وردپرس 5.7

وردپرس 5.7 – معرفی نسخه جدید

فهرست مطالب

وردپرس 5.7 به نام نوازنده موسیقی جاز ، Esperanza Spalding نامگذاری شد. بسیاری از به روز رسانی ها و پیشرفت ها در آیند! نسخه وردپرس 5.7 در تاریخ 19 اسفند 1399 منتشر شد. طبق معمول ، این به روزرسانی نام خود را از یک نوازنده موسیقی جاز دریافت می کند و بنابراین 5.7 به نام نوازنده موسیقی جاز Esperanza Spalding نامگذاری شد. این نسخه شامل انواع مختلفی از به روزرسانی ها با هدف یکپارچه سازی وردپرس و Gutenberg v9.9 است. jQuery یک بروزرسانی بزرگ دریافت می کند. پالت رنگ نیز ساده شده و همچنین محافظت از HTTPS نیز آسان تر شده است. بسیاری از پیشرفت ها درست انجام می شود!

وردپرس 5.7پیشرفت هایی برای Gutenberg

با این به روزرسانی ، ویرایشگر Gutenberg ویژگی ها و گزینه های بیشتری را برای بلوک های خود دریافت می کند. علاوه بر این ، رابط کاربری کاربر پسندتر شده است.

ویژگی های جدید وردپرس 5.7 شامل موارد زیر است:

  • بلوک های کشیدن و رها کردن
  • گزینه های بیشتر برای دکمه ها و نمادهای اجتماعی
  • گزینه هایی برای بلوک ها متناسب با ارتفاع کل پنجره ، به عنوان مثال. برای تصاویر
  • تنظیمات برای ارتفاع قلم در لیست و کد بلوک
  • توضیحات برای تغییرات بلوک ، و همچنین پیشرفت برای بلوک های قابل استفاده مجدد.
پالت رنگ وردپرس با هفت رنگ اصلی و طیف وسیعی از 56 سایه جایگزین شده است ، مطابق با نسبت کنتراست توصیه شده در دستورالعمل های دسترسی به محتوای وب ، سطح AA (WCAG 2.0). اکنون می توان با ترکیب این رنگ ها با سیاه یا سفید محتوای واضح ، هماهنگ و خوانا ایجاد کرد.

محافظت آسان تر می شود ، مرور سریع تر می شود

وردپرس 5.7 می تواند تشخیص دهد که آیا وب سایت از HTTPS استفاده می کند یا خیر. در غیر اینصورت می توان HTTPS را با کلیک یک دکمه روشن کرد. کاربران ممکن است در نمای سلامت سایت به دنبال وضعیت باشند. نسخه جدید همچنین دارای یک ویژگی بارگذاری تنبل برای iframes است. محتوای Iframe اکنون می تواند فقط هنگام مرور بارگیری شود ، دقیقاً مانند تصاویر قبل از این. Lazy load زمان بارگیری وب سایت را بهبود می بخشد.

جی کوئری در یک سطح کاملاً جدید

5.7 از jQuery یک نسخه بزرگ از نسخه 1.12.4 تا نسخه 3.5.1 را به شما معرفی می کند. این به روزرسانی از جنبه های مختلف قابل توجه است ، زیرا نسخه جدید برای پیاده سازی ویژگی های جدید که عناصر متحرک را به سایت های وردپرس می آورد و همچنین برای ارتقا امنیت لازم است. تا قبل از نسخه 5.6 ، توسعه دهندگان وردپرس امکان نصب افزونه Enable jQuery Migrate Helper را داشتند که امکان استفاده از تم ها و پلاگین های حاوی jQuery منسوخ را فراهم می آورد. در نسخه 5.7 این دیگر امکان پذیر نیست و توسعه دهندگان باید قبل از بروزرسانی از سازگاری مضامین و افزونه ها با نسخه جدید وردپرس اطمینان حاصل کنند. علاوه بر این ، میزان پیام های jQuery در کنسول کاهش یافته است. اعلان های باقیمانده ویرایش شده اند تا از مزاحمت کمتری برخوردار باشند ، همچنین واضح تر و آسان تر باشند.

Robots API و اسرار موتورهای جستجو

Robots API ابزاری جالب و کاربردی برای توسعه دهندگان وردپرس است ، زیرا فرصت کنترل و به روزرسانی متا تگ یک وب سایت را فراهم می کند. متا تگ robots این امکان را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا به موتورهای جستجو بگویند که چگونه سایت وردپرس باید خزیده و با robots.txt فهرست شود. همچنین این گزینه گزینه ای برای نمایش پیش نمایش های تصویر بزرگتر در نتایج جستجو را معرفی می کند.

منظور از بروزرسانی برای مشتریان سراوو چیست؟

در آینده نزدیک ، Seravo تمام وب سایت ها را با استفاده از نسخه قبلی وردپرس 5.x به 5.7 به روز می کند. با این حال به روزرسانی نسخه به روزرسانی امنیتی نیست و ما به سرعت چنین نسخه هایی را اجرا نمی کنیم. وب سایت هایی که از 4.x استفاده می کنند هنوز مجبور به بروزرسانی به 5.x نمی شوند. به طور خلاصه: وقتی سایت شما در Seravo میزبانی می شود ، نیازی نیست نگران این به روزرسانی نسخه یا به روزرسانی های دیگر باشید. ما برای شما مراقبت خواهیم کرد.

وردپرس 5.7

اگر می خواهید از نزدیک به وردپرس 5.7 نگاهی بیندازید ، توصیه می کنیم اطلاعات مربوط به به روزرسانی را در WordPress.org مطالعه کنید. توجه ، توسعه دهندگان: با نگاهی به راهنمای زمینه وردپرس ، معرفی عمیق تری خواهید یافت. بانک مقالات وردپرس