خرابی وردپرس

خرابی وردپرس – 5 نکته برای جلوگیری از آن

فهرست مطالب

خرابی وردپرس جزئی جدایی ناپذیر در داشتن وب سایت است. وب سایت مشاغل ، فروشگاه آنلاین یا حتی یک وبلاگ وردپرس شما صد در صد از زمان فعال نخواهد بود - دوره های خرابی به یک دلیل یا دلیل دیگر اتفاق می افتد. با این وجود ، نباید اجازه دهید این کار شما را از انجام هر کاری برای جلوگیری از خرابی وب سایت وردپرس منصرف کند. تفاوتی بین وب سایتی وجود دارد که دو ساعت در سال کار می کند و وب سایتی که فقط چند ساعت در سال فعال است. این مقاله باید به شما کمک کند اطمینان حاصل کنید که وب سایت شما در گروه اول قرار دارد. ما به شما نشان خواهیم داد:

چه عواملی باعث قطعی وب سایت می شود؟

چه عواملی باعث قطعی وب سایت می شود؟ این که وب سایت شما از کار افتاده است لزوماً به این معنی نیست که مشکلی در آن وجود دارد. تعمیر و نگهداری سرور یک اتفاق کاملاً طبیعی است که می تواند باعث خرابی وب سایت وردپرس شود. نگهداری وب سایت یکی دیگر از دلایل خرابی وردپرس است و شما می توانید آن را انجام دهید حتی اگر مشکلی در وب سایت وجود نداشته باشد. هنوز هم ، اگر این موارد خیلی زیاد اتفاق بیفتد ، حتی این دلایل خوش خیم برای خرابی می تواند مسئله ساز شود. سروری که بیش از دو ساعت در سال برای تعمیر و نگهداری از بین می رود خوب نیست. یک وب سایت است که نیاز به مقدار زیادی از نگهداری ممکن است از یک جدی بهره مند به دنبال و عیب یابی. سپس ، موارد بدی وجود دارد که می تواند برای وب سایت شما اتفاق بیفتد و باعث شود غیرقابل دسترسی باشد. می تواند مورد حمله DDoS قرار گیرد. شما می توانید یک قطعه کد در وب سایت خود قرار دهید که فقط آن را خراب کند. گاهی اوقات ، کارهایی که شما برای جلوگیری از برخی از دلایل توقف وب سایت انجام می دهید ، ممکن است به دلایل خرابی وردپرس نیز تبدیل شود. برای جلوگیری از حملات DDoS یا کاهش بار سرور ، می توانید از CDN استفاده کنید. سپس دوباره ، با استفاده از CDN گاهی اوقات ممکن است منجر به خطای 504 gateway timeout error شود. پلاگین ها برای بهینه سازی وب سایت شما فوق العاده مفید هستند ، اما از جمله دلایل عمده خطای 503 service temporarily نیستند. برای اجرای خوب یک وب سایت ، مهارت ، صبر و گاهی آزمون و خطا لازم است. زمان های خاموش ممکن است اتفاق بیفتد ، و شما می توانید آنها را ایجاد کنید.

چرا زمان خرابی وب سایت مهم است؟

چرا زمان خرابی وب سایت مهم است؟ ساده و بارزترین دلیل مهم بودن خرابی وب سایت این است که وب سایتی که خراب است نمی تواند عملکردی را که هنگام ساخت به آن داده اید انجام دهد. یک وب سایت تجاری که خراب است هیچ کاری برای تجارت شما انجام نمی دهد. وقتی یک فروشگاه آنلاین نیست ، نمی تواند بفروشد. اگر افراد نتوانند به وبلاگ شما دسترسی پیدا کنند ، نمی توانند آن را بخوانند. اما حتی اگر اطمینان دارید که بازدیدکنندگان وب سایت شما بعداً پس از اینکه متوجه شدند وب سایت شما از کار افتاده است باز خواهند گشت - که به احتمال زیاد نباید چنین باشید - باز هم می خواهید وب سایت شما تا حد ممکن فعال و فعال باشد. وب سایتی که به خوبی کار نمی کند همچنین در مورد شخص یا نهادی که آن را اداره می کند صحبت خوبی نمی کند. اگر نمی توانید برای اطمینان از عملکرد صحیح وب سایت خود اذیت شوید ، غیرحرفه ای ، متعهد به نظر خواهید رسید و حسن نیت بازدیدکنندگان خود را از دست خواهید داد تا از طریق هر مسئله ای که وب سایت شما با آن روبرو می شود ، با شما همراه بماند.

