پروفایل مشتری WooCommerce

پروفایل مشتری WooCommerce – نحوه ایجاد و سفارشی سازی

فهرست مطالب

پروفایل مشتری WooCommerceپروفایل مشتری WooCommerce - آیا تا به حال صفحه پروفایل مشتری WooCommerce پیشرفته تری را خواسته اید؟ جایی که می توانید تمام اطلاعات مهم مربوط به مشتری را در یک مکان منظم داشته باشید. در آموزش زیر ، من قصد دارم به شما نشان دهم که چگونه پروفایل مشتری پیشرفته خود را برای فروشگاه WooCommerce خود ایجاد کنید که می توانید با استفاده از آن اطلاعات مشتری سفارشی را که همیشه برای شما و تیم شما در دسترس است ذخیره کنید.

چرا پروفایل مشتری WooCommerce ایجاد می شود

فروشگاه ووکامرس شما اطلاعات (مفیدی) زیادی درباره مشتری شما دارد. متأسفانه برای ما ، این اطلاعات از طریق تنظیمات وردپرس شما به صورت خرید اطلاعات ، اطلاعات شخصی ، فعالیت مشتری و غیره تقسیم شده است. علاوه بر این ، بسیاری از جزئیات مشتری نیز وجود دارد که شما و کارکنان خود در مورد برخی از مشتریان می دانید. داشتن یک مکان در دسترس همه این اطلاعات جامع و منظم مشتری ، می تواند کمک بزرگی به روند روان کار شما باشد. در اینجا برخی از مزایای استفاده از پروفایل مشتری سفارشی برای فروشگاه آنلاین شما ذکر شده است:
 • تمام اطلاعات موجود در یک صفحه.

 • مدیریت مشتری WooCommerce بهبود یافته است.

 • یادداشت های مشتری (داخلی) ایجاد و به اشتراک بگذارید.

 • اطلاعات مشتری مربوط به فروشگاه خود را اضافه کنید.

 • سردرگمی و خطاها را کاهش دهید.

 • مشتریان خود را بهتر درک کنید.

ابتدا ، قبل از شروع ایجاد صفحات مشتری WooCommerce سفارشی ، باید مطمئن شویم که افزونه Users Insights را نصب کرده و ماژول WooCommerce را برای User Insights فعال کرده ایم. می توانید ماژول را از قسمت ماژول های پلاگین فعال کنید. برای این آموزش ، ما همچنین می خواهیم از Custom User Fields و Customer / User Notes استفاده کنیم . هر دوی این ویژگی ها به طور پیش فرض با افزونه Users Insights ارائه می شوند. لطفاً توجه داشته باشید که از آنجا که Users Insights یک افزونه مدیریت کاربر در وردپرس است ، این ویژگی فقط با مشتریان WooCommerce که در نصب شما کاربران ثبت شده اند کار می کند .

مشخصات مشتری پیش فرض

برای دسترسی به صفحه پروفایل پیش فرض کاربر Users Insights ، تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که بر روی نام کاربری یک کاربر خاص از لیست کاربران کلیک کنید. با این کار صفحه ای باز می شود که می تواند به شکل زیر باشد: مشخصات مشتری ووکامرس همانطور که از ابتدا مشاهده کردید ، یک صفحه پروفایل مشتری بسیار زیبا با اطلاعات اضافی مشتری در مقایسه با صفحه پیش فرض حساب من WooCommerce دریافت می کنید. در اینجا برخی از مهمترین قسمتهای اطلاعات پروفایل مشتری وجود دارد که به طور پیش فرض در دسترس هستند:
 • مشخصات شخصی مانند نام کاربری ، نام ها ، آواتار شخص

 • گروه های مشتری

 • مکان مشتری : شهر ، منطقه و کشور

 • مکان در یک نقشه تعاملی نشان داده شده است

 • اقدامات مشتری مانند سفارشات ووکامرس و همچنین ارسال ها ، صفحات ، نظرات و انواع پست سفارشی ایجاد شده

