jQuery-چیست؟

jQuery چیست؟

فهرست مطالب

jQuery-چیست؟ jQuery یک کتابخانه محبوب جاوا اسکریپت است. توسط John Resig در سال 2006 با هدف ایجاد سهولت در استفاده توسعه دهندگان از JavaScript در وب سایت ها ایجاد شده است. جی کوئری یک زبان برنامه نویسی جداگانه نیست و همراه با JavaScript کار می کند. با jQuery ، شما کارهای بسیار بیشتری را با صرف منابع  خیلی کمتر انجام خواهید داد - بگذارید توضیح دهیم. نوشتن کد می تواند خسته کننده شود ، به خصوص وقتی رشته های زیادی در آن گنجانده شده باشد. جی کوئری چندین خط کد را به یک عملکرد واحد فشرده می کند ، بنابراین برای رسیدن به یک کار واحد نیازی به نوشتن مجدد کل بلوک های کد نیست.

مثالهای jQuery

شما فقط با چند خط کد می توانید جلوه های کشویی ایجاد کنید.

می توانید از دستورات SlideDown () ، SlideUp () و SlideToogle () استفاده کنید.

$("#flip").click(function(){
  $("#panel").slideDown();
});
با استفاده از جی کوئری، می توانید عناصر HTML را با دستورات Hide () و Show () نیز پنهان کنید.
$("#hide").click(function(){
  $("p").hide();
});

$("#show").click(function(){
  $("p").show();
});
و در اینجا مثالی از انیمیشن آورده شده است:
$("button").click(function(){
  $("div").animate({
    left: '250px',
    height: '+=150px',
    width: '+=150px'
  });
});
در اینجا یک قطعه کد در مورد نحوه انجام دستکاری CSS آورده شده است:
$("button").click(function(){
  $("h1, h2, p").toggleClass("blue");
});

ویژگی های مهم jQuery

یکی از ویژگی های jQuery، احتمالاً قابلیت های بین پلتفرمی است. این ویژگی به طور خودکار خطاها را برطرف می کند و به همین روش در مرورگرهای متداول مانند Chrome ، Firefox ، Safari ، MS Edge ، IE ، Android و iOS اجرا می شود. جی کوئری همچنین Ajax را بسیار آسان می کند. Ajax بصورت غیر همزمان از بقیه کد کار می کند. معنای آن این است که کدی که با Ajax نوشته شده است می تواند با سرور ارتباط برقرار کرده و محتوای آن را بدون نیاز به بارگیری مجدد صفحه به روز کند. با این وجود این مسئله با مشکلاتی همراه است. مرورگرهای مختلف، Ajax API را متفاوت اجرا می کنند. بنابراین کد باید برای همه مرورگرها تطبیق داده شود. به صورت دستی ، این کار سخت و زمان بر است. خوشبختانه ، jQuery تمام کارهای اساسی را انجام می دهد و کد را با تمام مرورگرهای وب منطبق می کند. سپس دستکاری DOM (Document Object Model) است که چندین روش در مورد چگونگی انجام آن وجود دارد. به زبان ساده ، به شما این امکان را می دهد که عناصر DOM را در یک صفحه HTML وارد کرده و یا حذف کنید ، همچنین خطوط را راحت تر بسته بندی کنید. ایجاد انیمیشن نیز با جی کوئری ساده شده است. مانند قطعه کد بالا در مورد انیمیشن ، همه این موارد با چند خط کد پوشانده شده است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که متغیرها را وارد کنید. پیمایش اسناد HTML و همچنین انجام جلوه ها و مدیریت رویدادها نیز با جی کوئری بهتر می شوند. ایجاد انیمیشن نیز با jQuery ساده شده است.  مانند قطعه کد بالا در مورد انیمیشن ، همه این موارد با چند خط کد پوشانده شده است ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که متغیرها را وارد کنید. پیمایش اسناد HTML و همچنین انجام جلوه ها و مدیریت رویدادها نیز با جی کوئری بهتر می شوند.

مزایای جی کوئری

مزایای استفاده از jQuery قابل توجه است. شعار "کمتر بنویس ، بیشتر کار کن" کاملاً متناسب با جی کوئری است. پس از یادگیری نحوه استفاده از جی کوئری (که کار نسبتاً آسانی است) ، قادر خواهید بود انواع اقدامات پیچیده را با سهولت انجام دهید. از آنجا که این کتابخانه یکی از محبوب ترین کتابخانه های جاوا اسکریپت است ، منابع آنلاین زیادی در مورد نحوه یادگیری جی کوئری وجود دارد . اگرچه داشتن درک اولیه از JavaScript ، HTML و CSS ممکن است لازم باشد. در مجموع ، اگر از JavaScript استفاده می کنید ، جی کوئری تقریباً اجباری است زیرا دارای بسیاری از نکات مثبت است ، در حالی که تنها نکته منفی یادگیری نحوه استفاده از آن است. برای مشاهده مطالب بیشتر به بانک مقالات وردپرس مراجعه فرمایید.