وبلاگ چیست؟

وبلاگ چیست؟ مقدمه ای بر وبلاگ نویسی

فهرست مطالب

وبلاگ چیست؟وبلاگ چیست؟ - در ابتدا به عنوان راهی برای به اشتراک گذاشتن داستان با کاربران اینترنت ، در سال های اخیر ، وبلاگ ها به یکی از سودآورترین استراتژی های بازاریابی آنلاین برای مشاغل در سراسر جهان تبدیل شده اند. بنابراین ، وبلاگ چیست و چه چیزی آن را از یک وب سایت معمولی متفاوت می کند؟ ما با نگاهی به تعریف ، انواع متداول و آنچه برای راه اندازی blog باید بدانید ، به این سالات پاسخ خواهیم داد.

وبلاگ چیست؟

وبلاگ یک وب سایت یا بخشی از یک سایت است که شامل محتوای به طور مرتب به روز شده در مورد یک یا چند موضوع است. این اصطلاح کوتاه شده برای "ثبت وب" است ، که به معنی ثبت اطلاعات در یک وب سایت است. محتوای یک وبلاگ معمولاً به صورت مقالاتی در صفحات وب به نام پست های وبلاگ ارائه می شود . مقاله ای که می خوانید یکی از این نمونه هاست.

وبلاگ برای چه استفاده می شود؟

وقتی وبلاگ ها برای اولین بار پدید آمدند ، مردم عمدتا از آنها برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی ، مانند تجربیات و علایق خود ، استفاده می کردند. به عنوان مثال ، سازنده اصطلاح وبلاگ Jorn Barger معمولاً مقالاتی را که درباره فرهنگ و روند فناوری اینترنت نوشته شده بود ، در وب سایت Robot Wisdom خود منتشر می کرد. عملکرد یک وبلاگ تا به امروز ثابت مانده است ، اگرچه نوع مطالب بسیار متنوع تر است. در حالی که بسیاری هنوز به دلایل شخصی blog راه اندازی می کنند ، برخی افراد برای آموزش دیگران در مورد یک موضوع خاص یا ایجاد حضور آنلاین بصورت حرفه ای ، blog نویسی می کنند. بسیاری از سازمان ها و مشاغل همچنین از وبلاگ ها به عنوان کانال بازاریابی استفاده می کنند. محتوای آنها معمولاً بر اطلاعات مربوط به صنعت متمرکز است که ممکن است بازار هدف آنها را مورد توجه قرار دهد. در این حالت ، تیمی متشکل از چند نویسنده معمولاً بلاگ را به جای یک مدیر واحد اداره می کنند.

تفاوت بین وبلاگ و وب سایت

در این بخش در مورد اینکه blog چیست و تفاوت آن با یک وب سایت معمولی چیست صحبت خواهد شد. یک وبلاگ برای ارائه محتوای جدید به صورت دوره ای کار می کند ، در حالی که یک سایت معمولی اطلاعات ساکن در مورد یک شخص ، یک گروه یا یک موضوع را ارائه می دهد. بیایید از وب سایت شرکت Reedsy به عنوان مثال استفاده کنیم.
تفاوت بین وبلاگ و وب سایت
محتوای اصلی شامل صفحاتی است که بازدید کنندگان را از خدمات نوشتن و ویرایش شرکت مطلع می کند. چنین اطلاعاتی می تواند برای مدت طولانی بدون تغییر باقی بماند ، مگر اینکه شرایط نیاز به بروزرسانی داشته باشد. در همین حال ، بخش وبلاگ پست های وبلاگ جدیدی دارد که هر چند روز یکبار برای آموزش خوانندگان درباره نوشتن و انتشار کتاب اضافه می شود. به طور خودکار ، blog معمولاً در مقایسه با وب سایت شرکت ، به روزرسانی های مکرر بیشتری را تجربه می کند.
تفاوت بین وبلاگ و وب سایت
علاوه بر این ، پست های وبلاگ معمولاً دارای یک بخش نظر هستند که می تواند یک خط ارتباطی بین خوانندگان و نویسنده ایجاد کند. این عنصر برای یک صفحه وب معمولی غیر معمول است ، زیرا به طور کلی مشارکت مخاطبان را تشویق نمی کند.

