صفحه بایگانی در وردپرس , نحوه ایجاد

فهرست مطالب

صفحه بایگانی در وردپرس راهی عالی برای گردآوری همه مطالب قدیمی خود در یک صفحه است. به شما امکان می دهد یک صفحه اختصاصی داشته باشید که در آن می توانید بایگانی های ماهانه ، بایگانی دسته بندی ، بایگانی برچسب ها ، بایگانی نویسندگان و هر چیز دیگری را که می خواهید اضافه کنید ، لیست کنید.

صفحه بایگانی های سفارشی

مشکل

به طور پیش فرض ، شما می توانید بایگانی های سالانه خود را با استفاده از ابزارک های نوار کناری نمایش دهید. هنگامی که بیش از یک سال وبلاگ نویسی کرده اید ، این می تواند از کنترل خارج شود . شما می توانید بایگانی دسته بندی ، لیست نویسنده و غیره را در نوار کناری خود اضافه کنید. اما چرا وقتی می توانید یک صفحه واحد ایجاد کنید تا همه آنها را لیست کنید ، نوار کناری را با تعداد زیادی پیوند شلوغ کنید. این زمانی است که یک صفحه بایگانی سفارشی وارد عمل می شود. نه تنها به شما اجازه می دهد از شلوغی و آشفتگی جلوگیری کنید ، بلکه راهی کارآمد برای مرور مطالب قدیمی شما در اختیار کاربران قرار می دهد. متأسفانه ، بیشتر مضامین وردپرس با الگوی صفحه آرشیو سفارشی همراه نیستند. بیایید نگاهی به آنچه شما برای ایجاد الگوی صفحه آرشیو سفارشی در وردپرس نیاز دارید ، داشته باشیم. توجه: لطفا بایگانی های سفارشی را با الگوی archive.php که دارای بیشتر زمینه های وردپرس است اشتباه نگیرید. الگوی archive.php برای نمایش ماهانه ، دسته بندی ، برچسب ، نویسنده و سایر صفحات بایگانی استفاده می شود. صفحه بایگانی های سفارشی ما یک صفحه واحد است که تمام بایگانی های دیگر شما را گرد هم می آورد.

ایجاد الگوی صفحه بایگانی سفارشی

اولین کاری که باید انجام دهید ایجاد الگوی صفحه برای صفحه بایگانی سفارشی است. به سادگی یک فایل جدید در ویرایشگر متن خود باز کنید (یعنی Notepad) و نام آن را page-archive.php بگذارید . بعد ، خطوط کد زیر را در بالا اضافه کنید:
<?php
/*
Template Name: Archives
*/
?>
page-archive.phpپوشه تم های وردپرس خود را بارگذاری کنید و یک الگوی صفحه Archives ایجاد کرده اید. اکنون باید اطمینان حاصل کنیم که این الگوی صفحه با طراحی سایت شما مطابقت داشته باشد. محتوای page.phpپرونده خود را که در پوشه طرح زمینه شما قرار دارد کپی کرده و در آن جای گذاری کنید page-archive.php.
در زیر مثالی از شکل page-archive.phpپرونده شما آورده شده است:
<?php
/* 
Template Name: Archives
*/
get_header(); ?>
 
<div id="primary" class="site-content">
<div id="content" role="main">
 
<?php while ( have_posts() ) : the_post(); ?>
                 
<h1 class="entry-title"><?php the_title(); ?></h1>
 
<div class="entry-content">
 
<?php the_content(); ?>
 
/* Custom Archives Functions Go Below this line */
 
 
 
/* Custom Archives Functions Go Above this line */
 
</div><!-- .entry-content -->
 
<?php endwhile; // end of the loop. ?>
 
</div><!-- #content -->
</div><!-- #primary -->
 
<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>
ایجاد صفحه بایگانی سفارشی در وردپرس
اکنون که الگوی صفحه اصلی را آماده کردید ، باید یک صفحه بایگانی سفارشی جدید در وردپرس ایجاد کنید. به پنل مدیریت وردپرس خود بروید و صفحه جدیدی اضافه کنید ( Pages »New ). می توانید با این صفحه بایگانی ، کتابخانه یا هر چیز دیگری که دوست دارید تماس بگیرید. اکنون به جعبه های متا در زیر دکمه انتشار در سمت راست صفحه خود نگاه کنید. باید یک جعبه متا به نام Page Attributes مشاهده کنید. روی منوی کشویی زیر الگو کلیک کنید و بایگانی را به عنوان الگوی صفحه خود انتخاب کنید. صفحه را ذخیره و منتشر کنید. الگوی بایگانی صفحه را در وردپرس انتخاب کنید اکنون شما صفحه ای ایجاد کرده اید که از الگوی صفحه بایگانی استفاده می کند ، اما هیچ محتوایی را نشان نمی دهد. بیایید ادامه دهیم و عناصر صفحه بایگانی سفارشی مانند بایگانی های سالانه ، دسته ها و غیره را اضافه کنیم.

