پاورقی وردپرس , نکات طلایی

فهرست مطالب

پاورقی وردپرس ، منطقه پایین وب یا به اصطلاح فوتر سایت شما است. غالباً توسط دارندگان وب سایت نادیده گرفته می شود اما می تواند به روشهای قابل توجهی برای بهبود تجربه کاربر در وب سایت شما استفاده شود.
در این چک لیست ، موارد برتر را که باید به صفحه وب سایت وردپرس خود اضافه کنید ، به اشتراک خواهیم گذاشت.

پاورقی وردپرس چیست؟

پاورقی وردپرس به طور کلی منطقه ای است که در زیر قسمت محتوای وب سایت شما ظاهر می شود. این یک ویژگی معمول طراحی وب سایت است که توسط میلیون ها وب سایت استفاده می شود. ناحیه پاورقی WPBeginner پاورقی وردپرس همچنین ممکن است به ناحیه کد پاورقی اشاره داشته باشد. هنگامی که وب سایت خود را مدیریت می کنید ، سرویس های شخص ثالث مانند Google Analytics ، Facebook Pixel و دیگران ممکن است از شما بخواهند که کد را به پاورقی وب سایت خود اضافه کنید. این کد زیر صفحه در صفحه قابل مشاهده نیست اما برای افزودن قطعه کد مورد نیاز برای عملکرد وب سایت و ویژگی های آن استفاده می شود. بسیاری از مبتدیان اغلب انتخاب اینکه چه چیزی را به صفحه وب وردپرس خود اضافه کنند دشوار است. این یک فرصت از دست رفته است که می تواند به بهبود وب سایت شما کمک کند. بیایید نگاهی به برخی از مواردی که می توانیم به صفحه سایت وردپرس خود اضافه کنیم ، و همچنین نحوه استفاده بیشتر از آن. در اینجا چیزهایی است که اضافه خواهیم کرد ، با خیال راحت به سراغ موارد مورد علاقه خود بروید:
  • اضافه کردن پیوندها به پاورقی سایت وردپرس شما
  • افزودن کد در پاورقی وردپرس
  • افزودن لینک سیاست حفظ حریم خصوصی در وردپرس پاورقی
  • افزودن تاریخ حق چاپ در پاورقی وردپرس
  • Powered by Links را از Footer در وردپرس حذف کنید
  • نحوه افزودن خوراک اینستاگرام در وردپرس پاورقی
  • یک نوار پاورقی مهم در وردپرس اضافه کنید
  • دکمه های اجتماعی را در پاورقی وردپرس اضافه کنید
  • یک شماره تلفن در وردپرس پاورقی اضافه کنید
  • فرم تماس با ما را در پاورقی وردپرس اضافه کنید
اولین چیزی که مشاهده می کنید اکثر وب سایت ها پیوندهایی به صفحه های مهم وب سایت خود در قسمت پایین صفحه اضافه می کنند. این معمولا شامل پیوندهایی به اطلاعات ، مخاطبین ، اعضای تیم ، مطبوعات و سایر صفحات آنها است. تمام تم های محبوب وردپرس دارای یک ویجت پاورقی هستند. این همان چیزی است که ما برای افزودن ابزارک ها و عناصر مختلف به صفحه وب سایت شما استفاده خواهیم کرد. برای افزودن مجموعه ای از پیوندها ، ابتدا باید به صفحه نمایش>>فهرست ها بروید و روی پیوند" ایجاد منوی جدید "کلیک کنید. منوی پیوندهای پاورقی جدید را در وردپرس ایجاد کنید پس از آن ، یک نام برای فهرست خود وارد کنید و سپس بر روی دکمه "ایجاد منو" کلیک کنید. نامی را برای فهرست پاورقی خود وارد کنید پس از آن ، مواردی را که می خواهید به ستون سمت چپ اضافه کنید انتخاب کنید و بر روی دکمه "افزودن به منو" کلیک کنید. صفحات را به فهرست اضافه کنید پس از پایان کار ، بر روی دکمه Save Menu کلیک کنید تا تغییرات خود را ذخیره کنید. برای راهنمایی بیشتر ، به مقاله ما در مورد نحوه ایجاد منوهای پیمایش در وردپرس مراجعه کنید . اکنون که منو را ایجاد کردید ، بیایید آن را در قسمت پایین صفحه وب خود نمایش دهیم. به سادگی به صفحه نمایش=>سفارشی سازی بروید و ابزارک Menu Navigation Menu را به نوار کناری پاورقی خود اضافه کنید. ابزارک فهرست ناوبری را به منطقه ابزارک پانویس خود اضافه کنید پس از آن ، منوی پاورقی را که قبلا ایجاد کرده اید از فهرست کشویی انتخاب کرده و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و پیوندهایی را که در قسمت ابزارک پانویس وب سایت شما نمایش داده می شوند ، مشاهده خواهید کرد. پیوندهای پاورقی در وردپرس