مزایای داشتن وبلاگ

با نگاهی به وبلاگ نویسی در مقیاس کوچکتر ، مهمترین مزیت راه اندازی وبلاگ توانایی ارتباط با افراد همفکر است. با این اوصاف ، مزایای دیگری نیز وجود دارد که می توانید با بالا بردن وبلاگ نویسی به سطح بعدی دست پیدا کنید. با استراتژی مناسب ، وبلاگ نویسی به شما امکان ایجاد مخاطب را می دهد ، که می تواند فرصت های مختلفی از جمله کسب درآمد را ایجاد کند. در ادامه مقاله در مورد چگونگی کسب درآمد توسط وبلاگ نویسان بیشتر صحبت خواهیم کرد. علاوه بر این ، وبلاگ نویسی یک روش عالی برای ایجاد یک نام تجاری شخصی است. در واقع ، امروزه بسیاری از متخصصان به لطف blog نویسی موفق به جابجایی در مشاغل شده اند . وبلاگی که مهارت ها و دانش شما را به نمایش می گذارد می تواند شما را در میان جمعیت متمایز کرده و کارفرمایان را نسبت به اعتبار خود متقاعد کند. برای یک تجارت ، وبلاگ نویسی یک روش عالی برای بهبود دید آنلاین وب سایت است. گزارش ها نشان داده اند که وب سایت های دارای blog دارای 434٪ صفحه نمایه شده بیشتر در موتورهای جستجو هستند. در نتیجه ، شانس آنها برای رتبه بندی در صفحات اول SERP و کسب ترافیک ارگانیک وب سایت بسیار بیشتر است. با دیدن این موضوع ، درک اینکه چرا پست های blog نوع اول محتوای یک برای افزایش آگاهی از برند هستند ، آسان است . با تعداد بیشتری از افراد که blog شما را بررسی می کنند ، احتمال دستیابی به مشتریان جدید نیز بیشتر خواهد بود. به غیر از این ، وب سایت های شرکت دارای بخش blog می توانند 97٪ بک لینک بیشتر از وب سایت های بدون درآمد داشته باشند. پیوندهای ورودی برای افزایش اقتدار دامنه سایت و تقویت نام تجاری به عنوان یک مرجع صنعت ضروری است. سرانجام ، وبلاگ نویسی و سئو یک استراتژی بازاریابی مقرون به صرفه ایجاد می کنند. بازاریاب ها لازم نیست به اندازه معمول برای تبلیغات آنلاین هزینه وبلاگ خود را کنند. علاوه بر این ، آمار نشان می دهد که اولویت بندی محتوای وبلاگ می تواند 13 برابر بیشتر شانس کسب بازده مثبت سرمایه گذاری داشته باشد.

5 نوع وبلاگ

اکنون که در مورد مزایای وبلاگ نویسی بحث کردیم ، بیایید با پنج نوع blog رایج و مثالهای آنها شروع کنیم. توجه داشته باشید که همچنین می توان یک وبلاگ را به عنوان بیش از یک دسته طبقه بندی کرد.

1. وبلاگ شخصی

با استفاده از این نوع سایت های blog نویسی ، بیشتر به خود بلاگر توجه می شود تا مخاطبان. نویسنده معمولاً در مورد زندگی ، علایق یا سرگرمی های خود مدخل یا تفسیرهای ژورنالی مانند ایجاد می کند. از آنجا که این نوع blog برای استفاده شخصی است ، بندرت فقط یک موضوع را پوشش می دهد. blog نویس ممکن است انتخاب کند که در مورد طیف گسترده ای از موضوعات بحث کند ، به شرطی که در منافع نویسنده باشد.

