plugins wp

افزونه وردپرس – نحوه نصب

فهرست مطالب

افزونه وردپرس پس از نصب وردپرس ، اولین چیزی که هر مبتدی باید یاد بگیرد نحوه نصب یک افزونه وردپرس است. به عبارت ساده ، افزونه های وردپرس مانند برنامه هایی برای وب سایت وردپرس شما هستند. آنها به شما امکان می دهند ویژگی های جدیدی مانند فرم تماس ، نمایش اسلاید ، سبد خرید و موارد دیگر را به وردپرس اضافه کنید . هزاران افزونه رایگان و پولی برای وردپرس موجود است. در این راهنمای گام به گام ، نحوه نصب افزونه را به شما نشان خواهیم داد.

نحوه نصب افزونه وردپرس

ما هر سه روش را نصب کرده ایم: نصب با استفاده از جستجو ، بارگذاری و نصب دستی با استفاده از FTP. آماده؟ بیایید شروع کنیم.

با استفاده از جستجو یک افزونه نصب کنید

ساده ترین راه نصب افزونه استفاده از جستجوی افزونه است. تنها نکته منفی این گزینه این است که یک افزونه باید در فهرست افزونه های وردپرس باشد که فقط به افزونه های رایگان محدود می شود. اولین چیزی که باید به افزونه مراجعه Plugins » Add New صفحه جدید در منطقه مدیریت وردپرس. در حال جستجو برای افزونه ها صفحه ای مانند تصویر بالا را مشاهده خواهید کرد. با تایپ کردن نام افزونه یا عملکردی که به دنبال آن هستید ، این افزونه را پیدا کنید. پس از آن ، دسته ای از لیست ها مانند مثال زیر را مشاهده خواهید کرد: نتایج جستجو به پلاگین می توانید افزونه ای را که برای شما بهترین است انتخاب کنید. از آنجا که در جستجوی ما ، به دنبال WPForms بودیم که بهترین افزونه فرم تماس با وردپرس است ، بر روی دکمه "Install Now" در کنار آن کلیک خواهیم کرد. اکنون وردپرس افزونه را برای شما بارگیری و نصب می کند. پس از این ، متوجه خواهید شد که دکمه "Install Now" به دکمه ‘Activate’ تغییر می کند. فعال کردن یک افزونه وردپرس یک افزونه وردپرس می تواند روی سایت شما نصب شود ، اما تا زمانی که آن را فعال نکنید کار نمی کند. بنابراین پیش بروید و بر روی دکمه فعال سازی کلیک کنید تا از آن افزونه در سایت وردپرس خود استفاده کنید . شما اولین افزونه خود را با موفقیت نصب کرده اید. مرحله بعدی پیکربندی تنظیمات افزونه است. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود ، بنابراین ما در این پست به آن نمی پردازیم.

با استفاده از آپلود افزونه مدیر وردپرس یک افزونه نصب کنید

افزونه های پرداخت شده وردپرس در فهرست افزونه ها لیست نشده اند. این افزونه ها با استفاده از روش اول قابل نصب نیستند. به همین دلیل وردپرس برای بارگذاری چنین افزونه هایی از روش آپلود استفاده می کند. ما به شما نحوه نصب افزونه ها را با استفاده از گزینه آپلود در منطقه مدیر نشان خواهیم داد. ابتدا باید افزونه را از منبع (که یک فایل فشرده خواهد بود) بارگیری کنید. بعد ، باید به قسمت مدیریت وردپرس بروید و از صفحه Plugins » Add New بازدید کنید . پس از آن ، بر روی دکمه "Upload Plugin" در بالای صفحه کلیک کنید. دکمه بارگذاری افزونه این فرم بارگذاری افزونه را نشان می دهد. در اینجا شما باید بر روی دکمه "Choose File" کلیک کنید و فایل افزونه ای را که قبلاً بارگیری کرده اید بر روی رایانه خود انتخاب کنید. فایل zip پلاگین را برای بارگذاری و نصب در وردپرس انتخاب کنید پس از انتخاب پرونده ، باید روی دکمه "Install Now" کلیک کنید. اکنون وردپرس فایل افزونه را از رایانه شما بارگذاری کرده و برای شما نصب می کند. بعد از پایان نصب پیام موفقیت آمیز مانند این را مشاهده خواهید کرد. پلاگین را فعال کنید پس از نصب ، برای شروع استفاده از افزونه ، باید روی پیوند فعال کردن افزونه کلیک کنید. شما باید تنظیمات را متناسب با نیازهای خود انجام دهید. این تنظیمات برای هر پلاگین متفاوت خواهد بود.