2. افزودن کد در پاورقی وردپرس

همانطور که وب سایت وردپرس خود را مدیریت می کنید ، ممکن است لازم باشد بعضی اوقات قطعه کد را به قسمت پایین صفحه وب سایت وردپرس خود اضافه کنید. یکی از روش های افزودن آنها ، ویرایش مستقیم پرونده های تم و جایگذاری کد در قالب footer.php است. با این حال ، این رویکرد بدی است زیرا با تغییر طرح زمینه یا به روزرسانی ، کد شما ناپدید می شود. بهترین روش برای افزودن کد در پاورقی وردپرس استفاده از یک افزونه است. ابتدا باید پلاگین Insert Headers and Footers را نصب و فعال کنید . برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید . پس از فعال سازی ، باید به صفحه تنظیمات » پاورقی مراجعه کنید. از اینجا می توانید قطعه کد خود را در کادر 'Scripts in Footer' جایگذاری کنید. در وردپرس کد را به قسمت پاورقی اضافه کنید فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات خود بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید.

3. افزودن لینک سیاست حفظ حریم خصوصی در پاورقی وردپرس

به منظور مطابقت با GDPR و قوانین مربوط به حریم خصوصی در کشورهای مختلف ، دارندگان وب سایت باید یک صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی به وب سایت خود اضافه کرده و از سایر صفحات به آن لینک دهند. وردپرس ایجاد یک صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی را بسیار آسان می کند و سپس می توانید پیوندی به آن در پاورقی وب سایت خود اضافه کنید. ابتدا باید به صفحه تنظیمات » حریم خصوصی مراجعه کنید . مشاهده خواهید کرد که وردپرس پیش نویس صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی را برای شما ایجاد کرده است. یک صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی اضافه کنید برای استفاده از الگوی پیش فرض سیاست حفظ حریم خصوصی یا ایجاد صفحه جدید می توانید بر روی دکمه "استفاده از این صفحه" کلیک کنید. بعد ، شما باید آن صفحه را ویرایش کنید همانطور که صفحه دیگری را در وردپرس ویرایش می کنید. مطابق با نیازهای خود می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سیاست حفظ حریم خصوصی خود اضافه کرده و آن صفحه را منتشر کنید. ویرایش صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی پس از پایان کار ، می توانید صفحه سیاست حفظ حریم خصوصی را به فهرست پیمایش پاورقی خود اضافه کنید.

4. افزودن تاریخ حق چاپ در پاورقی وردپرس

همچنین ممکن است بخواهید تاریخ حق چاپ را در قسمت فوتر یا پاورقی وردپرس اضافه کنید. اکنون یکی از راه های انجام این کار این است که متن را به سادگی در تنظیمات تم خود اضافه کنید. بسیاری از موضوعات برتر وردپرس به شما امکان می دهند به راحتی متن را در قسمت پایین صفحه وب خود اضافه کنید. با مراجعه به صفحه نمایش »سفارشی سازی و جستجوی تنظیمات زیر صفحه در پانل سمت چپ ، می توانید این گزینه را پیدا کنید . متن حق چاپ پاورقی با افزودن متن خود در این قالب می توانید نماد حق چاپ را مشابه زیر ایجاد کنید: © Copyright 2016-2021. All rights reserved. فراموش نکنید که تغییرات تم خود را منتشر کنید.

5. Powered by Links را از فوتر در وردپرس حذف کنید

برخی از تم های رایگان وردپرس پیوندی را به وب سایت وردپرس یا وب سایت های خود در قسمت پایین صفحه شما اضافه می کنند. شما نیازی به نگه داشتن این پیوندها در وب سایت خود ندارید. زیرا آنها پیوندهای خروجی دارند و اگر آنها را در هر صفحه از وب سایت خود داشته باشید ، بر نمره SEO وب سایت شما تأثیر می گذارند. اکنون بسیاری از تم های وردپرس حذف این پیوندها را بسیار آسان می کند. این گزینه را می توانید در صفحه نمایش »سفارشی سازی پیدا کنید . معمولاً در زیر پانل گزینه های پاورقی قرار دارد. حذف اعتبار پاورقی از طریق سفارشی ساز با این حال ، برخی از تم ها می توانند پیوندهای موجود در پرونده های تم را رمزگذاری کنند و گزینه ای برای حذف دستی آن وجود ندارد. در این صورت ، می توانید فایل footer.php را در تم خود ویرایش کنید تا این پیوندها را حذف کنید.

