پیکربندی وردپرس , 15 ترفند مفید

فهرست مطالب

پیکربندی وردپرس ، 15 ترفند مفید را داراست که بیشتر مبتدیان از آنها نمی دانند. در این مقاله ، برخی از مفیدترین ترفندهای پیکربندی وردپرس که به شما در عیب یابی ، بهینه سازی و امنیت سایت وردپرس شما کمک می کند ، به اشتراک خواهیم گذاشت.
 

چگونه از این ترفندهای پیکربندی وردپرس استفاده کنیم؟

وردپرس با یک فایل پیکربندی قدرتمند به نام wp-config.php همراه است . در پوشه ریشه هر سایت وردپرسی قرار دارد و شامل تنظیمات مهم پیکربندی است. تمام بهترین شرکت های میزبان وردپرس با نصب 1 کلیک وردپرس ارائه می شوند که به این معنی است که شما هرگز در هنگام نصب نیازی به ویرایش فایل wp-config.php نخواهید داشت. این دلیل اصلی عدم آشنایی بسیاری از کاربران با قدرت این پرونده است. برای عیب یابی ، بهینه سازی و امنیت سایت وردپرس خود می توانید از فایل wp-config استفاده کنید. پرونده wp-config.php ابزاری قدرتمند است و یک اشتباه کوچک در کد ، وب سایت شما را از دسترس خارج می کند. شما فقط باید در صورت لزوم این فایل را ویرایش کنید و همیشه قبل از انجام هرگونه تغییر پشتیبان کامل وردپرس ایجاد کنید ، بیایید نگاهی به برخی از ترفندهای مفید پیکربندی وردپرس بیندازیم که می توانید در وب سایت خود استفاده کنید.

1. تنظیمات اصلی پیکربندی وردپرس

به طور پیش فرض ، شما فقط باید تنظیمات پایگاه داده را هنگام نصب وردپرس پر کنید. اگر پرونده wp-config.php ندارید ، از شما خواسته می شود با پر کردن اطلاعات پایگاه داده ، پرونده ای ایجاد کنید. تنظیمات پیش فرض پیکربندی وردپرس وردپرس با ایجاد یک فایل wp-config.php سعی خواهد کرد این تنظیمات را به صورت خودکار ذخیره کند. با این وجود ، در صورت عدم موفقیت ، باید آنها را به صورت دستی اضافه کنید. برای انجام این کار ، باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP یا از سی پنل با وب سایت خود ارتباط برقرار کنید. پس از اتصال ، باید نام فایل wp-config-sample.php را به wp-config.php تغییر دهید. تغییر نام پرونده wp-config-sample.php پس از آن ، می توانید فایل wp-config.php را که به تازگی ایجاد شده ویرایش کنید. شما باید اطلاعات بانک اطلاعاتی خود را با تغییر خطوط زیر اضافه کنید:
define('DB_NAME', 'database-name');
define('DB_USER', 'database-username');
define('DB_PASSWORD', 'database-password');
define('DB_HOST', 'localhost');
فراموش نکنید که تغییرات خود را ذخیره کرده و پرونده را دوباره به سرور بارگذاری کنید.

2. افزودن کلیدهای امنیتی در وردپرس

نصب پیش فرض وردپرس به طور خودکار کلیدهای امنیتی را به پرونده پیکربندی شما اضافه می کند. از این کلیدهای امنیتی برای افزودن یک لایه امنیتی اضافی به ورود به سیستم WordPress و احراز هویت کوکی استفاده می شود. اگر احساس می کنید شخصی بدون احراز هویت مناسب به وب سایت شما دسترسی پیدا کرده است ، همیشه می توانید کلیدهای امنیتیی را بازسازی کنید . با تغییر کلیدهای امنیتی ، همه کاربران وارد شده از سیستم خارج می شوند.
define( 'AUTH_KEY',         'put your unique phrase here' );
define( 'SECURE_AUTH_KEY',  'put your unique phrase here' );
define( 'LOGGED_IN_KEY',    'put your unique phrase here' );
define( 'NONCE_KEY',        'put your unique phrase here' );
define( 'AUTH_SALT',        'put your unique phrase here' );
define( 'SECURE_AUTH_SALT', 'put your unique phrase here' );
define( 'LOGGED_IN_SALT',   'put your unique phrase here' );
define( 'NONCE_SALT',       'put your unique phrase here' );

3. پیشوند جدول WordPress را تغییر دهید

یک نصب معمول پیش فرض وردپرس پیشوند wp_ را به تمام نام های جدول پایگاه داده وردپرس اضافه می کند. برخی از کارشناسان امنیتی وردپرس معتقدند که تغییر پیشوند جدول می تواند پایگاه داده وردپرس شما را از امنیت بیشتری برخوردار سازد. برای انجام این کار ، باید خط زیر را در پیکربندی وردپرس خود تغییر دهید.
$table_prefix = 'wp_';
اگر این کار را برای یک وب سایت موجود انجام می دهید ، همچنین باید پیشوند جدول را در پایگاه داده وردپرس خود تغییر دهید.