2.Niche Blog

یک Niche Blog به طیف خاصی از موضوعات می چسبد ، که معمولاً مربوط به علاقه ها ، مهارت ها و دانش بلاگر است. به عنوان مثال ، اگر خواننده مشتاق باشید ، blog شما می تواند منحصراً در مورد محتوای مربوط به کتاب صحبت کند. Niche Blog به تنظیمات وبلاگ نویس بستگی دارد. با استفاده از مثال وبلاگ نویسی کتاب ، نویسنده می تواند با تمرکز فقط روی یک یا دو ژانر ، آن را محدودتر کند. طاقچه های زیر در جامعه وبلاگ نویسی کاملاً محبوب هستند:
 • وبلاگ های سفر. وبلاگ نویسان در این گروه در مورد سفرهای خود داستان هایی را به اشتراک می گذارند ، به همسفران راهنمایی می کنند و راهنماهای مقصد را ارائه می دهند.
 • وبلاگ های مد. این مکان در مورد آخرین روند لباس ، نکات یک ظاهر طراحی شده و راهنماهای خرید است.
 • وبلاگ های سلامتی و سلامتی. انواع متداول مقالات در این مکان شامل لیست تمرینات ، دستور العمل های غنی از مواد مغذی و نکاتی در مورد نحوه مراقبت از سلامت روان شماست.
 • وبلاگ های غذایی. در این مکان ، وبلاگ نویس ممکن است دستور العمل ها ، راهنماهای رستوران یا بررسی تجهیزات آشپزخانه را به اشتراک بگذارد.
 • وبلاگ های مالی شخصی. این بخش حول محور مدیریت پول است ، از نکات بودجه بندی گرفته تا ایده های درآمد جانبی.
 • وبلاگ های سبک زندگی این مکان موضوعات مختلفی را در ارتباط با علایق blog نویس مانند مد با زیبایی یا غذا با سفر مخلوط می کند.

3. وبلاگ شرکت یا تجارت

این نوع وبلاگ به هر وب سایت شرکتی گفته می شود که دارای بخش blog باشد. هدف اصلی جذب بازار هدف از طریق انتشار محتوای مربوط به علایق یا نگرانی های آنها است. برخی از مشاغل همچنین از وبلاگها برای به روزرسانی کاربران درمورد هرگونه تغییر در سازمانشان استفاده می کنند.

4. وبلاگ وابسته

این نوع وبلاگ مبتنی بر بازاریابی شرکت های وابسته است - عملکرد تبلیغ محصولات و خدمات شخص ثالث در یک بستر آنلاین. وبلاگ نویس معمولاً پیوندی را در مورد پست های وبلاگ خود ارائه می دهد که کاربران را به سمت فروشگاه آنلاین تجارت هدایت می کند. وقتی کسی روی آن کلیک کند و خریدی انجام دهد ، صاحب وبلاگ کارمزد دریافت می کند. مقالاتی معمولی که می توانید در یک وبلاگ وابسته انتظار داشته باشید شامل بررسی محصولات ، مشاوره خرید یا لیست "بهترین" است. برخی از وبلاگ های وابسته ممکن است بر روی یک Niche Blog تمرکز، مانند فضای باز دنده آزمایشگاه . این وب سایت وردپرس فقط در مورد تجهیزات سفر در فضای باز بررسی می کند و عمدتا محصولات آمازون را نشان می دهد.

5. وبلاگ معکوس

در یک وبلاگ معکوس ، مطالب از چندین نویسنده مهمان گرفته شده است تا صاحب blog . مالک ممکن است مقالات مربوط به خود را تولید کند ، اما کار اصلی آنها تعدیل و ویرایش ارسال های ورودی است. این نوع وبلاگ در میان نویسندگان مستقل محبوب است زیرا برای ایجاد شبکه و افزایش میزان نمایش آنها عالی است. برخی از وبلاگ ها همچنین ممکن است بابت هر مقاله ای که نوشته اند ، از نظر مالی جبران کنند.

