ، تا زمانی که یکی از افزونه ها را پیدا کنید.
به پلاگین ها> افزونه های نصب شده بروید تا لیست تمام افزونه های نصب شده خود را ببینید. سپس ، دکمه غیرفعال کردن را در کنار هر پلاگین ، یکبار یکبار فشار دهید .
غیرفعال کردن افزونه ها
بعد از غیرفعال کردن افزونه ، صفحه ای را که در حال بررسی منو مدیر وردپرس خود هستید دوباره بارگیری کنید . همین روند را تکرار کنید - پس از هر بار غیرفعال کردن ، صفحه را ادامه دهید - تا منو مدیر دوباره ظاهر شود. وقتی منو مدیر دوباره ظاهر شد ، می دانید آخرین افزونه غیرفعال شده مقصر است. برای جلوگیری از بروز مجدد این مشکل ، توصیه می کنیم از نویسندگان افزونه برای مرتب سازی پلاگین کمک بگیرید. ما همچنین توصیه می کنیم نویسندگان پلاگین را با ورود خطا تهیه کنید ، زیرا این امر می تواند روند حل خطا را تسریع کند.

غیرفعال کردن قالب

اگر تمام افزونه های خود را مرور کرده اید و در حل این مشکل موفق نبوده اید ، زمان آن فرا رسیده است که همان روش عیب یابی را برای طرح زمینه خود اعمال کنید. یعنی شما باید به یک تم پیش فرض بروید تا بررسی کنید آیا موضوع فعلی شما باعث از بین رفتن منو مدیر می شود. اگر یک تم پیش فرض در وب سایت خود نصب نکرده اید ، باید به مخزن قالب WordPress بروید ، یک موضوع را بارگیری کنید و ابتدا آن را در وب سایت خود نصب کنید.
پس از آن ، به قسمت نمایش> پوسته ها بروید و طرح زمینه پیش فرض وردپرس را پیدا کنید. روی آن بروید و دکمه فعال سازی را که ظاهر می شود فشار دهید .
دکمه فعال سازی را فشار دهید
اندکی بعد ، پیام موفقیت مبنی بر فعال شدن موضوع جدید دریافت خواهید کرد . سپس ، باید یک صفحه از وب سایت خود بررسی کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است یا خیر. این کار را می توانید با فشار دادن نمایش سایت یا بارگیری دستی یکی از صفحات که قبلاً باز شده انجام دهید .
به لینک سایت مراجعه کنید
 این می تواند به دلیل خطای موجود در پرونده ها یا عدم استفاده از عملکرد کلیدی باشد. یکی از نمونه های دوم عدم وجود تابع wp_footer () قبل از بسته شدن است
</body>
در فایل footer.php برچسب بزنید. با این حال ، این دلیل کمتری نسبت به گذشته است ، زیرا افزودن عملکرد wp_footer() در مکان مناسب اکنون به بخشی از استانداردهای کدگذاری وردپرس تبدیل شده است. بنابراین می تواند به این معنی باشد که موضوع شما به سادگی قدیمی است.
دلیل دیگر گم شدن منو مدیر می تواند این باشد که موضوع شامل نوعی کد ، PHP یا CSS است که منو مدیر را پنهان می کند. در هر صورت ، اگر تعیین کنید که موضوع شما باعث ایجاد این مشکل شده است ، توصیه می کنیم با نویسندگان طرح زمینه تماس بگیرید. علاوه بر این ، ما همچنین پیشنهاد می کنیم که از دو روش بعدی استفاده کنید - ویرایش توابع.php و همچنین امکان رفع اشکال در وردپرس . آنها می توانند به شما كمك كنند تا علت مسئله را بیشتر یا حتی برای حل آن حل كنید.

