CDN چیست

CDN چیست؟

فهرست مطالب

CDN چیست ، زیرا دائماً از ما این سال پرسیده می شود: "آیا اگر CDN دریافت کنم ، باز هم به میزبانی احتیاج دارم؟" فقط برای روشن شدن ، CDN چیزی است که شما علاوه بر داشتن حساب میزبانی وب از آن استفاده می کنید زیرا به سرعت بخشیدن به کارها کمک می کند. CDN حساب میزبانی وب را جایگزین نمی کند.

cdn

CDN چیست؟

CDN مخفف Content Delivery Network (شبکه تحویل محتوا) است که شبکه ای از سرورها می باشد. محتوای استاتیک پنهان شده را از وب سایت ها بر اساس موقعیت جغرافیایی کاربر به کاربران تحویل می دهد. کاملا گیج کننده است؟ بیایید آن را با کلمات ساده تر تجزیه کنیم. وقتی کاربر به وبلاگ وردپرس شما می آید ، به سرور میزبان وب شما هدایت می شود (یعنی HostGator)) سرور میزبان وب شما در یک مکان مرکزی یعنی Houston، TX واقع شده است. بنابراین هر کاربر در وب سایت شما برای مشاهده وب سایت خود به این سرور یک دسترسی دارد. اکنون اگر حجم بالایی از ترافیک دارید ، می توانید سرور خود را بیش از حد بارگذاری کنید که منجر به کند شدن سایت بارگیری یا حتی خرابی سرور می شود. اینجاست که شبکه تحویل محتوا به کار شما می آید زیرا شبکه ای از سرورها است ، اما از همه مهمتر این سرورها در سراسر جهان پخش می شوند. وقتی از CDN استفاده می کنید ، محتوای ثابت شما در حافظه پنهان شده و در همه این سرورها ذخیره می شود. محتوای استاتیک شامل تصاویر ، صفحات سبک (فایل های css) ، جاوا اسکریپت ها ، Flash و غیره است. اکنون وقتی کاربر از سایت شما بازدید می کند (سرور اصلی) ، فناوری شبکه تحویل محتوا آنها را به نزدیکترین سرور به مکان خود هدایت می کند. به عنوان مثال: اگر سرور اصلی شما در ایران و شخصی از انگلستان سعی کند به آن دسترسی پیدا کند ، سپس به نزدیکترین سرور ممکن در لندن هدایت می شود. این تعداد رازهای اینترنتی مورد نیاز برای انتقال فایلهای ثابت به کاربر نهایی شما را محدود می کند. مجاورت کاربر با وب سرور شما در زمان بارگذاری تأثیر دارد. با استقرار محتوای خود در چندین سرور پراکنده جغرافیایی ، می توانید صفحات خود را از نظر کاربر سریعتر بارگذاری کنید. این زمانی است که شبکه تحویل محتوا مفید است. به عبارت ساده تر ، هرچه سرور CDN به مکان کاربر شما نزدیکتر باشد ، کاربر سریعتر به محتوا می رسد.

چرا برای وبلاگ وردپرس خود به CDN نیاز دارید؟

اگر بخش فوق را بخوانید ، به وضوح می بینید که داشتن CDN می تواند تأثیر بسزایی در وب سایت شما بگذارد. در زیر برخی از مزایایی که با استفاده از CDN در سایت خود دیده ایم آورده شده است: امیدواریم این مطلب مورد پسند شما قرار گرفته باشه ، ما  در این مقاله نیاز یک وبلاگ وردپرس به CDN را بررسی کردیم