functions.php چیست؟

فهرست مطالب

functions.php یا فایل توابع تم الگویی است که در تم های وردپرس قرار دارد. مانند یک افزونه برای سایت وردپرس شما عمل می کند که به طور خودکار با موضوع فعلی شما فعال می شود. فایل functions.php از کدPHP برای افزودن ویژگی ها یا تغییر ویژگی های پیش فرض در سایت وردپرس استفاده می کند. هنگام نصب و فعال سازی یک قالب در سایت وردپرس خود ، فایل functions.php به طور خودکار بارگیری می شود . ویرایش فایل توابع.php با استفاده از کدهای سفارشی به شما امکان می دهد انواع پست ها ، طبقه بندی ها ، کد کوتاه و موارد دیگر را برای بهبود وب سایت خود اضافه کنید.

پرونده Functions.php کجاست؟

مکان فایل function.php در پوشه theme شماست. اگر می خواهید قطعه کد را به سایت وردپرس خود اضافه کنید ، افزودن آن به فایل functions.php یکی از گزینه هاست. اما معمولاً بهترین روش برای انجام آن نیست. وردپرس سعی می کند تا جای ممکن طراحی و عملکرد را از یکدیگر تفکیک کند. به همین دلیل است که ما دارای تم هایی هستیم که طراحی را تعیین می کنند و پلاگین هایی که عملکردها را تعیین می کنند. بهتر است اگر بتوانید بدون تغییر نحوه عملکرد سایت خود ، قالب وردپرس خود را تغییر دهید یا افزونه های خود را بدون تأثیر بر طراحی سایت تغییر دهید. بسیاری از آموزش های وردپرس وجود دارد که به شما می گوید قطعه کد را به پرونده functions.php موضوع خود اضافه کنید ، اما این معمولاً ایده خوبی نیست. اگر تصمیم دارید فایل functions.php خود را ویرایش کنید ، لطفاً بسیار احتیاط کنید. در اینجا 3 دلیل وجود دارد که ویرایش فایل توابع.php ایده خوبی نیست:
  • با به روزرسانی موضوع ، ویرایشهای پرونده توابع از بین می روند.
  • در صورت تغییر قالب وردپرس ، ویرایش ها از بین می روند.
  • ایجاد خطاهای کدگذاری در پرونده توابع می تواند شما را از سایت خود محروم کند.
حتی چیزی به سادگی یک نقطه ویرگول گمشده می تواند کل سایت شما را با خطایی به نام "صفحه سفید مرگ" از بین ببرد. اگر چنین اتفاقی برای شما افتاده باشد ، ما یک راهنمای گام به گام در مورد چگونگی اصلاح صفحه سفید مرگ وردپرس نوشتیم تا بتوانید دوباره به سایت خود دسترسی پیدا کنید. اشتباه در برنامه نویسی در فایل functions.php نیز می تواند منجر به خطاهای دیگر وردپرس شود. شما فقط باید یک فایل functions.php را ویرایش کنید اگر یک تم کودک دارید و از قطعه کد فقط با موضوع فعال کودک استفاده می شود. به عنوان مثال ، ممکن است بخواهید قطعه هایی را برای قلمهای سفارشی ، صفحه های سبک وارد کنید یا یک فایل ترجمه زبان را به طور خاص برای آن موضوع خاص کودک اضافه کنید.

چرا پلاگین های خاص سایت بهتر هستند (گزینه های Functions.php)

بنابراین ، اگر نباید function.php را ویرایش کنید ، کجا قرار است قطعه کد را از آموزشهای آنلاین اضافه کنید؟ پاسخ ایجاد پلاگین وردپرس خودتان است . این غالباً "site-specific plugin" نامیده می شود زیرا مختص سایت خود شما است و هرگز در فهرست افزونه های وردپرس به اشتراک گذاشته نمی شود. استفاده از افزونه اختصاصی سایت بهترین راه حل است زیرا قطعه کد شما جدا از پرونده توابع.php تم شما ذخیره می شود. این بدان معنی است که می توان آنها را فعال کرد یا غیرفعال کرد ، مانند هر پلاگین دیگر. این تضمین می کند که در صورت تغییر طرح زمینه ، کد شما از بین نمی رود. متأسفانه ، وردپرس به طور پیش فرض با یک افزونه خاص سایت همراه نیست. خبر خوب این است که شما می توانید یا خود یک افزونه وردپرس مخصوص سایت ایجاد کنید ، یا یکی از آن را از فهرست افزونه های وردپرس بارگیری کنید. برای مبتدیان ، پیشنهاد می کنیم افزونه Code Snippets را بارگیری کنید. افزونه Code Snippets یک راه حل بسیار ساده تر است و روش بهتری را برای ایجاد ، ویرایش و مدیریت تمام قطعه کد سفارشی خود در وردپرس ارائه می دهد. هنگامی که افزونه Code Snippets را فعال کردید ، در فهرست مدیریت وردپرس خود یک مورد جدید در منو با عنوان Snippets مشاهده خواهید کرد . What is: functions.phpچیست پلاگین Code Snippets رابط کاربری گرافیکی آسان ، ویرایشگر کد کامل و زمینه هایی برای نام قطعه ، توضیحات و برچسب ها در اختیار شما قرار می دهد. حتی می توانید قطعه های خود را برای استفاده از آنها در سایت های دیگر صادر کنید. امیدواریم که این مقاله به شما کمک کند تا همه چیز را در مورد فایل functions.php در وردپرس و نحوه افزودن قطعه کد به سایت خود بیاموزید!