چه چیزی باعث ایجاد یک وبلاگ عالی می شود؟

اگر می خواهید یک وبلاگ راه اندازی کنید ، دانستن اینکه چه چیزی باعث ایجاد یک blog عالی می شود ، می تواند مفید باشد. به طور معمول ، می توانید عناصر زیر را در یک سایت عالی وبلاگ نویسی پیدا کنید:

پست های وبلاگ با کیفیت بالا

افراد برای مطالعه مطالب وبلاگ و کسب اطلاعات مفید از آن بازدید می کنند. بنابراین ، یک سایت blog عالی دانش را فراهم می کند و کاربران را به اقدام تشویق می کند. وقتی نوبت به پست های وبلاگ می رسد ، می توانند از یک جایگاه دیگر متفاوت باشند. با این حال ، یک پست عالی معمولاً پاسخگوی نیازهای مخاطبان هدف است ، معمولاً توسط:
 • پاسخ به رایج ترین سوالات که مردم در مورد موضوع می پرسند.
 • ارائه راهنمای عملی برای دنبال کردن خوانندگان.
 • استفاده از یک سبک و قالب زبانی که مخاطب بدون دردسر بتواند آن را درک کند.
یک مقاله خوب همچنین باید اصالت را به نمایش بگذارد - می تواند زاویه یا اطلاعاتی منحصر به فرد ایجاد کند که سایر وبلاگ ها هنوز نتوانسته اند آنها را پوشش دهند. این روش نوشتن می تواند وبلاگ شما را در میان مردم متمایز کند و آن را به عنوان صدای قابل اعتماد در صنعت تثبیت کند. در زیر لیستی از سایر ویژگی های مشترک موجود در یک پست blog عالی آورده شده است:
 • خوب تحقیق شده این محتوا فراتر از اطلاعات سطح سطح است و شواهد موجهی برای استدلال ارائه می دهد.
 • سازمان یافته از عناوین و زیرعنوان ها برای سازماندهی ایده ها و جریان طبیعی اطلاعات استفاده می کند. همچنین ممکن است دارای فهرست مطالب برای پیمایش آسان تر باشد.
 • خواندنی قالب بندی ، اسکن و هضم مطالب را آسان می کند. این کار را می توان با استفاده از پاراگراف های کوتاه ، جملات فعال و لیست های غیر مرتب و مرتب انجام داد.
 • تصاویر مرتبط نویسنده از تصاویر یا محتوای ویدئویی استفاده می کند تا اطلاعات را برای کسانی که تصاویر تجسمی را ترجیح می دهند قابل فهم کند.
 • عنوان دعوت این خوانندگان بالقوه را مجبور می کند تا محتوا را بررسی کنند. در عین حال ، این موضوع بدون اینکه طولانی باشد ، درمورد چه مقاله ای است.
علاوه بر این ، محتوای blog با کیفیت بالا اغلب به بهترین روشهای جستجوگرها توجه می کند . اگرچه انجام این کار به طور مستقیم به نفع خواننده نخواهد بود ، اما می تواند به موتورهای جستجو کمک کند تا دریابند که چگونه مقاله ای با علایق کاربران مرتبط است. به این ترتیب ، پست می تواند به مخاطبان مناسب برسد. به طور معمول ، یک پست blog بهینه شده از طریق SEO شامل کلمات کلیدی است که توسط افراد به طور مکرر وارد موتورهای جستجو می شود. همچنین ممکن است در قالب طولانی تر از حداقل هزار کلمه ، که موتورهای جستجو ترجیح می دهند ، نوشته شود.

تعامل خواننده فعال

نامزدی به هر نوع اقدام خوانندگان هنگام بازدید از blog اشاره دارد ، مانند:
 • خواندن مقاله از ابتدا تا انتها.
 • کاوش یک صفحه وب متفاوت بعد از اتمام خواندن.
 • گذاشتن نظر
 • اشتراک پست blog در پروفایل های شبکه های اجتماعی آنها.
 • ثبت نام در لیست ایمیل بلاگر.
همه این فعالیت ها می توانند به معنای لذت بردن بازدیدکنندگان از محتوا باشند که نشانه اصلی یک blog خوب است. و آنچه عموماً مردم را به انجام این اقدامات ترغیب می کند ، پست های وبلاگ است. اطلاعات عالی می تواند خوانندگان را تشویق کند تا از نویسنده قدردانی کنند ، مقاله را با همتایان خود به اشتراک بگذارند و برای محتوای آینده وبلاگ نویس را دنبال کنند. گفته شد ، روشهای دیگری نیز وجود دارد که معمولاً مخاطب را به چنین پاسخهایی ترغیب می کند ، مانند:
 • ارسال مداوم داشتن یک برنامه منظم برای انتشار ، دانستن زمان مراجعه به blog برای محتوای جدید را برای افراد آسان می کند.
 • از کاربران دعوت می شود تا درباره مقاله نظر دهند. بلاگرها معمولاً این کار را در انتهای پست blog انجام می دهند. وقتی خواننده ای نظر می دهد ، صاحب وبلاگ غالباً پاسخی برای ادامه بحث یا ابراز قدردانی می گذارد.
 • تشویق به اشتراک گذاری اجتماعی. بعنوان مثال می توان به افزودن دکمه های شبکه های اجتماعی در بالا و پایین پست blog یا فعال کردن پیوند "برای ارسال پیام" برای نقل قول های خاص در مقاله اشاره کرد.

