cPanel

cPanel (سی پنل) چیست؟

فهرست مطالب

cPanel cPanel  (سی پنل) یکی از محبوب ترین پنل های کنترل در دنیا است. بسیاری از شرکت های میزبان وب cPanel را به عنوان بخشی از بسته میزبانی خود به مشتریان ارائه می دهند. cPanel دارای دو رابط است ، یک رابط کاربری به نامcPanel و یک رابط مدیریت سرور به نام Web Host Manager (WHM). این ترکیب به کاربران امکان می دهد وب سایت خود را مدیریت کنند و ابزارهایی را برای ارائه خدمات میزبان به ارائه دهندگان میزبانی ارائه می دهد.

آیا cPanel (سی پنل) رایگان است؟

cPanel رایگان نیست زیرا یک برنامه شخص ثالث است. با این حال ، بیشتر ارائه دهندگان میزبانی برنامه سی پنل را در برنامه میزبانی خود و بدون هیچ گونه هزینه اضافی قرار می دهند. برخی از ارائه دهندگان هستند که cPanel را برای سال اول به صورت رایگان تهیه می کنند و سپس هزینه ای را برای سال های بعد دریافت می کنند.

آیا cPanel (سی پنل) خصوصی است؟

بله ، حساب سی پنل شما خصوصی است. اگر صاحب وب سایت هستید ، پس حتما نام کاربری و رمز عبور خود را ایمن نگه دارید. این امر برای ایمن نگه داشتن اطلاعات و تنظیمات وب سایت شما مهم است. cPanel

نحوه ورود به cPanel (سی پنل)

می توانید با استفاده از نوار آدرس مرورگر خود به سی پنل وارد شوید. آدرس وب سایت خود را وارد کنید و به دنبال آن یک نقطه بزرگ و سپس 2083 کلیک کنید. دسترسی به سی پنل خود به این شکل است https://yoursite.com:2083 همچنین می توانید پس از آدرس وب سایت خود با وارد کردن cpanel/ وارد سی پنل خود شوید. هنگامی که از این روش برای ورود به cPanel خود استفاده می کنید ، اینگونه به نظر می رسد: https://yoursite.com/cpanel. اگر وب سایت جدیدی دارید و سوابق DNS هنوز در سرور منتشر نشده اند ، می توانید به جای آن از آدرس IP استفاده کنید. دسترسی به سی پنل از طریق IP چیزی شبیه به این است: https: //10.10.10: 2083. اگر به ظاهر شدن رابط سی پنل به زبان دیگری نیاز دارید ، زبان خود را از لیست پایین صفحه ورود به سیستم سی پنل انتخاب کنید. پس از ورود به صفحه ورود  ، نام کاربری و رمز ورود خود را وارد کرده و بر روی دکمه ورود به سیستم کلیک کنید. پس از آن ، به صفحه کنترل وب سایت خود هدایت خواهید شد و در آنجا همه تنظیمات را مشاهده خواهید کرد. امیدوارم این مطلب بیانگر پاسخ شما باشد ،اگر قدم بعدی شما نصب وردپرس بر روی سی پنل است می توانید به این بخش مراجعه کنید.