6. نحوه افزودن خوراک Instagram در پاورقی

اگر یک وبلاگ مد دارید یا می خواهید محتوای اینستاگرام خود را تبلیغ کنید ، در پایین صفحه وب سایت شما می تواند مکان خوبی برای نمایش عکس های اخیر اینستاگرام شما باشد. ابتدا باید افزونه Smash Balloon Instagram Feed را نصب و فعال کنید. برای اطلاعات بیشتر ، به راهنمای گام به گام نحوه نصب افزونه وردپرس مراجعه کنید . پس از آن باید به صفحه تنظیمات Feed Feed Instagram بروید و روی دکمه "اتصال یک حساب Instagram" کلیک کنید. حساب اینستاگرام را وصل کنید برای اتصال حساب Instagram خود به وب سایت وردپرس خود ، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید. پس از پایان کار ، می توانید به صفحه نمایش »ابزارک ها بروید و ابزارک Feed Feed Instagram را به نوار کناری پاورقی خود اضافه کنید. ویجت فید اینستاگرام پس از آن ، می توانید به وب سایت خود مراجعه کنید تا فید اینستاگرام خود را در پاورقی (فوتر) مشاهده کنید. فید اینستاگرام در پاورقی Smash Ballon همچنین دارای افزونه هایی است که به راحتی فیدهای Facebook ، YouTube و Twitter را در هر کجای وب سایت شما جاسازی می کند.

7. یک نوار پاورقی مهم در وردپرس اضافه کنید

آیا می خواهید پیشنهادهای ویژه یا اعلان ها را در قسمت فوتر نمایش دهید؟ نوار فوتر یا پاورقی شناور چسبنده به شما امکان می دهد تا بنر را در صفحه صفحه باقی بماند ، در حالی که کاربران وب سایت شما را پیمایش می کنند. برای این کار ، شما به OptinMonster نیاز دارید . این بهترین نرم افزار بهینه سازی تبدیل در بازار است و به شما امکان می دهد بازدیدکنندگان وب سایت متروکه را به مشتری تبدیل کنید. این همچنین دارای قوانین نمایش قدرتمند است که به این معنی است که شما می توانید پیام های سفارشی شخصی را در پایین صفحه وب خود به کاربران نشان دهید. ابتدا باید برای یک حساب OptinMonster ثبت نام کنید. پس از آن ، افزونه OptinMonster را در وب سایت وردپرس خود نصب و فعال کنید. پس از فعال سازی ، باید به صفحه تنظیمات OptinMonster بروید و بر روی دکمه "اتصال حساب موجود" کلیک کنید. حساب OptinMonster را وصل کنید پس از اتصال ، باید به صفحه OptinMonster »Selected campaigns بروید و بر روی دکمه" افزودن جدید "یا" ایجاد اولین کمپین خود "کلیک کنید. کمپین OM ایجاد کنید در صفحه بعدی ، باید "نوار شناور" را به عنوان نوع کارزار انتخاب کنید و سپس الگویی را انتخاب کنید. کمپین نوار شناور را انتخاب کنید از اینجا می توانید نوار پاورقی یا فوتر خود را طراحی کنید. به سادگی اشاره کرده و روی هر عنصری کلیک کنید تا ویرایش شود یا بلوک های جدید را از ستون سمت چپ بکشید و رها کنید. سازنده کمپین OptinMonster پس از پایان ویرایش کمپین خود ، به سادگی به برگه انتشار بروید و آن را فعال کنید. کمپین OptinMonster خود را منتشر کنید پس از آن بر روی دکمه بستن کلیک کنید تا از سازنده کمپین خارج شوید و به وب سایت وردپرس خود بازگردید. از اینجا باید وضعیت خروجی کمپین را روی "منتشر شده" تنظیم کنید. خروجی کمپین اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و فعالیت های نوار پاورقی شناور خود را بصورت زنده مشاهده کنید. پیش نمایش نوار پاورقی همچنین می توان از OptinMonster برای ایجاد یک پنجره بازشو در صفحه کشویی ، افزودن تایمرهای شمارش معکوس و اعلان های پاورقی هدفمند برای بازیابی فروشهای ترک شده سبد خرید استفاده کرد .

