کد کوتاه در وردپرس (شورت کد)

فهرست مطالب

کد کوتاه در وردپرس یا شورت کد راهی آسان برای افزودن محتوای پویا به پست ها ، صفحات و ستون های فرعی وردپرس شماست . بسیاری از افزونه ها و تم های وردپرس از شورت کد برای افزودن محتوای تخصصی مانند فرم های تماس ، گالری تصاویر ، اسلایدر و موارد دیگر استفاده می کنند.در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی کد را در وردپرس اضافه کنید. ما همچنین به شما نشان خواهیم داد که چگونه کد کوتاه سفارشی خود را در وردپرس ایجاد کنید.

 

کد کوتاه چیست؟

کد کوتاه در وردپرس میانبرهای کدی است که به شما کمک می کند محتوای پویا را در پست ها ، صفحات و ابزارک های نوار کناری وردپرس اضافه کنید. آنها در داخل براکت های مربع به این شکل نمایش داده می شوند: [کد کوتاه] ، [shortcode] برای درک بهتر کد کوتاه ، بیایید نگاهی به پیشینه دلیل اضافه شدن شورت کد بیندازیم. وردپرس برای اطمینان از اینکه کسی از پست ها و محتوای صفحه برای درج کد مخرب در پایگاه داده استفاده نمی کند ، تمام مطالب را فیلتر می کند . این بدان معنی است که شما می توانید HTML اصلی را در پست های خود بنویسید ، اما نمی توانید کد PHP را بنویسید. اما اگر می خواهید برای نمایش پست های مرتبط ، تبلیغات بنری ، فرم های تماس ، گالری ها و غیره ، برخی از کد های سفارشی را در داخل پست های خود اجرا کنید ، چه می کنید؟ اینجاست که Shortcode API وارد می شود. اصولاً به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا کد خود را در داخل یک تابع اضافه کنند و سپس آن عملکرد را با وردپرس به عنوان شورت کد ثبت کنند ، بنابراین کاربران می توانند بدون داشتن دانش کدگذاری به راحتی از آن استفاده کنند. وقتی وردپرس کد را پیدا می کند ، کد مربوط به آن را به طور خودکار اجرا می کند. بیایید ببینیم که چگونه می توان به راحتی کد را در پست ها و صفحات وردپرس خود اضافه کرد.

افزودن شورت کد در پست ها و صفحات وردپرس

ابتدا باید پست و صفحه ای را که می خواهید کد به آن اضافه کنید ویرایش کنید. پس از آن ، باید روی دکمه add block کلیک کنید تا یک بلوک شورت کد وارد کنید. افزودن بلوک کد کوتاه در وردپرس پس از افزودن بلوک کد کوتاه ، می توانید کد خود را در تنظیمات بلوک وارد کنید. کد توسط افزونه های مختلف وردپرس ارائه می شود که ممکن است از آنها استفاده کنید مانند WPForms برای فرم های تماس ، OptinMonster برای فرم های بازاریابی از طریق ایمیل ، دکمه WP Call برای درج دکمه کلیک برای تماس و غیره. کد کوتاه را در ویرایشگر بلوک وارد کنید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استفاده از بلوک ها ، برای جزئیات بیشتر به آموزش گوتنبرگ ما مراجعه کنید. اکنون می توانید پست یا صفحه خود را ذخیره کرده و تغییرات خود را پیش نمایش کنید تا کد کوتاه را در عمل مشاهده کنید.

افزودن کد کوتاه در ابزارک های نوار کناری وردپرس

شما همچنین می توانید از شورت کد در وردپرس نوار کناری استفاده ویدجت . به سادگی از صفحه نمایش »ابزارک ها بازدید کرده و ابزارک 'Text' را به یک نوار کناری اضافه کنید. اکنون می توانید کد خود را در داخل متن متن ویجت بچسبانید. افزودن کد کوتاه در ویجت نوار کناری فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات ابزارک خود بر روی دکمه "ذخیره" کلیک کنید. پس از آن ، می توانید به وب سایت وردپرس خود مراجعه کنید تا پیش نمایش زنده شورت کد را در ابزارک نوار کناری مشاهده کنید.

افزودن کد کوتاه در Old WordPress Classic Editor

اگر هنوز از ویرایشگر کلاسیک قدیمی در وردپرس استفاده می کنید ، در اینجا نحوه افزودن کد کوتاه به پست ها و صفحات وردپرس خود آورده شده است. به سادگی پست و صفحه ای را که می خواهید کد به آن اضافه کنید ویرایش کنید. می توانید کد را در هر جایی از ویرایشگر محتوا که می خواهید نمایش داده شود ، جایگذاری کنید. فقط مطمئن شوید که کد در خط خودش قرار دارد. ویرایشگر کلاسیک کد کوتاه فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کنید. پس از آن می توانید پیش نمایش پست و صفحه خود را مشاهده کنید تا کد کوتاه را در عمل مشاهده کنید.