ویرایش فایل توابع.php

اگر متوجه شده اید که منو مدیر به دلیل طرح زمینه شما مفقود شده است ، توصیه می کنیم که به پرونده توابع.php آن سر بزنید. منو مدیر را می توان با قطعه کد ساده یک خطی که معمولاً در پرونده functions.php اضافه می شود ، غیرفعال کرد. این قطعه می تواند توسط برخی دیگر از کاربران یا حتی ناآگاهانه شما نیز اضافه شده باشد. بنابراین ، ارزش بررسی فایل توابع.php شما را دارد. قبل از ادامه ، پیشنهاد می کنیم دانش خود را در مورد FTP افزایش دهید ، زیرا در مراحل زیر لازم است.
سپس ، با استفاده از گواهینامه های FTP به سرور خود متصل شوید و به فهرست اصلی وردپرس خود بروید ، که اغلب public_html نامیده می شود.
ویرایش فایل php توابع
به / wp-content / themes بروید و بر روی فهرست موضوع فعلی خود کلیک کنید تا باز شود. سپس ، فایل functions.php را در آن قرار دهید ، روی آن کلیک راست کرده و گزینه View / Edit را انتخاب کنید .
روی فهرست موضوع فعلی خود کلیک کنید
فایل را با استفاده از هر ویرایشگر متن باز کنید و محتوای آن را به دقت بررسی کنید. شما به دنبال کد زیر هستید که منو مدیر را غیرفعال کند:
add_filter( 'show_admin_bar', '__return_false' );
پس از یافتن آن کد ، به سادگی آن را حذف کرده و تغییراتی را که در پرونده ایجاد کرده اید ذخیره کنید.
به سادگی کد را حذف کنید
سپس ، پرونده را مجدداً به سرور بارگذاری کنید تا فایل قدیمی که در حال حاضر وجود دارد را بازنویسی کنید. پس از آن ، یکی از صفحات خود را بررسی کنید تا ببینید آیا منو مدیر دوباره ظاهر شده است یا خیر.
با این وجود ، اگر نتوانستید کد کد فوق الذکر را پیدا کنید ، یک چیز دیگر وجود دارد که می توانید با فایل functions.php خود امتحان کنید. سعی کنید کد زیر را در انتهای پرونده اضافه کنید :
add_filter( 'show_admin_bar', '__return_true' );
 
مراحل انجام این کار همان روشی است که در بالا توضیح داده شد. تنها تفاوت این است که شما به جای حذف کد ، یک خط کد وارد می کنید.
این خط جدید منو مدیر را مجبور به نمایش می کند. این کدی را ایجاد می کند که برای مخفی کردن منو مدیر ممکن است در یکی از پلاگین های شما ایجاد شود. پس از افزودن این خط کد ، حتماً وضعیت منو مدیر خود را بررسی کنید.  اگر حتی پس از پاک کردن حافظه پنهان مرورگر و بررسی صفحه هنوز از بین رفته است ، باید کد کدی را که اضافه کرده اید حذف کرده و به روش عیب یابی بعدی بروید.

فعال کردن اشکال زدایی وردپرس

اگر این مسئله به دلیل خطا در کد ، یا در طرح زمینه یا پرونده های پلاگین ایجاد شده باشد ، می توانید با بررسی گزارش خطا ، فایل و خط کد دقیق را مشخص کنید . همچنین باید اشکال زدایی را در وردپرس فعال کنید ، زیرا در صورت وجود هشدارها و خطاهای موجود در صفحه ، این امر را نشان می دهد.
برای فعال کردن اشکال زدایی در وردپرس ، با استفاده از اعتبارات FTP به سرور خود متصل شوید و به فهرست اصلی وردپرس خود بروید ، که معمولاً public_html نامیده می شود.
ویرایش فایل php توابع
فایل wp-config.php را پیدا کرده و بر روی آن کلیک راست کرده و گزینه View / Edit را انتخاب کنید.
فایل php پیکربندی wp را پیدا کنید
پرونده را با استفاده از هر ویرایشگر متن باز کنید و کد زیر را در بالای / * وارد کنید ، این همه ، ویرایش را متوقف کنید! وبلاگ نویسی مبارک * / خط نظر:
define('WP_DEBUG', true);
خط کد زیر را وارد کنید
پس از آن ، تغییراتی را که در فایل ایجاد کرده اید ذخیره کرده و مجدداً آن را در سرور بارگذاری کنید تا پرونده قدیمی موجود را دوباره بنویسید.
سپس یکی از صفحات خود را باز کرده و در صورت وجود خطاهایی که در صفحه نشان داده شده اند را بررسی کنید. بسته به آنچه خطاها نشان می دهد ، باید به نویسندگان قالب یا پلاگین خود در مورد آنها اطلاع دهید.  این دانش می تواند در حل خطا و بازیابی سریع منو مدیر وردپرس گمشده شما بسیار مفید باشد.