8- دکمه های اجتماعی را در وردپرس پاورقی اضافه کنید

روش خوب دیگر برای استفاده از فضای پاورقی در قالب وردپرس خود اضافه کردن آیکون های شبکه های اجتماعی در آنجا است. نگران نباشید ، پلاگین Social Icons Widget را نصب و فعال کنید. پس از فعال شدن ، به صفحه نمایش »ابزارک ها بروید و ابزارک Social Icons را به قسمت ابزارک پانویس خود اضافه کنید. ویجت آیکون های اجتماعی این پلاگین مجموعه ای از گزینه ها را برای انتخاب رنگ ها ، سبک های آیکون ، انواع دکمه ها و موارد دیگر ارائه می دهد. فقط می توانید آیکون های شبکه های اجتماعی را اضافه کرده و نمایه های رسانه های اجتماعی خود را جایگزین URL ها کنید. فراموش نکنید که روی دکمه ذخیره کلیک کنید و از وب سایت خود دیدن کنید تا در عمل مشاهده کنید. پیش نمایش نمادهای اجتماعی

9. یک شماره تلفن در وردپرس پاورقی اضافه کنید

اگر پشتیبانی و فروش مشتری را از طریق تلفن ارائه می دهید ، افزودن شماره تلفن در قسمت پاورقی وردپرس به کاربران کمک می کند تا به راحتی با شما تماس بگیرند.   با این کار می توانید تماس کمتری برقرار کرده و از ویژگی های پیشرفته ای مانند انتقال تماس ، استفاده از همان تعداد در چندین دستگاه و گوشی و مدیریت تماس از هر دستگاهی با اتصال اینترنت استفاده کنید. هنگامی که شماره تلفن خود را دریافت کردید ، روش های مختلفی برای افزودن آن به وب سایت شما وجود دارد. ساده ترین آنها نصب و فعال سازی افزونه WP Call Button است. پس از فعال سازی ، برای پیکربندی تنظیمات افزونه به صفحه تنظیمات »دکمه تماس WP بروید . تنظیمات دکمه تماس WP ابتدا "وضعیت دکمه تماس اکنون" را روی فعال تنظیم کنید. پس از آن ، شماره تلفن خود را اضافه کنید و مکان انتخاب دکمه را انتخاب کنید. پس از پایان ، فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود بر روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. برای اقدام دکمه تماس را کلیک کنید

10. فرم تماس با ما را در وردپرس پاورقی اضافه کنید

صفحه وب وردپرس شما نباید بن بست باشد. با پر کردن فرم تماس ، به مشتریان خود فرصت دهید تا مکالمه را ادامه دهند. به سادگی افزونه WPForms را نصب و فعال کنید. این بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است و به شما امکان می دهد به راحتی فرم تماس را در هرجای وب سایت خود از جمله پاورقی اضافه کنید. پس از فعال سازی ، به WPForms صفحه جدید بروید تا فرم تماس خود را ایجاد کنید. نامی را برای فرم خود وارد کرده و الگوی Simple Contact Form را انتخاب کنید. فرم جدیدی اضافه کنید در مرحله بعدی ، WPForms سازنده فرم را با قسمتهای فرم تماس معمول بارگیری می کند. برای ویرایش ، انتقال یا حذف آن می توانید روی هر فیلدی کلیک کنید. همچنین می توانید از ستون سمت چپ فیلدهای جدید اضافه کنید. فرم را ویرایش کنید پس از اتمام ویرایش ، بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید تا فرم خود را منتشر کنید و از فرم ساز خارج شوید. بعد ، باید به صفحه نمایش »ابزارک ها بروید WPForms را به قسمت پاورقی خود اضافه کنید. پس از آن ، فرم را که قبلا ایجاد کرده اید از فهرست کشویی انتخاب کرده و بر روی دکمه ذخیره کلیک کنید. ابزارک فرم را به قسمت پاورقی اضافه کنید اکنون می توانید به وب سایت خود مراجعه کرده و فرم تماس را در قسمت پاورقی وب سایت خود مشاهده کنید. پیش نمایش فرم پاورقی امیدواریم این مقاله به شما کمک کرده باشد که مواردی را به پاورقی وردپرس اضافه کنید و مفیدتر کنید.