4- اشکال زدایی را در وردپرس روشن کنید

وردپرس دارای یک ویژگی اشکال زدایی دقیق است که به شما امکان می دهد هنگام قرارگیری در اشکال زدایی خطاهای وردپرس را مشاهده یا پنهان کنید. برای روشن کردن این مورد ، باید این قانون را در پرونده پیکربندی وردپرس خود اضافه کنید.
define( 'WP_DEBUG', true );
همچنین می توانید خطاهای موجود در وب سایت خود را مخفی کرده و به جای آن در یک پرونده ثبت ذخیره کنید ، اشکال زدایی را روشن کنید. برای انجام این کار ، خطوط زیر را به تنظیمات پیکربندی خود اضافه کنید.
define( 'WP_DEBUG', true );
define( 'WP_DEBUG_LOG', true );
define( 'WP_DEBUG_DISPLAY', false );
با این کار یک فایل debug.log در داخل پوشه wp-content وب سایت شما ایجاد می شود و تمام خطاها و اخطارهای رفع اشکال را در داخل پرونده log ذخیره می کند.

5. تغییر آدرس سایت یا آدرس وردپرس

به طور معمول ، می توانید URL وردپرس و سایت خود را از تنظیمات » صفحه عمومی تنظیم کنید. با این حال ، اگر به سایت وردپرس خود دسترسی ندارید ، خطاهای تغییر مسیر را نمی بینید یا سایت خود را جابجا کرده اید ، ممکن است این کار را نکنید. در این صورت ، می توانید آدرس سایت و وردپرس خود را از طریق پرونده wp-config.php با اضافه کردن خطوط زیر تغییر دهید:
define('WP_HOME', 'http://www.example.com');
define('WP_SITEURL', 'http://www.example.com');
فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.

6. مجوزهای پرونده را لغو کنید

وردپرس به شما امکان می دهد مجوزهای پرونده را نادیده بگیرید ، اگر میزبان شما برای همه پرونده های کاربر مجوز محدودیت داشته باشد. بیشتر کاربران نیازی به این مورد ندارند اما این مورد برای کسانی که به آن نیاز دارند وجود دارد.
define('FS_CHMOD_FILE', 0644);
define('FS_CHMOD_DIR', 0755);

7. تغییر تنظیمات Post Revision

وردپرس از ویژگی ویرایش پست بسیار مفیدی برخوردار است که به شما امکان می دهد با بازگشت به نسخه قبلی یا ذخیره خودکار ، تغییرات را در پست ها و صفحات خود لغو کنید . می توانید از طریق پرونده پیکربندی تنظیمات بازنگری پست را غیرفعال یا تغییر دهید . در اینجا تنظیمات مختلفی برای بازبینی پست وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید. با افزودن خط زیر می توانید دفعات ذخیره و ذخیره خودکار در وردپرس را تغییر دهید:
define('AUTOSAVE_INTERVAL', 120); // in seconds
برخی از مقاله های سایت شما بسته به مدت زمان نوشتن آنها ممکن است ده ها مورد اصلاح پست داشته باشند. اگر فکر می کنید این ویژگی شما را آزار می دهد ، پس می توانید تعداد بازبینی های هر پست را محدود کنید.
define('WP_POST_REVISIONS', 10);
اگر به هر دلیلی ، می خواهید ویژگی ویرایش پست را به طور کامل غیرفعال کنید (به هیچ وجه توصیه نمی شود) ، پس می توانید از کد زیر برای غیرفعال کردن ویرایش پست استفاده کنید.
define( 'WP_POST_REVISIONS', false );

8. تغییر تنظیمات سطل زباله وردپرس

وردپرس با یک ویژگی سطل آشغال به نام سطل زباله همراه است. هنگامی که کاربر پستی را به سطل زباله می فرستد ، همچنان برای 30 روز آینده به عنوان زباله در وب سایت شما ذخیره می شود. پس از آن زمان ، وردپرس به طور خودکار آنها را برای همیشه حذف می کند. با تغییر تعداد روزهایی که می خواهید سطل زباله را نگه دارید ، می توانید این رفتار را تغییر دهید.
define( 'EMPTY_TRASH_DAYS', 15 ); // 15 days
اگر این ویژگی را دوست ندارید ، می توانید با افزودن عملکرد زیر آن را غیرفعال کنید:
define('EMPTY_TRASH_DAYS', 0 );
توجه: استفاده از صفر به این معنی است که پست های شما برای همیشه حذف می شود. وردپرس وقتی روی «حذف دائمی» کلیک کنید ، تأیید نمی خواهد. هر کلیک تصادفی ممکن است برای شما هزینه داشته باشد ...

