SVG در وردپرس , نحوه افزودن با 2 راه حل

فهرست مطالب

SVG در وردپرس ، به طور پیش فرض ، وردپرس به شما اجازه می دهد تا تمام قالب های محبوب فایل های تصویری ، صوتی و تصویری را بارگذاری کنید ، اما پرونده SVG در میان آنها نیست. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه SVG در وردپرس اضافه کنید.

SVG چیست؟

SVG یا Graphics Vector مقیاس پذیر یک قالب پرونده است که با استفاده از زبان نشانه گذاری XML ، وکتور گرافیک را تعریف می کند. مزیت اصلی SVG در وردپرس این است که به شما امکان می دهد تصاویر را بدون از دست دادن کیفیت یا پیکسل سازی بزرگ کنید. SVG چگونه کار می کند؟ Graphics Vector Scalable (SVG) یک فناوری است که با استفاده از XML نقشه های دو بعدی را نمایش می دهد. آنها متفاوت از فرمت های تصویری متداول مانند PNG ، GIF یا JPEG هستند. اگر یک فایل تصویری png / jpeg بگیرید و بزرگنمایی کنید ، متوجه خواهید شد که تصویر شروع به تار شدن و پیکسل شدن می کند. گرافیک برداری از پیکسل استفاده نمی کند. در عوض ، آنها از یک نقشه دو بعدی استفاده می کنند که گرافیکی را که مشاهده می کنید تعریف می کند. با بزرگنمایی ، تصویر پیکسل نمی شود! این امکان را برای شما فراهم می کند تا گرافیک برداری را بدون از دست دادن کیفیت ، بزرگ کنید . از همه مهمتر ، تصاویر SVG می توانند در اندازه پرونده نسبت به JPEG یا PNG کوچکتر باشند. از گرافیک برداری معمولاً برای نمادها ، فونت های آیکون ، آرم های وب سایت و تصاویر مارک تجاری استفاده می شود. ممکن است بخواهید فایلهای SVG را در وردپرس برای آرم ، نمادها یا سایر گرافیک های شرکت خود اضافه کنید. به همان اندازه که به نظر جالب می رسند ، پرونده های SVG در وردپرس هنوز کمی ناامن هستند. به همین دلیل وردپرس به طور پیش فرض از بارگذاری پرونده های SVG پشتیبانی نمی کند. اگر یک تصویر SVG در وردپرس بارگذاری کنید ، پیام خطای زیر را مشاهده خواهید کرد: خطای امنیتی SVG در وردپرس

متأسفیم ، این نوع پرونده به دلایل امنیتی مجاز نیست.

 

مسائل امنیتی مربوط به SVG در وردپرس

پرونده های SVG حاوی کدی به زبان نشانه گذاری XML هستند که مشابه HTML است. مرورگر یا نرم افزار ویرایش SVG شما برای نشان دادن خروجی بر روی صفحه ، زبان نشانه گذاری XML را تجزیه می کند. با این حال ، این وب سایت شما را در معرض آسیب پذیری های احتمالی XML قرار می دهد. می توان از آن برای دستیابی غیرمجاز به داده های کاربر ، ایجاد حملات بی رحمانه یا حملات اسکریپت بین سایت استفاده کرد. روش هایی که در این مقاله به اشتراک خواهیم گذاشت سعی در سالم سازی پرونده های SVG برای بهبود امنیت آنها است. با این حال ، این پلاگین ها نمی توانند کاملا از بارگذاری یا تزریق کد مخرب جلوگیری کنند . بهترین راه حل این است که فقط از پرونده های SVG که توسط منابع معتبر ایجاد شده اند استفاده کنید و آپلودهای SVG را فقط به کاربران معتمد محدود کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد امنیت ، راهنمای کامل امنیت وردپرس را برای مبتدیان بررسی کنید. همانطور که گفته شد ، بیایید نگاهی به چگونگی استفاده آسان و ایمن از پرونده های SVG در وردپرس بیندازیم.

روش 1. با استفاده از پشتیبانی SVG ، پرونده های SVG را در وردپرس بارگذاری کنید

این روش پشتیبانی کاملی را برای افزودن پرونده های SVG ارائه می دهد. همچنین به شما امکان می دهد SVG درون خطی را در پست ها و صفحات وردپرس نمایش دهید. ابتدا باید پلاگین SVG Support را نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی ، برای پیکربندی تنظیمات افزونه باید به صفحه   SVG Support <<Settings بروید. تنظیمات پشتیبانی SVG در صفحه تنظیمات ، باید کادر کنار "Restrict to administrator" را علامت بزنید. این گزینه فقط به مدیر سایت اجازه می دهد تا پرونده های SVG را بارگذاری کند. گزینه بعدی روشن کردن حالت پیشرفته است. فقط اگر می خواهید از ویژگی های پیشرفته ای مانند انیمیشن های CSS و ارائه داخلی SVG استفاده کنید ، این گزینه را علامت بزنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. اکنون می توانید یک پست جدید ایجاد کنید یا یک پست موجود را ویرایش کنید. در ویرایشگر پست ، فایل SVG خود را بارگذاری می کنید مانند هر پرونده تصویری دیگر ، به سادگی یک بلوک تصویر به ویرایشگر اضافه کنید و سپس پرونده SVG را بارگذاری کنید. اکنون می توانید فایل SVG را در وردپرس بارگذاری و جاسازی کنید. فایل SVG در پست وردپرس تعبیه شده است

روش 2. با استفاده از SVG ایمن ، پرونده های SVG را در وردپرس بارگذاری کنید

این روش همچنین از یک پلاگین استفاده می کند و به شما امکان می دهد فایل های SVG بارگذاری شده در وردپرس را ضد عفونی کنید. اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی پلاگین Safe SVG است. افزونه خارج از جعبه کار می کند و هیچ تنظیماتی برای پیکربندی شما وجود ندارد. می توانید به سادگی پیش بروید و پرونده های SVG را بارگذاری کنید. نکته منفی این است که این افزونه امکان بارگذاری SVG توسط همه کاربرانی را دارد که می توانند در سایت وردپرسی شما پست بنویسند. برای کنترل اینکه چه کسی می تواند پرونده ها را بارگذاری کند ، باید نسخه برتر این افزونه SVG را خریداری کنید. امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه با خیال راحت SVG را در وردپرس اضافه کنید.