کش در وردپرس

کش در وردپرس – راهنمای مبتدیان

فهرست مطالب

کش در وردپرسکش در وردپرس - راهنمای مبتدیان - آیا تا به حال وب سایتی را ترک کرده اید زیرا بارگیری آن خیلی طولانی شده است؟ این یک مشکل بزرگ برای دارندگان وب سایت است. اما نگران نباشید ، زیرا راه حل های زیادی برای این مسئله وجود دارد که در این مقاله به یکی از آنها خواهیم پرداخت - وب ذخیره. در این مقاله یاد خواهید گرفت که حافظه پنهان وب سایت چیست و چگونه از آن استفاده کنید.

Web Caching چیست؟

به بیان ساده تر ، ذخیره وب داده ها را برای استفاده مجدد در آینده در سرور ذخیره می کند. دقیقا چگونه کار می کند؟ وقتی سایتی را باز می کنید ، حافظه پنهان وب تمام داده های وب سایت را جمع می کند ، آن را به یک فایل HTML تبدیل می کند و در مرورگر شما باز می شود. دفعه بعدی که همان سایت را باز می کنید ، یک حافظه پنهان یک نسخه را بارگیری می کند. این به سرور کمک می کند تا سریعتر کار کند و بیش از حد بار نداشته باشد. البته در صورت بروزرسانی وب سایت ، روند کار از ابتدا آغاز می شود. دو نکته را باید بخاطر بسپارید - اول اینکه همه وب سایت ها از حافظه پنهان استفاده نمی کنند. ثانیا ، حافظه پنهان می تواند منقضی شود یا به صورت دستی برداشته شود. اگر از Google Chrome استفاده می کنید و می خواهید حافظه پنهان را پاک کنید ، روی منوی سه نقطه در سمت راست بالای صفحه خود کلیک کرده و History را انتخاب کنید (یا Ctrl + H را فشار دهید ). سپس ، روی Clear Browsing Data کلیک کنید . پس از آن ، گزینه مورد نظر خود را علامت بزنید و Clear data را فشار دهید .

چرا مهم است؟

ذخیره وب نقش بسزایی در سرعت بارگذاری وب سایت دارد . این منجر به عملکرد بهتر وب سایت شما می شود ، زیرا بازدیدکنندگان مجبور نیستند مدت طولانی منتظر بارگیری وب سایت باشند. پردازش کمتر برای درخواست های HTTP به این معنی است که وب سایت از پهنای باند کمتری استفاده خواهد کرد. این یک چیز خوب است ، به خصوص اگر منابع محدودی داشته باشید.

انواع وب کش

وب کش دو نوع دارد. آنها ذخیره در سمت سرور و ذخیره مرورگر سمت . حافظه پنهان در کنار مرورگر زمانی اتفاق می افتد که بخواهید یک وب سایت را دو بار بارگیری کنید. در ابتدا ، وب سایت داده ها را برای بارگذاری یک صفحه جمع آوری می کند. پس از بارگیری آن ، مرورگر برای نگهداری از آن ذخیره موقت می شود. حافظه پنهان سمت سرور مفهومی مشابه حافظه پنهان سمت مرورگر دارد. تفاوت در این است که ما سرور ذخیره سازی موقت می شود. حافظه پنهان در سمت سرور متفاوت است زیرا می تواند داده های بیشتری را ذخیره کند. از آنجا که حافظه پنهان سمت سرور از یک سرور برای ذخیره مرورگر وب استفاده می کند ، سیستم های حافظه پنهان مختلفی برای آن وجود دارد. آنها حافظه پنهان تمام صفحه ، ذخیره اشیا و ذخیره قطعات هستند . به زبان ساده ، حافظه پنهان تمام صفحه کل صفحه وب را ذخیره می کند. این مورد زمانی مفید است که صفحه پر از بازدید باشد. در همین حال ، ذخیره شی برای ذخیره بخشی از سایت که در مکان های مختلف وجود دارد استفاده می شود. حافظه پنهان fragment شبیه caching شی است ، با این تفاوت که قسمت های خاصی از وب سایت مانند ابزارک ها و برنامه های افزودنی را هدف قرار می دهد.

کش در وردپرس

از caching وب می توانید برای بهبود عملکرد سایت وردپرس استفاده کنید. خودتان می توانید کد لازم را ایجاد کنید ، اما همه مهارت های لازم را برای آن ندارند. خوشبختانه گزینه های دیگری وجود دارد. علاوه بر این ، پلاگین های عالی وردپرس برای مدیریت وب ذخیره وجود دارد. نصب و استفاده از پلاگین ها آسان است ، بنابراین مشکلی در آن بخش وجود نخواهد داشت. با این حال ، به خاطر داشته باشید که فقط از یک پلاگین حافظه پنهان استفاده کنید تا بهترین سایت کاری را تضمین کنید. در اینجا برخی از بهترین افزونه های ذخیره سازی وردپرس وجود دارد:

1.  W3 Total Cache

W3 Total Cache یک افزونه وردپرس حافظه پنهان وب سایت است W3 Total Cache یکی از محبوب ترین افزونه های رایگان ذخیره سازی وردپرس است. این برنامه افزودنی مناسب برای کسانی است که می خواهند انواع مختلف ذخیره وب را امتحان کنند. این برنامه همه چیز ، از صفحه گرفته تا ذخیره قطعات را ارائه می دهد.

2. WP Super Cache

WP Super Cache یک افزونه وردپرس حافظه پنهان وب سایت است WP Super Cache روشی منحصر به فرد برای پنهان کردن وب سایت ها دارد. این سیستم برای سیستم کش در وردپرس وب دارای سه دسته است - ذخیره تخصصی ، ساده و WP-cache . مدل ساده از PHP برای سرویس دهی به پرونده های ثابت استفاده می کند. Expert از Apache mod_rewrite و WP-caching از صفحات کاربران قبلی استفاده می کند.

3. بهینه سازی خودکار

بهینه سازی افزونه وردپرس حافظه پنهان وب سایت Autoptimize یک افزونه کش در وردپرس است که تمرکز خود را بر روی اسکریپت ها و سبک ها حفظ می کند. این ساده و ساده است ، زیرا فقط به گزینه های داده شده برای بهینه سازی HTML ، Javascript و CSS وب سایت نیاز دارید .

نتیجه

ذخیره وب سایت عملکرد مهمی است که سرعت بارگذاری سریع وب سایت را تضمین می کند. انواع مختلف ذخیره وب وجود دارد: حافظه پنهان تمام صفحه ، ذخیره اشیا و ذخیره قطعات. همه اینها عملکردهای مختلفی دارند. برای اطمینان از اینکه وب سایت وردپرس شما به طور صحیح در زمینه کش در وردپرس وب کار می کند ، می توانید از هاست وردپرس با توابع caching داخلی استفاده کنید و یا از یک افزونه برای استفاده آسان تر استفاده کنید.