افزودن بایگانی های ماهانه با بایگانی های فشرده

از افزونه ای به نام Compact Archives استفاده می کنیم. این افزونه را نصب کنید و افزونه Compact Archives را فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه ، کد زیر را در الگوی صفحه آرشیو سفارشی خود اضافه کنید (page-archive.php):
<p><strong>By Date</strong></p>
<ul>
<?php compact_archive($style='block'); ?>
</ul>
این بایگانی ماهانه شما را به این صورت نمایش می دهد: نمایش بایگانی ماهانه یک سال در هر ردیف با استفاده از بایگانی فشرده

افزودن لیستی از همه دسته ها

دسته ها موضوعات اصلی وب سایت شما را خلاصه می کنند و بهترین روش برای مرتب سازی محتوای شما هستند. ببینید چرا ما از دسته ها در مقابل برچسب ها استفاده می کنیم . از آنجا که ما از دسته ها به عنوان اصلی ترین راه برای سازماندهی محتوای خود استفاده می کنیم ، فکر می کنیم ذکر بایگانی دسته بندی ما کاملاً مهم است. برای صرفه جویی در فضا ، ما می خواهیم آن را یک لیست درون خطی نمایش دهیم. ابتدا این کد را در پرونده الگو صفحه بایگانی خود اضافه کنید:
<p><strong>Categories:</strong></p>
<ul class="bycategories">
<?php wp_list_categories('title_li='); ?>
</ul>
<div class="clear"></div>
اکنون باید این لیست را سبک کنیم ، به صورت درون خطی به نظر برسد و شکل ظاهری آنها بهتر شود. این را به style.cssپرونده طرح زمینه خود اضافه کنید :
ul.bycategories {
margin: 0;
padding: 0;
}
ul.bycategories li {
list-style: none;
list-style-type: none;
margin: 0;
padding: 0;
}
ul.bycategories li a {
list-style: none;
list-style-type: none;
margin: 0 20px 15px 0;
float: left;
background: #eee;
color: #464646;
padding: 5px 10px;
border-radius: 5px;
-moz-border-radius: 5px;
-webkit-border-radius: 5px;
}
ul.bycategories li a:hover{
text-decoration: none;
background: #ff6200;
color: #fff;
}
.clear{clear: both;}
دسته بندی های شما به این شکل خواهد بود:
نمایش در دسته های صفحات در صفحه بایگانی در وردپرس

کاوش کنید؟ کاربران را به یک پست تصادفی هدایت کنید

در صفحه بایگانی ما ، یک دکمه مطلب تصادفی باید داشته باشیم ، که کاربران را به یک پست تصادفی هدایت کند. هدف این است که به کاربران اجازه دهد به طور تصادفی از طریق مقالات تصادف کنند. اگرچه این همه اطلاعاتی است که در صفحه بایگانی سفارشی خود داریم ، مطمئناً می توانید اطلاعات بیشتری اضافه کنید. بیایید برخی از موارد دیگری را که می توانید اضافه کنید بررسی می کنیم.

افزودن Tag Cloud

اگر می خواهید یک ابر برچسب از محبوب ترین برچسب های مورد استفاده خود در سایت نمایش دهید ، به سادگی کد زیر را در فایل custom-archive.php اضافه کنید:
<p><strong>Tags Cloud:</strong></p>
<?php wp_tag_cloud(); ?>
wp_tag_cloud () تابع همراه با بسیاری از پارامترهای برای تنظیم تعداد برچسب، حداکثر و حداقل اندازه تگ، و غیره

افزودن لیست صفحات

اگر می خواهید لیستی از تمام صفحات سایت شما نمایش داده شود ، به سادگی کد زیر را اضافه کنید:
<?php wp_list_pages( 'title_li=' ); ?>
افزودن لیست نویسندگان
برای نمایش لیست نویسندگان در سایت ، به سادگی کد زیر را اضافه کنید:
<?php wp_list_authors( 'exclude_admin=0&optioncount=1' ); ?>
افزودن پست های اخیر
اگر می خواهید لیستی از جدیدترین پست های خود را نشان دهید ، این کد را اضافه کنید:
<?php wp_get_archives('type=postbypost&limit=10'); ?>
یک صفحه بایگانی جامع به کاربران شما این امکان را می دهد تا به طور موثر در محتوای قدیمی شما پیمایش کنند. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند یک صفحه بایگانی سفارشی در وردپرس ایجاد کنید.