چگونه می توان از خرابی وردپرس جلوگیری کرد

اکنون که می دانید برخی از خرابی های وب سایت خوب است ، اما بسیاری از خرابی های وب سایت بسیار بد است ، بیایید ببینیم چه کاری می توانید برای به حداقل رساندن آن انجام دهید. برخی از مراحل ممکن است واضح باشد ، اما حتی تکرار آنها نیز تکرار می شود زیرا هیچ چیز به آسانی - یا شرم آور - به عنوان چشم پوشی از چیزی بسیار واضح وجود ندارد. از یک ارائه دهنده میزبانی خوب و یک بسته خدمات مناسب استفاده کنید ارائه دهنده میزبانی هر ارائه دهنده میزبانی تضمین به روز بودن سرور را ارائه می دهد. معمولاً 99.9٪ است - استاندارد طلایی که بدان معنی است که در یک سال ، تضمین می کنند که زمان خرابی از آستانه هشت و نیم ساعت فراتر نرود. یکی از راه های ردیابی یک ارائه دهنده میزبانی برنامه ریزی شده ، بررسی آنچه که آنها قول می دهند - در صورت عدم ارائه تضمین یا تضمین موارد مطلق. شانس نداشتن یک دقیقه خرابی در طول یک سال بسیار ناچیز است ، بنابراین هیچ ارائه دهنده ای نباید قادر به ارائه 100٪ ضمانت زمان سرور باشد. یک ارائه دهنده میزبانی وب نمی تواند بسته های فوق العاده خوبی را با قیمت های بسیار مضحک ارائه دهد. این یک پرچم قرمز دیگر است و باید بسیار جدی بگیرید زیرا بسته خدمات شما می تواند بر زمان خرابی تأثیر بگذارد. اگر وب سایت شما منابع مورد نیاز برای اجرای صحیح بار را که معمولاً تحت آن کار می کند ، نداشته باشد ، از بین می رود. شما باید یک ارائه دهنده میزبانی را انتخاب کنید که به شما امکان دهد به راحتی و به راحتی بسته های بهتر و گرانتری را تغییر دهید. وقتی بازدیدکنندگان بیشتری شروع به ورود می کنند ، بهتر است گزینه بروزرسانی داشته باشید - گزینه بعدی مهاجرت به یک ارائه دهنده میزبانی دیگر است و این می تواند دردسر ساز شود.

به روزرسانی وب سایت خود را کنترل کنید

به روزرسانی وب سایت خود را کنترل کنید در اینجا یکی از توصیه های واضحی است که قبلاً ذکر کردیم: شما باید بدانید که وب سایت شما از کار افتاده است تا در آینده از بین برود. برای تلاش برای حل آن باید بدانید که مشکل وجود دارد ، درست است؟ با داشتن یک وب سایت ، این به معنای نظارت بر زمان کار بودن آن است. چندین گزینه نظارت وجود دارد که می توانید انتخاب کنید. برخی از گزینه ها مانند UptimeRobot است. گزینه های دیگر مانند Pingdom فقط هزینه دارند. اگرچه قیمت گذاری نکته مهمی است که باید در نظر گرفت ، زیرا این سرویس ها با هزینه های ناچیز پس از مدتی انباشته می شوند و هزینه قابل توجهی را ارائه می دهند ، اما دریافت نوع خدمات مورد نیاز بسیار مهمتر است به عنوان مثال ، یک سرویس رایگان ممکن است وب سایت شما را چند بار در روز بررسی کند و اگر مشکلی پیش آمد ، یا گزارشی با بیان وضعیت روزانه وب سایت خود ، برای شما ایمیل ارسال کند. اگر با شما خوب است ، عالی است. اما اگر این کافی نیست و شما به مواردی مانند اعلان های فشاری یا هشدارهای پیامکی و یک بررسی مکرر نیاز دارید ، پس باید اطمینان حاصل کنید که این خدمات را دریافت می کنید حتی اگر به این معنی باشد که هر ما بیشتر در وب سایت خود خرج می کنید.

مراقب پلاگین ها و قالب باشید

مراقب پلاگین ها و قالب باشید پلاگین ها و تم ها بخش بزرگی از مواردی هستند که استفاده از وردپرس را عالی می کنند. آنها می توانند وب سایت شما را از مجموعه ای بی رمق و بی خاصیت از صفحات وب به ابزاری قدرتمند برای رشد تجارت ، کسب درآمد یا یافتن روش های جدیدی برای بیان خود تبدیل کنند. همانطور که گفته شد ، افزونه ها و قالب یک عامل اصلی برای خرابی وب سایت هستند. چرا؟ زیرا آنها دارای کد هستند و برخی از کد ها با کد های دیگر خوب بازی نمی کنند. مسائل ناسازگاری همیشه اتفاق می افتد. شما باید آنها را بگیرید قبل از اینکه آسیب واقعی ببینند. برای جلوگیری از مشکلات پلاگین ها و قالب، می توانید چند کار انجام دهید. آسان ترین راه این است که از طریق مستندات پلاگین یا موضوع ، بررسی ها یا بلیط های پشتیبانی - اگر می توانید به آنها دسترسی پیدا کنید - و بررسی اینکه آیا مشکلات شناخته شده ای وجود دارد. همچنین می توانید یک سایت صحنه سازی - کپی از وب سایت خود که برای عموم در دسترس نیست - ایجاد کنید و قبل از اینکه آن را در وب سایت مستقیم خود پیاده سازی کنید ، هر پلاگین یا موضوعی یا حتی یک تنظیمات را تست کنید. سرانجام ، گاهی اوقات با انتخاب افزونه ها و قالب های برتر می توانید به پرسنل پشتیبانی دسترسی پیدا کنید ، بنابراین می توانید در هنگام عیب یابی به آنها کمک کنید.