با استفاده از FTP افزونه را به صورت دستی نصب کنید

در برخی موارد نادر ، ارائه دهنده میزبانی وردپرس شما ممکن است محدودیت های پرونده ای داشته باشد که می تواند توانایی شما برای نصب یک افزونه از منطقه مدیر را محدود کند. در این شرایط ، بهترین شرط شما نصب پلاگین به صورت دستی با استفاده از FTP است. ابتدا باید فایل منبع افزونه را بارگیری کنید (این یک فایل فشرده خواهد بود). در مرحله بعدی ، باید فایل zip را در رایانه خود استخراج کنید. با استخراج فایل زیپ افزونه ، پوشه جدیدی به همین نام ایجاد می شود. این پوشه ای است که شما باید با استفاده از سرویس گیرنده FTP به صورت دستی در وب سایت خود بارگذاری کنید . شما باید از طریق مدیر FTP به میزبان خود دسترسی پیدا کنید. اگر نام کاربری و رمز عبور FTP خود را ندارید ، با ارائه دهنده میزبانی وردپرس خود تماس بگیرید و از آنها سوال کنید. سرویس گیرنده FTP را در رایانه خود باز کنید و با استفاده از اطلاعات ورود به سیستم ارائه شده توسط میزبان وب خود به وب سایت خود متصل شوید. پس از اتصال ، باید به /wp-content/plugins/پوشه وب سایت خود بروید. در مرحله بعد ، پوشه ای را که از فایل zip استخراج کرده اید ، در /wp-content/plugins/پوشه موجود در وب سرور خود بارگذاری کنید . در حال بارگذاری یک افزونه از طریق FTP پس از بارگذاری پرونده ها ، باید از قسمت مدیریت وردپرس بازدید کرده و روی پیوند Plugins در فهرست مدیریت کلیک کنید. خواهید دید که افزونه شما با موفقیت در صفحه افزونه ها نصب شده است. افزونه نصب شده را فعال کنید برای شروع استفاده از آن ، باید روی پیوند فعال سازی در زیر پلاگین کلیک کنید. پس از فعال سازی ، ممکن است لازم باشد تنظیمات افزونه را پیکربندی کنید.

سوالات متداول درباره نصب افزونه ها

به عنوان یک مبتدی ممکن است در مورد نصب افزونه های وردپرس سوال کمی داشته باشید. در اینجا برخی از سوالات متداول در مورد نصب پلاگین های وردپرس آورده شده است. 1. چگونه می توان بهترین افزونه های وردپرس را برای نصب در وب سایت خود پیدا کرد؟ بیش از 55000 افزونه وردپرس فقط در پوشه رایگان افزونه وردپرس وجود دارد. بسیاری از موارد دیگر به عنوان پلاگین های برتر در دسترس هستند . این امر یافتن بهترین افزونه را برای ویژگی مورد نیاز افراد مبتدی کمی دشوار می کند. 2. تفاوت افزونه های نصب شده و فعال چیست؟ وردپرس به شما امکان می دهد افزونه ای نصب کنید و به هیچ وجه از آن استفاده نکنید. برای استفاده از یک افزونه در سایت خود ، باید آن را "Active" کنید. با مراجعه به صفحه "Plugins" در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه های فعال را مشاهده کنید. آنها با پس زمینه آبی برجسته خواهند شد. افزونه های نصب شده و فعال افزونه هایی با پس زمینه سفید روی وب سایت شما نصب شده اند اما فعال نیستند. 3. آیا باید افزونه های غیرفعال را حذف کنم؟ اگر از افزونه استفاده نمی کنید ، توصیه می شود آن را از وب سایت خود حذف کنید. 4- چند افزونه می توانم در وردپرس نصب کنم؟ شما می توانید به تعداد مورد نیاز افزونه های وردپرس نصب کنید. این تعداد افزونه ها نیستند که بر سرعت وب سایت شما تأثیر می گذارند ، بلکه کیفیت آن پلاگین ها است. 5- چگونه پلاگین وردپرس را حذف نصب کنم با مراجعه به صفحه پلاگین ها در قسمت مدیریت وردپرس می توانید افزونه وردپرس را حذف نصب کنید. اگر افزونه ای که می خواهید حذف کنید فعلاً فعال است ، ابتدا باید آن را غیرفعال کنید. پس از آن ، می توانید به سادگی بر روی لینک حذف کلیک کنید تا از وب سایت خود حذف شود. افزونه وردپرس را حذف نصب کنید امیدواریم این به شما کمک کند تا نحوه نصب افزونه ها را بیاموزید.