تجربه کاربری خوب

در حالی که تجربه کاربر (UX) هدف اصلی یک وبلاگ نیست ، اما همچنان یکی از عناصر اساسی یک وب سایت خوب است. طراحی وب و ناوبری ضعیف می تواند بازدید از محتوا را برای بازدید کنندگان دشوار کند - چه رسد به اینکه به یک خواننده وفادار تبدیل شود. اگرچه هر وبلاگی متفاوت به نظر می رسد ، اما برخی ویژگی ها به طور کلی به اشتراک گذاشته شده اند. به عنوان مثال ، یک طرح پست معمول وبلاگ شامل عناصر زیر از بالا به پایین است:
 • سرصفحه با منوی پیمایش
 • یک منطقه محتوایی در سمت راست ، مقاله را به طور کامل نمایش می دهد
 • نوار کناری سمت چپ حاوی توضیحاتی در مورد وبلاگ نویس ، پیوند به مقالات دیگر و برخی از دکمه های دعوت به عمل
 • بخش نظرات
 • پاورقی برای سایر پیوندهای ناوبری
یکی دیگر از عناصر مهم UX برای یک وبلاگ خوب گروه بندی مقاله است - نحوه طبقه بندی پست های وبلاگ مرتبط با هم. هدف این است که به کاربران کمک کند محتوای مشابه را به راحتی کشف کنند و به موتورهای جستجو در یافتن تمام صفحات وب سایت کمک کنند. معمولاً وبلاگ نویسان مقالات را با توجه به عناوین گروه بندی می کنند. منوی پیمایش معمولاً دارای پیوندهایی به این دسته ها است تا کاربران بتوانند از هر صفحه وب به آنها دسترسی داشته باشند.

آیا بلاگرها دستمزد می گیرند؟

در حالی که برخی وبلاگ نویسی را بدون کسب درآمد انتخاب می کنند ، بسیاری از افراد قصد دارند از طریق وبلاگ نویسی درآمد جانبی یا حتی تمام وقت کسب کنند. میزان درآمد یک وبلاگ نویس به طور گسترده متفاوت است یکی از عواملی که بر درآمد یک وبلاگ نویس تأثیر می گذارد ، روش های کسب درآمد از آنها است. داشتن جریان های درآمد بیشتر معمولاً منجر به افزایش حقوق می شود. در اینجا روش های معمول کسب درآمد صاحبان وبلاگ وجود دارد:
 • نمایش تبلیغات. این وبلاگ نویس با مشاغل علاقه مند به تبلیغ در وبلاگ خود کار خواهد کرد. آنها ممکن است در یک شبکه تبلیغاتی مانند Google Ads ثبت نام کنند یا مستقیماً به شرکتها مراجعه کنند.
 • مطالب حمایت شده آنها با نام تجاری مرتبط با مخاطبان هدف خود مشارکت خواهند کرد و یک پست وبلاگ به طور خاص برای بحث در مورد محصول یا خدمات خود ایجاد می کنند.
 • فروش محصولات و خدمات برخی از سازندگان محتوا کالاهای فیزیکی مانند تی شرت یا لیوان برای طرفداران خود ایجاد می کنند. کالاهای دیجیتال مانند کتاب های الکترونیکی و دوره های آنلاین نیز رایج است.
عامل دیگری که بر درآمد یک وبلاگ نویس تأثیر می گذارد ترافیک وبلاگ است. به طور کلی ، وبلاگ هایی که صدها هزار بازدید از صفحه دارند ، با همکاری با مارک ها و تولید فروش از خوانندگانشان ، کار راحت تری دارند. به همین ترتیب ، کسانی که می خواهند یک وبلاگ راه اندازی کنند و پول در بیاورند ، معمولاً باید قبل از درآمدزایی پایدار ابتدا روی ایجاد مخاطب خود تمرکز کنند.