 • فعالیت مشتری: آخرین بازدید ، تعداد جلسات

بسته به ماژولهای Users Insights که در وب سایت خود فعال هستید ، ممکن است نوع دیگری از اطلاعات مشتری مانند اطلاعات دستگاه مشتری یا اطلاعات عضویت کاربر را مشاهده کنید . همچنین بخش لیست فعالیت کاربر وجود دارد. در اینجاست که می توانید لیستی گروه بندی شده از برخی فعالیت های تولید محتوا را که مشتری ایجاد کرده است مانند پست ها ، صفحات ، نظرات و انواع پست های سفارشی مشاهده کنید. اما مهمتر از همه ، با فعال شدن ماژول WooCommerce ، بخش "سفارشات" به فعالیت کاربر اضافه می شود ، جایی که می توانید لیستی از تاریخچه سفارش مشتری اخیر  WooCommerce هر کاربر را مشاهده کنید. هر سفارش پیوندی به صفحه سفارش WooCommerce مربوطه دارد که در آن می توانید جزئیات سفارش را مشاهده و ویرایش کنید. این لیست همچنین شامل پیوندی به صفحه لیست سفارشات ووکامرس است که لیست کامل سفارشات فقط برای کاربر انتخاب شده را نشان می دهد. بخش دیگری که ممکن است متوجه شوید قسمت یادداشت های کاربر / مشتری است. این می تواند یک ویژگی بسیار مفید باشد زیرا به شما امکان می دهد یادداشت های نوشتاری کوتاه درباره مشتری اضافه کنید. اگر می خواهید در مورد ویژگی یادداشت مشتری بیشتر بدانید ، لطفاً مقاله چگونگی ایجاد یادداشت های مشتری ووکامرس را بررسی کنید.

افزودن قسمتهای سفارشی به پروفایل مشتری WooCommerce شما

اما اگر اطلاعات مشتری سفارشی دارید که می خواهید به پروفایل مشتری WooCommerce خود اضافه کنید ، چه می کنید؟ اینجاست که عملکرد زمینه های کاربر سفارشی Users Insights مفید است. بخش فیلدهای کاربر سفارشی در افزونه User Insights به شما امکان می دهد اطلاعات سفارشی را به پروفایل مشتری خود اضافه کنید. این می تواند یک شماره تلفن ، نوعی وضعیت ، برخی تاریخ مهم ، سازمان ، نام مستعار ، جنسیت و غیره باشد. شما می توانید یک قسمت سفارشی مشتری جدید WooCommerce از  بخش Custom User Fields در افزونه Users Insights اضافه کنید. بینش کاربران زمینه های متا کاربر سفارشی ایجاد می کند در اینجا لیستی از همه قسمتهای سفارشی که ایجاد کرده اید (در صورت وجود) و همچنین فرم افزودن یک قسمت سفارشی جدید را مشاهده خواهید کرد. برای مثال ما ، فقط بگوییم که من می خواهم یک قسمت شماره تلفن برای مشتری خود اضافه کنم. تمام کاری که من باید انجام دهم این است که گزینه Field Name را روی "شماره تلفن" تنظیم کنم ، یک نام کلید متا انتخاب کنم (در مورد ما ، این یک کاربر متا تلفن خواهد بود) و نوع مورد نظر را برای فیلد انتخاب کنم. در حال حاضر ، انواع زمینه های زیر پشتیبانی می شود: متن ، شماره ، لیست کشویی و تاریخ (فقط خواندنی). نوع متن را انتخاب می کنیم و روی add کلیک می کنیم. و این ، اکنون ما یک بخش سفارشی جدید مشتری داریم که در صفحه حساب WooCommerce از Users Insights هر مشتری برای ما در دسترس است. مشخصات مشتری ووکامرس با زمینه  

افزودن و ویرایش اطلاعات به قسمتهای مشتری سفارشی

اکنون که زمینه سفارشی مشتری جدید WooCommerce  ایجاد شده است ، می توانیم به راحتی اطلاعاتی را که می خواهیم در بخش مشخصات مشتری خود داشته باشیم اضافه کنیم. برای این کار ، تنها کاری که باید انجام دهیم کلیک کردن بر روی نماد ویرایش در سمت راست قسمت تازه ایجاد شده است. با این کار متن به یک مکان نگهدار متن تبدیل می شود که در آن می توانیم اطلاعات موجود را اضافه یا ویرایش کنیم. woocommerce-custom-customer-profiles-add-custom-field بسته به نوع فیلد ، یک ورودی فیلد متفاوت وجود خواهد داشت. به عنوان مثال ، برای فیلدهای عددی ورودی عددی وجود دارد و برای قسمتهای کشویی ، یک کرکره انتخابی با تمام گزینه های از پیش تعریف شده مشاهده خواهید کرد: یک قسمت کشویی در نمایه مشتری WooCommerce ویرایش کنید