نحوه افزودن کد کوتاه در پرونده های تم وردپرس

منظور از کد کوتاه در پست ها ، صفحات و ابزارک های وردپرس است. با این حال ، گاهی اوقات ممکن است بخواهید از یک کد در داخل یک فایل تم وردپرس استفاده کنید. وردپرس انجام این کار را آسان می کند ، اما شما باید فایل های قالب وردپرس خود را ویرایش کنید. در واقع ، شما می توانید با اضافه کردن کد زیر ، به هر الگوی قالب وردپرس شورت کد اضافه کنید.
<?php echo do_shortcode("[your_shortcode]"); ?>
وردپرس اکنون به دنبال کد می رود و خروجی آن را در قالب قالب شما نمایش می دهد.

چگونه کد کوتاه سفارشی خود را در وردپرس ایجاد کنیم

هنگامی که می خواهید محتوای پویا یا کد سفارشی را در داخل پست وردپرس و صفحات اضافه کنید ، کد بسیار مفید است. با این حال ، اگر می خواهید یک کد کوتاه سفارشی ایجاد کنید ، پس از آن نیاز به تجربه کدگذاری دارد. اگر از نوشتن کد PHP راحت هستید ، در اینجا یک کد نمونه آورده شده است که می توانید از آن به عنوان الگو استفاده کنید.
// function that runs when shortcode is called
function wpb_demo_shortcode() {


// Things that you want to do.
$message = 'Hello world!';


// Output needs to be return
return $message;
}
// register shortcode
add_shortcode('greeting', 'wpb_demo_shortcode');
در این کد ، ابتدا تابعی ایجاد کردیم که برخی از کدها را اجرا می کند و خروجی را برمی گرداند. پس از آن ، ما کد جدیدی به نام "خوش آمد گویی" ایجاد کردیم و به وردپرس گفتیم عملکردی را که ایجاد کردیم اجرا کند.
اکنون می توانید با استفاده از کد زیر از این کد کوتاه به پست ها ، صفحات و ابزارک های خود استفاده کنید: [تبریک] این عملکردی را که ایجاد کرده اید اجرا می کند و خروجی مورد نظر را نشان می دهد. حال بیایید نگاهی به کاربرد عملی تر کد کوتاه بیندازیم. در این مثال ، ما یک بنر Google AdSense را در داخل شورت کد نمایش می دهیم.
// The shortcode function
function wpb_demo_shortcode_2() {


// Advertisement code pasted inside a variable
$string .= '<script async src="//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js"></script>
<ins class="adsbygoogle"
     style="display:block; text-align:center;"
     data-ad-format="fluid"
     data-ad-layout="in-article"
     data-ad-client="ca-pub-0123456789101112"
     data-ad-slot="9876543210"></ins>
<script>
     (adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});
</script>';


// Ad code returned
return $string;


}
// Register shortcode
add_shortcode('my_ad_code', 'wpb_demo_shortcode_2');
فراموش نکنید که کد تبلیغات را با کد تبلیغات خود جایگزین کنید. اکنون می توانید از کد کوتاه [my_ad_code] در داخل پست های وردپرس ، صفحات و ابزارک های نوار کناری خود استفاده کنید. وردپرس بطور خودکار عملکرد مرتبط با کد کوتاه را اجرا کرده و کد تبلیغات را نمایش می دهد.

کد کوتاه در مقابل بلوک های گوتنبرگ

کاربران اغلب از ما در مورد تفاوت میان کد کوتاه در مقابل بلوک های جدید گوتنبرگ سوال می کنند. اساساً اگر کد را مفید می دانید ، بلوک های ویرایشگر وردپرس را دوست خواهید داشت. بلوک ها به شما امکان می دهند همان کار را انجام دهید اما به روشی کاربرپسندتر. بلاک ها به جای اینکه از کاربران بخواهند برای نمایش محتوای پویا شورت کد اضافه کنند ، به کاربران اجازه می دهند محتوای پویا را در داخل پست ها / صفحات با رابط کاربری بصری تری اضافه کنند. بسیاری از افزونه های محبوب وردپرس به دلیل دوستانه تر بودن برای مبتدیان ، به جای استفاده از کد کوتاه به استفاده از بلوک های Gutenberg روی آورده اند. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه می توانید کد را در وردپرس اضافه کنید.