پهنای باند سایت چیست؟

پهنای باند سایت چیست؟ معرفی

فهرست مطالب

پهنای باند سایت چیست؟پهنای باند در میزبانی وب ، میزان داده ای است که وب سایت شما می تواند در مدت زمان مشخصی به کاربران شما منتقل کند. به طور معمول پهنای باند توسط گیگابایت (GB) محاسبه و فروخته می شود ، اما برخی از شرکت های میزبان وب ممکن است "پهنای باند نامحدود" را ارائه دهند. بعداً در این باره بیشتر بحث خواهیم کرد. ساده ترین راه برای درک نحوه کارکرد پهنای باند ، تصور کردن آن به عنوان قطر لوله است. یک لوله بزرگ می تواند همزمان آب بیشتری نسبت به یک لوله کوچک تحویل دهد. به این دلیل که یک لوله بزرگتر ظرفیت بیشتری برای انجام این کار دارد. به همین ترتیب ، داشتن پهنای باند بیشتر به این معنی است که داده های وب سایت بیشتری می توانند همزمان انتقال یابند.

چرا پهنای باند مهم است؟

میزان پهنای باند شما تعیین می کند که وب سایت شما در زمان های پرترافیک به چه سرعتی می تواند محتوا را به بازدید کنندگان شما تحویل دهد. این یک قسمت حیاتی در رشد مخاطبان و افزایش فروش شما است. پهنای باند بالاتر به دارندگان وب سایت امکان می دهد از ویژگی ها و محتوای پویاتر در وب سایت های خود برخوردار باشند که می تواند برای بازدیدکنندگان آنها جذاب تر باشد.

چگونه می توانم پهنای باند خود را بررسی کنم؟

به عنوان یک مالک وب سایت ، با ورود به داشبورد حساب میزبانی وردپرس خود می توانید به راحتی Bandwidth خود را بررسی کنید . در صفحه کنترل ، باید به دنبال بخشی بگردید که به شما اجازه دهد فعالیت منابع سایت خود را مشاهده کنید. این برای هر میزبان کمی متفاوت به نظر می رسد. برخی از میزبانان وب با نمایش یک نماد یا پیوند این کار را آسان می کنند ، بنابراین می توانید میزان پهنای باند سایت خود را مشاهده کنید. چگونه می توانم پهنای باند خود را بررسی کنم؟هنگامی که بر روی تجزیه Bandwidth کلیک کنید ، روندهای تقسیم شده بر اساس بازه های زمانی به شما نشان داده می شود ، بنابراین می توانید ببینید که وب سایت شما در 24 ساعت گذشته ، هفته ، ماه گذشته و سال بیشتر از Bandwidth خود استفاده کرده است. نمودار پهنای باند

پهنای باند نامحدود چیست؟

درست مانند چیزی که به عنوان فضای ذخیره سازی نامحدود در سرور وجود ندارد ، چیزی به نام Bandwidth نامحدود نیز وجود ندارد . اغلب شرکت های میزبانی وب مختلف مشترکی را مشاهده می کنید که Bandwidth ، دامنه یا فضای دیسک نامحدود را ارائه می دهند. این کمی گمراه کننده است زیرا هر ارائه دهنده میزبانی وب در بسته های ارائه شده محدودیت Bandwidth دارد. بنابراین ، چرا میزبان وب "پهنای باند نامحدود" را تبلیغ می کنند؟ زیرا آنها می دانند که در شرایط عادی ، سایتهای موجود در سرور مشترک هرگز از پهنای باند موجود استفاده نخواهند کرد. شرکت های میزبان به جای آموزش به دارندگان وب سایت های غیرتکنیک در مورد پهنای باند و تصمیم گیری در مورد نیازهای Bandwidth ، ساده تر می گویند "پهنای باند نامحدود" زیرا اکثر سایت های کوچک هرگز از حد مجاز عبور نمی کنند. نیازی به گفتن نیست ، پهنای باند نامحدود بسیار زیاد به نظر می رسد. اما چیزی که آنها به شما نمی گویند این است که محدودیت هایی در مورد CPU سرور (واحد پردازش مرکزی) سایت شما وجود دارد. اگر سایت شما از این محدودیت ها فراتر رود ، یک میزبان وب می تواند هنگام افزایش درخواست ها ، سایت شما را به طور موقت خاموش کند و همچنین می تواند از شما بخواهد که به یک برنامه بالاتر ارتقا دهید. هنگامی که برای یک میزبان وب خرید می کنید ، می خواهید بسیار به کسانی که Bandwidth نامحدود ارائه می دهند توجه کنید. عاقلانه است که در مورد سیاست های آنها در مورد استفاده از پردازنده سوال کنید و اینکه اگر ترافیک افزایش یابد چه کاری انجام می دهند.