بارگیری داده های موجود صندوق های پرداخت WooCommerce

برخی از قسمتهای پرداخت ووکامرس شما به عنوان فیلدهای متا کاربر سفارشی ذخیره می شوند. این برای ما مفید است زیرا این بدان معنی است که ما می توانیم به راحتی این داده ها را در Users Insights بارگذاری کنیم. روند کار همان روشی است که در سایر زمینه های سفارشی انجام می دهیم ، اما این بار باید از کلیدهای WooCommerce استفاده کنیم. ووکامرس زمینه های متای کاربر را ثبت کنید وقتی این قسمت ها را ترسیم کردید می توانید آنها را در صفحه پروفایل مشتری مشاهده کنید ، از آنها در فیلترها ، ستون ها و پرونده های صادراتی خود استفاده کنید. بخشهای متا کاربر WooCommerce در نمایه  

با استفاده از داده های زمینه های سفارشی ، مشتریان WooCommerce را جستجو و فیلتر کنید

توجه به این نکته مهم است که همه این اطلاعات سفارشی در جدول کاربر Users Insights و همچنین در فیلترهای هوشمند Users Insights نیز موجود است. به این معنی که شما می توانید مشتریان WooCommerce خود را با این اطلاعات جستجو و فیلتر کنید . با کلیک روی نماد چشم و انتخاب نام فیلدهایی که می خواهید نشان داده شوند ، می توانید قسمتهای سفارشی را در جدول کاربر مشاهده کنید. هنگامی که آنها را قابل مشاهده کردید ، می توانید به راحتی پیش زمینه داده های سفارشی مشتریان WooCommerce خود را در جدول کاربر مشاهده کنید. همچنین می توانید جدول را بر اساس هر یک از این قسمت ها مرتب کنید. در اینجا مثالی آورده شده است که در آن زمینه های سفارشی "Age" ، "Number Phone" و "Occupation" را در جدول کاربر قابل مشاهده کرده و لیست کاربران را بر اساس قسمت age مرتب سازی کرده ایم: قسمتهای مشخصات مشتری WooCommerce را در جدول نمایش دهید تمام قسمتهای سفارشی مشتری WooCommerce در فیلترهای Users Insights نیز موجود است ، بدین معنی که شما می توانید لیست مشتریان خود را توسط هر یک از این زمینه ها فیلتر کنید. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید لیستی از مشتریانی را که بالای یک سن خاص هستند و یا کسانی که شغل آنها مربوط به مدیریت است پیدا کنید همه این کارها را می توانید با کمک فیلترهای Users Insights انجام دهید. ووکامرس مشتریان را بر اساس قسمتهای نمایه جستجو کنید اکنون ما می دانیم که چگونه کاربران را براساس برخی از زمینه های سفارشی آنها فیلتر کنیم. بیایید با کمی داده های ووکامرس نیز ادویه را پر کنیم. تعداد زیادی ستون و فیلتر مخصوص WooCommerce وجود دارد که حاوی داده های حساب WooCommerce است. مثلا:
 • ارزش طول عمر مشتری

 • تعداد سفارشات

 • تاریخ سفارش اول و آخر

 • محصولات لیست علاقه مندی ها

 • بررسی ها

 • محصولات خریداری شده

 • استفاده از کوپن

 • وضعیت سفارش

فرض کنید شما یک کمپین برای توسعه دهندگان اجرا کرده اید و می خواهید بررسی کنید که چند برنامه نویس از کد کوپن خاصی استفاده کرده اند. این کار را می توانید با ترکیب "کوپن استفاده کرده است" و فیلترهای شغل کاربران انجام دهید. حتی می توانید لیست کاربران را بر اساس محصولات سفارش داده شده تقسیم بندی کنید. ووکامرس با سفارشات و قسمتهای نمایه ، مشتریان را فیلتر می کند به همین ترتیب ، می توانید بررسی کنید که چه تعداد مشتری از آن کوپن استفاده کرده اند اما برنامه نویس نیستند. ایده دیگر استفاده از ارزش مادام العمر مشتری برای یافتن مشتریان غیرفعال اما با ارزش خود خواهد بود. بنابراین اگر یک مشتری با بلیط بالا مدت زیادی به فروشگاه شما مراجعه نکرده است ، شاید خوب باشد که با او تماس بگیریم. موارد کمی وجود دارد که صاحب مشاغل می تواند برای بهبود ارزش مادام العمر مشتری خود انجام دهد اما اصول اساسی این است که مشتری باید هزینه بیشتری (برای هر مورد) خرج کند ، بیشتر اوقات خرید کند و برای مدت طولانی تری مشتری بماند. بنابراین اگر مدتی است که یک مشتری بلیط بالا از شما سفارشی کرده است ، بهتر است یک استراتژی تعامل دوباره را در نظر بگیرید. تاریخ ارزش مادام العمر را می توانید از پروفایل های کاربر WooCommerce در ترکیب با آخرین فیلتر مشاهده شده استخراج کنید. ووکامرس مشتریان ارزشمند غیرفعالی را پیدا می کند علاوه بر این ، شما به راحتی می توانید لیست مشتری فیلتر شده خود را  از جمله تمام داده های زمینه های سفارشی در قالب CSV صادر کنید. به این ترتیب می توانید از این داده ها برای گزارشات خود استفاده کنید یا شاید یک کمپین ایمیلی ایجاد کنید که در آن بتوانید یک انتخاب سفارشی از مشتری را به همراه داده های فیلدهای سفارشی مورد نیاز خود وارد کنید.

