نظرات وردپرس را به صورت انبوه حذف کنیم

فهرست مطالب

نظرات وردپرس را چگونه به صورت انبوه حذف کنیم؟ صاحب یک سایت ممکن است تصمیم بگیرد همه نظرات را از سایت وردپرس خود حذف کند. اگر نظرات زیادی دارید ، حذف این دستی ممکن است مدتی طول بکشد. در این مقاله ، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه همه نظرات را به راحتی حذف کنید.

قبل از اینکه همه نظرات وردپرس را حذف کنید

سناریوهای قانونی بسیاری وجود دارد که کاربر واقعاً نیاز دارد بدون هیچ گونه تردیدی تمام نظرات را حذف کند. به عنوان مثال ، شما وردپرس را با نظرات ساختگی در یک سایت توسعه پر کردید تا فقط ببینید چگونه ظاهر می شوند. شما می خواهید قبل از انتقال به یک سایت زنده ، آن نظرات را حذف کنید . سناریوهای بسیار دیگری نیز وجود دارد که در آن صاحب سایت می خواهد از شر نظرات سایت وردپرس خود خلاص شود. با این حال ، اگر فقط می خواهید نظرات هرزنامه را حذف کنید ، نگاهی به راهنمای ما در مورد نحوه حذف دسته ای نظرات هرزنامه در وردپرس بیاندازید. اگر از اسپم نظر در مورد وردپرس خود ناراحت هستید ، مطمئن شوید که این نکات و ابزارها را برای مبارزه با هرزنامه نظر در وردپرس بررسی کرده اید . اگر در صفحات شما نظراتی نشان داده شد ، نگاهی به نحوه غیرفعال کردن نظرات در صفحات در وردپرس بیندازید . اگر هیچ یک از سناریوهای فوق اعمال نشد ، به خواندن ادامه دهید. ابتدا باید یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس سایت خود ایجاد کنید. حذف همه نظرات در وردپرس اقدامی برگشت ناپذیر است. با حذف این نظرات ، نمی توانید آن را واگرد کنید. به همین دلیل مهم است که یک نسخه پشتیبان تهیه کنید.

روش 1: حذف همه نظرات وردپرس با استفاده از پلاگین

ساده ترین راه برای حذف همه نظرات یک باره استفاده از یک افزونه است. توجه: این اقدام برگشت ناپذیر است و شما باید قبل از حرکت به جلو یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس تهیه کنید . در صورت تغییر نظر ، به شما این امکان را می دهد که نظرات خود را بازیابی کنید. اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه Delete All Comments of WordPress است. پس از فعال شدن ، باید به صفحه ابزارها »حذف نظرات» بروید. اینجاست که تعداد کل نظرات در وب سایت و گزینه های حذف نظرات را مشاهده خواهید کرد. حذف تمام نظرات وردپرس با استفاده از یک افزونه می توانید تمام نظرات وردپرس ، نظرات در انتظار ، نظرات هرزنامه یا نظرات موجود در حذف شده ها را حذف کنید. اگر می خواهید همه نظرات را حذف کنید ، گزینه "All Comments" را انتخاب کنید و سپس بر روی دکمه Delete Now کلیک کنید. اکنون این افزونه تمام نظرات را از سایت وردپرس شما به طور دائمی حذف خواهد کرد. از جمله موارد موجود در هرزنامه و حذف شده ها. اکنون می توانید به صفحه نظرات مراجعه کرده و تمام نظرات را با خیال راحت از سایت وردپرس خود حذف کنید.

روش 2: با استفاده از phpMyAdmin همه نظرات نظرات وردپرس را حذف کنید

همچنین می توانید با استفاده از MySQL یا phpMyAdmin به سرعت تمام نظرات  را حذف کنید . این روش فقط برای کاربران پیشرفته تر توصیه می شود. توجه: این عمل نیز برگشت ناپذیر است. قبل از حرکت به جلو باید یک نسخه پشتیبان کامل از وردپرس تهیه کنید یا حداقل یک نسخه پشتیبان تهیه کنید . به داشبورد cPanel حساب میزبانی وردپرس خود وارد شوید. در بخش پایگاه داده ، بر روی phpMyAdmin کلیک کنید. وارد phpMyAdmin شوید در داخل phpMyAdmin ، باید پایگاه داده وردپرس خود را پیدا کنید. صفحه ای را مشاهده خواهید کرد که تمام جداول پایگاه داده وردپرس شما را نشان می دهد. جدول نظرات را در وردپرس انتخاب و خالی کنید کادر کنار wp_commentsو wp_commentmetaجداول را علامت بزنید . نام جداول نظرات شما ممکن است بسته به پیشوند جداولی که هنگام نصب وردپرس انتخاب کرده اید متفاوت باشد . پس از انتخاب جدول نظرات ، منوی کشویی "با انتخاب:" را در زیر لیست جدول قرار دهید و "خالی" را از فهرست کشویی انتخاب کنید. PhpMyAdmin اکنون هشداری را به شما نشان می دهد که آیا واقعاً می خواهید آن جداول را خالی کنید؟ تأیید کنید که می خواهید داده های انتخاب شده را حذف کنید برای ادامه بر روی دکمه بله کلیک کنید. با این کار تمام نظرات از پایگاه داده شما حذف می شود. همچنین می توانید تمام نظرات را با استفاده از کنسول MySQL (خط فرمان) حذف کنید. به سادگی وارد کنسول MySQL خود شوید و این دستور را اجرا کنید:
TRUNCATE `wp_commentmeta`;
TRUNCATE `wp_comments`;
این همه ، امیدواریم این مقاله به شما کمک کند یاد بگیرید چگونه همه نظرات را در وردپرس به راحتی حذف کنید.