چقدر به Bandwidth نیاز دارم؟

برای شما مهم است که برنامه را با پهنای باند مناسب برای سایت خود پیدا کنید. اگرچه پرداخت هزینه پهنای باند بیشتر از میزان نیاز شما ضروری نیست ، اما نداشتن کافی باعث آفلاین شدن وب سایت شما می شود. میزان پهنای باند مورد نیاز شما به تعداد و اندازه صفحات ، تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما و تعداد صفحاتی که هر بازدید کننده از آن بازدید می کند بستگی دارد. اگر سایت شما جدید است یا محتوای / بازدیدکننده زیادی ندارید ، نیازی به Bandwidth زیاد ندارید. اما ، اگر وب سایت شما از قبل تعداد زیادی کاربر داشته باشد و تعداد زیادی گرافیک ، تصویر ، فیلم ، صدا ، محتوای قابل بارگیری و بازدید کننده داشته باشید ، به پهنای باند بیشتری نیاز خواهید داشت. ساده ترین راه برای تشخیص میزان Bandwidth مورد نیاز برای یک سایت موجود این است که به سادگی وارد حساب میزبان وب خود شوید و گزارشات ترافیک موجود در cPanel خود را بررسی کنید. تقریباً هر میزبان وب این نوع گزارشات را ارائه می دهد. حتی اگر با برنامه کوچکتر ارائه دهنده میزبان مدیریت شده شروع کنید ، در صورت بیش از Bandwidth ، سایت شما را خاموش نمی کند. در عوض آنها به شما اطلاع می دهند و سپس برای افزایش منابع شما تغییراتی ایجاد می کنند ، بنابراین بازدید کنندگان وب سایت شما همیشه بهترین تجربه کاربر را دارند.

اگر از پهنای باند خود بیشتر کنم چه اتفاقی می افتد؟

اگر از میزان پهنای باند ماهانه خود بیشتر هستید ، معمولاً یکی از این سه مورد اتفاق می افتد میزبان ممکن است وب سایت شما را به حالت تعلیق درآورد ، آنها می توانند هزینه های بیش از حد را از شما بگیرند یا اینکه به سادگی برنامه شما را به نسخه بعدی ارتقا می دهند ، بنابراین بیشتر دارید Bandwidth

چگونه می توانم Bandwidth خود را کاهش دهم؟

اگر برای ارتقا package بسته میزبانی خود کاملاً آماده نیستید ، ممکن است بخواهید Bandwidth سایت خود را کاهش دهید. این کار را می توانید با فشرده سازی تصاویر و کاهش حجم بارگیری / فیلم های بزرگ در سایت خود انجام دهید. همچنین باید با استفاده از یک افزونه caching به فکر فعال کردن فشرده سازی از HTTP ، CSS و JavaScript باشید . همچنین می توانید محتوای ثابت خود را در یک شبکه تحویل محتوا (CDN) نزدیک مخاطبان خود ذخیره کنید که می تواند بار سرور شما را کاهش دهد. اگر محدودیت Bandwidth برنامه میزبانی موجود خود را پشت سر گذاشته اید ، ممکن است بخواهید به یک میزبان VPS ، میزبان اختصاصی یا میزبان Cloud ارتقا دهید . امیدواریم این مقاله به شما کمک کند تا بفهمید Bandwidth چیست و چه مقدار پهنای باند برای وب سایت خود نیاز دارید.