آنچه برای راه اندازی یک وبلاگ نیاز دارید

اگر می خواهید با وبلاگ نویسی شروع کنید چیزهای زیادی وجود دارد که باید آماده کنید. ما توصیه می کنیم ابتدا با عناصر زیر شروع کنید:

سایت اینترنتی

برای ایجاد یک وب سایت وبلاگ ، ابتدا باید در مورد بستری که آن را ایجاد می کنید تصمیم بگیرید. یک گزینه استفاده از سیستم مدیریت محتوا مانند WordPress.org است . این یک انتخاب محبوب در بین وبلاگ نویسان شخصی و حرفه ای است ، زیرا رایگان و منبع باز است. استفاده از وردپرس نیاز به خرید سرویس میزبانی وب دارد تا وبلاگ شما در اینترنت قابل دسترسی باشد. وردپرس همچنین در نسخه میزبان ارائه می شود که از طریق WordPress.com قابل دسترسی است . با این حال ، این نسخه پولی است و گزینه های سفارشی سازی کمتری دارد. متناوباً ، یک بستر وبلاگ نویسی میزبان مانند Blogger یا Tumblr را در نظر بگیرید که معمولاً بیشتر مورد علاقه صاحبان وبلاگ های غیر تجاری قرار می گیرد. پس از تصمیم گیری در مورد سیستم عامل ، به یک نام دامنه نیاز خواهید داشت. این نشانی اینترنتی است که افراد برای باز کردن یک وب سایت در مرورگرهای خود وارد می کنند. بهتر است از یک نام کوتاه و به یاد ماندنی که محتوای وبلاگ را توصیف می کند استفاده کنید. به این ترتیب ، بازدیدکنندگان می توانند بفهمند وب سایت تنها از دامنه چیست. اگر گیر کرده باشید ، این مولد نام می تواند ایده هایی ارائه دهد. سرانجام ، یک وب سایت به یک تم یا الگو نیاز دارد ، که یک گروه از فایلهای طراحی وب است. کاربران وردپرس می توانند هزاران موضوع رایگان را برای دسته های مختلف وبلاگ در فهرست رسمی وردپرس پیدا کنند .
قالب وردپرس

موقعیت مناسب، جایگاه

گرچه داشتن یک جایگاه ویژه ضروری نیست ، اما به کسانی که می خواهند وبلاگ خود را به عنوان یک تجارت راه اندازی کنند توصیه می شود. این می تواند دامنه محتوایی را که تولید می کنید تعریف کند و از مرتبط بودن آن با مخاطبان هدف شما اطمینان یابد. یک وبلاگ که به چندین جایگاه خاص می پردازد معمولاً زمان بیشتری برای به دست آوردن یک خواننده وفادار دارد. این بدان دلیل است که همه افراد به همان موضوعاتی که وبلاگ نویس علاقه مند است علاقه مند نخواهند شد. همانطور که قبلا ذکر شد ، بسته به دامنه موضوعاتی که می خواهید در مورد آن بحث کنید ، یک طاقچه می تواند باریک یا گسترده باشد. با این اوصاف ، بهتر است خاص باشید ، به خصوص اگر در حال انتخاب طاقچه محبوب هستید. انجام این کار باعث می شود blog در مقایسه با وب سایت های مشابه آسان تر باشد.

