Backend چیست ؟

Backend چیست؟ معرفی

فهرست مطالب

Backend چیست ؟Backend یک اصطلاح فنی است که برای توصیف ناحیه پیکربندی یک برنامه استفاده می شود. در وردپرس ، از  بک اند برای تعریف منطقه مدیر وب سایت که در آن محتوا ایجاد می کنید ، افزونه ها نصب می کنید ، تنظیمات طراحی را مدیریت می کنید و موارد دیگر استفاده می شود. Backend WordPress به عنوان wp-admin یا وردپرس admin area نیز شناخته می شود.

بک اند وردپرس

می توانید با اضافه کردن / wp-admin / در انتهای URL وب سایت خود ، به بخش وردپرس وارد شوید . صفحه پشتیبان وردپرس از صفحات زیر تشکیل شده است: داشبورد اولین صفحه ای است که مشاهده می کنید و نمای کلی از وب سایت شما را نشان می دهد. پست ها محلی است که شما مقالات را پیش نویس ، ویرایش ، انتشار یا حذف می کنید. رسانه به شما امکان بارگذاری ، مشاهده ، جستجو ، ویرایش و مدیریت پرونده های رسانه ای را می دهد. Pages جایی است که می توانید صفحات ایستا را مشاهده ، ایجاد و مدیریت کنید. نظرات به شما امکان می دهد نظرات بازدید کنندگان را تعدیل و مدیریت کنید. ظاهر جایی است که می توانید مضامین را تغییر دهید ، منوها و ابزارک ها را مدیریت کنید. پلاگین ها به شما امکان می دهند برنامه هایی را نصب کنید که قابلیت های وب سایت شما را گسترش می دهد. کاربران به شما امکان می دهند نقش های کاربر را در سایت خود اضافه ، مشاهده ، ویرایش و تعریف کنید. ابزارها به شما امکان می دهند محتوا را وارد و صادر کنید و داده های شخصی را مدیریت کنید. تنظیمات مکان اصلی برای پیکربندی تنظیمات اصلی سایت شما است. منطقه مدیر وردپرس بسته به افزونه ها و تم های مورد استفاده شما در وردپرس ، ممکن است تنظیمات و گزینه های دیگری وجود داشته باشد. در بانک مقالات وردپرس و سایر مقالات در سراسر وب ، ممکن است اصطلاح backend را در چند سناریوی دیگر مشاهده کنید. بعضی اوقات ممکن است اصطلاحاتی مانند backend developer ، زبان backend یا حتی پروژه های توسعه backend را مشاهده کنید. بیایید به هر یک از آنها و معنی آنها نگاهی بیندازیم.

توسعه دهنده Backend چیست؟

یک توسعه دهنده back-end فناوری لازم را برای عملکرد مناسب وب سایت شما ایجاد و حفظ می کند. توسعه دهندگان Backend از پایگاه های داده ، اسکریپت های سرور ، API ها (رابط برنامه نویسی برنامه) و سایر سیستم های پشت صحنه استفاده می کنند.

زبانهای بک اند چیست؟

زبانهای بک اند به سرورها ، برنامه ها و پایگاه های داده کمک می کنند تا با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. توسعه دهندگان بک اند برای ایجاد برنامه های سمت سرور از زبان های برنامه نویسی ویژه مانند PHP ، Ruby ، ​​Python ، Java و .Net استفاده می کنند. این زبانهای بک اند برای مدیریت سیستم های MySQL ، Oracle و SQL Server برای یافتن ، ذخیره و ویرایش داده ها برای کاربران frontend استفاده می شود. وردپرس از PHP و Javascript به عنوان زبانهای پشتیبان خود استفاده می کند. این زبانهای برنامه نویسی با پایگاه داده وردپرس که برای ذخیره و سازماندهی داده های وب سایت شما استفاده می شود ، ارتباط برقرار می کنند.

پروژه توسعه Backend چیست؟

توسعه Backend اصطلاحی است که در روند برنامه ریزی وب سایت ها استفاده می شود. این شامل تحقیقات بازار ، توسعه پیش زمینه و باطن ، استراتژی ایجاد محتوا ، بهینه سازی SEO و موارد دیگر است.

تفاوت بین Backend و Frontend چیست؟

اصطلاحات frontend و backend دو قسمت اصلی هر وب سایت را توصیف می کند. در وردپرس ، backend پشت صحنه است و بازدیدکنندگان وب سایت شما معمولاً این مناطق را نمی بینند. این فقط برای سرپرستان و کاربران ثبت نام شده که به منطقه مدیر دسترسی دارند قابل مشاهده است. این چهره عمومی است و این همان چیزی است که کاربران هنگام بازدید از وب سایت شما مشاهده می کنند.