پیشخوان وردپرس - معرفی

پیشخوان وردپرس – معرفی

فهرست مطالب

پیشخوان وردپرس - معرفیپیشخوان وردپرس - بخش مدیریت یک وب سایت وردپرس است. معمولاً با مراجعه به فهرست wp-admin در مرورگر وب قابل دسترسی است. مثال: http://www.example.com/wp-admin

اگر به دنبال راهی برای دسترسی به قسمت پیشخوان وردپرس خود هستید ، به مکان مناسب رسیده اید. در این آموزش ، نحوه ورود به داشبورد وردپرس خود را یاد خواهید گرفت. بیا یک نگاهی بیندازیم!

چگونه قسمت ورود پیشخوان وردپرس را پیدا کنیم

قبل از ادامه کار ، به خاطر داشته باشید که اطلاعات کاربری مدیریت وردپرس هنگام نصب وردپرس تنظیم شده است. بنابراین ، آنها رمز عبور مشابه صفحه کنترل میزبانی شما نیستند. معمولاً وردپرس در ریشه دامنه شما نصب شده است (دایرکتوری public_html حساب میزبانی شما) ، با هر یک از پیوندهای زیر می توانید به صفحه ورود به سیستم مدیر آن دسترسی پیدا کنید:
  • www.yourdomain.com/wp-admin
  • www.yourdomain.com/admin
  • www.yourdomain.com/login
اگر به هر دلیلی ، هیچ یک از URL های بالا کار نمی کند ، می توانید به جای آن از URL زیر استفاده کنید:
  • www.yourdomain.com/wp-login.php
پس از ورود با موفقیت ، به داشبورد وردپرس هدایت خواهید شد. چگونه قسمت ورود پیشخوان وردپرس را پیدا کنیم

ورود مدیر با زیر شاخه

اگر وردپرس در زیر پوشه ای مانند / wp / نصب شده باشد ، آدرس اینترنتی صفحه ورود شما www.yourdomain.com/wp/wp-admin خواهد بود. اگر در یک زیر دامنه باشد ، می تواند www.subdomain.yourdomain.com/wp-admin باشد. از آنجا که URL ورود مدیر وردپرس به طور پیش فرض اساساً یکسان است ، توصیه می شود برای اقدامات امنیتی اضافی ، آدرس اینترنتی ورود خود را تغییر دهید. می توانید به صورت دستی یا با کمک یک پلاگین به این مهم دست پیدا کنید.

راه های دیگر ورود به وردپرس

روش های اضافی برای آسان تر شدن ورود به سایت وردپرس شما وجود دارد. بیایید نگاهی به روش های مختلف زیر بیندازیم:
  • URL صفحه ورود به سیستم WordPress خود را در نوار نشانک مرورگر خود علامت گذاری کنید. این کار را با تایپ کردن CMD + D انجام دهید. اگر این کار نمی کند ، به Bookmarks -> Bookmark this Page بروید (Safari = Add Bookmark.)

  • پیوند ورود به سیستم را در فهرست وب سایت خود اضافه کنید. این کار را با ورود به سرپرست وردپرس خود انجام دهید ، روی ظاهر -> منوها کلیک کنید. سپس انتخاب کنید که می خواهید ورود به سیستم را به چه منویی اضافه کنید ، افزودن موارد منو -> پیوندهای سفارشی را پیدا کرده و URL ورود به سیستم را جایگذاری کنید و متن مورد نظر برای وارد کردن را وارد کنید.

راه های دیگر ورود به وردپرس
  • از ابزارک Meta استفاده کنید. با این کار پیوندی به صفحه ورود به سیستم ، آر اس اس RSS سایت وردپرس و پیوندی به WordPress.org اضافه خواهید شد. کافی است به Appearance -> Widgets بروید و روی Meta کلیک کنید. سپس مکان مورد نظر برای افزودن این ابزارک را انتخاب کرده و عنوان مورد نظر خود را تایپ کنید. روی ذخیره کلیک کنید و کارتان تمام شد.

راه های دیگر ورود به وردپرس

نحوه دسترسی به داشبورد وردپرس

اکنون ، برای ورود به قسمت پیشخوان وردپرس ، باید نام کاربری وردپرس یا آدرس ایمیل و رمز عبوری را که در مراحل نصب ایجاد کرده اید پر کنید.
نکته حرفه ای: اگر هنگام نصب وردپرس ، جعبه ارسال دستورالعمل های نصب از طریق ایمیل را علامت بزنید ، می توانید اعتبار ورود خود را در ایمیل خود پیدا کنید.
پس از وارد کردن اطلاعات مورد نیاز ، روی ورود به سیستم کلیک کنید. خودشه. شما یاد گرفته اید که چگونه به داشبورد مدیر وردپرس دسترسی پیدا کنید. نحوه دسترسی به داشبورد وردپرس

عیب یابی مشکلات دسترسی به پیشخوان وردپرس

گاهی اوقات ممکن است هنگام ورود به منطقه مدیر وردپرس خود ، مشکلات مختلفی را تجربه کنید. در اینجا راه حل هایی برای برخی از راه حل های معمول وجود دارد:

استفاده از گذرواژه نادرست

اگر آدرس ایمیل صحیحی را وارد کرده اید ، اما به نظر می رسد رمز عبور کار نمی کند ، مطمئن شوید که رمز ورود خود را فراموش کرده اید؟ پیوند واقع در زیر فرم ورود به سیستم. نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد کنید. پیوندی برای تغییر رمز ورود به ایمیل شما ارسال می شود. استفاده از گذرواژه نادرست اگر به دلایلی نتوانستید رمز وردپرس خود را از طریق ایمیل بازنشانی کنید ، می توانید با تغییر قسمت user_pass با استفاده از phpMyAdmin این کار را به صورت دستی انجام دهید. این آموزش را برای راهنمایی های دقیق بررسی کنید.

خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده

همچنین وقتی این خطا روی می دهد نمی توانید به داشبورد وردپرس خود وارد شوید ، زیرا این امر بر کل سایت وردپرس شما تأثیر می گذارد. با این حال ، اگر در حال حاضر آن را تجربه می کنید ، وحشت نکنید. سایت شما به دلیل ترافیک نامناسب یا پایگاه داده خراب فقط قادر به بازیابی و نمایش اطلاعات از پایگاه داده نیست. برای حل خطا ، باید پایگاه داده خود را تعمیر کنید یا پایگاه داده جدیدی ایجاد کنید. در خطا در ایجاد اتصال پایگاه داده آموزش کامل را بررسی کنید.

ورود به وردپرس غیرفعال است

این ممکن است زمانی اتفاق بیفتد که تلاش های ناموفق زیادی برای ورود به حساب وردپرس شما انجام شده باشد. قبل از اینکه دوباره سعی کنید وارد مدیریت وردپرس شوید ، به سادگی دستورالعمل های ذکر شده را دنبال کنید. اگر از رمز ورود خود اطمینان ندارید ، سعی کنید آن را دوباره تنظیم کنید.

نتیجه

تبریک می گویم ، شما اکنون می دانید که چگونه به سرعت و به راحتی وارد داشبورد وردپرس شوید. وب سایت خود را با توجه به محتوای قلب خود ایجاد ، توسعه و ویرایش کنید و از آن لذت ببرید. برای دیدن دیگر آموزش های وردپرس میتونید به بانک مقالات وردپرس مراجعه فرمایید.