وب سایت خود را کاملاً بهینه نگه دارید

Keep Your Website Fully Optimized وب سایت شما ممکن است فعال باشد ، اما افراد هنوز هم ممکن است در دسترسی به آن مشکل داشته باشند. زمان بارگیری آهسته باعث می شود افراد فکر کنند وب سایت فعال نیست. پیوندهای داخلی نامناسب ممکن است باعث شود که بعضی از افراد فکر کنند قسمتهایی از وب سایت کار نمی کند. وب سایت های بهینه سازی نشده ممکن است به برخی از خطاهای سمت مشتری منجر شوند که باعث می شود افراد نتوانند به وب سایت دسترسی پیدا کنند. به طور کلی ، اگر یک وب سایت وردپرس یا هر نوع وب سایت دیگری را اداره می کنید ، سرعت باید یک نگرانی اساسی باشد. شما می خواهید وب سایت شما در اسرع وقت و به راحتی بارگیری شود زیرا بازدید کنندگان ممکن است خیلی مشتاق انتظار بارگیری وب سایت کند نباشند. دلایل دیگری نیز برای بهینه سازی وب سایت وجود دارد. اما نکته اصلی این است که این قسمت از کار به عملکرد مناسب وب سایت شما کمک می کند و به طور مستقیم یا غیرمستقیم به کاهش زمان خرابی وردپرس- واقعی و همچنین درک شده کمک می کند.

ایمن نگه داشتن وب سایت

ایمن نگه داشتن وب سایت سرانجام ، شما باید تمام تلاش خود را برای ایمن نگه داشتن وب سایت خود انجام دهید ، نه تنها به نفع خود بلکه به نفع تمام افرادی است که از آن استفاده می کنند. اگر داده های حساس را ذخیره کنید یا پردازش ها را در وب سایت خود انجام دهید ، هر گونه بی توجهی در بخش ایمنی ممکن است منجر به آسیب واقعی ، قابل لمس به افرادی شود که برای ایمن نگه داشتن اطلاعات آنها به شما اعتماد کرده اند. لازم به ذکر نیست که داشتن یک وب سایت بدون بدافزار چیز خوبی است و استفاده از پلاگین های امنیتی تخصیص بسیار خوبی از منابع شما است. اگر متوجه شدید که وب سایت شما اغلب تحت حملات DDoS قرار دارد ، استفاده از خدماتی که از DDoS محافظت می کنند - همانطور که برخی CDN ها انجام می دهند - می تواند به وب سایت شما کمک کند با وجود حملات آنلاین بماند. همچنین باید برخی از بهترین اقدامات ایمنی و ایمنی را دنبال کنید. به عنوان مثال می توانید تلاش برای ورود به سیستم را به عنوان معیار مقابله با حملات brute force محدود کنید. همچنین می توانید به طور مرتب از وب سایت خود پشتیبان تهیه کنید - اگر اتفاقی بیفتد ، در صورت وجود نسخه پشتیبان که می توانید از آن استفاده کنید ، زمان بسیار آسان تری برای بازگرداندن وب سایت به حالت عادی خواهید داشت. قرار دادن فایروال می تواند از ایجاد ترافیک مشکوک جلوگیری کند. کارهای زیادی وجود دارد که شما می توانید انجام دهید و باید هر کاری که می توانید انجام دهید تا وب سایت خود را ایمن نگه دارید. جمع بندی در حالی که خرابی وب سایت وردپرس کاری است که می توانید روی آن حساب کنید ، به این معنی نیست که برای اطمینان از آنلاین بودن وب سایت خود تا آنجا که می توانید هر کاری می توانید انجام دهید. افراد معمولاً وب سایت هایی را برای آنلاین قرار دادن آنها ایجاد می کنند ، و اگر سایت شما از این قاعده مستثنی نیست - باید اقدامات لازم برای جلوگیری و کاهش زمان خرابی وب سایت وردپرس را انجام دهید. به یاد داشته باشید ، با این حال ، اجرای خوب یک وب سایت یک عمل متعادل کننده است ، و یک چیز خوب وجود دارد. استفاده بیش از حد از پلاگین های ایمنی - نصب تعداد زیادی از آنها - ممکن است به خودی خود دلیل خرابی وب سایت وردپرس باشد. بنابراین ، اطمینان حاصل کنید که تمام گوشه ها را پوشانده اید و به طور مساوی در اطراف اقدامات مبارزه با خرابی پخش شده اید.