9. اضافه کردن FTP / SSH ثابت به پیکربندی وردپرس

به طور پیش فرض ، وردپرس به شما امکان می دهد هسته ، مضامین و افزونه های وردپرس را از داشبورد مدیر ارتقا دهید. برخی از میزبان ها وجود دارند که هر زمان که می خواهید یک نسخه جدید یا جدید را نصب کنید به اتصال FTP یا SSH نیاز دارند. وردپرس درخواست اطلاعات FTP با استفاده از کدها می توانید ثابت های FTP یا SSH را تنظیم کنید و دیگر هرگز نگران آن نباشید.
// forces the filesystem method: "direct", "ssh", "ftpext", or "ftpsockets"
define('FS_METHOD', 'ftpext');
// absolute path to root installation directory
define('FTP_BASE', '/path/to/wordpress/');
// absolute path to "wp-content" directory
define('FTP_CONTENT_DIR', '/path/to/wordpress/wp-content/');
// absolute path to "wp-plugins" directory
define('FTP_PLUGIN_DIR ', '/path/to/wordpress/wp-content/plugins/');
// absolute path to your SSH public key
define('FTP_PUBKEY', '/home/username/.ssh/id_rsa.pub');
// absolute path to your SSH private key
define('FTP_PRIVKEY', '/home/username/.ssh/id_rsa');
// either your FTP or SSH username
define('FTP_USER', 'username');
// password for FTP_USER username
define('FTP_PASS', 'password');
// hostname:port combo for your SSH/FTP server
define('FTP_HOST', 'ftp.example.org:21');
توجه: فراموش نکنید که مسیر WordPress و ftp.example.com را با اطلاعات میزبان FTP خود جایگزین کنید.

10. مجاز به تعمیر خودکار پایگاه داده

وردپرس دارای یک ویژگی داخلی برای بهینه سازی و تعمیر خودکار پایگاه داده وردپرس است . با این حال ، این ویژگی به طور پیش فرض خاموش است. برای فعال کردن این ویژگی باید خط زیر را به پرونده پیکربندی وردپرس خود اضافه کنید.
define('WP_ALLOW_REPAIR', true);
پس از افزودن این مورد ، برای بهینه سازی و تعمیر پایگاه داده وردپرس باید به URL زیر مراجعه کنید http://example.com/wp-admin/maint/repair.php فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید. یک صفحه ساده با گزینه های تعمیر یا تعمیر و بهینه سازی پایگاه داده مشاهده خواهید کرد. برای دسترسی به این صفحه نیازی به ورود به سیستم نیست. پایگاه داده وردپرس را بهینه و تعمیر کنید

11. افزایش حافظه PHP

برخی از رایج ترین خطاهای وردپرس به دلیل خستگی حافظه PHP ایجاد می شوند . از طریق پرونده wp-config.php می توانید محدودیت حافظه PHP را افزایش دهید. به سادگی کد زیر را وارد کنید:
define('WP_MEMORY_LIMIT', '128M');

12. انتقال دایرکتوری wp-content

وردپرس به شما امکان می دهد فهرست wp-content خود را منتقل کنید. برخی از کارشناسان معتقدند که می تواند به تقویت امنیت وردپرس کمک کند. باید کد زیر را به پرونده wp-config.php خود اضافه کنید:
define( 'WP_CONTENT_DIR', $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/blog/wp-content' );
define( 'WP_CONTENT_URL', 'http://example/blog/wp-content');
define( 'WP_PLUGIN_DIR', $_SERVER['DOCUMENT_ROOT'] . '/blog/wp-content/plugins' );
define( 'WP_PLUGIN_URL', 'http://example/blog/wp-content/plugins');
فراموش نکنید که example.com را با نام دامنه خود جایگزین کنید.

13. از جداول کاربر سفارشی استفاده کنید

به طور پیش فرض ، وردپرس تمام داده های کاربر را در جداول wp_users و wp_usermeta ذخیره می کند. با استفاده از عملکرد زیر می توانید جدولی را که می خواهید اطلاعات کاربری شما در آن ذخیره شود مشخص کنید.
define('CUSTOM_USER_TABLE', $table_prefix.'my_users');
define('CUSTOM_USER_META_TABLE', $table_prefix.'my_usermeta');

14. شبکه چند سایت را فعال کنید

هر سایت وردپرسی دارای یک ویژگی چند سایته داخلی است که به شما امکان می دهد چندین سایت وردپرس را با استفاده از همان نصب ایجاد کنید. با افزودن خط زیر به پرونده پیکربندی وردپرس خود ، می توانید قابلیت چند سایت را فعال کنید:
define('WP_ALLOW_MULTISITE', true);

15. ایمن سازی فایل پیکربندی وردپرس

همانطور که مشاهده می کنید ، فایل wp-config.php حاوی تنظیمات وردپرس بسیار مهمی است. به طور پیش فرض در پوشه اصلی وردپرس قرار دارد ، اما می توانید آن را جابجا کنید. می توان آن را به خارج از پوشه public_html شما منتقل کرد ، بنابراین کاربران نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند. وردپرس به طور پیش فرض می داند اگر پرونده ها در پوشه ریشه وردپرس یافت نشوند ، به فهرست های دیگر مراجعه کند. برای محدود کردن دسترسی به این پرونده می توانید کد زیر را به پرونده .htaccess خود اضافه کنید.
# Protect wp-config.php
<Files wp-config.php>
    order allow,deny
    deny from all
</Files>
امیدواریم که این مقاله به شما کمک کرده باشد برخی از ترفندهای مفید پیکربندی وردپرس را یاد بگیرید.