مهارت های نوشتن مطالب

اگر می خواهید یک پست وبلاگ بنویسید که مخاطبان از آن بهره مند شوند ، خوب است که قبل از این مهارت نوشتن را تیز کنید. در اینجا مهارت های نوشتن محتوای عالی شامل موارد زیر است:
 • در حال تحقیق - توانایی جمع آوری داده ها از منابع معتبر. با این کار پست blog شما بسیار عمیق تر و معتبرتر خواهد شد. بعلاوه ، خواندن مطالب موجود در مورد یک موضوع می تواند بینشی در مورد آنچه خوانندگان ممکن است بپسندند و نحوه محتوای شما در برابر رقبای شما ارائه دهد.
 • ارتباطات برای ایجاد ارتباط با مخاطب مورد نظر خود ، باید ایده های خود را به گونه ای بیان کنید که با آنها سازگار باشد. اطمینان حاصل کنید که افکار و ایده های خود را به روشی طبیعی و آسان پیگیری کنید تا برای شما و خوانندگان دنبال کنید.
 • دقت زبانی تسلط بر دستور زبان ، هجی و علائم نگارشی ، درک مطلب شما را آسان می کند. علاوه بر این ، باعث می شود blog معتبرتر به نظر برسد.

مهارت ها و ابزارهای جستجوگرها

ما قبلاً بر اهمیت بهینه سازی محتوای blog برای موتورهای جستجو تأکید کرده ایم. بدون مهارت های اساسی SEO ، وب سایت شما در صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) ظاهر نمی شود ، به این معنی که نمی تواند به بازار هدف شما برسد. برای راهنمای مبتدیان در جستجوگرها ، مطالعه این مقاله Ahrefs را به شما توصیه می کنیم . کاربران وردپرس همچنین می توانند مقاله شناسایی مقالات کپی را بررسی کنند . علاوه بر این ، استفاده از این ابزارها را برای کمک به شما در جستجوگرها در نظر بگیرید:
 • Ubersuggest . این یک نرم افزار وب رایگان است که برای تجزیه و تحلیل رقبا ، تحقیق در مورد کلمات کلیدی و کشف محتوای محبوب در مکان شما مفید است.
 • کنسول جستجوی Google . برنامه ای که می تواند رتبه بندی پست های blog را در SERP های Google نشان دهد. همچنین می تواند گلوگاه های عملکرد وب سایت را نشان دهد ، که می تواند مانعی برای سئو باشد.
 • Google Analytics . ابزاری برای ردیابی ترافیک وب سایت. علاوه بر این ، می تواند بینشی درباره نحوه رفتار کاربران در وب سایت شما - از کل مدت زمان صرف شده در یک صفحه وب تا تعداد پست های خوانده شده ، ارائه دهد.
 • Screaming Frog . یک خزنده وب سایت که می تواند به دنبال موضوعات متداول سئو در صفحه مانند لینکهای خراب ، هدایت مجدد و محتوای تکراری باشد.
 • Yoast جستجوگرها . یک افزونه وردپرس که به شما لیستی از کارها می دهد تا بتوانید محتوای خود را در SERP رتبه بندی کنید. همچنین می تواند یک نقشه سایت XML ایجاد کند تا مکان یابی آسان توسط موتورهای جستجو برای صفحات وب صورت گیرد.

وبلاگ چیست: خلاصه

رایج ترین پاسخ به سوال "وبلاگ چیست؟" "مکانی است که می توانید با پیروان خود صحبت کنید." اگرچه این صحیح است ، اما می توان از وب سایت های blog نویسی بیش از اینها استفاده کرد. در حالی که بسیاری از افراد از وب سایت های وبلاگ نویسی برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات با پیروان خود استفاده می کنند ، مشاغل معمولاً از آنها برای دستیابی به مشتریان بالقوه خود از طریق موتورهای جستجو استفاده می کنند. علاوه بر توضیح تعریف وبلاگ و موارد استفاده ، موارد زیر را نیز شرح داده ایم:
 • تفاوت بین وبلاگ و وب سایت
 • پنج نوع وبلاگ
 • عناصر یک blog عالی
 • آیا وبلاگ نویسان درآمد کسب می کنند
اگر می خواهید اولین وبلاگ خود را ایجاد کنید ، حتماً بستر مناسب را انتخاب کرده و یک وب سایت با قابلیت هدایت آسان بسازید. علاوه بر این ، داشتن یک جایگاه خاص ، مهارت های عالی در نوشتن محتوا و برخی از دانش SEO در مورد علاقه مندان به وب سایت های blog شخصی یا وبلاگ نویسی برای مشاغل مفید خواهد بود.