سازماندهی قسمتهای پروفایل مشتری WooCommerce

اگر تعداد قسمتهای سفارشی که برای پروفایل مشتری خود دارید بیشتر شود ، بهتر است آنها را به منظور بهبود خوانایی و سازماندهی در بخشهای مختلف گروه بندی کنید. این کار را می توان از گزینه Profile Settings در پروفایل های کاربر انجام داد. برای فعال کردن حالت ویرایش تنظیمات پروفایل ، فقط روی دکمه تنظیمات پروفایل در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید: مشخصات مشتری WooCommerce تنظیمات را فعال می کند

گروه های پروفایل

پس از فعال شدن ویرایش تنظیمات ، شما مجموعه ای کاملاً جدید از گزینه ها را دریافت می کنید. به عنوان مثال ، می توانید گروه ها را برای زمینه های سفارشی خود اضافه کنید. وقتی صحبت از سازمان زمینه های سفارشی می شود ، به شما کمک زیادی می کند. به ویژه ، اگر قسمتهای زیادی از پلاگین های مختلف یا متعلق به انواع مختلف است. با استفاده از گزینه "افزودن عنوان بخش" ، در زیر قسمتهای سفارشی خود ، می توانید بخشهای جدید اضافه کنید: ووکامرس گروه فیلد نمایه را اضافه کنید بعد از اینکه بخش زمینه های سفارشی WooCommerce اضافه شد ، می توانید آن را با استفاده از دکمه فلش که به عنوان دسته کشیدن و رها کردن عمل می کند ، حرکت دهید. این یک روش سریع برای انتقال آن است تا جایی که شما می خواهید. سفارش مجدد گروه زمینه WooCommerce

مرتب سازی و پنهان کردن زمینه ها

سپس ، یکی دیگر از موارد جالب دیگر نیز در اطراف زمینه های کاربر سفارشی شما قرار دارد. به همان روشی که می توانید گروه های خود را جابجا کنید ، می توانید زمینه ها را حرکت دهید تا سفارشی پیدا کنید که برای شما مناسب باشد. WooCommerce قسمت مشخصات مجدد را مرتب کنید اگرچه داشتن بسیاری از زمینه های سفارشی مفید است ، اما گاهی اوقات ما فقط اطلاعات اصلی را می خواهیم. با تنظیمات پروفایل ، می توانید برخی از قسمتهای سفارشی را پنهان کنید ، بنابراین می توانید به سازمان مورد نظر خود برسید.ووکامرس مشخصات مشتری را پنهان می کند از صفحه تنظیمات پروفایل می توانید بخشهایی را از قسمت فعالیت مجددا مرتب کنید یا پنهان کنید همان قسمتهای سفارشی بود. تمام تنظیمات مربوط به سفارشی سازی پروفایل (نمایش / پنهان کردن فیلدها و ترتیب) پایگاه کاربر هستند ، به این معنی که هر مدیر بسته به داده هایی که معمولاً با آنها کار می کند می تواند "پروفایل" سفارشی خود را اعمال کند.

نتیجه

خودشه! شما با موفقیت صفحه مشخصات شخصی خود را برای مشتریان WooCommerce خود ایجاد کرده اید. همانطور که در پروفایل های سفارشی WooCommerce ما مشاهده می کنید ، نه تنها شما توانایی ضبط و مدیریت داده های بیشتری راجع به مشتریان خود را دارید ، بلکه همه این اطلاعات از طریق فیلترهای Users Insights نیز قابل جستجو و دسترسی هستند. امیدواریم این مقاله به شما در بهبود مدیریت و سازماندهی مشتری کمک کرده باشد.برای دیدن دیگر آموزش های مربوط به وردپرس میتوانید با بانک مقالات وردپرس مراجعه فرمایید.