مرور CSS اضافی

اگر همه گزینه های ذکر شده در بالا را امتحان کرده باشید ، می توانید دلایل غیرمعمول این مسئله را کشف کنید. یعنی ، منو مدیر می تواند با برخی از کدهای CSS که به وب سایت اضافه کرده اید پنهان شود. ممکن است بعید به نظر برسد ، اما کاربران اغلب کد تایید نشده را در سایت خود کپی می کنند و در نهایت باعث ایجاد مشکل برای آنها می شود. در بخش زیر ، ما نشان خواهیم داد که چگونه این مورد را در مورد شما بررسی کنیم.
پس از ورود به داشبورد سرپرست خود ، به قسمت نمایش > ویرایشگر > بروید و تمام CSS هایی را که در اینجا اضافه کرده اید مرور کنید. شناسه مورد استفاده برای منو مدیر wpadminbar است ، به این معنی که شما باید به دنبال کد CSS در قالب زیر بگردید.
#wpadminbar {
// Some CSS code here
}
متأسفانه ، از آنجا که چندین روش ممکن برای پنهان کردن منو مدیر با CSS وجود دارد ، ما نمی توانیم دقیقا به شما بگوییم که کد چگونه ظاهر می شود. با این حال ، ما سه قانون رایج CSS برای پنهان کردن یک عنصر را برای شما فراهم خواهیم کرد تا به شما ایده بدهیم که به دنبال چه چیزی بگردید. آنها هستند:
  • display: none;
  • visibility: hidden;
  • opacity: 0;
پس از یافتن کدی که منو مدیر را پنهان می کند ، آن را برداشته و بر روی دکمه انتشار کلیک کنید تا تنظیمات شما ذخیره شود . همچنین می توانید کد CSS را که در یک سند متنی پیدا کرده اید کپی کنید تا قبل از حذف از سایت خود ، آن را برای بررسی بیشتر ذخیره کنید.
کد را بردارید
مانند تمام مراحل دیگر ، هنگام حذف کد ، یکی از صفحات خود را باز کنید تا ببینید آیا مشکل حل شده است. همچنین ، به یاد داشته باشید که قبل از مشاهده صفحه ، حافظه پنهان مرورگر را پاک کنید .

نتیجه گیری

اگر منو مدیر وردپرس شما وجود ندارد و این باعث کند شدن کار شما می شود و شما از میانبرهایی که عادت کرده اید نیستید ، برای حل این مشکل راهنمای ما را دنبال کنید. از بین رفتن منو مدیر شما ممکن است به اندازه از دست دادن دسترسی به داشبورد وردپرس شما ترسناک نباشد ، اما هنوز هم می تواند مشکلاتی را ایجاد کند. خوشبختانه چند مرحله وجود دارد که می توانید برای حل آسان مشکل حل کنید. علت آن هر چه باشد ، به سادگی مراحلی را که در این مقاله بیان کردیم دنبال کنید و آماده خواهید شد تا خیلی سریع به کارهای منظم خود ادامه دهید. اگر در پایان با درگیر کردن نویسندگان یک پلاگین یا موضوع در فرایند عیب یابی ، مطمئن شوید که کاملاً مشکل را توضیح داده اید و چه اقداماتی را برای سرعت بخشیدن به کار آنها و برطرف کردن سریع همه کارها انجام داده اید. برای دیدن دیگر آموزش های وردپرس به بانک مقالات وردپرس مراجعه فرمایید.